Polskie zespoły metalowe z przełomu lat 80/90

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Polskie zespoły metalowe z przełomu lat 80/90

Postprzez nat54ret » Cz paź 08, 2009 9:28 pm

W czasie gdy Turbo nagrywało Epidemie, czy grało na Metalmanii istniało wiele innych, dobrych zespołów.
Nie jestem jakimś znawcą, jestem też młody wiec nie pamiętam tamtych czasów.
Ale napisze wymienię kilka zespołów i płyt z tamtego okresu, które uwielbiam słuchać i bardzo szanuje.

* Dragon - Horda Goga (1989). Płyta mistrzostwo. Łykam całą płytę jednym tchem. Świetna muza. Krótko mówiąc wymiata. Moja ulubiona płyta.

* Kreon - Zdrada, Prawo, Kara ... i co jeszcze czeka nas (1988)

* Hammer - Terror (1991)

* Alastor - Syndroms of the Cities (1989)

* Smirnoff - Nicht Zu Schnell (1988)

O wilczym pajaku i stosie jest temat wiec nie bede pisal.
Ostatnio edytowano Cz paź 08, 2009 9:36 pm przez nat54ret, łącznie edytowano 1 raz
nat54ret

Re: Inne zespoły z przełomu lat 80/90

Postprzez OzzMaster » Cz paź 08, 2009 9:36 pm

Open Fire, Hammer, Destroyers :metal:
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » Cz paź 08, 2009 9:40 pm

Dodam od siebie świetną płytę:

Genesis of Aggression - Disappointment (1989) - bardzo dobry thrash zalatujący nieco Metalliką z okresu "Mastera" i "Justice" :metal:
Jako ciekawostkę, mozna dodać fakt, że zanim zespół się rozpadł, grał w nim na gitarze niejaki Krzysztof Pistelok, obecnie gra w zespole KAT&RK. Dodatkowo, w 2001 roku Piotr Luczyk zakładając zespół Adrenalina zaprosił wokalistę GOA do współpracy, później ten Pan śpiewał na "Metallica Zlot Live" :mrgreen:

Do tego jeszcze masa zespołów:
Egzekuthor z bardzo dobrym demem z 1988 roku, Fatum - bardzo lekki hard rock z popowymi naleciałościami - ale bardzo zacny zespół :)
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez OzzMaster » Cz paź 08, 2009 9:52 pm

zagor19 napisał(a):Fatum - bardzo lekki hard rock z popowymi naleciałościami - ale bardzo zacny zespół :)

Fatum to zajebista kapela.

Kiedy czuję pęd powietrza, i w kolejny zakręt składam się, oo, coś przenika mnie :metal:
OzzMaster
Moderator
Moderator

Re: Inne polskie metalowe zespoły z przełomu lat 80/90

Postprzez Paulo » Pt paź 09, 2009 9:18 am

Tak, było tych kapel trochę... Niewiele z nich przetrwało do dziś lecz tamten okres (koniec lat 80-tych, początek 90-tych) ma dla mnie wielkie znaczenie sentymentalne... Wtedy właśnie zaczynała mi się podobać "cięższa" muzyka...

Edit - Dobry pomysł z założeniem tego tematu, gdyż nie ma sensu tworzyć oddzielnych dla każdego zespołu z osobna.... :P
Paulo
Administrator
Administrator

Re: Polskie zespoły metalowe z przełomu lat 80/90

Postprzez OzzMaster » Pt paź 09, 2009 3:16 pm

OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Żubr » Pt paź 09, 2009 3:29 pm

Właśnie spojrzałem na youtuba, są tam dobre nagrania Stosa z dwóch koncertów - z Krakowa oraz yyy... chyba z Katowic. Fajnie że Stos się nie podaje i stara działać. Przydałaby się im stronka. Niestety na myspace nie ma żadnego info na temat koncertów.
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez deymien88 » Śr paź 14, 2009 7:08 pm

Imperator

Merciless Death

Betrayer

Armagedon

w/w
deymien88
Anioł Zła

Postprzez Żubr » Śr paź 14, 2009 7:32 pm

zna ktoś zespół Forgotten?
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez deymien88 » Wt paź 20, 2009 8:15 pm

i jeszcze Markiz De Sade

grają znowu:)
deymien88
Anioł Zła

Postprzez Executioner » Wt lis 24, 2009 10:12 am

Moi faworyci z przełomu lat 80. i 90. (oprócz Wielkiej Trójcy):
1. Dragon - świetne pierwsze 3 albumy, z tym że za klasyczny okres uważam czasy frelichowskie ("Fallen Angel" i "Scream Of Death" są nie do podjebania)...
2. Vader - dema i pierwsza płyta trzymają mnie i nie chcą puścić, okres '86-'93 jak wyżej...
3. Open Fire - z tej kiczowatej (powiedzmy heavy/thrashowej) puli podszedł mi najbardziej; uwielbiam te naiwne teksty, wpadki wokalne Mariusza Sobieli i przede wszystkim świetnych instrumentalistów...
4. Convent - nie znajduję słów na opisanie piękna tej muzyki: cudowny, iście oldchoolowy death metal (świetne dwie demówki z '90 i '92) - Brutal Crushing Death Metal :twisted:
5. Imperator - dla mnie pierwsi blackmetalowcy PRL; dzisiejsi mogą im najwyżej ćwieki polerować...
6. Magnus - klasa sama w sobie i rozkurwiający, ekstremalny wizerunek jak na polskie realia - Killers from Wratislavia...
7. Egzekuthor - również świetne dwa dema (drugie to kopia "Displeasure" Conventu według mnie) i chyba udany, choć nieco kulejący powrót...
8. Dead Infection - pionierski goregrind na ziemiach polskich; urocze teksty okraszone przyjemną muzyką...
9. Parricide - siarczysty brutal death metal (potem polecieli bardziej w grind); świetny, cudowny reh. z '92 r. - generalnie ówczesna Ściana Wschodnia miażdży...

Do listy dorzuciłbym jeszcze Incarnated (brutal death metal pięknie okraszony Szwecją), ale powstali dopiero w '92. (ich motto to bodajże Slaughtering Gore Metal, ale nie jestem pewny, bo nie mam płyty przy sobie).
Pewnie na liście uderza brak niektórych firm - po prostu nie czczę... Innych ważnych dla mnie grup również nie wymieniłem, bo nie chciało mi się wypisywać wszystkiego.
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez archeo » Pn gru 14, 2009 3:17 pm

CRYPTIC TALES, MORDOR, CHRIST AGONY, PANDEMONIUM, VIOLENT DIRGE, HAZAEL!!! wielkie kapele! na szczęście CRYPTIC TALES i CHRISt AGONY oraz PANDEMONIUM wrócili! Muzyka mojej wczesnej młodości! pamiętaj jak dziś! Debiut CRYPTIC TALES zbiegł się z materiałem TURBO - One Way! Wydane były w Carnage records! oj to były czasy!
archeo
Embrion

Postprzez Paulo » Pn gru 14, 2009 3:56 pm

Pamiętam koncerty Cryptic Tales z początku lat 90-tych. Świetnie sobie radzili, wydawało się że zawojują nie tylko polski rynek... Jednak rzeczywistość okazała się inna. Dobrze że wrócili choć wiadomo że najlepsze lata minęły...
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Yourmaster » So gru 19, 2009 4:40 pm

Open Fire to naprawde świetny zespół :O Lwy ognia zrobiły na mnie duże wrażenie.
A sam poleciłbym (nie wiem czy byly na poprzedniej stronie już wymienione, nie chce mi sie sprawdzac :D )
Acrimony (nasze Acrimony, nie to obce), Geisha Goner, Testor, Al Sirat (świetny), Hellias (w pewnych kręgach uznawany za "młodszą siostrę Kata") i Hammer. A z oczywistych, to Wolf Spider, Stos, Alastor i Destroyersów :D.
Yourmaster
Anioł Zła

Postprzez Executioner » Pn gru 21, 2009 11:53 am

W "inszych" kręgach to znowuż Destroyers są uważani za kaciego bękarta :lol: To, że pokraczny to już inna sprawa... :wink:

A co do "Lwów Ognia" i Open Fire... Chętnie posłuchałbym ich sobie ze srebrnego krążka, ale na razie się nie nastawiam na wypuszczenie tego materiału u kogokolwiek.

Ludzie tacy jak Kris Brankowski czy Andrzej Puczyński dysponują pewnymi materiałami - takimi, że jaja urywa... Ciekawe czy kiedykolwiek się podzielą swoimi archiwaliami? Inna kwestia, że coś mogą zawsze jeszcze zarobić wypuszczając kilka rzeczy...

Ja w zasadzie się nie nastawiam na nic, ale jednej rzeczy z epoki bym posłuchał - na kolanach i z kisielem w gaciach :wink: Jest jedna taka rzecz i na 100 % jest zarejestrowana :twisted: Usłyszeć to..., a potem choćby i potop...
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Następna strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły