"Strażnik Światła"

O albumach zespołu...

Re: "Strażnik Światła" - wrażenia, opinie, recenzje

Postprzez Wiwern » So sty 08, 2011 1:26 pm

wydaje mi się, że początek podobnie, jak intro do "Pull Me Under" Dream Theater. ;)
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Caleb » So sty 08, 2011 4:54 pm

Piotom, ucz się od mistrza ;)
http://www.youtube.com/watch?v=vm4C2GDDqow - wersja elektryczna
http://www.youtube.com/watch?v=e_HQ5I4kKJc - wersja akustyczna

Lepszych wzorów raczej nie znajdziesz :mrgreen:
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Piotom7 » So sty 08, 2011 6:48 pm

No jasne, że lepszych wzorców nie znajdę. Powiedzmy że intro umiem, dalej jakoś tak średnio idzie, ale zacinam się jak są słowa "jak spadająca gwiazda nagle spala się, znika w oka mgnieniu". A najgorzej to mam z biciem, to jest mój największy problem w każdej piosence.

Caleb napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=vm4C2GDDqow - wersja elektryczna

Nie działa ten link
Piotom7
Syn Burzy

Postprzez Caleb » So sty 08, 2011 7:55 pm

Caleb napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=vm4C2GDDqow - wersja elektryczna

Poprawione ;)

Czemu nie mogłem edytować poprzedniego posta?

Posty można edytować przez pół godziny od czasu wysłania - Zagor
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Żubr » So sty 08, 2011 9:27 pm

Caleb napisał(a):Czemu nie mogłem edytować poprzedniego posta?

Po to że jak napiszesz coś w nocy, po kilku piwkach, to razem rano będziemy mogli się z tego pośmiać :D

Żeby nie dostać po główce od moderatora, powiem że album jest piękny :metal:
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Olga » Pn sty 10, 2011 7:10 pm

Piotom7 napisał(a): Często się śpiewa przy ognisku "Jaki był ten dzień" to czemu by nie można było śpiewać "Epilogu". Tylko się rodzi jedno ale, mam słaby słuch i nie mogę wyczaić na jakich akordach to grać, a marzy mi się żeby to zagrać. :metal:

Gdzieś, w temacie o Wojtku Hoffmannie jest link do filmiku gdzie testuje on gitarę i gra m.in. Epilog wersje elektryczną. Na nim widać cały czas dobrze dłoń Wojtka i bez problemu można obczaić jak leci cały utwór, mnie się bez problemu udało, a nie grywam ostatnio często na gitarze, przez brak czasu. Jeśli wnikliwie poszukasz to odnajdziesz ten filmik i dasz radę. Satysfakcja jest jak się to samemu gra :D Dla mnie gorzej z tonacją, jak zresztą w większością utworów - delikatnie za wysoko, bo jako dziewczyna chwytam oktawę wyżej i wtedy wychodzi pisk. :roll: :mrgreen:
'Podnieś twarz zaufaj światłu'
Olga
Syn Burzy

Re: "Strażnik Światła"

Postprzez Wiwern » Pt lut 25, 2011 7:58 pm

tak sobie ostatnio słuchając wpadłem na pomysł, jak mógłby wyglądać klip do "Na Skrzydłach Nut" (od początku miałem wrażenie, że jest dobry do promocji w mediach).
Na początku taka scenka: gość w średnim wieku, ubrany w garniak wychodzi ze szklanego budynku biurowego. Wsiada do samochodu. Ma zmarnowaną minę. Odpala, jedzie. W szybach odbija się szare, pochmurne niebo. Gość przełącza stacje radiowe w aucie. Scenka jest niema, bo w tle gra już utwór, ale widać, że przełącza stacje i nic mu nie pasuje. W końcu wyłącza.
Teraz kilka pierwszych ujęć zespołu - grają w studio, atmosfera wesoła, jak w klipie do "Nothing Else Matters" Metalliki. W refrenie uśmiechnięci nawet umiarkowanie.
Na drugą zwrotkę akcja przenosi się do mieszkania naszego bohatera. Leniwie przełącza kanały w TV, a tak same bzdury, reklamy itp. W końcu zasypia przed telewizorem. W refrenie czarno-biała scenka wspominkowa (dobrze, żeby było widać, że to mu się śni) - dzieciństwo, szkolny dzwonek, radosne dzieciaki wybiegają na boisko po skończonym dniu (kontrast do sceny pierwszej) i zaczynają spontanicznie grac w piłkę, rzucają plecaki. Z plecaka wypada kaseta (np Black Sabbath). Teraz w trakcie solówki naprzemiennie ujęcia z jakiegoś (najlepiej plenerowego) koncertu Turbo, żeby było też zaznaczone jak dobrze bawi się publika. I to właśnie naprzemiennie ze sceną z domu bohatera, który w końcu budzi się, wchodzi na strych, odnajduje stare winyle Led Zeppelin, Queen, Scorpionsów, Purpli itp (może nawet debiut Turbo). Spontanicznie gość bierze coś np. rakietę do tenisa i udaje, że gra solówkę (naprzemiennie są ujęcia, jak zespół gra). Koniec, to znów kontrast - wesołe zejście ze sceny zespołu, ukłony itp. i smutne zejście bohatera ze strychu (bo dzwoni telefon komórkowy zostawiony na dole). Na końcu, w outro kadr oddalającego się starego zdjęcia bohatera klipu sprzed lat np w samodzielnie robionej koszulce Slayera ;)
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Caleb » Pt lut 25, 2011 8:42 pm

Podobny patent ze starymi płytami był w klipie do "Revolution is my name" Pantery, od razu by to ludzie wychwycili, jak riff tegoż zespołu w "Love Shack" by Acids
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Nogard » Pt lut 25, 2011 11:00 pm

A patent ze spontaniczną solówką na miotle był chyba w "Breaking the Law" ;-)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Wiwern » Pt lut 25, 2011 11:10 pm

nie, tam była tekturowa atrapa gitary :P
ej, przecież nie pisałem, że mój pomysł jest jakiś oryginalny i ma przecierać nowe szlaki. Po prostu właściwie opisałem, jaki obrazek mam przed oczyma, jak słucham tej ballady.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Nogard » Pt lut 25, 2011 11:34 pm

Tej, wiesz co? Taki klip w sumie możemy chyba zmontować sami amatorsko. Można o tym pomyśleć - to fajny patent ;) U mnie może być kiepsko z czasem, ale zachęcam, chętnie się pośmieję z efektu ;)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Wiwern » Pt lut 25, 2011 11:39 pm

ale zmontować, czy nakręcić? Bo do drugiego, to aktorów trzeba :D (ale ujęcia kapeli na scenie na pewno są. No i vinyle niektórzy mają ;) )
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Nogard » Pt lut 25, 2011 11:46 pm

A to problem zaangażować kilku kumpli? Wypije się dwa piwka i można się pobawić ;) Zresztą, jak znam życie, to chętnie wcielisz się w kilka postaci :lol:
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez lochinvar » So lut 26, 2011 6:26 am

Może się zdziwicie, ale jakoś naszła mnie myśl, aby spróbowac wybrać kawalki ze Strażnika Światła na wersje 40 minutową. Jakie kawałki byście wybrali ?
ostatni staną się pierwszymi
lochinvar
Anioł Zła

Postprzez CarpeDiem » Wt paź 22, 2013 11:58 pm

Tomasz Struszczyk napisał(a): Jeżeli chodzi o teksty, to są one odbiciem rzeczywistości (..) Wszystkie te przemyślenia zbudowałem wokół wspólnego mianownika jakim jest rola "światła" w życiu człowieka (..) Każdy jest jednak kowalem własnego losu i każdy zostanie kiedyś na końcu drogi ze swoimi refleksjami i wspomnieniami. Wiadomo, że zawsze będzie "dobrych garść i trochę złych". Ale proporcje ustalamy sami i to te proporcje prawdopodobnie zaważą na tym, czy będziemy zdołowani, czy może szczęśliwi i dumni.

Tomek jest bardzo mądrym człowiekiem i podoba mi ten sposób rozumowania.

Teksty z płyty mają sens.

W muzyce akceptuję zarówno teksty "o niczym", jak i te "z przesłaniem".

Wszyscy kiedyś umrzemy i trzeba zdawać sobie z tego sprawę, by prawdziwie żyć i cieszyć się każdą minutą swojego życia. Tak aby niczego nie żałować.

Jak wygląda nasze życie i ile światła jest w nas, decydujemy sami.
CarpeDiem

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyty