TSA

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Która płyta TSA jest najlepsza?

Live [1982]
5
10%
TSA (Czerwona)/ Spunk! [1983]
4
8%
Heavy Metal World/Heavy Metal World [1984/1986]
28
56%
Rock "N' Roll [1988]
8
16%
52 dla przyjaciół [1992]
0
Brak głosów
Proceder [2004]
5
10%

Liczba głosów : 50

Re: TSA

Postprzez Caleb » So sie 18, 2012 8:02 pm

www.tsa.fan.pl napisał(a):Uwaga! Przekazuję Wam najnowsze i jedyne prawdziwe informacje na temat zdrowia Andrzeja. Wszystko jest pod kontrolą, Andrzej po niewielkim krwotoku jest osłabiony, leży na oddziale chirurgii szpitala w Krakowie.
Krew, o której mowa, jest potrzebna, bo krew jest zawsze potrzebna! :-) Być może jej część jeszcze będzie potrzebna Andrzejowi, ale na pewno nie trzeba jej wieźć do Krakowa na sygnale. :-) Tymczasem kto może, niech oddaje, z adnotacją, że dla Andrzeja. Pobyt gitarzysty TSA i Złych Psów w szpitalu potrwa minimum dwa tygodnie.
Andrzej i jego najbliżsi dziękują Wam za wsparcie i serdecznie pozdrawiają!

Przemo, Fan Club TSA Alien 2012-08-18 12:31
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez 1984 » N sie 19, 2012 11:44 am

Wraz z dwoma (może nawet więcej) osobami miałem okazję uczestniczyć w piątkowym koncercie, na którym Marek Piekarczyk powiedział co jest grane - znaczy Andrzej jest chory i miał krwotok. Przypuszczam, że Andrzejowi została udzielona wszelka możliwa pomoc, dzięki czemu ma się lepiej. Sam bym chętnie oddał krew, gdyby nie to, iż mam inną grupę i chwilę wcześniej już oddawałem honorowo. Reszta jest już w rekach Opatrzności, ja trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia i do grania.
Źle ogląda kwintet jako kwartet, mimo to Zespół nie zerwał koncertu i jak zwykle podszedł profesjonalnie do tego co tam było widać. Chwała im za to.
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez kabanos » N sie 19, 2012 11:00 pm

Piątkowy koncert to był mój drugi koncert TSA, muszę przyznać że w tej sytuacji zagrali fenomenalnie. Energia płynąca ze sceny była niesamowita ;)
kabanos
Szalony Ikar

Postprzez perignon1966 » Pn sie 20, 2012 2:26 pm

Oddałem dzisiaj krew dla Andrzeja, kobieta od krwiodawstwa pyta mnie czy mam kontakt z tą osobą i czy jestem z nią spokrewniony hehe
perignon1966
Embrion

Postprzez 1984 » Śr sie 22, 2012 5:04 pm

kabanos napisał(a):Piątkowy koncert to był mój drugi koncert TSA...

Pierwszy był w Kostrzynie Wlkp.?

kabanos napisał(a):(...) Energia płynąca ze sceny była niesamowita ;)

Koncert jak koncert, po prostu był i dobrze. Jednak była to jedna z niewielu historycznych chwil, także uczestniczyliśmy w pisaniu historii ;)
1984
Upiór w Operze

Postprzez Executioner » Cz sie 23, 2012 10:29 am

Wczoraj odkopałem 3 utwory nagrane w Izabelin Studio przez TSA-Evolution. Na YouTune'a wrzucił je sam Johnny. Szkoda, że nigdy nie ukazał się pełny longplay tego wcielenia "Abstynentów", bo zapowiadało się bardzo ciekawie :wink:

Natknąłem się jakiś czas temu, że w październiku 1985 r. TSA dokonało w Brukseli 7 nagrań instrumentalnych na planowanego angielskojęzycznego następcę "Heavy Metal World", jednakże owa sesja nie została nigdy dokończona z uwagi na jakieś tarcia zespołu z wytwónią Mausoleum Records. Ktoś wie coś więcej na ten temat :?:
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez 1984 » Cz sie 23, 2012 5:17 pm

Jeżeli nic nie przekręcam, to:
ad. 1) te trzy utwory, są jedynymi jakie w ogóle mogły się ukazać i powinni je mieć Janusz Niekrasz ze Stefanem, może nawet Zbigniew Kraszewski. Z tego tez wynika, że miał je nawet Janusz Pyzowski;

ad. 2) z tego co wiem, to podczas pobytu Teesów w Belgii doszło do nagrania, ale utworów na "Rock 'n' roll", które to potem zostały powtórnie nagrane (w wyniku skasowania, zerwania kontraktu, chyba) bodaj w krakowskim Teatrze Stu. O tym wspomina, z tego co pamiętam za pośrednictwem "Trzech dekad...", sam Stefan. Poszukam potwierdzenia.
1984
Upiór w Operze

Postprzez Executioner » Pt sie 24, 2012 1:36 pm

Dzięki serdeczne za odpowiedzi <piwo>

Z tego co doczytałem, to ów pełen album miał nazywać się tak samo jak zespół, czyli "TSA-Evolution".

Jeśli tak wygląda sprawa z "sesją belgijską", to szkoda że "Rock'n'Roll" nie ma brzmienia angielskiego "Heavy Metal World", bo wtedy byłby to album wręcz kosmiczny.
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez 1984 » Pt sie 24, 2012 5:41 pm

Masz rację, ale to musieliby być kompetentni ludzie. Tak jak napisałeś - doszło do pewnych "tarć", ale o tym więcej pod tym adresem: http://www.vdm.nazwa.pl/nowa/08_mp3/mp3 ... opole.html

Tam znajdzie(-cie)sz odpowiedzi na większość pytań.
1984
Upiór w Operze

Postprzez Executioner » So sie 25, 2012 4:44 pm

Dzięki, odsłucham, jak tylko będę miał możliwość <piwo>
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Zagor » N sie 26, 2012 11:27 am

Ja uważam że "Rock "n Roll" jest płytą idealną pod względem kompozycji i brzmienia (te gitary idealnie pasują do takich właśnie utworów, może perkusja jest nieco z tyłu, ale ogólnie jest ok). To z angielskiej wersji HMW moim zdaniem raczej by nie pasowało do takiego grania.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Executioner » N sie 26, 2012 2:48 pm

Właśnie rozchodzi mi się o tę perkusję :wink: Szkoda, że na "Rock'n'Roll" nie jest ona tak wyeksponowana jak na eksportowej wersji "Heavy Metal World". Bardzo podoba mi się brzmienie jakie tam uzyskał Zbyszek Kraszewski i w ogóle jego styl gry w TSA i TSA-Evolution bardzo mi leży. Facet łączy w sobie dwa styule grania, które lubię, a jednocześnie umie w tym odnaleźć pewną równowagę i nie zanudza ani jednostajnym łomotem, ani technicznym onanizmem :wink:
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Zagor » Wt cze 11, 2013 9:18 pm

Będzie nowa płyta TSA. :D
http://www.vdm.nazwa.pl/nowa/01_news/ne ... A!!!%20:-D

A poza tym to na youtube pojawiła się ciekawa rzecz na kanale Antoniego Degutisa. Wrzucił część koncertu TSA z roku 85 lub 86 lub 87 z Krakowa. Są tam oczywiście nowe utwory z niewydanej jeszcze wtedy płyty Rock 'n roll. Bootleg audio jest bardzo spoko, ale w opisie podał info ze na drugiej stronie kasety jest dużo ciekawszy materiał. Obiecał umieścić fragmenty nagrań z sesji Rock "N Roll w Belgii. Czekam. :D

http://www.youtube.com/watch?v=IQuU70sW1LE
http://www.youtube.com/watch?v=m5E7a-WAjD4

I jeszcze taki bonusik, nagranie video z koncertu z 1987 roku - utwór "Nie mów tak, nie mów":
http://www.youtube.com/watch?v=1lATdtjcrJA

Fajny skład - Piekarczyk/Machel/Niekrasz/Nowak/Kraszewski.
I na jakiej kurwie wtedy grali :D
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez jajco » Pn lip 01, 2013 10:57 pm

Zagor napisał(a):Będzie nowa płyta TSA. :D
http://www.vdm.nazwa.pl/nowa/01_news/ne ... A!!!%20:-D

No to jest szansa na wydarzenie rocku :)
jajco
Syn Burzy

Postprzez 1984 » N lip 14, 2013 7:37 pm

Na pewno będzie to wydarzeniem dekady. Plotka z Księgi Gości głosi, iż TSA (na koncercie bez Andrzeja, Tczew w bieżącym miesiącu) zagrali nowy kawałek.
Ja osobiście w to nie wierzę, gdyż mam na uwadze słowa Marka Kapłona, że nie będą publikowali nowych nagrań przed wydaniem nowego albumu. Biorę poprawkę na to, że Zespół mógł zrobić wyjątek. Co do reszty to pożyjemy, zobaczymy.
1984
Upiór w Operze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły