Dragon

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Najlepsza płyta Dragona to...

Horda Goga (1989)
10
63%
Horde Of Gog (1989)
0
Brak głosów
Fallen Angel (1990)
0
Brak głosów
Fallen Angel - Wersja Polska (1990)
5
31%
Scream Of Death (1991)
0
Brak głosów
Sacrifice (1994)
0
Brak głosów
Twarze (1999)
1
6%

Liczba głosów : 16

Re: Dragon

Postprzez Wiwern » Cz sty 27, 2011 5:31 pm

"Szymon Piotr" jest zajebisty, wkręcił mnie od razu. Reszta bardzo, bardzo dobra, ale to już jest ten podgatunek metalu, który rzadko "wchodzi" za pierwszym przesłuchaniem. Załączam więc "repeat". Żałuję, że tak późno postanowiłem zabrać się za ten album. Przyznam, że przez pierwsze sekundy było lekkie rozczarowanie, bo spodziewałem się czegoś w stylu "Hordy Goga", ale już po chwili doszło do mnie, że to po prostu coś innego i wcale nie gorszego, a nawet... bardzo fajnego. Prawdziwy, miażdżący, bezkompromisowy, już nie na pograniczu gatunków, a po prostu - DEATH METAL. Do tego wysokiej jakości, połamany, techniczny. No i chyba pierwszy growling po polsku z prawdziwego zdarzenia.

Edit:

Słucham "Upadłego Anioła" już do upadłego. Album jest po prostu świetny. Teraz jeszcze oprócz "Szymona Piotra" utworek "Łzy Szatana" wszedł już do mojego grona ulubionych utworków. Świetna jest w nim nie tylko chwilami doomowy riff, ale też idealnie współgrający z warstwą muzyczną tekst. A, no i "Pluję Ci W Twarz" - fajna miazga. W ogóle, to jeszcze jedną zaletą albumu (choć pewnie to efekt niezamierzony) jest... ta surowa produkcja. Zero w tym sztucznego pogłaśniania i tak już głośnych dźwięków, przez co mimo aranżacyjnego przepychu, da się tego słuchać długo bez szkody dla uszu. Nie to, co współczesne ekstremalne produkcje ;)
BTW: http://www.youtube.com/watch?v=8mmW4HqX ... re=related widzieliście to? :D
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez OzzMaster » Śr kwi 27, 2011 1:59 pm

Znalazłem na facebooku Jarka Gronowskiego ciekawą wiadomość :

Jarek Gronowski napisał(a): ... po wielu latach przerwy próbujemy coś zrobić z Dragon-em... Na chwilę obecną mam dużo muzy i napisałem kilka tekstów. Coś w tym stylu:

Autostrady splamione krwią
Nikną w przepastnym horyzoncie.
Karawany istnień przemijają
Żyłami czerwonych węży

Cienkie i ulotne nici
Rozrywane, wiązane, szarpane.
System nie mający początku
System nie mający końca

Myśli w świetlnych posłańcach
Malowane przez artystów śmierci.
Szare, trędowate smugi
Blednące z nastaniem mroku

Wędrowcy utraconej nadziei:
Prawdą jest zbrodnia i wstyd
I bliskość końca
I oczy nocy szeroko otwarte.

Przestwór wyblakłych gigantów
Wypełniony nieczystościami:
Rasa inteligentnych zwierząt
W ucieczce do gwiazd

Zatrute ziarna ewolucji
Rozrzucone w ekspansywnej dyfuzji
Intelektualna zaraza
Niosąca cud życia

Dalej gwiazdostradą
Barwne ogniste smoki
Rykiem oznajmiają
Nową erę
J.G
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Andre » Cz kwi 28, 2011 4:50 pm

Niezłe metafory.
Andre
Szalony Ikar

Postprzez 1984 » So sty 18, 2014 7:09 pm

Metal_ToMo napisał(a):Jarek grał już z Piotrem na imprezie Metallica - Zlot w roku 2000. Było tam też zresztą więcej znajomych nazwisk. ;) Kumpel miał kasetkę, Viva puszczała późnym wieczorem teledysk. Fajne wspomnienie z okresu bycia młodym metalowcem. ;)

A płytę Dragona Twarze pamiętacie? ;)

Ex, jak wróci na forum, to na pewno więcej się wypowie na temat "Twarzy". Mnie natomiast brakuje tej pozycji w dyskografii, ale nie jest ona ogólnie niedostępna :)
Przy jakieś okazji przejrzę konto Jarka na YT, "Tears of satan" mam obadane, ale jest tam kilka innnych ciekawych propozycji.
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Poprzednia strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły