Polskie podziemie muzyczne

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Polskie podziemie muzyczne

Postprzez Predator667 » Pt maja 26, 2006 1:05 am

Okej, znacie jakieś NOWE (powiedzmy, powstałe po 2001 roku) Polskie kapele metalowe? Ja będę tajemniczy ( ;-) ) i wypowiem się później...

Nie wiem czemu wszytskie słowa w temacie napisałem z wielkich liter, ale co tam ;)

Ferio, masz pretekst do autoreklamy :D
Predator667

Postprzez logos » Pt maja 26, 2006 3:30 pm

http://www.privateerband.com

Kapelka powstała w sierpniu 2005. Za miesiąc ukaże się debiutancka płyta "The Traitors".

Ze strony można ściągnąc 2 utwory z demo "Monolith".
logos

Postprzez LastWarrior » Pt maja 26, 2006 3:49 pm

Znam - i to sporo - np.: (kolejność zupełnie przypadkowa) Monstrum, Miecz Wikinga, Hellfire, Chainsaw, Antares, Crystal Viper, Killjoy, Krusher, Metalhead, Sorcerer, Gutter Sirens, Dragon 's Eye, Challenger, Mayhayron, Morr, Sonheillon, Votum, The No-Mads, Grimond, Metal Invaders, Midnight Dream, Overload, Pathology, Motorbreath, Witchking, Wszystko Jedno i jeszcze wiele wiele innych...
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Bad Taste » Pt maja 26, 2006 4:21 pm

i szkoda że tylko 10% z wyżej wymienionych ma ducha heavy metalu :cry:
Bad Taste
Syn Burzy

Postprzez LastWarrior » Pt maja 26, 2006 4:29 pm

No bez przesady, że tylko 10%... Policzyłem i wyszło, że wypisałem 26 bandów, zaokrąglając: 10% to 3 zespoły z powyższych - z taką opinią nie mogę się zgodzić...
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Bad Taste » Pt maja 26, 2006 4:55 pm

No bez przesady, że tylko 10%... Policzyłem i wyszło, że wypisałem 26 bandów, zaokrąglając: 10% to 3 zespoły z powyższych - z taką opinią nie mogę się zgodzić...

Cholera matematyk :lol: no ok

Monstrum, Miecz Wikinga,Chainsaw,Crystal Viper,Krusher,Dragon 's Eye,Morr,

Metal Invaders - 8 zespołów które mogł bym podpiąc pod heavy ALE...trzecie demo Okrusków zatraciło magię pierwszych dwóch, w Metal Invader śpiewa panienka :lol: , Morr ma klimat ale mimowszystko mnie nieprzekonuje ( chociaż miło sie słucha :wink: ) , Chainsaw totalnie nie trawie( może za mało słyszałem) i zostaje nam garstka fajnage heavy grania gdzie zdecydowanie przoduje MonstruM :D
Bad Taste
Syn Burzy

Postprzez Logos » Pt maja 26, 2006 5:15 pm

Ale to chyba miały być kapelki powstałe po 2001.......czy się mylę?
Logos

Postprzez LastWarrior » Pt maja 26, 2006 6:27 pm

Spoko - to był tylko żart mający uświadomić, że naprawdę z polską sceną heavy nie jest obecnie aż tak źle (oczywiście, że mogłoby być o wiele lepiej, ale pomyślmy jak było jeszcze parę lat temu...) Jeszcze kilka z wypisanych przeze mnie bandów gra całkiem niezły heavy, ale każdy ma swój gust, a forum jest właśnie po to by wymieniać się poglądami... Co do dat powstania - tak wiele z nich powstało w drugiej połowie lat 90., ale jako taką powiedzmy "profesjonalną" działalność rozpoczęły w większości po 2000 roku i wtedy zaczęły też nagrywać jakieś demka itp.
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Predator667 » Pt maja 26, 2006 11:07 pm

Co do dat powstania - tak wiele z nich powstało w drugiej połowie lat 90., ale jako taką powiedzmy "profesjonalną" działalność rozpoczęły w większości po 2000 roku i wtedy zaczęły też nagrywać jakieś demka itp.

No to RAUS!!! Miały być kapele POWSTAŁE po 2001 roku. A poza tym, mając na myśli podziemie, miałem na myśli kapele, które nie nagrały jeszcze pełnometrażowego materiału (The No-Mads, Miecz Wikinga i Chainsaw RAUS z tematu!). Postarajcie się też wymieniać tylko te kapele, które są cokolwiek warte, a nie przekrzykujcie się nazwami znanymi z Metal Archives ino.
Predator667

Postprzez Bad Taste » Pt maja 26, 2006 11:44 pm

1) nikt tu się nieprzekrzykiwał :lol:

2) tym bardziej ani Warrior ani ja zapewne nie widzieli tych nazw w metal archiwes :lol: ....tylko sami doświadczyli ów kapel na skórze własnej i opinie ładnie wyrobili

3) a tak już całkiem serjio, stosując się całkowicie do tematu wymienie smiało kapele Krusher z Krosna - http://www.krusher.metal.pl jak masz ochote i jeszcze ich nieznasz to zassaj całe pierwsze demo ( znajdziesz w dziele dyskografia) zwróć uwagę na WYPIERDOLISTE GENIALNE Live To Ride - Ride To Live z dema - BORN TO KRUSH oraz przeróbkę Born To Be Wild !!!!!! a ten trzeci kawałek już od gustu ( mnie w każdym bądz razie kręci)
Bad Taste
Syn Burzy

Postprzez LastWarrior » So maja 27, 2006 12:24 am

Szanowny Panie Predatorze 667:

1) Tak jak napisał Bad Taste - nikt tu się nie przekrzykiwał.

2) Wszystkie kapelki, które wypisałem znam z nagrań, a nie z Metal archives... To już chyba lekka przesada stwierdzić, że skoro wypisałem tyle kapelek to musiałem bezmyślnie spisać nazwy z jakiejś stronki (nawet nie wiem czy wszystkie bandy, które podałem tam figurują...)

3) Skąd pomysł, że kapela podziemna nie może nagrać pełnometrażowego albumu??? W myśl tego działająca na przełomie lat 80/90 polska kapelka Smirnoff byłaby kapelą oficjalną...

4) Uważam, że wypisane przeze mnie kapelki są coś warte (nie mówiłem przecież, ze wszystkie powalają na kolana etc.)- ciekawe czy wszystkie z nich słyszałeś...

5) Przyjąłem, że założony przez Ciebie temat dotyczy kapelek powstałych w ciągu kilku ostatnich lat (sam napisałeś "powiedzmy, powstałe po 2001 roku"). Nie wiem dlaczego akurat ta data miałaby stanowić jakąś cezurę - dla mnie kapelki "nowe" to powstałe pod koniec lat 90.

6) Zatem sam zaproponuj kilka nazw bo jak na razie nie wymieniłeś niestety żadnej.
LastWarrior
V.I.P
V.I.P

Postprzez Piecyk » So maja 27, 2006 12:53 am

Jest pare naprawde świetnych kapel, które próbują coś tam łoić po piwnicach, ale porównując je z tymi, które działały w podziemnej scenie metalowej lat 80-tych mogę śmiało stwierdzić że dzisiejsze zespoły nie dorastają tamtym do jaj. Z tych <span style="font-weight: bold">powstałych po 2001 roku</span> warto zapoznać się z twórczością Cancer Source, Sorcerer czy też Midnight Thunder.
Piecyk
Syn Burzy

Postprzez Predator667 » So maja 27, 2006 1:26 am

....tylko sami doświadczyli ów kapel na skórze własnej

Wpie***li wam?

Okej, nie płakać, powiedzmy, że w sprawie ', bla bla. Takie opinie mnie nie interesują, uporzedzam na wszelki wypadek.

Jeśli chodzi o coś warte młode kapele metalowe z Polskiego podziemia, to lista jest długa, a znowu jest późno. Nie chce mi się myśleć. No ale dobra. W pobliżu stoi tower z płytami, otworzę i spiszę wam kilka nazw...

Delios, Lux Mortuum, Underdark. Kapel deathowych i blackowych nawet nie będę wymieniał, bo coś wątpię, by was zainteresowały. Jak ktoś chce, to chętnie podam kontakt do wymienionych przeze mnie kapel. Idę spać, k***a... Jak będziecie grzeczni, to jutro podam dalszą część listy. Do jutra, ziew.
Predator667

Postprzez Bad Taste » So maja 27, 2006 1:38 am

Wpie***li wam?

Ojj tak muzycznie MonstruM i Krusher jak najbardziej

Okej, nie płakać

:lol:

Co do empechujek, to nie zwykłem ich ściągać... Tak, wiem, nie znam się, a kasety to ', bla bla. Takie opinie mnie nie interesują, uporzedzam na wszelki wypadek.

To nie ściągaj...ale jednak w vczasach obecnych jest to bardzo dobra forma zapoznawcza. Co do kaset to sam je uwielbiam bo oddają klimat mojej ukochanej muzyczki :wink: ...pozatym inaczej poznaje się dany album z kasety a inaczej z płyty CD jak na mój gust.
Jak ktoś chce, to chętnie podam kontakt do wymienionych przeze mnie kapel

W zasadzie jak znasz jakieś miłe polskie Heavy to podaj podaj...a i napisz coś wjęc zachęcającego :lol: ...albo mp3 wrzuc jak masz.. albo przerób cos reprezentatywnego z CD :twisted: :P
Bad Taste
Syn Burzy

Postprzez Predator667 » So maja 27, 2006 8:01 pm

Tak, płyty CD są do dupy.

Polish heavy metal, eh? Ok, macie: http://www.luxmortuum.metal.pl - zamieścili swojego singla w całości do pobrania, ale kto nie jest gejem i wspiera Polskie podziemie, ten zamówi płytkę (tak jak ja 8) ).

Aha, i jeszcze coś mi się nagle rzuciło w oczy... To Smirnoff nagrali pełnometrażowy krążek studyjny? :o Że kiedy!? Kurde, czy ja o czymś nie wiem?
Predator667

Następna strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły