TSA

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Która płyta TSA jest najlepsza?

Live [1982]
5
10%
TSA (Czerwona)/ Spunk! [1983]
4
8%
Heavy Metal World/Heavy Metal World [1984/1986]
28
56%
Rock "N' Roll [1988]
8
16%
52 dla przyjaciół [1992]
0
Brak głosów
Proceder [2004]
5
10%

Liczba głosów : 50

Re: TSA

Postprzez Caleb » So kwi 12, 2014 12:53 pm

1. Wysokie sfery - już Tobie wyżej podaliśmy.
2. Wielka fiesta
8. Wyprzedaż
10. Matnia (Krew)
12. Tratwa (Wyspa)

Dzięki za wrzucenie koncertu ;) :metal:

W Poznaniu nie było 1, 8 i 10, ale zaczęli Maratończykiem, potem Na co Cię stać, Zwierzenia kontestatora. Zagrali też List XX.
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez 1984 » So kwi 12, 2014 1:06 pm

Z tego co pamiętam, to po "Bez podtekstów" pojawił się "Plan życia". I o, ile się nie mylę, to zamiast "Trzech zapałek" pojawiła się "Kocica". Tak było w Poznaniu.
Zmieniają listę utworów, to dobrze.
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez Caleb » So kwi 12, 2014 6:54 pm

W Poznaniu Trzy zapałki też były - na bis ;) Jak napisałeś o Manekinie, myślałem, że zagrali go gdzieś elektrycznie ostatnio.
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez 1984 » N kwi 13, 2014 9:03 pm

Nie wiem, jak było w Turku. Jak dotąd w Wielkopolsce słyszałem "Manekin..." tylko w Obornikach.
1984
Upiór w Operze

Postprzez Caleb » N kwi 13, 2014 10:29 pm

A jednak! To super! Myślałem, że pisałeś o Manekinie na koncercie akustycznym. Elektrycznie słyszałem chyba raz, ale to już dawno temu w Poznaniu.
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez 1984 » Pn kwi 14, 2014 6:16 pm

Miałem okazję być w 2010 r. na wszystkich czterech akustykach i zawsze tam się pojawiało akustyczne "Manekin disco". Zresztą stało się to chyba regułą, że grany jest ten utwór w akustycznym wykonaniu. Ja w ogóle nie słyszałem "Manekin disco" na żywca, przynajmniej nie w wersji elektrycznej. Zobaczę jak będzie na innych koncertach w tym roku, na których będę miał okazję być.
1984
Upiór w Operze

Postprzez Darth » Wt kwi 15, 2014 8:43 pm

Co do samej ankiety to wg. mnie najlepszą płytą jest Heavy Metal World. Najbardziej wyrazista pod względem siły i charakteru muzyki z którym zawsze TSA mi się będzie kojarzyć!!! Choćby za samego Aliena dla mnie numer jeden :) Postać numer jeden dla mnie to Andrzej Nowak i jego wspaniała "Pinia". W tym facecie jest tyle dynamitu i geniuszu że mógłby obdzielić kilka kapel :) Marek ? Mam do niego trochę żal ... za Voice of Poland, za to że chyba trochę się rozmienia ostatnio :( Moje takie subiektywne zdanie może nie do końca słuszne.

Polecam z Krakowa z 06 grudnia 2013 własnoręcznie nagrane ;) :

https://www.youtube.com/watch?v=4ixRrlqPYn8

https://www.youtube.com/watch?v=d1S93GDG9-c
Darth
Embrion

Postprzez 1984 » Pt maja 08, 2015 3:10 pm

http://www.metalmind.pl/tsa-powraca-xprocederx-ponownie-w-sprzedazy.html napisał(a):Metal Mind Productions z dumą ogłasza ponowne nawiązanie współpracy z legendą polskiego rocka - TSA! Pierwszym efektem tej współpracy jest wznowienie kultowego już albumu "Proceder", który był nieosiągalny na rynku od wielu lat!
To jedna z najważniejszych polskich rockowych płyt ostatniego dwudziestolecia. Album, który w 2004 roku rzucił na kolana fanów i krytyków muzycznych, wspiął się do czołówki najlepiej sprzedających się płyt w tamtym okresie, a następnie na długie lata zniknął z półek sklepowych.

REEDYCJA "PROCEDERU" W NOWEJ SZACIE GRAFICZNEJ W SKLEPACH UKAŻE SIĘ JUŻ 22 MAJA! Dodatkową gratką jest fakt, że jesienią "Proceder" pojawi się także w wersji winylowej!

"'Proceder' to bardzo ważna pozycja w dyskografii TSA" - komentuje Stefan Machel - "Nikt nie wierzył, że jesteśmy w stanie zaprezentować tak dobre utwory po tylu latach. A jednak to zrobiliśmy i jesteśmy z tej płyty dumni." A Marek Kapłon uzupełnia - "Lubię 'Proceder'. To niezwykle ważna pozycja w dyskografii TSA. Nagrany po kilkunastoletniej przerwie jest dowodem, że zespół idzie do przodu i nadal ma coś wartościowego do powiedzenia. I brzmi jak nigdy dotąd."

"To najbardziej przemyślana, dojrzała i najlepiej brzmiąca płyta w dorobku TSA" - dodaje Marek Piekarczyk, a Andrzej Nowak reasumuje - "Cieszę się, że nareszcie mogę sobie kupić płytę 'Proceder':)".

Stefan Machel zapowiada również - "Reedycja jest dużym krokiem w stronę tego, abyśmy mieli wszystkie płyty TSA w sklepach oraz motywacją do pracy nad nowym materiałem :-)".

Przypomnijmy, że "Proceder" na rynku ukazał się 5 kwietnia 2004 roku. Krążek zarejestrowany został między 15 stycznia a 2 lutego w Studio 7 w Piasecznie. Nad produkcją czuwał Stefan Machel, a za realizację i miks odpowiedzialny był Marcin Gajko. Album nagrany został w klasycznym składzie: Marek Kapłon - perkusja, Stefan Machel - gitara, Janusz Niekrasz - bas, Andrzej Nowak - gitara, Marek Piekarczyk - śpiew.
(...)
Lista utworów:

1. Spóźnione pytania
2. Tratwa
3. Proceder
4. Twoja szansa I
5. Twoja szansa II
6. Matnia
7. To nie jest proste
8. Mój cień omija mnie
9. List xx
10. Płonę, płonę
11. Tak - nie
1984
Upiór w Operze

Postprzez Caleb » Pt maja 29, 2015 8:55 pm

Można już kupić ww. wznowienie płyty Proceder. Widziałem w Empiku. Digipack, czerwone logo w kartonowym, szarosrebrnym etui. Niecałe 43,00 zł.
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez 1984 » So maja 30, 2015 6:56 pm

W Media leży w Nowościach stos "nówek" po 42,99 zł.
Zmienił się papier, jak słusznie Caleb zauważył. Poza tym nie wszyscy dziękują tym samym osobom na końcu ;) Także są tylko zmiany kosmetyczne i nic więcej.
1984
Upiór w Operze

Postprzez Sardi » N lis 15, 2015 3:35 pm

Metal Mind wreszcie zapowiedział reedycje TSA (Czerwonej), Heavy Metal World oraz Spunk! w digipackach na 27.11. Fajno, bo dawno tych płyt w sklepach nie widziałem.
Sardi
Anioł Zła

Postprzez 1984 » Wt lis 24, 2015 7:25 pm

Też już zacieram rączki, ale kupię tylko wybrane.
1984
Upiór w Operze

Postprzez Smolny » N lip 10, 2016 8:38 pm

A ja dawno nowej płyty nie widziałem

Robią mi na śmiech :D

Turbo i Kat&RK zawstydzili TSA jak małą dzieczynkę, a ta teraz stoi i rumieni się w kącie
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez 1984 » Pn lip 11, 2016 3:51 pm

Jak to się mówi: wszystko ma swój czas i miejsce. Nawet wydanie nowej, sensownej płyty TSA.
Też czekam z niecierpliwością.
1984
Upiór w Operze

Postprzez eddiepoland » Śr lip 13, 2016 3:43 pm

Raczej nowej płyty się nie doczekamy już, 12 lat minęło od Procederu...
I've got to rock to stay alive! \m/
eddiepoland
Szalony Ikar

Poprzednia strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły