Wilczy Pająk # Wolf Spider

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Najlepszy LP Wilczego to...

"WILCZY PAJĄK"
23
68%
"KINGDOM OF PARANOIA"
8
24%
"DRIFTING IN THE SULLEN SEA"
1
3%
"HUE OF EVIL"
2
6%

Liczba głosów : 34

Wilczy Pająk # Wolf Spider

Postprzez Żubr » Cz paź 08, 2009 4:07 pm

Widzę, a przynajmniej nie pamiętam, zeby na naszym forum w projektach nie pojawiły się dotąd zapiski na temat tejże kapeli.
Powiązana jest ona z Turbo bezpośrednio po przez Tomasza Goehs'a. Być może także po przez brata/kuzyna Mariana Przybylskiego - przypadek czy też może powiązania rodzinne z Piotrem Turbowym :)

Sięgnąłem ostatnio po kasetę "Drifting in the sullen sea". Musze przyznać że dziwny album, bardzo zbliżony do Epidemii, czyli charakterystyczny. Spodziewałem się czegoś bardziej pod "Zemsta mściciela" http://www.youtube.com/watch?v=VhKsB29RSn4 albo "Dzieci bez nazwisk" http://www.youtube.com/watch?v=6w_Ow9Gz ... re=related

Tutaj macie krótką notkę na temat kepili -> http://www.dorosledzieci.republika.pl/WilczyPajak.htm

Naprawdę podobają mi się powyższe utwory, jako że Tomek się tam udzielał intensywnie to szkoda kapeli aby nie zagościła u nas w dziale projekty.

Niestety ostatni koncert zagrali w 1991 roku :evil:

Skład:
Leszek Szpiegiel -wokal
Maciej Matuszak - gitara
Piotr Mańkowski - gitara
Marian Przybylski - bas
Tomasz Goehs - bębny

Dyskografia kapeli :

Dyskografia:

"METALMANIA 87"
"WILCZY PAJĄK"
"KINGDOM OF PARANOIA"
"DRIFTING IN THE SULLEN SEA"
"HUE OF EVIL"
Ostatnio edytowano Cz paź 08, 2009 6:57 pm przez Żubr, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Re: Wilczy Pająk # Wolf Spider

Postprzez Zagor » Cz paź 08, 2009 4:20 pm

Zacna kapela. Najbardziej lubię album "Drifting in the sullen sea", o którym wspomniał Żubr. Dla mnie to coś pomiędzy "Bastardem" KATa a "Epidemiami" TURBO. Łączy w sobie dobre techniczne granie z progresywnymi wycieczkami. Nie trawię "Hue of Evil", a resztę płyt toleruję :) Podobają mi się sola Popcorna (którego Żubr nie wymienił :mrgreen: )
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Żubr » Cz paź 08, 2009 4:44 pm

(którego Żubr nie wymienił :mrgreen: )
fakt zapomniałem, sugerowałem się tą listą z podanej strony :) zacna kapelka.

Nie jestem pewny, ale czy Leszek nie gra/grał w Wojtka solowym projekcie?
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez OzzMaster » Cz paź 08, 2009 5:01 pm

Żubr napisał(a):Nie jestem pewny, ale czy Leszek nie gra/grał w Wojtka solowym projekcie?

Grał :)

Co do kapeli, to pierwszy album wymiata :metal:
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez nat54ret » Cz paź 08, 2009 5:38 pm

Swietny zespoł!! Wszystkie plyty wymiataja.
Kurwa.. kiedys mielismy takie zespoly!!oprocz Turbo, Kata, Tsa,
jeszcze Wilczy Pająk!, Dragon!, Kreon, Hammer, Stos.. to byly czasy !
Wszystkie plyty Wilczego sa na zajebistym poziomie :metal:
nat54ret

Postprzez Paulo » Pt paź 09, 2009 9:36 am

Trafili na fatalne czasy w Polsce... Gdyby powstali kilka lat później i mieli możliwość zaistnienia na zachodzie to ze swoim talentem zawojowaliby świat. Np. taki System Of A Down mógłby otwierać im koncerty ;)

Zacna kapela!
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez LastWarrior » N paź 11, 2009 8:23 pm

Wszystkie 4 studyjne płyty zostały wydane w ciągu ostatniego roku przez MMP na cd. Plusem są bonusowe utwory (w tym cała wersja "Hue of Evil" po polsku, czyli "Barw zła", niestety ww. polskojęzyczna wersja jest rozbita jako bonusy po innych płytach - ale dobre i to). Szkoda zaś, że jako bonusów nie wrzucono nigdzie materiału z Metalmanii '87 (jak w przypadku reedycji Stosu). Poza tym pierwszy album pierwotnie wydano w bardzo małym nakładzie przez Klub Płytowy Razem. A moim skromnym zdaniem pierwsza płyta jest najlepsza, choć może prosztsza i nie tak "kombinowana" jak kolejne... Reasumując - wszystkie plyty to pozycje obowiązkowe i należy je włączyć do swojej kolekcji :)
P.S. Ponadto pragnę wyjaśnić, że płyta "Hue of Evil" jest często błędnie wymieniana jako ostatnia w dyskografii (także w naszej ankiecie ;) - w rzeczywistości została nagrana jako druga w kolejności (polska wersja jeszcze z Leszkiem na wokalu w 1988, angielska w 1989, ale właśnie ta angielska wersja została wydana dopiero w 1991 , już po wydaniu "Kingdom... " oraz "Drifting..."
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Havantoth » Pn paź 12, 2009 5:20 pm

Czy ktoś posiadający winyla albo kasetę Hue of Evil może potwierdzić, czy na przed pierwszym utworem jest intro (łóżkowe dźwięki + jakieś lekkie jazzowanie w tle)? Takie coś jest na zgrywkach krążących po sieci, ale nie ma tego na reedycji CD :?
Havantoth
Embrion

Postprzez nat54ret » Pn paź 12, 2009 8:47 pm

to dziwne, wersja ktora znam od zawsze miala to intro. czemu na reedycji mieliby z niego zrezygnowac?
nat54ret

Postprzez Havantoth » Pn paź 12, 2009 9:15 pm

Na składance Metal Thunder "Sex shop" też jest bez tego intra...
A poza tym CD Hue of Evil i Wilczy Pająk nie mają niestety wkładek z tekstami - tylko historia we wnętrzu digi (na obu płytach dokładnie ta sama).
Havantoth
Embrion

Postprzez LastWarrior » N paź 18, 2009 7:06 pm

Tak... Historia, w której nawet piszący nie wiedział kiedy były nagrywane poszczególne materiały... Jest napisane, ze płyta "Hue of evil" to kontynuacja pomysłów z "Kingdom of Paranoia"... Fakt - "Hue of Evil" ukazało się w 1991 (rok po wydaniu "Kingdom...", tyle że nagrane było już w 1989 ("Hue..." jest tak naprawdę drugą płytą w dyskografii zespołu), a ukazała się 2 lata później z winy... MMP...
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez nat54ret » N paź 18, 2009 8:30 pm

a ktoś może wie, czemu zespół się rozpadł? i co teraz robią Ci ludzie?
czemu sie nigdy nie reaktywowali? moje info jest tylko takie że ostatni koncert zagrali w 91, ale co potem? czemu sie skonczylo? :|
nat54ret

Postprzez Smolny » N paź 18, 2009 8:41 pm

Acid Drinkers forum napisał(a):Kapela zawiesiła działalność po nieudanym koncercie w Arenie przez Deep Purple w 1991 r.. Chłopaki przygotowywali się przez wiele miesięcy. Ten występ miał być ich oknem na zachód, wtedy 2 CD ukazały się na zachodzie. Koncert położył realizator dźwięku Deep Purple, który odłączył odsłuchy u celowo źle nagłośnił występ. Takie to były dziwne czasy. Chłopacy byli tak sfrustrowani, że kapela się rozpadła.

Co ten realizator z tego miał to nie wiem... :barszcz:

Osobiście najbardziej lubię płyty pod szyldem Under One Flag, ostatnimi czasy w moim rankingu króluje Kingdom of Paranoia...
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez nat54ret » N paź 18, 2009 9:01 pm

nie czaje o co kaman... co mial do tego ich dzwiekowiec? :|
kurna szkoda no..
nat54ret

Postprzez Paulo » Wt paź 20, 2009 7:39 am

Dźwiękowiec ma do powiedzenia bardzo, bardzo dużo... Słaby bądź złośliwy realizator może spieprzyć nawet najlepszy zespół na scenie.
Paulo
Administrator
Administrator

Następna strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły