Dragon

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Najlepsza płyta Dragona to...

Horda Goga (1989)
10
63%
Horde Of Gog (1989)
0
Brak głosów
Fallen Angel (1990)
0
Brak głosów
Fallen Angel - Wersja Polska (1990)
5
31%
Scream Of Death (1991)
0
Brak głosów
Sacrifice (1994)
0
Brak głosów
Twarze (1999)
1
6%

Liczba głosów : 16

Dragon

Postprzez Executioner » Wt lis 24, 2009 9:43 am

Dziwię się (a jak mawiał Ambroży Kleks: "dziwić się wolno każdemu" - cytując klasyka), że jeszcze nikt nie założył tematu o pewnym udziale Grzegorza w twórczości grupy Dragon... Tematu o Dragonie też nie widzę, są już nawet Huntery, Kulty, Armie... a Dragona nie ma :o Nie godzi się Panie i Panowie, ale to już inna kwestia (chyba żem już ślepy i nie dojrzałem).

Generalnie chciałbym wiedzieć jak szanowne, forumowe towarzystwo ocenia album "Horde Of Gog" z wokalami Grzegorza (rok 1989).

Ja chciałbym niejako zabrać głos po obejrzeniu przynajmniej dwóch, trzech opinii - jestem bardzo ciekaw Waszego zdania :wink:

Edit:

Dragon...
Wracając jeszcze do klasyka, Ambrożego Kleksa, autora powiedzenia: "...dziwię się, a dziwić się wolno każdemu..." - dziwię się, że nie ma tu jeszcze tematu i ankiety o Dragonie. I tak wiem, że "Horda..." zwycięży miażdżąco, ale... kolejną, ciekawą dyskusję czas zacząć!
Anglojęzyczne wersje albumów wydzieliłem osobno, ponieważ nieco różnią się od polskich odpowiedników :wink:
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Re: Dragon

Postprzez Zdan » Wt lis 24, 2009 5:08 pm

Oczywiście polska edycja Hordy Goga - kiedyś już mówiłem, że dla mnie jako anglisty angielski Kupczyka jest nie do słuchania pod żadną postacią. Poza tym te teksty po polsku \m/. Sama muzyka to jedna z rzeczy które lubię najbardziej - surowy, młócący thrash metal.

Edit:

Jestem na nie. Po pierwsze - myślę, że głos Kupczyka jednak do końca nie pasuje do takiej muzyki i nie czuje się on w niej pewnie. Po drugie gdzieś już napisałem - jestem anglistą i jak taki niestety średnio znoszę angielski Grzegorza. Wokalistą jest doskonałym ale powinien śpiewać po polsku. No i polskie edycje mają dla mnie jednak pewien urok - to tych słuchałem po raz pierwszy i to tu teksty mają odpowiedni jad.
Zdan
Syn Burzy

Postprzez Zagor » Wt lis 24, 2009 6:31 pm

Połączyłem te dwa tematy o Dragonie. Sorry Executioner, ale opinie o płytach, oraz o wokalu Grzegorza na "Horde of Gog" można podawać w jednym temacie. Zostawiłem go w "Projektach", bo jak słusznie zauważyłeś, Grzegorz zaśpiewał na anglojęzycznym odpowiedniku debiutu.

Co do "Horde of Gog", to mimo wszystko wolę polską wersję. Pan Grzegorz mi za bardzo do takiej muzyki nie pasuje :) Wolę Jego dokonania z TURBO, CETI i Non Iron. Sprawa wokali na tej płycie nie jest uporządkowana prawnie, Grzegorz Kupczyk wypowiadał się, że wokale zostały umieszczone bez Jego zgody.

Najlepsza płyta Dragon to dla mnie "Horda Goga". Późniejszych dokonań za bardzo nie lubię, ale szanuję Jarka Gronowskiego za to, co zrobił dla polskiego metalu.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Executioner » Wt lis 24, 2009 7:43 pm

Ja z kolei preferuję okres wczesnofrelichowski w Dragonie, a polski "Fallen Angel" to moja ulubiona płyta Jarka i spółki. Cenię wszystkie wydawnictwa Dragona, nawet w "Twarzach" potrafię znaleźć pozytywne pierwiastki...
Mam ogromny sentyment do tego zespołu, dla mnie - po starym Kacie - Dragon jest numerem 2 na ówczesnej polskiej scenie metalowej.
Generalnie u mnie:
"Horda Goga": 9/10
"Fallen Angel" (PL): 10/10
"Scream Of Death": 9/10
"Sacrifice": 7/10
"Twarze": 5/10

Co do udziału Grzegorza na tym krążku, to również jestem na "nie". Z całym szacunkiem dla tego wspaniałego wokalisty - na "Horde Of Gog" bronią się jedynie chyba "The Priests Of Betray" i "Armageddon", a jeśli już to i tak z miernym skutkiem. Jest to album położony dziwnymi, raczej nieuzasadnionymi zaśpiewami i fatalnym angielskim, co mnie bardzo dziwi, bo rok wcześniej (1988) Grzegorz bardzo poprawnie wyryczał "Last Warriora" w Berlinie Zachodnim.
Wokalnie "Horde Of Gog" sprawia wrażenie thrashowej chałtury nagranej "na odpierdol się". Szkoda...
Z wielkiego potencjału i pewnej szansy wyszła najgorsza płyta wydana pod szyldem "Dragon". Wracam do niej rzadziej niż do "Twarzy".
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez nat54ret » So lis 28, 2009 9:05 pm

przepraszam za niewiedze i glupio mi .. :( ale dobrze rozumiem? na angielskiej wersji Hordy Goga spiewał Kupczyk? :| nie wiem czemu nigdy nie obiło mi sie to o uszy, pierwsze slysze...

Zawsze znałem tylko polską wersję, która wymiata i jest tak kultowa że wiadomo :metal:
Ekhm.. a moze ktos mi jakos podeslac, albo wskazac linka do jakiegos utworu z tejze płyty?
nat54ret

Postprzez Executioner » So lis 28, 2009 10:12 pm

http://www.dragon-web.pl
W dziale "Dyskografia" znajdziesz kawałki z m. in. "Horde Of Gog", które można pobrać.
Przesłuchaj i sam oceń :wink:
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Zdan » So lis 28, 2009 10:19 pm

Podpowiem tylko, że angielski Kupczyka jest, ujmując to delikatnie, niczym specjalnym na tej płycie.
Zdan
Syn Burzy

Postprzez Executioner » So lis 28, 2009 10:59 pm

Tym bardziej mnie to dziwi, bo na płycie "Last Warrior" jego angielszczyzna nie razi, a przecież ten album nagrywał rok wczesniej niż wokale do "Horde Of Gog"...
Jakaś niedyspozycja?
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez nat54ret » So lis 28, 2009 11:09 pm

Właśnie przesłuchałem na wrzucie.. no i delikatnie mówiąc - nie spodobało mi się.
Mimo ogromnego szacunku jaki mam dla Grzegorza i uwielbienia dla wszystkiego czego on się tylko dotknie :) ... nie no wole polska wersje i do tej ang nie będę już więcej wracał...
nat54ret

Postprzez Wiwern » N lis 29, 2009 4:40 am

przypuszczam, że jeśli bez jego zgody ponoć to było, to pewnie stało się tak - Pan Grzegorz nagrał trochę od niechcenia te wokale za pierwszym podejściem a pewni decydenci bez pytania o zgodę zgrali je od razu na płytę, bo nie było czasu na poprawki.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Zdan » N lis 29, 2009 3:30 pm

Executioner napisał(a):Tym bardziej mnie to dziwi, bo na płycie "Last Warrior" jego angielszczyzna nie razi, a przecież ten album nagrywał rok wczesniej niż wokale do "Horde Of Gog"...
Jakaś niedyspozycja?

Nie rozpędzałbym się z tym Last Warriorem. Tak wokale są lepsze i dokładniejsze ale błędy w wymowie podobne. I nie mówię tego, żeby kogoś pognębić bo uważam Grzegorza Kupczyka za jednego z najlepszych wokalistów metalowych w Polsce.
Zdan
Syn Burzy

Postprzez Executioner » N lis 29, 2009 3:36 pm

Może i błędy tam są podobne (według mnie na o wiele mniejszą skalę - chodzi mi o to że na "anglojęzyku" z '88 r. akcent Grzegorza nie razi aż tak mocno), ale "Last Warrior" to przecież płyta słuchalna na sucho i bez popity czego nie mogę powiedzieć o "Horde Of Gog", której przesłuchać na raz niepodobna...

Również uważam Grzegorza za wspaniałego, ogromnie utalentowanego wokalistę i powyższe zarzuty bynajmniej nie są jakimiś osobistymi złośliwostkami i aluzjami do jego osoby.
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Zdan » N lis 29, 2009 3:44 pm

Executioner napisał(a):Może i błędy tam są podobne (według mnie na o wiele mniejszą skalę - chodzi mi o to że na "anglojęzyku" z '88 r. akcent Grzegorza nie razi aż tak mocno), ale "Last Warrior" to przecież płyta słuchalna na sucho i bez popity czego nie mogę powiedzieć o "Horde Of Gog", której przesłuchać na raz niepodobna...

Również uważam Grzegorza za wspaniałego, ogromnie utalentowanego wokalistę i powyższe zarzuty bynajmniej nie są jakimiś osobistymi złośliwostkami i aluzjami do jego osoby.

Mam tak samo. Ale jako anglista słyszę błędy po prostu inaczej i pewnie lepiej niż inni ludzie. I po prostu "Last Warrior" był bardziej dopracowany moim zdaniem.
Zdan
Syn Burzy

Postprzez Executioner » N lis 29, 2009 4:13 pm

Nie jestem anglistą, a myślę że jakieś błędy jeśli chodzi o wymowę to jestem w stanie wyłapać.

Jeśli chodzi o "Horde Of Gog" to nawet nie jest kwestia złej wymowy, ale fatalnego akcentu, który ciągnie jakość w dół. "Last Warrior" może tu zyskiwać przez bardziej mięsistą i soczystą produkcję, która tuszuje tego typu błędy wokalisty. A na "Horde Of Gog" tego typu wpadek jest po prostu za dużo...

Akcent, akcent i jeszcze raz akcent - nad tym powinni pracować polscy wokaliści używający języka angielskiego podczas nagrywania czegokolwiek w tym narzeczu :P
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Frugo » Pn lis 30, 2009 5:30 pm

Kurde, a ja tylko z nazwy znam ten zepół :oops: . Posłucham go sobie zaraz i zobaczymy czym to się prezentuje :mrgreen:
Frugo
Szalony Ikar

Następna strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły