Iron Maiden

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Twoja ulubiona płyta IM to:

Iron Maiden (1980)
4
7%
Killers (1981)
3
5%
The Number of the Beast (1982)
12
21%
Piece of Mind (1983)
4
7%
Powerslave (1984)
7
12%
Somewhere in Time (1986)
6
11%
Seventh Son of a Seventh Son (1988)
6
11%
No Prayer for the Dying (1990)
1
2%
Fear of the Dark (1992)
3
5%
The X Factor (1995)
2
4%
Virtual XI (1998)
0
Brak głosów
Brave New World (2000)
7
12%
Dance of Death (2003)
1
2%
A Matter of Life and Death (2006)
1
2%

Liczba głosów : 57

Re: Iron Maiden

Postprzez Seraf » N lip 21, 2013 2:43 pm

Tak, setlista taka sama na całej trasie Maiden England.

Jak było? Nie do opisania. Mój pierwszy koncert IM i może dlatego mi się tak podobało, ale nie miałbym żadnych zastrzeżeń co do organizacji, dźwięku (może tylko na początku "Moonchild"), oświetlenia i pirotechniki w Łodzi. Najbardziej chyba jednak mnie zmiótł "The Trooper" i "Aces High" na bis wraz z "Churchil's Speech". Słyszałem też wiele negatywnych opinii, że Bruce nie wyrobi wokalnie, od razu odsyłam do tego filmiku http://www.youtube.com/watch?v=tenzHxFq ... ture=share (3:45). Oblicza Eddie'go zarówno tego będącego elementem sceny, jak i biegającego po scenie zajebiste. To trzeba przeżyć :D
Seraf
Szalony Ikar

Postprzez kabanos » Cz sie 08, 2013 1:33 pm

Ojj tak! Też widziałem ich po raz pierwszy, po prostu brak słów by to opisać. Tak jak pisał Seraf, to trzeba przeżyć :D
kabanos
Szalony Ikar

Postprzez Emilian » So lis 16, 2013 12:10 am

Taka ciekawostka:
http://www.youtube.com/watch?v=ag-ALgraezU
Utwór pochodzi z płyty z 1980 roku, na której grał Janick Gers.
Z czymś Wam się kojarzy? ;)

Mam nadzieję, że nie było, bo nie czytałem całego wątku.
Emilian
Syn Burzy

Postprzez Seraf » N lis 17, 2013 8:30 pm

"2 minutes to midnight" :)
Seraf
Szalony Ikar

Postprzez Frodli » N lis 17, 2013 10:58 pm

Ten riff mieli też w swoich kawałkach Accept i Saxon, zanim użyli go Ironi. Może taki popularny po prostu :D
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Seraf » Pn lis 18, 2013 12:37 am

Podobna sytuacja jest z "The Wicker Man" Ironów i "Running Wild" Judasów :D
Seraf
Szalony Ikar

Postprzez Frodli » Pn lis 18, 2013 12:47 am

Najlepsza jest Gamma Ray - http://www.youtube.com/watch?v=lbA13ee7ZnI A tutaj i tak wszystkiego nie ma.
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Nogard » Pn lis 18, 2013 11:03 am

Jak się słucha dużo muzy, można coś takiego łatwo zrobić nieświadomie, jakiś motyw zagra w głowie i się to nagra bez świadomości, że usłyszało się to na jakiejś tam płycie, a nie samemu wymóżdżyło. Zresztą do wszystkiego, co się dziś nagrywa, gdzieś tam znalazłoby się coś podobnego, co już kiedyś powstało.
Ale w tym "Opportunity" to już nieźle Gamma Raye pojechali :D
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Frodli » Pn lis 18, 2013 12:19 pm

Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Zagor » Pt lut 14, 2014 12:57 pm

Iron Maiden zagra w Poznaniu 24 czerwca:
http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czy ... olski.html

Fajnie by było gdyby Turbo mogło z nimi zagrać :P

uups, nie doczytałem w "koncertach" że tam się pojawiło już wcześniej info, wybaczcie :)
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Frodli » Pt lut 14, 2014 3:00 pm

Nie ma sprawy, taką wiadomością trzeba się dzielić gdzie popadnie :D
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez 1984 » Pt lut 14, 2014 8:01 pm

Garść informacji ze strony go-ahead.pl:
www.go-ahead.pl napisał(a):Nova Music, Dolphin Touring oraz Agencja Go Ahead z przyjemnością informują, że legendarny zespół Iron Maiden wystąpi w Poznaniu 24 czerwca 2014. Koncert odbędzie się na Inea Stadionie. Będzie to najbardziej spektakularne rockowe show w historii tego obiektu! Bilety trafią do sprzedaży w środę 19 lutego o godzinie 11:00. Przedsprzedaż wejściówek dla członków Fan Clubu Iron Maiden rozpocznie się dwa dni wcześniej – 17 lutego – również o godzinie 11:00. Członkowie Fan Clubu będą mieli również prawo wzięcia udziału w losowaniu prawa pierwszeństwa przy wejściu na stadion.

Wokalista Bruce Dickinson: “W ostatnim etapie trasy Maiden England chcieliśmy uwzględnić miejsca, w których nie byliśmy od dłuższego czasu, dlatego jesteśmy naprawdę podekscytowani powrotem do Poznania i spotkaniem z tutejszymi fanami! Choć Maiden England tour jest w dużej mierze oparty na trasie Seventh Son Of A Seventh Son z 1988 roku, na koncerty w 2014 zmieniliśmy trochę setlistę, żeby jeszcze lepiej odzwierciedlić lata 80., ponieważ może to być ostatni raz, kiedy niektóre z tych utworów gramy na żywo. Oczywiście przywozimy ze sobą mnóstwo świateł, wiele wcieleń Eddiego, sporo pirotechniki i atrakcji, które można było już oglądać w Łodzi i Gdańsku, tym razem jednak będzie to jeszcze bardziej wyjątkowe show ponieważ stanowi koniec pewnego rozdziału i chcemy dać naszym fanom show którego nigdy, przenigdy nie zapomną!”

Manager Iron Maiden, Rod Smallwood kontynuuje: „Jak wiedzą wszyscy nasi fani, DVD Maiden England to trzecia część History Trilogy, składającj się z wydawnictw video/DVD wydanych w latach 80. Będzie to więc prawdopodobnie ostatni raz, kiedy jedziemy w trasę z set listą opartą na repertuarze z tamtego okresu, ostatnia szansa, żeby usłyszeć pewne utwory na żywo. Mając to na uwadze, na koncertach w 2014 roku zmodyfikujemy setlistę, żeby jeszcze lepiej odzwierciedlała lata 80. i trzy wydawnictwa DVD – Early Days, Live After Death i oczywiście Maiden England, łącznie z małym wyjątkiem z lat 90. – fani będą wiedzieć o którym utworze myślę!”

To będzie trzecia wizyta Iron Maiden w Poznaniu – po dwóch wcześniejszych, które datować można na lata 80.! Dokładnie trzydzieści lat temu, kiedy zespół grał w poznańskiej Hali Arena w ramach World Slavery Tour, muzycy zdecydowali się również na spontaniczny występ na weselu w legendarnym klubie Adria! Goście weselni mogli usłyszeć interpretacje „Smoke On The Water” Deep Purple i „Tush” ZZ Top. Ujęcia z poznańskiego wesela znaleźć można w filmie „Behind the Iron Curtain”, który pojawia się również na DVD „Live After Death” z 2008 roku.

2014 rok oznacza finalny etap międzynarodowej trasy koncertowej Maiden England, która rozpoczęła się w czerwcu 2012 roku w Stanach Zjednoczonych, a w ramach której zespół odwiedził również Europę i Amerykę Południową, a także wydarzenia takie jak Rock In Rio w Brazylii, gdzie w ciągu kilku godzin od ogłoszenia koncertu Iron Maiden sprzedano 90 tysięcy biletów na festiwal! W 2013 roku trasa Maiden England miała swój finał w Chile na Estadio Nacional w Santiago, gdzie koncert obejrzało ponad 60 tysięcy fanów. Zgodnie z relacją lokalnego dziennika „La Tercera” była to największa publiczność, jaką kiedykolwiek zgromadził w Chile brytyjski zespół! W 2013 roku odbył się także koncert dla 95 tysięcy widzów w Donington Park w Anglii, w dwudziestą piątą rocznicę pierwszego występu Iron Maiden w tym legendarnym miejscu na własnym koncercie.

Kiedy 5 lipca 2014 trasa Maiden England dobiegnie końca na festiwalu Sonisphere w Knebworth w Anglii, show zobaczą w sumie ponad 2 miliony fanów na całym świecie, udowadniając już po raz kolejny, że zespół w żadnej mierze nie zwalnia i nie traci imponującej pasji, dzięki której triumfują na czele sceny metalowej od ponad trzech dekad!

Bilety na poznański koncert już w przyszłym tygodniu dostępne będą na stronie http://www.eventim.pl oraz w sklepach stacjonarnych takich jak EMPiK, Saturn i Media Markt.

Informacje: http://www.ironmaiden.com

PS
Z wrażenia puszczę sobie "The number of the beast" :metal:
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez eddiepoland » Śr mar 26, 2014 3:29 pm

Z przyjemnością możemy potwierdzić, że w roli supportów przed poznańskim koncertem Iron Maiden wystąpią zespoły Slayer oraz Ghost!

Nudy... Iron Maiden grające w Poznaniu i brak Turbo na liście wykonawców na tym koncercie to skandal!
I've got to rock to stay alive! \m/
eddiepoland
Szalony Ikar

Postprzez 1984 » Pt mar 28, 2014 12:51 am

Przez chwilę pomyślałem, słuchając Madien England '88, że Kat&RK mogliby powtórzyć występ sprzed jedenastu lat, ale Turbo ze świeższym materiałem, byłoby lepszym pomysłem. Ghost skądś kojarzę, natomiast Slayer będzie uzupełnieniem do koncertu w lipcu na Narodowym.

PS
Zabrakłoby Megadeth ;)
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez Frodli » Pt mar 28, 2014 9:39 am

@eddie
Może znowu nie zgodzili się zagrać za darmo. Z drugiej strony Slayer i Ghost za "Bóg zapłać" nie zagrają przecież.
Frodli
Upiór w Operze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły