Dragon

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Najlepsza płyta Dragona to...

Horda Goga (1989)
10
63%
Horde Of Gog (1989)
0
Brak głosów
Fallen Angel (1990)
0
Brak głosów
Fallen Angel - Wersja Polska (1990)
5
31%
Scream Of Death (1991)
0
Brak głosów
Sacrifice (1994)
0
Brak głosów
Twarze (1999)
1
6%

Liczba głosów : 16

Re: Dragon

Postprzez Executioner » Pn lis 30, 2009 10:41 pm

Warto podać może stronę Dragona: http://www.dragon-web.pl

Na stronce:
1. Do przesłuchania i legalnego ściągnięcia masz 12 studyjnych numerów z lat 1989-1994.
2. Do obejrzenia masz Jarocin '92 i parę innych rarytasów z lat 80. i 90.

Zaprawdę, naprawdę warto poznać ten zespół :twisted:
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez nat54ret » Wt gru 01, 2009 3:42 pm

dzisiaj mam dobry dzien :D zakupiłem Sacrifice w Media Markt i zamówiłem Fallen Angel z bonusami -utworami po polsku. w ogóle na allegro nie ma, w sklepach też nie ma.. niby po 2 tys limitowane wydawnictwo, ciekawe czy wszystko sie sprzedało..
Oczywiscie jak przesłucham płytki obie, to napisze jak wrażenia :)
nat54ret

Postprzez Executioner » Wt gru 01, 2009 5:57 pm

Na stronie Dragona do odsłuchania są wersje zremasterowane, także jeśli sięgnąłeś po te nagrania to masz już przedsmak albumów, które zakupiłeś. Jak dla mnie to bardzo niedoceniany zespół - naród czci jedynie "Hordę Goga"... Wspaniała płyta, ale nie jedyna perełka spod tego szyldu...

Swoją drogą szkoda, że MMP po raz kolejny wydał bałaganiarskie reedycje :? Album "Fallen Angel" został tutaj skrzywdzony brakiem polskiej wersji jednego z najlepszych numerów - "Szymon Piotr"...

Z kolei przy reedycji "Sacrifice" zabrakło jednego numeru z Jarocina '92 - chyba właśnie "Falen Angel".

Jeszcze łudzę się, że MMP kiedyś wyda porządnie zrobiony box Dragona, więc na razie z wielkim trudem powtrzymuję się z zakupem pojedyńczych reedycji...
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Frugo » Wt gru 01, 2009 7:51 pm

Executioner napisał(a):Na stronce:
1. Do przesłuchania i legalnego ściągnięcia masz 12 studyjnych numerów z lat 1989-1994.

W którym to miejscu bo szukam i szukam i nie mogę znaleźć :roll: ?
Frugo
Szalony Ikar

Postprzez OzzMaster » Wt gru 01, 2009 8:19 pm

OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Executioner » Wt gru 01, 2009 9:51 pm

Dzięki za wyrękę OzzMaster :wink:

A tu można pobrać numery dostępne na odtwarzaczu: http://www.dragon-web.pl/dyskografia/dragondyskografia.htm - klikasz na okładki i dalej już prosta sprawa.
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Frugo » Wt gru 01, 2009 10:20 pm

Podziękował :D . Póki co 2 pierwsze płyty wymiatają, reszta słabsza(ale jeszcze jedna została do posłuchania) ale jak posłucham więcej razy to się jakoś bardziej wypowiem :mrgreen:
Frugo
Szalony Ikar

Postprzez nat54ret » Cz gru 03, 2009 2:49 pm

Po pierwszych odsłuchaniach 'Sacrifice' uważam, że jest to bardzo dobra płyta. :metal:
I wokal i muza mi podeszła, jako że wcześniej w takich klimatach siedziałem.
Płyta oceniona przez Executionera tylko na 7/10. Nie znam "Fallen Angel" i skoro tamta jest jeszcze lepsza, to już nie mogę się doczekać aż ją przesłucham. Zrobiłem sobie dobry przedsmak tego co mnie czeka :)

Warto podkreślić fajne gitarki zaczynające/kończące utwory.

Muza ogólnie na wysokim poziomie.

Jakoś bardzo upodobałem sobie "Time for last farewell".

I świetną balladę "Spell of recollection" - wielki utwór!

Pozostałe utwory które zwróciły mą dłuższą uwagę :
-Return,
-Living and suffering,
-Sacrifice.
nat54ret

Postprzez Executioner » Pt gru 04, 2009 6:53 pm

Te gitarki to szereg miniaturek, "Etiud", które po remasteringu zostały wtopione w poszczególne, większe formy. "Sacrifice" to dobra płyta, spójna stylistycznie, w pewien sposób "klimatyczna". Niektóre wokale Freda z tego krążka mnie irytują, ale ogólnie jest to rzecz warta zachodu... Myślę, że moja nota 7/10 nie jest w żaden sposób krzywdząca - kwestia gustu :wink:

Co do "Fallen Angel", to jest już nieco inny kaliber. Część fanów zespołu uważa, że jest to pierwszy deathmetalowy longplay nagrany w Polsce. Zasadniczo się zgadzam z tym twierdzeniem - na pewno jest to pierwszy deathowy koncept-album nagrany u nas. Ta płyta jest szczytem możliwości Dragona jeśli chodzi o obraną konwencję, nie słyszę tam żadnych zgrzytów i niepotrzebnych dźwięków. Dla mnie "Fallen Angel" w polskiej wersji to jeden z absolutów ówczesnej sceny metalowej w naszym kraju (obok płyt - autorstwa wiadomo kogo - takich jak: "Ostatni Wojownik", "Oddech Wymarłych Światów", "Syndromy Miast" - nieco inna liga uprawiania metalu, "Lwy Ognia", "Scarlet Slaughterer", "The Time Before Time" czy nawet "Morbid Reich", choć to demówka - ale jaka).

Ta opinia może wydać się przekorna i kłóci się z ogólnym poglądem przyjętym przez polskich fanów metalu: dla mnie klasyczny i najlepszy Dragon to "Fallen Angel" i "Scream Of Death", a klasyczny skład to Gronos, Fred, Bomba i Demon :twisted:
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez nat54ret » Wt gru 08, 2009 3:01 pm

No:) Mam od wczoraj Upadłego Aniola, jak przesłucham jeszcze więcej to napisze co nieco, narazie za wczesnie:)

Nie liczyłbym że wyjdzie box..

jak nie masz to se kup.. widzialem ze pojawily sie na allegro, ja dałem 41zl za sama plyte.. :| ale nie bylo wczesniej
http://www.allegro.pl/item845921441_dra ... angel.html
http://www.allegro.pl/item845921451_dra ... ifice.html

edit:
Ogólnie płytka mi się podoba. Nie odczuwam wielkiej różnicy miedzy nimi w sensie że jedna np jest lepsza od drugiej. Dla mnie obydwie są naprawdę na wysokim poziomie. Zreszta powstawały mniej wiecej w tym samym czasie (Sacrifice wydana w 94, ale material powstal chyba w 91-zerwali kontrakt z metal mindem i nie mogli przez 2 lata bodajze wydac plyty..).
Bdb kawałki ktore mi sie spodobały to np.: Szymon piotr, pluje ci w twarz, upadły aniol, sewer of graves.
Upadłego Anioła wole w wersji polskiej :)
Jeszcze musze sobie dokupic do kolekcji 'Scream Of Death' :) :metal:

aha no i okładka jest zajebista! :D
nat54ret

Postprzez Executioner » Wt gru 08, 2009 5:21 pm

Materiał na "Sacrifice" gotowy był już w '92 r. (dowodem jest prezentacja kawałka pt. "Return" na Jarocinie '92), ale wówczas Dragon zerwał kontrakt z Dziubą i musiał pogrążyć się w dwuletni niebyt artystyczny w ramach karencji wydawniczej za zerwanie umowy...

"Sacrifice" oryginalnie wydano tylko w formie kasetowej w Baron Records. Po 5 latach wyszły "Twarze" - ponownie w MMP i zespół się rozpadł jeszcze tego roku...
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Caleb » N paź 24, 2010 3:11 pm

Pytanie do znawców. Mam szansę na nabycie Fallen Angel na analogu. Wyszła wersja polska tego albumu, bo widzę tutaj, że na reedycji cd były dołączone utwory po polsku? Na wersji angielskiej też śpiewał Grzegorz Kupczyk, podobnie, jak na Horde Of Gog? Tak tu podali http://metal-archives.com/release.php?id=8674, ale słucham na stronie Dragona i jakoś mi to Grzegorza nie przypomina mimo, że znam jego możliwości ;)

Moglibyście szybko odpowiedzieć, bo muszę niedługo decydować się na zakup bądź nie. A przede wszystkim czy warto, bo nie słuchałem Dragona poza ich stroną?
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Nogard » N paź 24, 2010 3:27 pm

Wydaje mi się, że Grzegorz śpiewał tylko na jednym ich krążku. Ale wiesz co, najlepiej wrzuć pytanie w poście o CETI - pewnie dostaniesz odpowiedź z pierwszej ręki ;-)

Nie znam za dobrze Dragona, miałem lub mam (nawet nie jestem pewien czy wydałem czy nie :lol: ) "Hordę Goga" na winylu i coś na składankach, ale wydaje mi się, że winyl, o którym piszesz, nie jest trudny do zdobycia, więc jeśli teraz przegapisz, to spokojnie w każdej chwili można go kupić na Allegro...

edit: o właśnie, tu masz 4 sztuki po dychę na Allegro, nie ma się co spieszyć:
http://allegro.pl/3b-dragon-fallen-ange ... 04138.html

edit 2:
o, już chyba wszystko wiem:
http://www.kppg.waw.pl/plyta.php?plyta=2303 - czyli płyta wydana przez Muzę to polska wersja, choć tytuł angielski.
Po angielsku płytę wydało Under One Flag.
Obie wersje do kupienia na Allegro. Polska praktycznie bez dolnego limitu, zachodnia po około 30 zeta.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » N paź 24, 2010 3:54 pm

Na "Fallen Angel" śpiewał Adrian Frelich. Zarówno na angielskiej, jak i polskiej wersji tej płyty.
Grzegorz Kupczyk śpiewał tylko na "Horde of Gog".

A Dragona polecam. Zajebisty zespół, bardzo dobry napierdol. :)
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Ignatius » N lis 14, 2010 1:26 am

Smok mnie zaskoczył bardzo pozytywnie. Wiedziałem, że Dragpm jest wyśmienity ale nie przypuszaczałem, że aż tak. Płyta Fallen Angel poprostu mnie zmiażdżyła od początku do końca, jest cholernie ciężka spójna i... ciężka 8) i znów brawa dla Kurczaka okładka jest poprostu idealna. Praktycznie każda płyta(wyjątkiem są Twarze, które są ciężkostrawne bardzo i to nawet bardzo bardzo) trzyma bardzo wysoki poziom i znów bardzo ciężko wybrać to najlepsze arcydzieło. Na uwagę zwraca również Sacrfice kawał przemyślanej muzyki z tym "czymś" co sprawia, że ta płyta jest wyjątkowa. Dołączam się do ubolewania nad niekompletną reedycją Polskiej wersji Fallen Angel... Jak tak można!?
Ignatius
Embrion

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły