IRA

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Twoja ulubiona płyta Iry...

IRA
0
Brak głosów
Mój dom
5
42%
1993 rok
0
Brak głosów
Znamię
4
33%
Ogrody
1
8%
Tu i Teraz
0
Brak głosów
Ogień
1
8%
Londyn 08:15
0
Brak głosów
9
1
8%

Liczba głosów : 12

Re: IRA

Postprzez OzzMaster » Cz sty 19, 2012 12:57 pm

OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » Cz sty 19, 2012 1:00 pm

Ale mimo wszystko lepszy niż pierwszy singiel z dziewiątki - "Dlaczego nic". :D
Może na płycie znajdą się ze dwa dobre kawałki tak jak "Z dnia na dzień" albo "Mój bóg" na ostatniej...
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Zagor » So kwi 27, 2013 1:14 pm

Słucham już któryś tam raz nową Irę. Ja pierdole, nagrali naprawdę dobrą płytę!
Po pierwsze ktoś się bardzo postarał z produkcją, jest totalnie przeciwnie niż na dziewiątce, nie jest za głośno, wszystko brzmi jak powinno.
WIĘKSZOŚĆ utworów z nowej płyty przypomina starą Irę. Nawet aranże nie są tak unowocześniane jak na każdej płycie po reaktywacji. Panowie poszli mocno w klasykę. Wszelkie efekty ograniczyli do minimum. Same utwory są typowo Irowe ale bardziej w stronę drugiej i trzeciej płyty. Gdyby parę tych nowych kawałków nagrać w 1993 roku to moim zdaniem nie odstawałyby od pozostałych klasyków.
Ktoś ma niezłą łapę do riffów, bo jest sporo metalowych momentów. A na największą uwagę zasługuje ten oto numer:
http://www.youtube.com/watch?v=YIFpnLvJg5M

Kompletnie nie pasuje do Iry, bo nigdy nie grali tak ciężko i potężnie. Miazga.
Z podstawowego programu płyty ze 2 są może przeciętne, ale najważniejsze że nie ma chujowego kawałka (no może "Szczęśliwa" jest faktycznie słaby). :D Na CD2 jest parę utworów z tej płyty po angielsku (w tym Styx, nawet po angielsku jest zajebisty) plus jeszcze "Mój bóg" po angielsku i coś tam jeszcze. :D
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Executioner » So kwi 27, 2013 2:03 pm

Ten "Styks" jak się rozkręci, to ma naprawdę mocarny riff jak na Irę. Nawet na "Znamieniu" nie grali tak ciężko. Szkoda tylko, że (podług mojego zdania) wokal i melodia nie idą w parze z warstwą muzyczną. Ale i tak już po tym kawałku można stwierdzić, że to najlepsza Ira po reaktywacji.
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Zagor » So kwi 27, 2013 2:20 pm

Ale powiem Ci że całościowo wokal Gadowskiego się poprawił, porównując do wszystkich płyt po reaktywacji. Od 2002 roku brzmiał jakby był jakoś wygładzony, a tutaj w tych paru numerach słychać moc jak za dawnych lat. Nie wiem może zmienili technikę nagrywania wokali, albo po prostu trochę mu głos odpoczął.
Cieszę się z tej płyty bo ja już parę lat temu spisałem ten zespół na straty,a tu nagle niespodzianka.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Executioner » So kwi 27, 2013 2:32 pm

Jeśli chodzi o "mocarne pasaże", to do wokalu Gadzia nie mam żadnych zastrzeżeń. Jest bardzo dobrze i rzeczywiście jest ten powrót do początku lat 90., o którym wspomniałeś. Mam nadzieję, że jest to stała tendencja w zespole, a nie obraziłbym się jakby niektóre grupy z epoki również podążyły tą drogą.

W spokojniejszych lub bardziej refleksyjnych momentach bywa już różnie, także i na krążkach sprzed rozpadu, chociaż z drugiej strony "Mój dom", "1993 rok" oraz "Znamię", a nwet i "Ogrody" wstydu jako całość nie przynoszą :P Za to debiutancka "Ira" z '89 roku zajebiście się zestarzała przez amatorską i siermiężną produkcję...
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez OzzMaster » So kwi 27, 2013 3:24 pm

Utworu promujące album szczerze mnie zniechęciły. Może obczaję ;)
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Nogard » So mar 29, 2014 9:59 pm

Tej, tak się zastanawiam, czemu wciąż nie ma sensownych reedycji płyt IRY? Może ktoś tu jest bardziej fanem tego zespołu niż ja i wie? Wydawały to różne wydawnictwa, więc niemożliwe, żeby nie było praw na żaden z tych krążków, a przecież miałyby świetne wzięcie, "Ogrody" i debiut od wielu lat są białymi krukami wartymi furę siana, a od jakiegoś czasu to nawet "Tu i teraz" i "Ogień" chodzą po stówkę... Popyt na "środkowe" popsuła Andromeda, ale każdy fan zespołu by ten szmelc momentalnie wymienił na jakieś normalne wydanie ;)
Nogard
Moderator
Moderator

Poprzednia strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły