Zespoły, o których każda wzmianka działa nam na nerwy...

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Zespoły, o których każda wzmianka działa nam na nerwy...

Postprzez Wiwern » Pt sie 07, 2009 3:35 pm

Są kapele, które biorą się nie wiadomo skąd, grają nie wiadomo co, ale gadają o nich wszyscy. Wszędzie o nich głośno - w radio, w gazecie, w TV... kiedy w końcu je usłyszysz, zastanawiasz się, dlaczego ta kapela jest w ogóle klasyfikowana, jako "rock" i puszczana w rockowych stacjach. Ale sama klasyfikacja stylistyczna jest jeszcze najmniejszym problemem przy miernocie samych utworów owej kapeli. Senne pitolenie z mdłym wokalem bez przynajmniej wyrazistej melodii. Imię ich jest legion, najwyraźniej taki jest teraz trend. Ostatnio na fali jest zespół (chyba przekornie) nazwany "The Killers", wcześniej był "Coldplay" od którego też chciało mi się wymiotować, chociaż trzeba znaznaczyć, że porównując do"killersów" to ich dźwięki nawet muzyką można nazwać. co tam jeszcze, hmm... takie nazwy, jak Muse, Placebo, Radiohead - też mi działają na nerwy.
A jak to u Was wygląda? Jaka kapela drażni Was, kiedy po raz setny słyszycie nazwę w eterze?
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Re: Zespoły, o których każda wzmianka działa nam na nerwy.

Postprzez Zagor » Pt sie 07, 2009 4:01 pm

Placebo miało kilka fajnych kawałków, i nie wiem czy bylo aż tak często puszczane w radio...
W tej chwili mnie mdli zespół IRA. Od czasów reaktywacji grają straszną popową chałę...Kiedyś grali napradę spoko muzę, kto z nas nie zna numerów "Mój dom", "Znamię", "Zew krwi". A ostatnie 3 płyty? tragedia, to już nie mieści się w klasyfikacji rocka - to takie chałtury...
No i oczywiście Feel, który przez pewnych recenzentów uznany został za zespół rockowy :lol: No, na koncertach podobno grają "Enter Sandman" Metalliki - a to na pewno ich czyni zespołem heavy metalowym :epicfail:
Denerwuje mnie też COMA - ok, mają kilka dobrych numerów, ale nie rozumiem kultu tego zespołu. Podobnie z zespołem Hunter, którego trzy pierwsze płyty bardzo lubię, ale ostatnia jest jakas dziwna, no i robienie cyrków z cylindrami na koncertach jest trochę...męczące.
A w czasie świąt nie ma nic gorszego niż White Christmass grupy WHAM! - mam alergię na ten numer :mrgreen: Każda rozgłośnia musi go grać kilka razy dziennie, niektóre stacje robią to raz na godzinę :okurwa:
Mam uczulenie na Linkin Park :rockon: - ultra deathowy :mrgreen: zespół czerpiący garściami z NWOBHM - będący wielkim objawieniem współczesnego metalu - :barszcz:
Mógłbym tak wymieniać godzinami, ale co z tego... :?:
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Wiwern » Pt sie 07, 2009 4:26 pm

właściwie, to opisałeś "czołówkę polskiej sceny rockowej" w identyczny sposób, w jaki sam bym ją opisał :mrgreen: ale z tym
A w czasie świąt nie ma nic gorszego niż White Christmass grupy WHAM!
się nie do końca zgodze, bo po prostu lubię ten utworek, jakoś tak. Za to chyba odpowiada ta sama część mojej duszy, która lubi Modern Talking 8) :oops: :mrgreen:
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez OzzMaster » Pt sie 07, 2009 6:51 pm

zagor19 napisał(a):Denerwuje mnie też COMA - ok, mają kilka dobrych numerów, ale nie rozumiem kultu tego zespołu.

Akurat Coma to dobra kapela :P
OzzMaster
Moderator
Moderator

Re: Zespoły, o których każda wzmianka działa nam na nerwy

Postprzez Gregfield » Pt sie 07, 2009 9:00 pm

Happysad, Trivium, Bullet For My Valentine, Avenged Sevenfold, Slipknot. Pewnie przy dłuższym zastanowieniu wymieniłbym więcej, ale te doprowadzają mnie do czerwoności.

Coma tak od biedy ujdzie w gęstym tłumie spoconych grubasów.
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez Frugo » Pt sie 07, 2009 10:24 pm

Coma denerwuje, ale happysad to chyba najbardziej po prostu nie mogę tego zespołu, a wszędzie się pcha i występuje na koncertach przed zespołami tysiąc razy lepszymi do nich :epicfail: :okurwa: .
Frugo
Szalony Ikar

Postprzez kokosz » Pt sie 07, 2009 10:56 pm

Ja tam nie wytrzymuje przy rodzimych kapelach "radiowych" typu Rh+ i innych tworach śpiewających o tym, ze " Już mnie nie kochasz a ja ciebie tak" w rytm pseudo rockowej nuty.
kokosz
Szalony Ikar

Postprzez OzzMaster » So sie 08, 2009 1:00 pm

ooo, dokładnie :zagor:
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez pawelenator » So sie 08, 2009 6:19 pm

Mnie drażni ta chała, którą w radiu prezentują. Lady GaGa, Mandaryna i temu podobne działają mi na nerwy. Również nienawidzę Ich Troje oraz dla zasady nie akceptuję Kombii, gdyż grają pod zawłaszczoną nazwą. Stare Kombi (to pisane przez jedno 'i') jak najbardziej może być, ale obecne wcielenie już nie. Powinni się nazywać Horoskop (bo tak się nazywał zespół utworzony przez tą trójcę przed 1976 rokiem).
Pozdrawiam
pawelenator
Embrion

Postprzez Gregfield » So sie 08, 2009 6:30 pm

Nawet nie wiedziałem, że istnieje takie coś jak "Kombii" :lol:
Obecnego Ich Troje nie akceptuje w żaden sposób i bez żadnych taryf ulgowych. Ich Troje z dwóch-trzech pierwszych płyt, jak bym się uparł to z czterech pierwszych lubię :) I nie ważne, że 80% repertuaru to zżynka z niemieckich kapeli popowych (np. Falco) i rockowych (Die Toten Hosen). Po prostu fajnie się tego słuchało :D
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez Wiwern » So sie 08, 2009 7:20 pm

Po prostu fajnie się tego słuchało :D
mi też. Właściwie, jeśli chodzi o DTH, to właśnie dzięki Ich Troje ich poznałem, za co jestem wdzięczny. Po "czwórce" już się nie interesowałem i nawet dobrze się nie orientuję, co tam jeszcze nagrali, ale chyba nic fajnego, skoro do mnie nie dotarło. "Zespół" jest na tyle popularny medialnie, że jeśli mieli by fajne piosenki, to już dawno bym je usłyszał, a tak, to najprawdopodobniej odcinają kupony od sławy.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Żubr » N sie 09, 2009 12:34 am

ładnych parę lat temu, jak byłem bardzo naiwny :) pewnie jak każdy w tym wieku myslałem że młode zespoły biorą się z wygrywania festiwali :metal: ale po latach zdaje się ze połapałem o co biega ;)

Co do zespołów typu feel, doda i inne takie to nawet nie ma się nad czym rozwodzić. Wydawca/agencja poszukuje nowe gęby do szołbiznesu i montuje skład aby umiał coś tam zagrać i dobrze wyglądać. Dlatego mamy co chwila w TV czy radiu w/w zespoły oraz obstawiają masowe letnie imprezy.

Czy Szymon B czy feel dla przeciętnego, biernego oraz często głupiego słuchacza sprawa drugorzędna, ważne aby mieli żel na łbie, dobry popowy image, gitara i mamy kapelę rockową - wg definicji obowiązującej w naszym społeczeństwie... - nie to co dla przykładu Szymon B lub inny ambitny zespół gdzie grają polscy rasowi rockowi muzycy....

Ja znam mało zespołów, nie dążę aby na siłę szukac czegoś nowego, poznałem kilkanaście kapel i jest mi z nimi dobrze, ponieważ mogę poznać ich twórczość bardzo dokładnie, tworząc opinię o zespole. Stąd mam braki m.in. do Judas albo Stonsów...

Czasem sam się zastanawiam, skąd znajomi wymyślają te jakieś niby znane zespoły, o których pierwszy raz w życiu słyszę - pomimo tego że świetne zespoły mają pod nosem ...czasem mam wrażenie, że wśród małolatów im więcej tym lepiej, co nie idzie w parze z jakoscią.:rockon:

Zespołem który mnie męczy jest Manowar, zdaje się że 15% wszystkich koszulek na metalach to właśnie ta kapela :zagor:
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Zagor » N sie 09, 2009 11:23 am

A, przypomniał mi się zespół który jest naszym wiosennym wytworem.
Chodzi o Pectus. Zespół gra taki ch.... wie co a jest uznany za gwiazdę :lol: Na dodatek mało kto o nich wcześniej słyszał.
Albo ta klientka, która reprezentowała nas na Eurowizji - Isis gej czy jakoś tak :lol: - to już przechodzi ludzkie pojęcie.
No, jeszcze Edyta Górniak, która ostatnim występem w Opolu (chyba w Opolu) przeszła samą siebie :mrgreen:
Greg wspomniał jeszcze Happysad, którego również nie cierpię 8)

Manowar? Lubię pierwszą płytę i koncertówkę "Hell on stage" - ale reszta twórczości jakoś mnie nie bierze. Chyba najbardziej nowa epka z jednym numerem w 15 jezykach :lol:
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez kokosz » N sie 09, 2009 1:08 pm

Pectus został okrzyknięty "polskim Pink Floyd" :wtf:

Wczoraj włączyłem z ciekawości Sopot i się załamałem totalnie.... To już pojęcie ludzkie przechodzi jaki chłam jest lansowany w mediach. Powinni normalnie jakąś komisję śledczą powołać albo coś... Niech se każdy słucha czego lubi, niech se tipsiary "śpiewają" te swoje "hity" ale niech chociaż będzie jakaś alternatywa w mediach :metal:
kokosz
Szalony Ikar

Postprzez OzzMaster » N sie 09, 2009 1:48 pm

kokosz napisał(a):Pectus został okrzyknięty "polskim Pink Floyd" :wtf:

Tak kurwa, w dupę jebane pedały. Nie wiem czy im chuje odcięli zamiast pępowiny przy narodzinach. Jak ktoś może promować takie gówno ?
OzzMaster
Moderator
Moderator

Następna strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły