TSA

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Która płyta TSA jest najlepsza?

Live [1982]
5
10%
TSA (Czerwona)/ Spunk! [1983]
4
8%
Heavy Metal World/Heavy Metal World [1984/1986]
28
56%
Rock "N' Roll [1988]
8
16%
52 dla przyjaciół [1992]
0
Brak głosów
Proceder [2004]
5
10%

Liczba głosów : 50

TSA

Postprzez Żubr » So wrz 12, 2009 11:51 am

Legenda hard rocka/heavy metalu w Polsce. Nie muszę wam przedstawiać tego zacnego zespołu :D Powstali w 1979 roku, a obecnie intensywnie koncertują. Szkoda, że nie ma żadnych pogłosek o nowej płycie...

Najlepsza płyta to moim zdaniem "Rock "N" Roll" :mrgreen:
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Re: TSA

Postprzez OzzMaster » So wrz 12, 2009 12:17 pm

Heavy Metal World
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » So wrz 12, 2009 12:23 pm

Od tego zespołu chyba wszystko się zaczęło... ;) Chciałem mieć długie włosy i grać na gitarze :P ;) A że miałem wtedy tylko 7-8 lat to już inna sprawa... :lol:

Krótko - zespół legenda, na równi z Turbo :P
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez cHaSz » So wrz 12, 2009 12:37 pm

Swietny zespol. Wyjatkowy i oryginalny.
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez nat54ret » So wrz 12, 2009 12:46 pm

wyrosne tu na wielkiego IGNORANTA, ale nie znam w sumie TSA, a te utwory ktore slyszalem nie przypadly mi do gustu wiec nie interesowalem sie. z tego co wiem to oni metalu nie graja, tylko hard rock i sie tego stylu zawsze trzymali. wiec powiedzenie ze na trowni z Turbo nie jest chyba na miejscu. Lubie utwor '51' i 'proceder'. chetnie poslucham jak zapodacie linki do jakichs ich najlepszych utworow albo powiecie ktore to, to sobie znajde
nat54ret

Postprzez Paulo » So wrz 12, 2009 1:10 pm

Nat: więc zapoznaj się najpierw a potem pisz ;)
TSA to klasyczny heavy metal :)
JA ich traktuję na równi z Turbo.
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Zagor » So wrz 12, 2009 1:13 pm

Wiesz, trudno określić, które są najlepsze, bo to kwestia gustu. Ale dam linki do tych, które najbardziej lubię. A oceniając ich styl zawsze skłaniam się bardziej ku heavy metalowi.

"Biała śmierć"
http://www.youtube.com/watch?v=bU9V8akzwDk
"Alien"
http://www.youtube.com/watch?v=auy6ikGhwGs
"Heavy Metal Świat"
http://www.youtube.com/watch?v=1ewPCJYRGQE
"Pierwszy karabin"
http://www.youtube.com/watch?v=cDnLbsCUjNk
"Ty-On-Ja"
http://www.youtube.com/watch?v=ZI9Mi-2hlM8
"Wyciagam swoją dłoń"
http://www.youtube.com/watch?v=4KE3nlAghxQ
"Jestem głodny"
http://www.youtube.com/watch?v=p5S8_N4jREI
"Mass Media"
http://www.youtube.com/watch?v=KYxPx4bUdUA

Najlepiej zapoznaj się z płytami, które masz w ankiecie. "52 dla przyjaciół" możesz odpuścić, ale reszta to pozycja obowiązkowa.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez nat54ret » So wrz 12, 2009 4:50 pm

Paulo napisał(a):Nat: więc zapoznaj się najpierw a potem pisz ;)
TSA to klasyczny heavy metal :)
JA ich traktuję na równi z Turbo.

ekhm... no dlatego pisze że nie znam. chyba gorzej by bylo jakbym sie wymadrzal czy przedstawial poglady i teorie nie znajac ich. wiec dlatego sie spytalem.

Przesluchalem wszystkie kawalki ktore zagor zapodal, czesc kojarzylem i to sa wlasnie te ktore mi sie nie spodobaly.
I z cala odpowiedzialnoscia moge stwierdzic, że to nie jest heavy metal tylko poprostu hard rock.
A jak slysze 'na rowni z Turbo' to mnie krew zalewa :)
I gdzie to to porownywac do Turbo.. Na rowni?
To zupelnie inny styl i inny poziom w ogole!
Wszystkie kawalki strasznie wolne sa.. pytam sie: gdzie sa turbowe solowki? gdzie jest polot? agresja? zroznicowanie?
Nie podoba mi sie TSA.
nat54ret

Postprzez Zagor » So wrz 12, 2009 6:08 pm

Przesłuchaj wszystkie płyty, a dopiero potem oceniaj 8)

Ja np. nie stawiam ich na równi z TURBO i KATem, ale na pewno są u mnie na drugim miejscu. Zrobili bardzo dużo dla polskiego rocka i metalu, a ich płyty są zajebiste.

Wszystkie kawalki strasznie wolne sa.. pytam sie: gdzie sa turbowe solowki? gdzie jest polot? agresja? zroznicowanie?

Jak chcesz nieco agresywniejszej odmiany TSA, to posłuchaj płyty "Heavy Metal World", ale w wersji angielskiej. Aranże i brzmienie jest inne, no i są też inne utwory.
Turbowych solówek tam nie ma, bo solówek w TSA nie grał Hoffmann, a Nowak :mrgreen:
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez nat54ret » So wrz 12, 2009 6:44 pm

zagor19 napisał(a):Przesłuchaj wszystkie płyty, a dopiero potem oceniaj

- no dobra, ale w innym temacie ktos pisał że mu sie nie podoba Blink 182 czy cały amerykanski punk a co? slyszal cala dyskografię?
Nie lubie Feela i Dody, ale zeby moc powiedziec ze ich nie lubie musze dokladnie przesluchac cale ich dyskrografie?

Nie podoba mi sie i tyle, rzecz gustu :)
Tak jak ktos woli Metallikę od Megadeth. I odwrotnie.

zagor19 napisał(a):Zrobili bardzo dużo dla polskiego rocka i metalu, a ich płyty są zajebiste.:

- a tego to nie neguje. Szanuje ich.
nat54ret

Postprzez Żubr » N wrz 13, 2009 9:08 pm

no co tutaj dużo powiedzieć - wspaniały zespół, doskonali muzycy, świetni showmani.
Kolejny wielki nasz rodzimy zespół. Szkoda ze od lat grają w kółko to samo, przydałoby się aby pomyśleli o nowym wydawnictwie :metal:
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Wiwern » N wrz 13, 2009 10:54 pm

ja też, tak jak Zagor - najbardziej lubię "Rock And Roll" za utwory "Wielka Fiesta", "Wyciągam Swoją Dłoń", "Mechaniczny Pies" i "Pierwszy Karabin" - te utwory miażdżą! Chociaż pod względem równości,to wygrywał by u mnie "Heavy Metal World", bo nie ma słabszych utworków, poniżej pewnego poziomu, a na "R'N'R" niestety takie są IMO - "Wielki Cud", "Nie mów Tak, Nie Mów", "Ciągle Walcz" - utwory słuchalne, ale jakby tak bez pomysłu.
Pierwsze dwa longplaye też świetne. Właściwie, to w ogóle pierwsze 4 płyty super. Potem już IMO tak se.
A, i jeszcze lubię anglojęzyczny "Heavy Metal World" mimo, że sam zespół go nie lubi. Na tej płycie utwór tytułowy i "Race Machine Hero" są chyba lepsze, niż orygialne wersje. Jest w nich ogromna moc i potęga.

A w kwestii, co grają? Hmm... spotkałem się wielokrotnie z terminem hard'n'heavy i nigdzie indziej chyba bardziej ten termin nie pasuje, jeśli w ogóle gdzieś. Większość (a na pewno gdzieś z połowę) utworów można nazwać takim "graniem pod AC/DC", czyli byłby to hard rock. Ale nie wszystkie utwory w to się wpasowują, bo jest też miejsce na blues rock w stylu Led Zeppelin (zwłaszcza "Trzy Zapałki", które bardzo, ale to BARDZO przypomina "Since I've Been Loving You". Są też utworki ewidentnie heavy metalowe, jak "Ty, On, Ja", "Koszmarny Sen", czy "Mechaniczny Pies", a nawet "Manekin Disco" z debiutu jest zagrany w tak szybkim tempie, jakie raczej u kapel hard rockowych się nie zdarzało.

No i kwestia porównania z Turbo - Turbo przewyższa TSA, ofkorz we wszystkim. Instrumentalnie, wokalnie, kompozycyjnie... no, może nie tekstowo. Teksty, to w ogóle IMO główny atut "Procederu", który poza tym aspektem już mi się tak nie podoba. Zbyt jakieś takie ugrzecznione. Poza tym produkcja mi nie leży i to właśnie tym, że jest za dobra. Nie wiem czemu, ale odnoszę wrażenie, że muzyka TSA dużo zyskiwała na mankamentach starego nagrywania. Klimat jakiś taki to miało. Ale w ogóle za dużo mielonki tam jest, za mało tzw. "żylety".
A tak jeszcze, właściwie najważniejsze, co chciałem napisać - TSA i Turbo, to w obrębie samego metalu zupełnie różny styl i nie ma co porównywać za bardzo.

I mi jeszcze naszło na myśl - "Bez Podtekstów" ma zajebiaszczy riff. IMO gdyby t wypromowane było kiedyś bardziej, to byłby taki podręcznikowym riffem hard rockowym, jak "Iron Man" Black Sabbath, czy "Whole Lotta Love" Led Zeppelin. Tak samo wkręcający IMO.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Paulo » Pn wrz 14, 2009 7:04 am

Nat: Nie lubisz TSA? OK. Twoja sprawa. Nie zmienia to faktu że to jeden z najważniejszych polskich zespołów grających heavy metal.
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Wiwern » Pn wrz 14, 2009 7:22 am

tak jeszcze jedno w sumie: proponował bym mimo wszystko w ankiecie wyodrębnić HMW polski i HMW angielskojęzyczny jako osobną opcję, bo to są dwa różne materiały nagrane osobno w odstępie dwóch lat, w dwóch różnych składach i przede wszystkim z innym zestawem utworów. Z 9ciu tracków z polskojęzycznej jest tam tylko 5, a pozostałe 5 na tej płycie, to kompozycje z debiutu dość znacząco się różniące od pierwowzorów. IMO to jest zupełnie inna płyta.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez nat54ret » Pn wrz 14, 2009 10:03 am

Paulo napisał(a):to jeden z najważniejszych polskich zespołów grających heavy metal.

To twoje zdanie :)
nat54ret

Następna strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły