BOX

O albumach zespołu...

Postprzez Zdan » Pn maja 25, 2009 1:24 am

Mam mieszane uczucia w sprawie MMP. Z jednej strony pochwalam ich pomysł wydawania starych polskich klasycznych metalowych kapel takich jak Turbo, Acid Drinkers, Stos, Dragon, Destroyers czy Wolf Spider/Wilczy Pająk ale takie numery naprawdę mnie wkurwiają.

Jestem też ciekaw co sądzą o tym sami muzycy Turbo. Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że BOX został wydany bez ich wiedzy, zgody czy wglądu w jego treść. To śmieszne, że w BOXIE wszystko jest ale tego jednego, jedynego numeru jednak nie ma. Mógłbym naprawdę przeboleć brak "Pieśni Sybilli" czy "Planety Śmierci" jesli normalny studyjny kawałek jakim jest "Syn Burzy" by się pojawił. I nie widzę żadnego wytłumaczenia jeśli chodzi o taką gafę.
Zdan
Syn Burzy

Postprzez Żubr » Pn maja 25, 2009 1:42 am

Proponowałbym skierować żale na tory MMP... niestety... wydawałoby się ze zespół także współodpowiada w dużej mierze za wydawnictwo, a zobacz ze chyba w dziale offtop, jest zdjęcie wydanej przez MMP płyty ( Alive?) z bykiem w nazwie TURBO!!! wydawało się ze tylko 5 literek, a MMP dodało jedną od siebie ... a zespół na pewno by ten szewski błąd wychaczył i odpowiednio zareagował...

to świadczy o niechlujstwie i braku profesjonalizmu tej firmy...

Historia Nogarda o pustym oryginalnie zafoliowanym pudełku bez płyty... wydawnictwa MMP...

...podejrzewam, ze jeszcze pełno podobnych historii byśmy znaleźli związanych z tą firmą.

... przeczytaj wywiad z P. Musielakiem, link na stronie CETI...

więc braki Wojownika, mogą na początku irytować, ale po zapoznaniu się z bublami i działaniami MMP już tak nic nie zaskakuje, jakby mogło się na początku wydawać.

Np P. Wojtek wspominał ze box został rozesłany po świecie bez wiedzy zespołu...

Zapoznaj się z naszym wywiadem, Pan Wojtek jasno powiedział ze współpraca z MMP po wydaniu planowanego na 01.09.2009 nowego albumu wygasa i cieszmy się z tego wszyscy razem. :)
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Zdan » Pn maja 25, 2009 1:50 am

Oczywiście gros winy ponosi tu MMP - dyskusji nie ma. Nie oskarżam nikogo z obozu Turbo o takie zaniedbania ale jednocześnie jestem bardzo ale to bardzo ciekaw co sądzą na ten temat - zwłaszcza, że sprawa boxu jest sprawą dość świeżą. No ale zobaczymy - mam nadzieję, że "Ostatniego Wojownika" w pełnej wersji uda mi się gdzieś znaleźć. Z reszty boxu jestem bardzo zadowolony w sumie - mogło być duuużo gorzej.
Zdan
Syn Burzy

Postprzez Żubr » Pn maja 25, 2009 2:01 am

Ja także jestem bardzo zadowolony i masz wiele racji że mogło by być gorzej a jest naprawdę super zrobione. Jedyne co, to skusiłbym się na boxa ale w typowych opakowaniach CD, nawet jeśli koszt byłby ciut większy.

Niestety stało się jak stało z wojownikiem, ale cóż czynić.

Dla mnie box szczególnie cenny z uwagi na historię zawartą w wydawnictwie, bogatszą o stronę www oraz wywiad na DVD oraz te 2 pierwsze płyty.

Jesli chodzi o te 2 nietypowe płytki, to moje ulubione pozycję to "przebój miesiąca" oraz "zły pies zły pan".
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Wiwern » Pn maja 25, 2009 4:05 pm

tzn. nie usprawiedliwiam, ale trochę rozumiem brak "Syna Burzy" na tej płycie ze względu, że pierwotnie na vinylu tez go nie było. Pierwsze wydanie winylowe "Ostatniego Wojownika" zawierało właśnie 6 utworów, a "Syn Burzy" w wersji polskojęzycznej ukazał się dopiero na "Alive". Oczywiście przy okazji robienia boxa ktoś powinien wziąć pod uwagę ten utwór...
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Zagor » Pn maja 25, 2009 5:28 pm

nawet trzeci utwór z wojownika jest tym, co był pierwotnie na winylu (Anioł Zła)

Uważam że upychanie na siłę dwóch albumów na jednym krążku to bardzo zły pomysł. Kawałek lepszy, czy gorszy - powinien być na albumie.
Zagor
Ostatni Wojownik

Re: BOX

Postprzez nat54ret » Pt lip 31, 2009 11:44 am

tak sobie przed chwila przegladalem na stronie MMP te nowe wydania 2009. w ogole zasyanawialem sie nad kupnem boxu, ale mam wszywstkie płyty i dvd. a wydawac tyle kasy żeby uslyszec red inter show (chyba nigdy tego nie uslysze..:/ ) czy dodatkowe utwory z One Way, no utwory z tych dwoch pierwszych...ehh kurde i co? bede mial zdublowane wszystkie plyty?
co chwila sa nowe wydania, ile to juz wersji Awatara? Szok nawet nie licze.
Moge dostac za to ostrzeżenie, ale pierdole ten je**** MMP, ch** im w d***. Skur*****stwo :)
nat54ret

Postprzez Wiwern » Pt lip 31, 2009 12:11 pm

a wydawac tyle kasy żeby uslyszec red inter show (chyba nigdy tego nie uslysze..:/ )
to kup se tylko "Dead end" i ew. potem sprzedaj jedno wydanie :P
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Żubr » Pt lip 31, 2009 2:21 pm

Moge dostac za to ostrzeżenie, ale pierdole ten je**** MMP, ch** im w d***. Skur*****stwo :)

spokojnie, za to bana się nie dostaje :) :metal:
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez OzzMaster » Wt sie 18, 2009 9:55 pm

OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Smolny » N lut 06, 2011 7:48 pm

Myślicie, że warto kupić Box czy dać sobie spokój? Książeczka jest dobra? Myślałem czy by nie sprzedać
Dorosłe Dzieci(2000)
1980-1990
Epidemic + Alive(jako, że jestem pedantyczny i wkurza mnie Tutrbo :lol:)
Dead End + One Way(planuje dorwać Dead End pierwsze wydanie)
wyciągnąłbym z 60-80zł,mam też 3 niepotrzebne płyty które sprzedałbym z 50-60zł, daje nam to już 110-140zł, Box kosztuje 270zł

zostawić
Ostatni Wojownik(2000)
Awatar(2001)
Tożsamość/Akustycznie
Strażnik Światła

kupiłbym jeszcze zwykłe Smak Ciszy i wraz z kolejną nagrywaną płytą posiadał ładną kolekcję :D Co o tym sądzicie? :lol:
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Zagor » N lut 06, 2011 7:55 pm

Planuję kupić wszystkie płyty Turbo we wszystkich możliwych wersjach. Ale to jeszcze trochę potrwa. :) Najpierw dokończę kompletowanie dyskografii w "podstawowej" wersji. Box też zamierzam sobie kupić, zwłaszcza dla tych dwóch płyt z rarytasami i "Alive!", które nie wiedzieć czemu, nie zostało ponownie wydane przez MMP tak jak reszta płyt.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez OzzMaster » N lut 06, 2011 8:01 pm

Pisałem kiedyś maila do metalmindu w sprawie "Alive". Odpisali, że nie planują ponownego wydania.

Kiedyś polowałem na boxa na allegro. Były chyba 4 licytacje od złotówki. Wszystkie rzecz jasna przegrałem :lol: I chyba dobrze, że tak się stało.
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Nogard » N lut 06, 2011 9:04 pm

zagor19 napisał(a):Planuję kupić wszystkie płyty Turbo we wszystkich możliwych wersjach.

Też myślałem o tym, ale doszedłem do wniosku, że to chore i nierealne. Musiałbyś mieć np. dwie identyczne "Kawalerie Sztana" digi różniące się tylko datą na tylnej okładce. Albo cztery wersje "Awatara", cztery "Tożsamości". A nawet po pięć, jeśli doliczyć do tego wersje z boksu. Szkoda, że nie wydali jeszcze na winylach w wersji zwykłej, wersji 2 LP z bonusami oraz na picture discu.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » N lut 06, 2011 9:15 pm

Trochę źle się wyraziłem, aż tak to nie będę raczej kolekcjonował. :) Chodzi głównie o takie wydania, które różnią się np. utworami, czyli przykładowo "Strażnika Światła" mam w digi, ale jeszcze dokupię sobie plastika, "Awatar" w wydaniu z 2001 i w wydaniu z 2009 itd. Takie "różnice" w datach nie są dla mnie istotne, bo to tak jak zwykłe dotłoczenie i nic poza tym.
Zagor
Ostatni Wojownik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyty