Queen

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Najlepsza płyta Queen

Queen
0
Brak głosów
Queen II
1
17%
Sheer Heart Attack
0
Brak głosów
A Night at the Opera
1
17%
A Day at the Races
0
Brak głosów
News of the World
0
Brak głosów
Jazz
0
Brak głosów
The Game
1
17%
Hot Space
0
Brak głosów
The Works
0
Brak głosów
A Kind of Magic
0
Brak głosów
The Miracle
0
Brak głosów
Innuendo
3
50%

Liczba głosów : 6

Queen

Postprzez kokosz » Pn mar 21, 2011 2:46 am

Queen... Mój ukochany zespół. Jedyny i niepowtarzalny, wymykający się jakimkolwiek ramom stylistycznym - nawet członkowie zespołu nie za bardzo pasowali do modelu muzyka rockowego - czterech facetów z dyplomami wyższych uczelni to raczej ewenement w rockowym świecie :mrgreen: Potrafili nagrać wielowątkowe, rozbudowane utwory takie jak choćby "The Fairy Feller's Master-Stroke", "Bohemian Rhapsody", "Innuendo" a obok nich umieścić "banalne" rzeczy typu "Seaside Rendezvous" czy "Delilah"... Freddie Mercury- artysta wszech czasów, genialny frontman, wokalista i kompozytor wspierany przez gitarowe orkiestracje Briana Maya, jednego z najoryginalniejszych gitarzystów w historii, który stworzył jedyne w swoim rodzaju brzmienie gitary za pomocą wiosła własnej roboty (Nagrywał na nim niemal wszystkie swoje partie przez 40 lat!) i małego piecyka The Deacy Amp zbudowanego przez Johna Deacona. Do tego sekcja rytmiczna z basistą Johnem Deaconem i obdarzonym niezwykle wysokim głosem perkusistą Rogerem Taylorem. Każdy z nich miał wielki wkład w kompozycje. Każdy z nich napisał kilka wielkich przebojów. I choć to Freddie stał w świetle reflektorów, to Queen zawsze był kolektywem.

Aż trudno uwierzyć, ze w listopadzie tego roku minie 20 lat od śmierci Freddiego.
Ps.Kilka dni temu do sprzedaży weszło pierwszych kilka płyt zremasterowanych przez Boba Ludwiga (ten facet jest gwarancją jakości) - 2 cd za 45zł :mrgreen: Ja już stałem się szczęśliwym posiadaczem "Sheer Heart Attack" :rockon:
Swój głos oddaje na Queen II

God Save The Queen
kokosz
Szalony Ikar

Re: Queen

Postprzez 1984 » Pn mar 21, 2011 6:36 am

Ja jestem posiadaczem kolekcji płyt Queen z Gazety Wyborczej i mogę tylko potwierdzić słowa mojego przedmówcy.
To, że byli nieprzeciętni, to wie każdy kto choćby raz słyszał wspomnianą "Bohemian Rhapsody", funkowe "Under pressure", "jajowe" "I want to break free", czy łzawe "Who wants to live forever". Plus oczywiście wiele innych. Nie byłoby płyty, której bym nie słuchał od dechy do dechy, ale dla mnie są najważniejsze dwa longplaye: "A kind of magic" (płyta w całości poświęcona "Nieśmiertelnemu") z utworem (-i) "Gimmie the prize" oraz "Princess of the universe" :twisted: oraz "The miracle" z "I want it all" (ale ja wolę wersję z GH II) "Was it all worth it". Nie pogardzam też płytą "Made in heaven" z bardzo ciężkim "Mother love", czy "My life has been saved", do której bardzo chętnie zawsze powracam.
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez Wiwern » Pn mar 21, 2011 9:46 am

uwielbiam, ale nie znam całej dyskografii, tylko chyba 3-4 albumy i kilka "thebestoffów". Zamierzam nadrobić w najbliższej przyszłości.
Moim ulubionym utworkiem jest między innymi... "I'm Going Slighty Mad", razem z klipem tworzą coś niepowtarzalnego, pięknego i frapującego.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez krusejder » Pn mar 21, 2011 11:01 am

oddałbym głos na Live Killers ;)

p.s. czemu nie ma Made In Heaven ?
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez kokosz » Pn mar 21, 2011 11:15 am

Nie dałem Made in Heaven ponieważ to nie jest do końca płyta Queen. Jest to zbiór solowych utworów Freddiego, Briana i zespołu The Cross Rogera Taylora w nowych aranżach i z wokalem Freddiego.
kokosz
Szalony Ikar

Postprzez Frodli » Śr kwi 13, 2011 6:15 pm

Queen to jeden z pierwszych zespołów rockowych w moim życiu (jeszcze jako dzieciak przed komunią znalem z radia część ich przebojów), a "Made in Heaven" to pierwsza płyta rockowa, jaką słyszałem w swym bardzo młodym wówczas wieku- gitara z tytułowego kawałka do dziś wwierca mi się w mózg. Ogólnie jednak bardziej cenię sobie pojedyncze kawałki, niż całe płyty. "Bohemian Rhapsody" wprost ubóstwiam.
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez 1984 » Śr kwi 13, 2011 7:20 pm

Ja sobie ostatnio nuciłem, tak bez powodu, "Love of my life".

PS
Ostatnio w Empiku widziałem jakiś Box z singlami Królowej od początku do, chyba, wydania płyty "Jazz". Zresztą ktoś już, również, wspominał o reedycjach poszczególnych płyt - remasterów z bonusami w postaci piosenek z płyt wykonywanych w konkretnych okolicznościach na żywo.
1984
Upiór w Operze

Postprzez 1984 » N wrz 02, 2012 9:43 pm

Zagor napisał(a):A ja teraz mam ostrą fazę na Queen. Od tygodni z małymi wyjątkami słucham muzyki tylko tego zespołu. I chyba muszę dopisać do listy płyt, które muszę kupić - "Innuendo" i "A night at the opera".

Żałuj, że nie byłeś na koncercie we Wrocławiu. Owszem zagrali bez tych dwóch ważnych i z młokosem na wokalu (a lista utworów również była taka sama, jak z koncertu sprzed dni), ale mimo tego chętnie bym miał w dupie koncert Ozzy'ego w Pradze, by mieć lepsze miejsce we Wrocku.
Wtedy miałbyś co najmniej "trójfazę" na punkcie Królowej ;)
1984
Upiór w Operze

Postprzez Zagor » Pn wrz 03, 2012 2:59 pm

Wiesz co, jakoś sceptycznie podchodzę do działań typu Queen + Paul Rodgers albo Queen + Adam Lambert. Zwłaszcza jeśli chodzi o drugą opcję. Gdyby pojawili się we Wrocławiu z Rodgersem to może bym rozważał wyjazd.
Dla mnie ten zespół nie istnieje po prostu. May z Taylorem próbują jeszcze coś zarobić po prostu, ale mnie nie kupią.

Podobno w listopadzie w kinach pojawi się koncert Queen z 1986 z Węgier. Mam nadzieję, że Cinema City również będzie to pokazywać. Trailer wyglądał zachęcająco. :) Zresztą na koncert w kinie chętnie bym się wybrał i nie miałoby znaczenia z którego to roku i z jakiego kraju.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez 1984 » Pn wrz 03, 2012 7:02 pm

Zagor napisał(a):Wiesz co, jakoś sceptycznie podchodzę do działań typu Queen + Paul Rodgers albo Queen + Adam Lambert. Zwłaszcza jeśli chodzi o drugą opcję. Gdyby pojawili się we Wrocławiu z Rodgersem to może bym rozważał wyjazd.
Dla mnie ten zespół nie istnieje po prostu. May z Taylorem próbują jeszcze coś zarobić po prostu, ale mnie nie kupią.

Dla mnie Adam Lambert zaśpiewał dobrze, tak po prostu. Co do Paul'a Rodgersa, to mnie też nawet po jednym utworze nie zaciekawiła płyta.
Bardziej bylem dlatego, iż był to pierwszy koncert w ogóle w Polsce i atmosfera była przednia.
Nie liczę, że Queen + wyda jeszcze jakąkolwiek płytę, wystarczy, że zagrają koncerty i mi to wystarczy.
1984
Upiór w Operze

Postprzez Zagor » Pn wrz 03, 2012 8:10 pm

Póki co zadowolę się słuchaniem muzyki z płyt i oglądaniem koncertów z Fredem. Ale po wczorajszej wizycie w MM byłem w szoku. Wszystkie płyty po 65 złotych. To jest rozbój w biały dzień. Niech by były po 40zł to jeszcze z bólem serca bym kupił. A za tyle to dziękuję. Kupię sobie dwie płyty innego zespołu i zostanie na piwo. Były tez po 35, ale gówniane "polskie wydania" z oszpeconymi okładkami. No i chyba
"Jazz" i "News of the world".
Najpewniej zacznę zbieranie płyt Queen od tonpressowskich singli po 3zł za sztukę. :) Kiedyś widziałem "Bohemian Rhapsody/Death on two legs za 3zł i głupi chuj nie kupiłem. A to moje ulubione utwory Queen z "A night at the opera".
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez 1984 » Pn wrz 03, 2012 9:37 pm

Możesz jeszcze nieco poszperać i kupić sobie, jak chcesz, wydania, które ongiś były realizowane przez Gazetę Wyborczą. Ja mam wszystkie te płyty, które wtedy i teraz kosztują 24,99 zł.
Przy czym, jeśli wolisz winyle, to też dobrze - gdzie powinieneś patrzeć, to Ci nie będę pierdolił ;) Też gdzieś bym znalazł "The Works", którą kupiłem za 60 koron czeskich w 1999 r. i chyba singiel "Bohemian Rhapsody".
1984
Upiór w Operze

Postprzez kokosz » Wt gru 04, 2012 7:35 pm

Jeśli ktoś z Was ma platformę "n" to na npremium puszczają dokument o Mercurym "The Great Pretender" i koncert Queen z Budapesztu "Hungarian Rhapsody". Polecam.
kokosz
Szalony Ikar

Postprzez 1984 » N gru 09, 2012 2:00 pm

Dziś przeczytałem, że koncert z Budapesztu można nabyć i oglądać na większości, jeśli nie na wszystkich możliwych nośnikach. Wszystko zależy co się chce i co wydawca oferuje. Przypuszczam, iż zdecyduję się na wersję DVD.
1984
Upiór w Operze

Postprzez 1984 » So lip 26, 2014 8:34 pm

Dzisiaj w okolicy północy na TVP Kultura leci koncert ku pamięci Freddie'go z 1992 r, bodajże z Wembley. Jakoś na przełomie roku widziałem dłuższe urywki z kanału Queen na YT, teraz jest okazja zobaczyć znacznie więcej.
1984
Upiór w Operze

Powrót do Muzyka, inne zespoły