Zespoły, o których każda wzmianka działa nam na nerwy...

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Re: Zespoły, o których każda wzmianka działa nam na nerwy...

Postprzez Nogard » Cz paź 24, 2013 11:18 pm

Akurat w przypadku Maleńczuka naczelnym problemem jest dla mnie totalnie niestrawny głos, maniera śpiewania, zwał jak zwał. Nawet jeśli w zasadzie wszystko z piosenką byłoby bez zarzutu, odrzuca mnie od kolesia i nie mam siły zastanawiać się, czy tekst jest dobry albo basik ok, bo rzygać mi się chce ;)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Seraf » Cz paź 24, 2013 11:47 pm

Ostatnio w szkole usłyszałem od pewnej aktorki, która tam wykłada i zna osobiście Maleńczuka, że to jego "specjalny zabieg wokalny". Tłumaczyła to tak, że jego utwory mają tak brzmieć, bo on ma taką wizję i to jest profesjonalne podejście, on sam również jest profesjonalistą i zna się na tym, co robi...

Słuchając tego, zastanawiałem się, czy jest przećpana, czy polska muzyka faktycznie upada.
Seraf
Szalony Ikar

Postprzez ederlezi » So lis 09, 2013 2:21 pm

Skrętów dostaję, jak słyszę o zespole "Pantera" , "Lipali" , "Illusion" Osobiście drażni mnie w nich to, że pod przykrywką ostrego grania, tak na prawdę nic nie grają :-)

Kiedyś drażniła mnie "Coma", ale zrozumiałem będąc na ich koncercie ( grali jako support dla TSA ) że to chyba zespół dla licealistów, taki przejściowy, więc mnie przestali wtedy drażnić.

Drażnią mnie prawie wszyscy, którzy śpiewają w Voice of Poland, Must be the music i cokolwiek, co jest sygnowane przez MASS MEDIA. Jak żona ogląda jakiś program tego typu, idę z dala od telewizora.
ederlezi
Syn Burzy

Postprzez Smolny » So lis 09, 2013 2:40 pm

>Pantera
>nic nie grają

Może dlatego, że Dimebag nie żyje? :lol:

A tak na serio to rozumiem ten pocisk do Lipali i Illusion bo choć szanuję to są to takie zespoły bez wyrazu - ni to garage rock, ni to grunge, a próbuje udawać heavy metal w zasadzie tylko "Nóż" do mnie trafia... Ale na Panterę nie dam sobie nic powiedzieć :D
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Paulo » So lis 09, 2013 6:22 pm

ederlezi bluźnisz ws. Pantery i Illusion ;)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Zagor » So lis 09, 2013 7:45 pm

Pantera? No nie wiem. Ja nie jestem jakimś ultra fanem tego zespołu, ale uważam że przynajmniej trzy płyty - Cowboys from hell, Vulgar display of power i Far beyond driven są zajebiste. Reszta do mnie nie przemawia.
A takie Cemetery gates słyszałeś? :D No przecież to klasyk. :)
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez ederlezi » So lis 09, 2013 10:17 pm

Zagor napisał(a): A takie Cemetery gates słyszałeś? :D No przecież to klasyk. :)

Próbowałem polubić Panterę mniej więcej w połowie lat 90, nie udało mi się. Próbowałem polubić ją jeszcze kilka razy, nawet w zeszłym roku próbowałem. Niestety, żaden kawałek nie dość że do mnie nie przemówił, to jeszcze całość zaczęła mnie na prawdę wk ..... :)

Cemetary Gates słyszałem kilkadziesiąt razy i próbowałem polubić, ale ... no wyszło jak wyszło :)

Generalnie jak już twierdzę, że zespół jakiś mnie wk...... to oznacza, że znam jego twórczość przynajmniej pobieżnie i próbowałem go słuchać, ale nie wyszło , a najbardziej wkurzającym kawałkiem dla mnie jest "Cowboys from hell". Jakby Dimebagowi ściągnąć trochę tego jazgotu z wiosła i wyłączyć całkowicie wokal, to pewnie by mi się spodobało bardziej :)
ederlezi
Syn Burzy

Postprzez Frodli » N lis 10, 2013 12:41 am

Illusion i Lipali nie znam, więc nie będę się wypowiadał. Co do Pantery... Jak dla mnie sam Dimebag stanowił 90% wartości zespołu, a Cowboys from hell i Vulgar display of Power może całościowo mnie nie zwalają z nóg, ale są na nich kawałki wgniatające w fotel.

Czasem sobie słucham tego - http://www.youtube.com/watch?v=R99RyGMYz48 . Mistrzostwo shreddingu.
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez ederlezi » N lis 10, 2013 9:40 am

Frodli napisał(a):Czasem sobie słucham tego - http://www.youtube.com/watch?v=R99RyGMYz48 . Mistrzostwo shreddingu.

A jak ocenicie naszych shredderów ?

http://www.youtube.com/watch?v=jwEqkWlXLh0
http://www.youtube.com/watch?v=AtB_sOHBs0Y
ederlezi
Syn Burzy

Postprzez ederlezi » Śr lut 12, 2014 11:28 am

Eddie Van Halen - Eruption - o...już zaczynam się denerwować :)
ederlezi
Syn Burzy

Postprzez bardecki » Wt sie 05, 2014 7:23 pm

Lux Torpeda-nie potrafię zrozumieć podniecaniem się tą kapelą,a ostatnio w Trójce można ich usłyszeć.Dla mnie to druga liga i to dół tabeli.
bardecki
Syn Burzy

Postprzez Paulo » Śr sie 06, 2014 9:25 am

:P
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Frodli » Cz sie 07, 2014 9:17 pm

No nie wiem, Luxtorpeda to zespół z przekazem i przy okazji jeden z najlepszych instrumentalnie w naszym kraju.
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez bardecki » So sie 09, 2014 9:17 am

OK,chodzi mi tylko o muzykę,tekstów się nie czepiam. Muzycznie to dla mnie zaścianek,nie mogę słuchać tych pseudoprzebojów,w stylu Autystycznego.
bardecki
Syn Burzy

Postprzez Frodli » Pn sie 11, 2014 7:57 pm

Oczywiście masz pełne prawo tak uważać, ale Luxtorpeda to także mocne kawałki dające do myślenia - moimi faworytami są Jestem głupcem, Trafiony zatopiony, 7 razy, W ciemności, Amnestia i Raus. Ich twórczość to nośnik uniwersalnych wartości także dla osób nie identyfikujących się z katolicyzmem, jak np. ja.
Frodli
Upiór w Operze

Poprzednia strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły