Iron Maiden

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Twoja ulubiona płyta IM to:

Iron Maiden (1980)
4
7%
Killers (1981)
3
5%
The Number of the Beast (1982)
12
21%
Piece of Mind (1983)
4
7%
Powerslave (1984)
7
12%
Somewhere in Time (1986)
6
11%
Seventh Son of a Seventh Son (1988)
6
11%
No Prayer for the Dying (1990)
1
2%
Fear of the Dark (1992)
3
5%
The X Factor (1995)
2
4%
Virtual XI (1998)
0
Brak głosów
Brave New World (2000)
7
12%
Dance of Death (2003)
1
2%
A Matter of Life and Death (2006)
1
2%

Liczba głosów : 57

Iron Maiden

Postprzez Wiwern » N lip 26, 2009 7:50 pm

kokosz napisał(a):Bardzo dobry zespół ale ja zawsze wolałem Iron Maiden :)

to teraz będzie kolejny "temat rzeka". Krzyżyk powinien się wypowiedzieć, jak wpadnie :wink:

Ja ze swojej strony, to napiszę tak:
UWIELBIAM i w ogóle :lol: Ostatnio nawet udało mi się dyskografię oryginalną skompletować (dzięki Nogardowi, co mi odsprzedał dwie płyty, których nie miałem).
A moje ulubione płyty IM, to egzekwo "Somewhere In Time" i "Seventh Son Of A Seventh Son", ale z pozostałych też ciężko znaleźć słabe punkty. Słabych płyt IMO nie mieli, co najwyżej kilka słabych utworów, ale w tak bogatej dyskografii, da się je wybaczyć.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Re: Iron Maiden

Postprzez nat54ret » N lip 26, 2009 7:53 pm

Ha! co za zbieg okolicznosci :D to własnie też moje dwie ulubione płyty! Dlatego że mają zarąbisty klimat! Uwielbiam je. Seventh Son słucha sie 'jednym tchem'.

Uwielbiam Iron Maiden. Słucham ich od podstawowki. Grają ze 30 lat (chyba nawet 35.. ) i nigdy mnie nie zawiedli.

Oprocz tych dwoch płyt moje najlulubiensze to Powerslave no i pierwsza:)
nat54ret

Postprzez cHaSz » N lip 26, 2009 8:02 pm

I ja bardzo lubie i szanuje. Swietny zespol, poczatek mojej heavymetalowej wedrowki :] Lubie tez solowe wyczyny Dickinsona, ktore moim zdaniem nie odstaja jakoscia od albumow Ironow. Po prostu klaszyczny, heavymetalowy miod dla uszu.
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Żubr » N lip 26, 2009 8:03 pm

Wspaniały zespół, piękna muzyka, super image mają jak na współczesne czasy :)

pomimo tego że ostatnie płyty są takie same :/ to im to wybaczam i nie zarzucam :) ponieważ zrobili coś pięknego dla muzyki i należy się im wieczny szacunek.

Choć z bólem dodam, że już dłuższy czas ich nie słucham :(
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Laurearel » N lip 26, 2009 8:05 pm

Będzie krótko i na temat :
Mój ulubiony zespół :)

i tyle ;)
Laurearel
Syn Burzy

Postprzez kokosz » N lip 26, 2009 8:06 pm

Ja Maidenów uwielbiam :) Najlepsza płyta - "Somewhere In Time". Najlepszy klimat moim zdaniem zespół osiągnął na "The X-Factor", a najlepszy utwór to "Hallowed By Thy Name". Ostatnie płyty jakoś mnie już tak nie kręcą - ale nie twierdze wcale, ze są słabe.
kokosz
Szalony Ikar

Postprzez nat54ret » N lip 26, 2009 8:07 pm

najwiekszy i najwazniejszy moment dla mnie jesli chodzi o maidenów to ich koncert w chorzowie 2005 gdzie uslyszalem Phantom of the Opera! Chciałbym aby ta chwila trwała wiecznie:) to takie spelnienie jednego z moich muzycznych marzen.
nat54ret

Postprzez Smolny » N lip 26, 2009 8:08 pm

W sumie najbardziej lubię dwie pierwsze płyty - czuć na nich bród, którego próżno szukać na późniejszych wydawnictwach ;) Na pewno zespół, warty szacunku za swój wkład w heavy metal... nie szaleje za nimi ale lubię posłuchać, choć często wydają mi się zbyt cukierkowi, no i wole Di'Anno(błagam, nie zatłuczcie mnie) ;) Przy okazji denerwuje mnie też ich kult wśród kindermetali, dla których często jest to ulubiony zespół, a nawet nie znają wczesnej twórczości(wspomniane IM i Killers) oraz myślą, że hm zaczął się właśnie na nich... żałosne :?
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Laurearel » N lip 26, 2009 8:10 pm

najwiekszy i najwazniejszy moment dla mnie jesli chodzi o maidenów to ich koncert w chorzowie 2005 gdzie uslyszalem Phantom of the Opera! Chciałbym aby ta chwila trwała wiecznie:) to takie spelnienie jednego z moich muzycznych marzen.

Weź, idź stąd, dobijasz mnie, nie lubię Cię :roll: :x

Moje faworyty ? Powerslave-Somewhere in Time - 7th Son
i tak :
powerslave równy wysoki poziom,
7th son - trochę mnie równy, ale za to zdarzają się lepsze kawałki niż w powerslave
somewhere - również wysoko jak w/w , ale niemniej jeszcze większe odchylenia (tj. uwielbiam Wasted Years, ale np. Heaven Can Wait nudzi mnie nieziemsko).

Niemniej te 3 płyty najwyżej cenię i na równi, bo po prostu nie potrafię wskazać jednej ulubionej.

Swoją drogą nie potrafię oceniac płyt Maiden, znaczy mogę powiedziec że coś nieco słabiej im wyszło, ale po za Virtualem po prostu uwielbiam wszystkie płyty i potrafię dostrzec zarówno ich plusy, jak i co ważne minusy (bo często bywa że fan konkretnego zespołu widzi wszystko tylko w kolorze ;p).

No i czekam na nową płytę, jednak wolałbym by zaskoczyła mnie tak pozytywnie jak AMoLaD , a nie granie tego co już wcześniej było. Co będzie to będzie, nie wątpię że będę zadowolony :)

UP THE IRONS !
Laurearel
Syn Burzy

Postprzez Wiwern » N lip 26, 2009 8:11 pm

co do ulubionych utworów, to IMO:

Remember Tomorrow, Mourders In The Rue Morge, Killers, Hallowed Be Thy Name, The Trooper, Aces High, Wasted Years, Deja Vu, Infinite Dreams, The Evil That Men Do, Hooks In You, Mother Russia, Judas Be My Guide, Fear Of The Dark, Wasting Love, Aftermath, Lighting Strikes Twice, Brave New World, Dance Of Death, For The Greater Good Of God

kolejność chronologiczna, a nie jakościowa, ale chyba "Deja Vu" jednak najlepsze ;)
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez nat54ret » N lip 26, 2009 8:12 pm

a gdzie 'Phantom of the Opera' ? ;p
Generalnie jest wiele swietnych utworow z plyt: killers, the number of the beast i piece of mind.
Nie no tyle dobrych plyt wydali że nie sposób zrobic jakiejs nawet listy 20-stu najlepszych kawałków, co nowa płyta to inne klimaty, zmieniały sie składy, zmieniały sie troche style..
Teraz słucham 'staroci' z di anno ;]
nat54ret

Postprzez Wiwern » N lip 26, 2009 8:13 pm

nie sposób zrobic jakiejs nawet listy 20-stu najlepszych kawałków, co nowa płyta to inne klimaty, zmieniały sie składy, zmieniały sie troche style.
zgadzam się z tym zdaniem po całości. No tak, z debiutu na drugim miejscu u mnie byłby "Phantom", z trójki jeszcze lubię "Children Of The Damned" i "22 Acaccia Avenue", z czwórki "Still Life" jest bardzo, bardzo fajny, ale łatwo zapomnieć o tych trochę mniej najlepszych utworach, jak się chce na szybko wymienić najlepsze. Zawsze, jak próbuję sobie zrobić "the best offa" IM, to na dwóch płytach po 80 minut jakoś nie chce się skończyć, co dopiero na jednej...

A stylistycznie - tak, ewoluowali! I każdy, kto nie jest głuchy i ogłuszony tym chwytliwym porzekadłem, że "zawsze grają to samo" sam przyzna, że jest duża różnica między takim debiutem, a "Piece Of Mind", albo na przykład między "Seventh Son...", a "The X Factor", lub też zestaw sobie "No Prayer For The Dying" z "Dance Of Death". Czy to jest TO SAMO?!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez nat54ret » N lip 26, 2009 8:17 pm

Dokładnie. Tez mnie to wkurwia masakrycznie takie głupie gadanie. Ale tępota ludzka nie zna granic:D Ignoranci sieja takie głupoty i potem ci ktorzy sie nie znaja powtarzają to dalej i takie błędne kolo. To ci sami ludzie wg ktorych długowłosy to brudas i cpun, czlowiek z dziarą to kryminalista, a rudy to falszywy itd itepe żal dupe ściska

Widać piękną ewolucję. Żadne dwie płyty pod rzad nie były takie same. Słyszałem wiele słów krytyki pod ich adresem za Dance of death, że niby to samo co Brave N.W. i że perkusja nudna Zawsze sie znajda tacy co sie uczepia czegos.
A mi sie podoba i Dance O.D. i reszta ich płyt, bede sluchal ich po wsze czasy i mam wszystkich w dupie :D
nat54ret

Postprzez Wiwern » N lip 26, 2009 8:18 pm

inaczej - podobne bardzo płyty są, bo np. "The Number Of The Beast", "Piece Of Mind" i "Powerslave", to ten sam styl, taki można by powiedzieć, że modelowy IM. Można by nawet i "Killers" pod to podciągnąć, chociaż bardziej, to jest on takim swoistym pomostem, między wczesnym graniem z debiutu, a tą rozwiniętą już w pełni formą. Później "Somewhere In Time" i "Seventh Son Of A Seventh Son" - też bardzo podobne do siebie płyty, są rozwinięciem tamtego stylu o nowe instrumentarium. Za to "No Prayer For The Dying" i "Fear Of The Dark", to takie nowe oblicze zespołu, mniej epickie, a bardziej rock'and rollowe, jakby powrót do korzeni z debiutu, ale też z bagażem doświadczeń ze "złotego okresu" (niektóre podnioślejsze kawałki). "The X Factor", to taki nagły zwrot w poważne, posępne granie, ale bez zupełnego odcięcia się od tego, co było. To nadal jest 100%ntowe IM. Dalej "Virtual IX", to moim zdaniem taka próba powrotu do grania z połowy lat osiemdziesiątych, ale z Blaze'em na wokalu, "Brave New World" czerpie trochę z ery Blaze'a, a trochę z lat 80tych, ale dodaje też nowe elementy. Nowe rozwiązania melodyczne, orkiestrowe wstawki, trzy gitary... Czuć taki fajny powiew świeżości przez (paradoksalnie) na maxa klasyczne granie. "Dance Of Death" i "A Matter Of Life And Death" idą śladami "BNW", ale niezupełnie odtwórczo, bo np. na "Dance Of Death" jest bardzo fajne zróżnicowanie klimatów i większy nacisk na robienie długich, rozwiniętych kompozycji, na "AMOLAD" jeszcze bardziej. Idą niemalże w progmetal, mimo iż wszystko to zbudowane jest na starych, wysłużonych fundamentach.

Żadne dwie płyty pod rzad nie były takie same
z tym się więc nie do końca zgodzę. Na tym właśnie polega -
Widać piękną ewolucję
, że z płyty na płytę nieraz może się wydawać, że nic się nie zmienia, ale w dłuższej perspektywie zmienia się. Tu nie ma rewolucji, ale jest ewolucja i mnóstwo rewelacji ;)
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Frugo » N lip 26, 2009 8:27 pm

Iron Maiden!. Jest to mój ulubiony zespół, jeden z pierwszych które usłyszałem, Słucham ich od 4 klasy podstawówki, wychowałem się na nich :) . Mam ich 26 plyt i ciągle rośnie moja kolekcja.
Ironi mają zajebiste koncerty, fajne efekty pirotechniczne i oczywiście zawsze mają Eddiego :twisted: . Jedyny minus ich koncertów dla mnie to to, że prawie na każdym koncercie grają koło 10 tych samych piosenek, jak np. run to the hils.
Co do zarzucenia im, że grają to samo. Grają zajebiście od pierwszej płyty to niech grają tak cały czas. Jakby zmieniali swój styl co chwila to by były płyty takie jak powiedzmy load mety, a prawie każdy by wolał żeby ta płyta była jak master :lol: . Co prawda nie zgadzam się z tym, że grają zawsze to samo, bo każda płyta ma w sobie coś innego :wink: .
Co do najlepszych ich płyt, ja nie potrafie wymienić ich najlepszych albumów czy utworów, dla mnie prawie wszytkie są super. Jednak najgorzej mi się podoba Virtual :lol: .
A taka ciekawostka to to, że Ironi mają coś wspólnego z Polską, bo bodajże ojciec Janicka Gersa jest Polakiem :twisted:
Frugo
Szalony Ikar

Następna strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły