Vader

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Najlepsza płyta Vadera to..

The Ultimate Incantation (1993
4
16%
De Profundis (1995
3
12%
Black to the Blind (1997
7
28%
Litany (2000
3
12%
Revelations (2002
3
12%
The Beast (2004
1
4%
Impressions in Blood (2006
2
8%
Necropolis (2009
2
8%

Liczba głosów : 25

Vader

Postprzez Paulo » Pt sie 21, 2009 2:34 pm

Vader ! Coś więcej ? ;)
Paulo
Administrator
Administrator

Re: VADER

Postprzez OzzMaster » Pt sie 21, 2009 2:48 pm

zagor19 napisał(a):Słucham jej już od dwóch dni i wiem, że warto było czekac! Vader zaskoczył mnie świeżością, której na dobrą sprawę nie powinno się odczuwać, bo w studiu przebywał jedynie Peter i perkusista. Trochę szkoda, że nowe nabytki nie mogły się wykazać, ale może na następnej płycie, kto wie...?
Nowa płyta jest sto razy lepsza od IMO gównanej "Impressions In Blood". Ostatnio byłem zdania, że nowy skład nie nagra niczego dobrego. Na ogół nie lubię wymiany całego składu przez wszechwiedzącego lidera, ale w tym wypadku zmiana okazała się korzystna.

Czyli mamy takie same zdanie :)
OzzMaster
Moderator
Moderator

Re: Vader

Postprzez Paulo » Pt sie 21, 2009 2:53 pm

Nie ma co się rozgadywać... ;) Vader - mistrzostwo !

Odkąd pierwszy raz zobaczyłem ten zespół live (rok 1990) jest moim numer one jeśli chodzi o nasz rodzimy death metal.
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Smolny » Pt sie 21, 2009 8:05 pm

Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do nowej płyty, póki co do gustu przypadły mi tylko kawałki Blast i Anger - szybkie i fajne solówki, zobaczę za tydzień ich na żywo to może po porównaniu z innymi starszymi utworami lepiej je ocenie...

W każdym razie mojego ulubionego okresu z płyt Black to the Blind i Litany nic nie przewyższy, też nie lubię IiB bo wydaje mi się płytą, która trafia w gusta kindermetali, którzy chcą być trv i ultra-satanistyczni - Vader chyba zwracając uwagę na Behemotha nagrał takie coś :? W każdym razie żaden album nie powinien cierpieć za odbiorców i przyznam, że jest tam kilka fajnych motywów
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Gregfield » So sie 22, 2009 8:39 pm

Wreszcie przesłuchałem ten Necropolis. Ogólnie płyta mi się bardzo podoba, a najciekawiej z całego zestawienia wypadły covery. :P Jest o piekło lepsza od Impresjii w Krwi, energiczniejsza jakaś taka i mniej rozleziona. Miejscami trochę przynudza, ale to tylko kilka takich kiepawych momentów.
Podsumowując- bardzo dobra płyta, ale nie ma nad czym gruchy ściskać. :metal:
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez kokosz » N sie 23, 2009 7:08 pm

Vadera lubię, zwłaszcza wolniejsze walce typu "Revelation of black Moses". Najczęściej słucham "Live in Japan" :metal:
Jednak mają u mnie minusa za koncert na którym byłem w Świdnicy w 2000r. Po prostu przeszli obok koncertu- odegrali i pojechali :( Nie jest to tylko moje odczucie niestety. Brzmienie było totalnie do dupy, Petera nie było słychać prawie...Czuć było pośpiech.
Na domiar złego na ten koncert przyszło sporo skinów i to już w ogóle spierdzieliło atmosfere.

Na tej samej sali byłem 2 razy na Acidach, Closterkellerze, Artrosis, Świdnickich Nocach Buesowych i na każdym z tych koncertów (zwłaszcza na Drinkersach) brzmienie było świetne - więc to nie wina złej akustyki sali.

Mimo wszystko uważam Vader za bardzo dobry zespół :metal:
kokosz
Szalony Ikar

Postprzez Wiwern » Pn sie 24, 2009 12:02 am

właśnie sobie załatwiam "próbkę" najnowszej płytki, którą może nawet i kupię, bo już kilka mam. Tak ogólnie, to Vader jest jednym z zaledwie kilku deathmetalowych zespołów, których słucham, bo taka muza mi raczej nie wchodzi nigdy za pierwszym przesłuchaniem, a rzadko mam cierpliwość się z tego typu muzą oswajać. Vadera spróbowałem już jakiś czas temu ze względów czysto patriotycznych i... o dziwo, wciągnął mnie od razu. Muza solidna, dużego kalibru, ale jest i miejsce na niezłą melodykę i klimat bez utraty "prawdziwości". Uwielbiam wprost "Black To The Blind", "Litany" a także "The Beast" za różnorodność. No i najważniejsze - przezajebiście skowerowali "Angel Of Death" (Thin Lizzy) - mam ciary za każdym przesłuchaniem tego tracka. Na koncercie byłem tylko raz, w zeszłym roku. Taki bardzo dużym ale darmowym ;)
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Paulo » Pn sie 24, 2009 7:30 am

Nowy album coraz bardziej mnie "wciąga" ;)
Świetne gitary! :twisted:
Może mały minusik za brzmienie bębenków ale ogólnie to 5+ :)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Zagor » Śr sie 26, 2009 1:20 pm

Tak dziś mnie naszło...

Płyta razem z coverami trwa 40 minut
Usuwając dwa w ogóle nie potrzebne wypełniacze - "Summoning the futura" i "The Seal", płyta trwa już 37 minut.
Usuwając covery, mamy już 30 minut muzyki. W ostatnim numerze "When the sun drowns in dark" mamy nie potrzebne 2 minuty ciszy.
No kurwa, pełny album, tyle zabawy i dostajemy 28 minut? To przecież czas trwania dla mini albumu, a nie dla pełnej płyty...
Osłuchałem się z cała płytą i jakoś teraz nie ma szału jak po pierwszym przesłuchaniu. Kilka numerów lubię i często ich słucham, ale kilka jest po prostu przeciętnych.
Trzy pierwsze numery lubię, "Blast" niekoniecznie, "Dark heart" jest jeszcze ok, "Anger" mnie denerwuje, "Impure" bardzo lubię, "We are horde" bez rewelacji, a "When the sun drowns in dark" lubię za riff i bardziej heavy metalowe oblicze pasujące do takiego Panzer X.
Covery - "Black Metal" - super, "Fight Fire With Fire" - wokal Taffa wg mnie w ogóle nie pasuje do takiego utworu.

Oceniając "Necropolis", biorę pod uwagę 9 utworów. Zbędne wypełniacze pomijam.
6 z nich lubię, a reszte uważam do odstrzału. No i w tym rozrachunku płyta wypada trochę blado, jak na TAKĄ markę. Ocena 6/9 lub jak kto woli 7/10 w luźnym rzucie nie satysfakcjonuje...
Vader vs Behemoth 0:1

IMO :mrgreen:
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez OzzMaster » Cz sie 27, 2009 10:11 pm

OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Żubr » Pt sie 28, 2009 10:05 am

definicja death metalu :)

cytat z http://www.portalpomorza.pl/aktualnosci/2/10070
wyciągnięte z wątku, dlatego jest pewna nieściśliwość stylistyczna :)

„death metalem” - który należy do najcięższych odmian metalu, charakteryzując się na ogół głębokim, chrapliwym śpiewem oraz szybką pracą nisko zestrojonych gitar.
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez nat54ret » Pt sie 28, 2009 12:22 pm

co do wypowiedzi zagora19
no ja bym nie porownywal behemotha i vadera, to nie ma sensu chyba... w kazdym razie dla mnie Behemoth wygrywa :)

Płytke Vadera niedawno przesłuchałem, i Vadera i Behemotha mniej wiecej w tym samym czasie.
Płyta niby dobra, ale mnie nie porwała, mi sie osobiscie Impressions In Blood bardziej podobala. Tzn poziom niby równy, dobry, tak jak zwykle-graja to samo :) nic nowego.

Nie wiem tylko po ch** tam ten cover Metaliki :wtf: moda teraz ze kazdy ma umieszczac na plycie ich cover? dla mnie to żenada
nat54ret

Postprzez Paulo » Pt sie 28, 2009 12:46 pm

A ja uważam że cover Metalliki wyszedł im zajebiście... ;)
Tak zagranego z wykopem "Fight Fire With Fire" nie słyszałem...
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Zagor » Pt sie 28, 2009 1:15 pm

nat54ret - nie ważne czyj utwór, liczy się to, że jest zajebisty i w oryginale i w wykonaniu Vadera. Trochę mi przeszkadza Taff na wokalu, ale dało się przyzwyczaić.
no ja bym nie porownywal behemotha i vadera, to nie ma sensu chyba...

Dlaczego?
Na rockmetal.pl dali sondę która płyta się bardziej podobała i widziałem komentarze, że to z dupy ankieta.
Moim zdaniem zestawienie tych dwóch grup jest jak najbardziej na miejscu, bo
-są najbardziej znanymi polskimi wykonawcami za granicą
-wydają płytę w tym samym roku i miesiącu
-obydwa wydawnictwa są ważnym wydarzeniem w ogóle w metalu.

A sprawdzenie, która płyta bardziej pasuje ludziom jest dla mnie jak najbardziej normalne, a że Behemoth w tym zestawieniu, to moja subiektywna opinia, oraz kilkuset ludzi którzy oddali na nią głos.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Paulo » Wt wrz 01, 2009 5:36 pm

Paulo
Administrator
Administrator

Następna strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły