Aria

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Re: Aria

Postprzez Nogard » Pt wrz 16, 2011 3:52 pm

Mamy nowy wokal i nowy kawałek:
http://aria.ru/
Chyba pójdą w power metal, ale ogólnie jestem za - podoba mi się. Wreszcie jakaś bombastyczna premiera płytowa się kroi :)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez krusejder » So wrz 24, 2011 2:06 pm

Muzycznie bardzo fajne, produkcja też OK, ale ... wokal niezwykle przeciętny ://////

Facet to taki Blaze Bayley, czyli bezkoloraturowiec. A może nawet gorzej, bo Blaze'owi chociaż się chciało, a ten delikutaśny jakby śpiewał w chórze molestowanych słowików.
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Wiwern » N wrz 25, 2011 10:07 am

Kruszejda, jak zwykle jesteś słowotwórcą, albo posługujesz się archaizmami z czasów, kiedy Elvis Presley grał najbardziej ekstremalny heavy metal na Ziemi ;)
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Nogard » N wrz 25, 2011 7:43 pm

Ja jestem w stanie kolesia polubić. Wiele zależy od tego, czy nie okaże się z czasem, że mocno gwałci kawałki Kipełowa :)
Jak na razie wygląda, że sporo więcej ludzi po nim jeździ niż go akceptuje. Zobaczymy więc też, czy chłopak wytrzyma.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez krusejder » N wrz 25, 2011 9:19 pm

Na razie śpiewa jak amator z coverbandu. Zresztą sam mówi o swoich brakach w wywiadzie, jaki na polski przetłomaczono. Jak się douczy, dokształci muzycznie i będzie ostry jak brzytwa, to słowa na niego nie powiem.

Ale to nie jest nowy Struszczyk po Kupczyku, że odwołam się do znanego nam przykładu ;)

p.s. ale koloratury raczej nie da się wyuczyć. Jeśli jej w głosie nie ma, to nie będzie.
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez OzzMaster » Śr wrz 28, 2011 5:55 pm

Próbka nowego materiału. Jestem pozytywnie nastawiony ;)
http://www.nashe.ru/audio/audio_playlis ... aylist=951
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Nogard » Śr wrz 28, 2011 6:31 pm

Zarąbiście - trzyma poziom z ostatniej płyty. Nowy wokal niby mi nie przeszkadza, facet daje radę. Trochę tylko boję się, że może być jak w przypadku Epidemii, gdzie, o ile pamiętam, wokal jest podobny, tj. niby OK, ale po 30 minutach mam dość, a o drugim odsłuchu pod rząd nie ma mowy... Ale to zobaczymy jak już będzie krążek.
No i kluczowe dla mnie, to jak facet wypadnie w najstarszych numerach...
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Wiwern » Cz wrz 29, 2011 7:53 am

ta cała piosenka o "bezkoniecznym kamieniu i czornym kwadracie" jest ok i wokal nawet pasuje do Arii, gość wcale nie jest taki beznadziejny, nawet myślę, że ma nieco słabszy względem siły głos od Bierkuta, ale za to barwę bardziej zbliżoną do Kipiełowa.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez krusejder » Pn paź 03, 2011 3:31 pm

Przesłuchałem całość FENIKSA. Uczucia mam mieszane. Na pewno nie jest to nowy ARMAGEDDON, ale nie ma dramatu.
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Nogard » Pn paź 03, 2011 9:36 pm

Też się skusiłem na przesłuchanie jeszcze przed zakupem. I powiem Ci, że dla mnie chyba jest... :) Bardzo mi się podoba. Choć troszkę niebezpiecznie w kilku miejscach eksperymentują, np. na samym początku płyty takie dziwne plum plum. W samplach myślałem, że to jakiś radiowy dżingiel i bardzo się zdziwiłem. Tzn. nie przeszkadza mi to, ale w życiu nie spodziewałbym się takiego czegoś na płycie Arii. Przy pierwszym przesłuchaniu nudny wydał mi się tylko jeden utwór, chyba siódmy, coś z płomieniem czy ogniem. Ogólnie płyta daje radę. Na pewno dla mnie lepsza niż aryjski debiut Bierkuta.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez krusejder » Pn paź 03, 2011 9:53 pm

Ale czy znajdujesz w którymkolwiek momencie plyty takie muzyczne orgazmatory, jak na początku Mesjasza, jak podczas Krwi królów ? Czy jest tu numer, który cholernie cię irytował, by potem nigdy nie wyjść z głowy (Obcy) ? Czy jest taki wyciskacz łez jak Świat minionej miłości ?

Dla mnie póki co nie ma niczego takiego ...

:(
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Nogard » Pn paź 03, 2011 10:19 pm

Jeśli na ostatnich płytach był jakiś orgazmator, to dla mnie jedynie "Kolizej" i "Poslednij zakat" by się kwalifikowały; mimo wszystko byłem i zostanę Kipełowcem ;-) Na nowej płycie nic takiego nie widzę. Na chwilę obecną najbardziej podeszły mi "Czarny kwadrat" i "Boj bez prawił", ale to może być efekt nowości w obu przypadkach (bo pierwszy udostępniony kawałek oraz otwieracz płyty). Tak czy inaczej wydaje mi się trzymać poziom i jestem zadowolony. Nowości generalnie zupełnie mnie nie kręcą, a ta jest niezła. ...Płytę planuję kupić razem z zaległym Kipełowem i porównam sobie dokładnie te albumy. To będą pewnie moje dwa typy na płytę roku.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez krusejder » Wt paź 04, 2011 3:00 pm

Nadal nie ma orgazmatora ;) , ale warto poczytać, co o każdej z piosenek piszą muzycy

http://aria.ru/action/

solówki zaczynają przemawiać, np w Attyli
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Nogard » Wt paź 04, 2011 10:51 pm

Właśnie kupiłem i opłaciłem swojego "Feniksa" :) Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będę miał go już w łapkach...
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Wiwern » Pn paź 17, 2011 1:35 pm

Jestem już po kilkukrotnym przesłuchaniu i myślę, że Arijce dały radę, nowy wokal się broni i jest w odpowiedniej konwencji. Muzycznie jest... bez zaskoczeń - stylistyka i brzmienie takie samo, jak gdzieś powiedzmy od czasu "Chimery", a kompozycje same są... w większości na dobry z plusem, tj. średniaki, ale cieszą. Bardziej porwał mnie tylko otwieracz i tytułowy. Moim zdaniem album jest jednak gdzieś o całą ocenę niżej, niż wyśminity "Armageddon" - tak mniej więcej na poziomie "Chrzestu Ogniem". Czyli nie jest źle, ale biorąc pod uwagę tak długą przerwę (5 długich lat od ostatniej płyty) to można było się spodziewać jednak czegoś lepszego, a wyszedł album, który wstydu zespołowi może nie robi, ale plasuje się gdzieś pod koniec rankingu płyt. Takim małym plusikiem jest jeszcze bardzo dobra okładka.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły