Open Fire

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Open Fire

Postprzez Zdan » Wt gru 15, 2009 1:51 am

Z tego wszystkiego to jednak nadal nie wydano (i nie zapowiada się psia mać) mojego ukochanego materiału czyli "Lwów Ognia" Open Fire. Ta płyta - pomimo, że krąży w wersji bardzo demo to zabija kompozycjami. Świetna sprawa.
Zdan
Syn Burzy

Re: Polskie zespoły metalowe z przełomu lat 80/90

Postprzez Executioner » Wt gru 15, 2009 12:05 pm

Jakieś wydanie "Lwów Ognia" z bonusami bardzo by się przydało na rodzimym rynku metalowym. Szkoda żeby zacny Open Fire zgnił w empechujkowym odbycie, tak jak się to dzieje z nim obecnie...

No i kiedyś jakieś plany reaktywacji były, ale jak zwykle skończyło się tylko na samym gadaniu i zbędnej napince... :lol:
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Zdan » Śr gru 16, 2009 11:17 am

Executioner napisał(a):Jakieś wydanie "Lwów Ognia" z bonusami bardzo by się przydało na rodzimym rynku metalowym. Szkoda żeby zacny Open Fire zgnił w empechujkowym odbycie, tak jak się to dzieje z nim obecnie...

No i kiedyś jakieś plany reaktywacji były, ale jak zwykle skończyło się tylko na samym gadaniu i zbędnej napince... :lol:

Tutaj istnieje bardzo poważny problem - nie do końca wiadomo kto ma do tego prawa. Dziubiński uważa, że on, członkowie zespołu też pewnie mają coś do powiedzenia (a siedzą w USA), Brankowski Kris może je ma. Jest jeszcze plotka, że inny człowiek to posiada.
Zdan
Syn Burzy

Postprzez nat54ret » Cz gru 17, 2009 3:54 pm

Zdan napisał(a): członkowie zespołu siedzą w USA

Dlaczego mnie to nie dziwi? :?

Zdan napisał(a):. Ta płyta - zabija kompozycjami

Dokładnie :metal: Kto słuchał, ten wie. Kurwa, kompozycyjnie i instrumentalnie rozpierdalają. A utwory 'Dzień tysiąca słońc', 'Czas Apokalipsy' i Lwy ognia' powinny wejsc do kanonu polskiego metalu. To są zajebiste utwory. Zreszta nie tylko one, 'Metal top 20' jest swietny, Ogien i stal :)

Executioner napisał(a):Jakieś wydanie "Lwów Ognia" z bonusami bardzo by się przydało na rodzimym rynku metalowym. Szkoda żeby zacny Open Fire zgnił w empechujkowym odbycie, tak jak się to dzieje z nim obecnie...

Od razu bym pobiegł kupić, nieważne za ile kasy.
A to co krązy, to nie jest aż takiej złej jakości. Zajebiscie sie słucha w dużych słuchawkach. Demo i tak zajebiscie nagrane. Ale chcialbym zeby odbyl sie mastering jakis i żeby to zyskało moc przy puszczaniu z wieży.

Czy dobrze kojarze - że taki zespolik w necie słuchałem kilka lat temu o nazwie SORCERER który można powiedziec bezczelnie zerżnał ich styl i probował tak grac jak oni? nawet chyba nagrali cover "Ogien i stal" ? ale nie pamietam juz dokladnie
nat54ret

Postprzez ZolnierzFortuny » So gru 19, 2009 4:01 pm

na Open Fire się poznał nawet jeden niemiecki zespół- Metal Inquisitor który nagrał cover "Twardy jak skała" :) Wokalista nawet po polsku śpiewa :D
"Mam dwie lewe ręce, robić nie chce wcale, ale za to w głowie mam poukładane..."
ZolnierzFortuny
Szalony Ikar

Postprzez Zdan » Wt gru 22, 2009 12:14 pm

Co do Lwów Ognia to niestety musicie chyba o tym zapomnieć. Wokół tego materiału jest taki syf, że nie wiadomo kto miałby do tego prawa. A szkoda. W każdym razie posunę się do okrutnego wniosku: niech i Dziuba to wydaje, nawet nielegalnie, byleby wydał. A potem niech się prawnie bawią. My będziemy mieli krążek przynajmniej.
Zdan
Syn Burzy

Open Fire

Postprzez OzzMaster » N lut 14, 2010 10:21 pm

Kapeli chyba nikomu nie trzeba przedstawiać :twisted: Kilka lat temu chodziły plotki o reaktywacji zespołu. Ktoś wie co się teraz z nimi dzieje ?
OzzMaster
Moderator
Moderator

Re: Open Fire

Postprzez nat54ret » N lut 14, 2010 10:35 pm

o Open Fire gadalismy winnym temacie (Polskie zespoły metalowe z przełomu lat 80/90) żeby sie nie rozdrabniac na kazdy zespol. posty teraz trzeba tu przeniesc?
nat54ret

Postprzez OzzMaster » N lut 14, 2010 10:38 pm

W takim razie jeśli możecie to przenieście te posty do tamtego wątku. Mój błąd, nie zwróciłem uwagi
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » N lut 14, 2010 10:55 pm

Zrobione. Gadajcie sobie o OF w tym temacie do woli :)

Przeniosłem posty w całości traktujące o tym zespole. Tam gdzie trafiło się zdanie o OF i dalsza część posta dotyczyła innych bandów, rzecz jasna zostawiłem by nie zaburzać chronologii.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez nat54ret » N lut 14, 2010 11:08 pm

Nie mogę tego pojąć - jak można nie wiedzieć kto ma prawa do nagrań? Jeszcze trzecia jakaś osoba oprócz zespołu i pana na D. ?
Ja jestem zdania - niech i nielegalnie wydają, wszystko kupię, niech się procesują niech będzie afera :) , ale przynajmniej my będziemy mieć muzykę. Kupiłbym wszystko co mają, wszystko co leży gdzieś w archiwach czy niewiadomo gdzie, po jakichś szafach...
Petycje piszmy :D :D :metal:
nat54ret

Postprzez OzzMaster » N lut 14, 2010 11:12 pm

Nie głupi pomysł napisać do metalmindu
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Wiwern » Pn lut 15, 2010 12:16 pm

W sumie fajna muza na tej ich płycie jest. Szczególnie utworek "Ogień I Stal" mi przypadł do gustu. Przydało by się rzeczywiście jakieś podrasowanie tego brzmienia na nowo, bo ten rip z vinyla co mam, pozostawia wiele do życzenia.
Bym się przyczepił tylko... tekstów. Są głupie, nawet jak na metal lat 80tych :D
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Executioner » Wt lut 16, 2010 10:20 am

Według mnie prawa do nagrań Open Fire posiada Kris Brankowski.
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez OzzMaster » Pn gru 26, 2011 1:28 pm

Podobno w przyszłym roku ma się ukazać reedycja "Lwów ognia" z okazji 30 lecia Klubu Płytowego Razem.
OzzMaster
Moderator
Moderator

Następna strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły