Ostatni Wojownik

O albumach zespołu...

Najlepszy kawałek z "Wojownika" to...

Ostatni wojownik
19
30%
Miecz Beruda
21
33%
Koń trojański
4
6%
Seans z Wampirem
10
16%
Syn Burzy
3
5%
Bogini haosu
3
5%
Anioł Zła
4
6%

Liczba głosów : 64

Re: Ostatni Wojownik

Postprzez Ignatius » Wt sie 23, 2011 1:32 pm

Po raz pierwszy jak przesłuchałem Ostatniego Wojownika tuż po trzech pierwszych wydawnictwach Turbo byłem kolejny raz zaskoczony. Spodziewałem się intensywności dźwięków z Kawalerii a tu taki cios i to z jakim klimatem. Ta płyta się w cale nie zestarzała(Zresztą jak każda inna tego zespołu), te monumentalne i patetyczne intra i wstawki powodują za każdym odsłuchem ciary. Zmiany temp, podwójna stopa w Mieczu Beruda, szaleńczy wokal tworzą wspólną doskonałą całość. Niektórzy czepiają się zbyt infantylnych tekstów ale dla mnie one są świadectwem, które pokazują klimat tamtych czasów bo przecierz metal musi mieć odrobinę kiczu oczywiście w dobrym słowie tego znaczenia. Zresztą jak kogoś rażą teksty to od czego jest wersja anglojęzyczna 8) Podsumując kolejna nasza rodzima płyta na miarę światowych klasyków, jak nie lepsza.
Ignatius
Embrion

Postprzez ederlezi » Wt paź 04, 2011 4:16 pm

Witam,

czy "Ostatni Wojownik" został wycofany ze sprzedaży ? Jakoś nie mogę tego znaleźć prawie nigdzie. Kompletuję sobie całą oryginalną dyskografię TURBO i nie ukrywam, że nie przepadam ( a wręcz nie cierpię ) słuchać TURBO w j. angielskim ( z szacunku wobec niektórych osób pominę powód milczeniem ) Z tego co widzę wersja angielska "Last Warrior" zawiera bonusowe kawałki, ale chyba brakuje mimo wszystko utworu "Syn Burzy", który jest moim numerem 1 akurat :) Czy może ktoś rozwiać moje wątpliwości? Dziękuję.
ederlezi
Syn Burzy

Postprzez OzzMaster » Wt paź 04, 2011 5:32 pm

Wypatruj na allegro, co jakiś czas się pojawia. W sklepach raczej nie znajdziesz.
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Nogard » Wt paź 04, 2011 9:28 pm

No, niestety, tak jak napisał Ozz. Nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem w sklepie "Ostatniego wojownika" na CD, ale daawno. Nie ma szans. Twoja nadzieja w Allegro, pojawia się regularnie, a cena do przełknięcia (trudno będzie kupić poniżej 30 zł, ale powyżej 50 raczej też nie wchodzi). Chyba, że winyl Ci pasuje, to za kilka zł kupisz :)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez ederlezi » Śr paź 05, 2011 7:12 am

Ok, czyli dobrze mi się wydawało, ta płyta po prostu znikła z dystrybucji :( Dzięki za informację.
ederlezi
Syn Burzy

Postprzez Caleb » Śr paź 05, 2011 5:53 pm

Wznowienie Last Warrior w digipacku MMP z 2009 r. zawierało również album w polskiej wersji. Kupiłem w stanie idealnym na aukcji, za jakieś 14,00 zł z przesyłką :D
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez ederlezi » Wt paź 11, 2011 12:04 am

@Caleb, ale to było to ?

http://turbo.patefon.pl/muzyka/id,m_4_1 ... racks.html

Bo jeśli tak, to chyba zabrakło tam utworu "Syn burzy" w naszym języku.
ederlezi
Syn Burzy

Postprzez Caleb » Wt paź 11, 2011 12:29 am

W sumie tak, ale zapomnieli napisać, że ostatnim, 12-tym utworem na tym CD jest Bogini Chaosu. Masz zatem cały album po polsku. Z tego co pamiętam, Syn Burzy nie pojawił się na żadnym wydaniu Ostatniego Wojownika (chyba, że w boxie, ale to inni będą wiedzieć). Ten utwór po polsku jest na płycie Alive, oczywiście w wersji koncertowej ;)
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Nogard » Wt paź 11, 2011 8:21 am

Ostatni Wojownik
Miecz Beruda
Koń trojański
Seans z wampirem
Syn burzy
Bogini chaosu
Anioł zła
- Metal Mind Records 2001, MMP CD 0128. ;)

W boksie jest to samo, co na digi z 2009, czyli wybrakowana wersja.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez LastWarrior » N kwi 07, 2013 10:58 pm

Pierwotne wydanie "Ostatniego wojownika" z 1987 r. nie zawierało utworu "Syn burzy". Utwór ten ukazał się oficjalnie dopiero na składance "1980-1990" w 1990 r., a potem został dołączony do reedycji w 2001 r. Natomiast w wersji anglojęzycznej ("Tempest's Son") był od początku obecny na płycie "Last Warrior". Zatem kwestia, czy wersja jest, czy też nie jest wybrakowana - mocno dyskusyjna ;)
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Jimmy » Wt lip 07, 2015 9:36 pm

Cześć, jestem nowy na forum, mam nadzieję, ze miło spędzę z Wami czas :D Należę co prawda do młodszego grona fanów Turbo, ale pierwszym krążkiem, który poznałem był właśnie Wojownik. Mam do niego ogromny sentyment, mimo, że w moim prywatnym rankingu ustępuje Epidemic (nie wiem jak bardzo tolerancyjny jesteście :p ). Polska wersja Warriora zdecydowanie lepsza, teksty lepiej komponują się z muzyką. Słuchając angielskiej wersji mam wrażenie, że tłumaczono to trochę na siłę, aczkolwiek to musiała być świetna wizytówka na zachodzie. Dziś właśnie nabyłem reedycję tego krążka od MMP, która co prawda jest angielska, ale jako bonusy zawiera polskie wersje. Za 20 zł ciężko się nie skusić, a z polskimi wydawnictwami różnie bywa. Jednego dnia są, a potem ich nie ma (takiego Kata poza 666 pozostaje tylko szukać na serwisach aukcyjnych za 200) :D Dyskografię Turbo znam całą, ale nie bardzo orientuję się w wydaniach. Czy wersja Wojownika z 2009 roku jest poddana remasteringowi?
Jimmy
Embrion

Postprzez Paulo » Śr lip 08, 2015 7:59 am

Witaj! Na wstępie zaliczyłeś plusa bo jako jeden z nielicznych nowych przywitałeś się normalnie :)
Ale od dziś będziesz tylko Jimmy ponieważ nie używamy cyfr w nazwie użytkownika.

Pozdrawiam.
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Sardi » Śr lip 08, 2015 9:45 pm

Jim - z tego co się orientuję we wkładce reedycji (2009) nie ma podanej żadnej informacji na temat jakiegokolwiek remastera, więc chyba nie była remasterowana :)
Sardi
Anioł Zła

Poprzednia strona

Powrót do Płyty