Savatage / TSO

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Re: Savatage / TSO

Postprzez Nogard » Pn gru 20, 2010 11:02 pm

Ja najbardziej lubię "Streets", natomiast na początek chyba poleciłbym jedną z dwóch poprzednich, a więc tak jak Krus "Hall of the Mountain King" lub "Gutter Ballet". Pierwsza powiedziałbym, że trochę ostrzejsza, bardziej dzika. Druga już jakby trochę wygładzona.

Jak chodzi o TSO, to dokładnie jak powiedział Krus. Dziewczyna dziwnie na mnie patrzy i boi się, kiedy odpalam te kolędowe płyty poza sezonem, ale mimo wszystko czasem najdzie mnie i w lecie.

Co sądzicie o "Night Castle"? Na pewno najładniej wydana płyta jaką mam w kolekcji, natomiast muzycznie dziwnie trudno mi cokolwiek napisać. Może podświadomie liczyłem na arcydzieło pokroju "Ostatniej nocy Beethovena", a znalazłem w tym tylko cudowny album?...
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez kabanos » Pn gru 20, 2010 11:14 pm

Teraz tak sobie patrzę i spostrzegłem, że Oliva zaśpiewał na "Angel of Babylon" Avantasii w jednym z najlepszych utworów tej płyty :D
Dzięki wielkie za porady, zobaczymy co z tego wyniknie ;)
kabanos
Szalony Ikar

Postprzez krusejder » Pn gru 20, 2010 11:16 pm

Dla mnie NC to rozczarowanie. Na płycie jest zaledwie kilka własnych utworów na poziomie. Reszta jest niestety nudna. Płytę ratują własne przeróbki utworów klasycznych, których jest kilka, ale to co najwyżej zmienia notę płyty z miernej na dostateczną plus.

Moje wydanie NC jest przyzwoite, ale bez rewelacji. Kupiłem płytę okazyjnie na allegro. Czyżby więc starego lisa ktoś zrobił w wała i opchnął mu wydanie wschodnie ??
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Nogard » Pn gru 20, 2010 11:38 pm

Ostro. Zbyt ich lubię, żeby tak nisko ich ocenić. W oceanie miernoty muzycznej, jaki dziś nas zalewa, ta płyta to i tak jasny promyczek na ciemnym niebie ;-)

Być może wydanie wschodnie, a może w całej Europie była gorzej wydana - kupiłem amerykańskie wydanie digi, kosztowała już w momencie wydania jakieś śmieszne grosze - $9.99+wysyłka, o ile mnie pamięć nie myli. Poniżej foty - taki digi z mega książeczką, płyty wsuwane po prawej i po lewej. Chyba, że masz taką samą :lol: Mi się szalenie podoba, choć ogólnie nie lubię digi.
Obrazek

Obrazek
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez krusejder » Pn gru 20, 2010 11:48 pm

Zasadniczo kniżka wygląda znajomo, ale ja mam kłopoty z nimi. Tak samo do dziś zastanawiam się, czy mam kompletnego Strażnika Światła, bo teksty są tylko do 3 pieśni wydrukowane ;)

Zaś co do muzyki, to kocham klasykę. Ceniłbym NC gdyby była dobra w niszy muzyki klasycznej. A nie jest. Nie widzę tu czegoś na miarę Beethovena :(

W tej dziedzinie są zespoły, które radzą sobie nie gorzej niż Sava. Np. Rage, wracający do formy w Stringach ;) oraz grupa szczególnie mi odległa ideowo, Therion. Na ich ostatniej produkcji słyszę syntezę wloskiej opery z metalem. Oceniam ją znacznie wyżej niż fascynacje Ryszardem Wagnerem, który sam w sobie jest niesłuchalny.
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Nogard » Wt gru 21, 2010 12:06 am

E... Hm. Nie no, w moim "Strażniku" są wszystkie teksty... Ale w Metal Midzie różne rzeczy bywają (mamy tu nawet specjalny temat dla nich, gdzie można poczytać o ciekawych kwiatkach). Tu brakuje książeczki, tu brakuje płyty, tam masa literówek, a jeszcze tam książeczka od innej płyty...

"NC" powalać nie powala, ale... jest to jak dla mnie bardzo ładna, naprawdę dobra płyta :-)

Zobaczyłem właśnie okładkę reedycji Beethovena. Śmieszna. Podobno digi, może też taki ładny... Tak lubię tę płytę, że pewnie kupię jak będzie trochę tańsza (ta na razie jest bardzo droga).
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Wiwern » Śr gru 22, 2010 12:30 am

Pomijając bardzo słabą płytę Fight For The Rock
chociaż nawet na niej odnalazłem dwa genialne utworki - "Edge Of Midnight" i "Red Light Paradise". no i jeszcze fajnie wyszło "Out On the Streets", chociaż wolę wersję z debiutu.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Paulo » Śr gru 22, 2010 10:44 am

krusejder napisał(a):a ja uwielbiam POWER OF THE NIGHT !! Za grafomańskie teksty, za prostotę i za ... power ;)

Postanowiłem ściągnąć ten album (starych kaset pewnie już nie odtworzę).
Słabo, ale jednak coś w pamięci pozostało :) Fajne granie :)
W sumie na takiej muzie się wychowałem.
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Nogard » Pn wrz 23, 2013 5:33 pm

Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Nogard » N mar 09, 2014 10:05 pm

I co, miał ktoś okazję posłuchać nowej wersji "Streets"?
Mnie trochę rozczarowała, bo smętne się to zrobiło, zwłaszcza że do tego podmienili "Jesus Saves" tą drugą wersją bez jajów. Z drugiej strony, te krótkie mówione wstawki dużo dają dla zrozumienia całości. Ale ogólnie "narrated version" jest moim zdaniem tylko dla fanów.
ACZKOLWIEK: DVD z klipami - świetna sprawa. Te zarąbiste filmiki absolutnie na to zasługiwały. Czegokolwiek by nie wypuścili, dla DVD z klipami łyknąłbym to i tak.
Nogard
Moderator
Moderator

Poprzednia strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły