Scorpions

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Re: Nasze zakupy i kolekcje płytowe

Postprzez Wiwern » N sty 30, 2011 3:15 pm

pozbyć się czegoś więcej z "AM" na czele.
okazyjnie, to sam bym łyknął, ale dziwię Ci się, bo to przecież świetna płyta jest. Co prawda nie dorównuje najlepszym trzem ("In Trance", "Virgin Killer" i "Taken By Force"), ale jest IMO dużo lepsza, niż przereklamowany "Lovedrive". No i "The Zoo", to jest utwór - pomnik, jeden z najlepszych riffów w historii całego hard rocka w ogóle. Zajebisty jest też czadowy "Fallin In Love", bardzo pozytywny "Make It Real" i bardzo melodyjny "Only A Men".
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Re: Nasze zakupy i kolekcje płytowe

Postprzez Nogard » N sty 30, 2011 3:20 pm

"The Zoo" oklepany na maksa, a inne kawałki na razie nie chwytają. Ale jeszcze trochę posłucham zanim na coś się ewentualnie zdecyduję. Na razie przesłuchałem swój egzemplarz dopiero raz, ale wcześniej dużo razy słyszałem już tę płytę (i zapamiętałem ją jako właśnie dość nijaką).
Jakoś niecałe dwie dychy dałem za pierwsze amerykańskie wydanie, więc wiedziałem, że w razie czego mogę wrzucić na All i nie stracę ;)

Nie offtopować :D Przeniosłem Wasze posty - Zagor
Nogard
Moderator
Moderator

Re: Scorpions

Postprzez lochinvar » So lut 19, 2011 11:33 am

Scorpions ... Kiedys tez znalem ich z okresu po odejsciu Uliego Jona Rotha. Aczkolwiek mialem dawno temu w radiowej trojce okazje posluchac pierwszej ich plyty Lonesome Crow i przezylem wtedy szok. Drastycznie rozna stylistyka od pozniejszych dokonan. Ciekawa plyta, ale nawet do dzisiaj za nia nie przepadam.
Z kolei okres z Ulim Jonem Rothem uważam za najlepszy dla mnie okres w działalnosci Scorpionsów. Poznalem tworczosc Scorpionsów z w/w gitarzysta calkiem niedawno.
Dla przecietnego fana metalu i Scorpionsow chyba najbardziej strawna bedzie Virgin Killer z 1976, ale i Taken By Force z 1977, chociaz ta ostatnia troche niespojna. Z kolei prawie magiczne sa dwie poprzedzajace Fly To The Rainbow z 1974 i In Trance z 1975. Także koncertowe Tokyo Tapes z 1978 robi wrazenie, szkoda tylko, ze to kompilacja z dwoch koncertow i bez pelnej set listy.
ostatni staną się pierwszymi
lochinvar
Anioł Zła

Postprzez Wiwern » N lut 20, 2011 7:02 pm

In Trance
Taken By Force
Virgin Killer - w tej właśnie kolejności, to jest takie moje prywatne podium.

i Taken By Force z 1977, chociaz ta ostatnia troche niespojna
zróżnicowana stylistycznie, ale wszystko jest na niej IMO genialne.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez lochinvar » N lut 20, 2011 10:41 pm

Taken By Force ... Szkoda, ze to ostatnia studyjna plyta z Rothem.
Mimo wszystko mam troche zastrzeżen co do warstwy muzycznej.
Dla mnie genialne He's A Woman She's A Man. To juz prawdziwy heavy metal, nie zaden hard rock. Kolejny diamencik to instrumentalny The Sails Of Charon. Szkoda, ze nie znalazl sie na set liscie koncertow w Japonii z 1978. Steamrock Fever. Te odglosy mlotow pneumatycznych, ten riff. Jednak po co te choralne dzieciece zaspiewy, odglosy jakby ze stadionu, no i wesolkowaty refren. Gdzies w necie widzialem wersje promo bez tych dodatkow. Zdecydowanie lepsza. I've Got To Be Free. Coz. Roth wykrzyczal ustami Meina co mu na sercu leżalo. Niezly rocker. We'll Burn The Sky. To juz zaczatki typowego skorpionowania z lat pozniejszych. Zroznicowany kawalek, ale troche za malo z pazurem. Mimo to calkiem niezly. The Riot Of Your Time. Hm. Traci pop music i tyle. Moze wartosciowy, ale nie pasujacy do calosci. Your Light. Dla mnie kompletna pomylka. Jakis funkujacy rytm. Born To Touch Your Feelings. Coz tylko swieczke wyciagnac i machac raczkami. Strasznie smetna ballada z tym wielojezycznym gadaniem na koncu. Na 8 kawalkow: 3 super, 2 warunkowo, 3 do odrzutu.
lochinvar
Anioł Zła

Postprzez Wiwern » Pn lut 21, 2011 12:30 am

a ja lubię wszystkie 8 :D
We'll Burn The Sky
to jest scorpionsowy hymn, na miarę tytułowego "In Trance".
The Riot Of Your Time
refren niesie ze sobą taki ładunek emocjonalny, że aż jestem w innym świecie. Ciekawie też zastosowany patent z tym urwaniem dźwięku i motywie akustycznym wyłaniającym się z ciszy, coś pięknego.
Born To Touch Your Feelings
pomijając outro, którego może rzeczywiście nie chce się słuchać za każdym razem, jest to po prostu jedna z wielu podobnych scorpionsowych ballad, jakich potem mieli naprawdę mnóstwo, ale... jest też jedną z najlepszych. Ja na przykład wolę ją od "Holiday".
W zasadzie, to zastrzeżenia (ale też małe) miałbym tylko do
Steamrock Fever
Po prostu nie jest to tak świetny otwieracz, jak "Pictured Life" z
poprzedniej płyty ;)
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez lochinvar » Pn lut 21, 2011 1:05 am

Kolejkujac plyty studyjne z Rothem, to chyba byloby tak:
Virgin Killer
In Trance
Fly To The Rainbow
Taken By Force
lochinvar
Anioł Zła

Postprzez krusejder » Pn lut 21, 2011 2:56 pm

wlazłem dziś na stronę Skorpionów i piękna wiadomość.
Grają u nas i to w dodatku w urodziny moje i Klausa Meinego - 25 V

:)))))

jadę na bank do Wilna !! Klawo jako cholera !!
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez lochinvar » Pn lut 21, 2011 5:58 pm

a koncertowa Tokyo Tapes oczywiście !
lochinvar
Anioł Zła

Postprzez Wiwern » Wt lut 22, 2011 1:41 pm

ale "World Wide Live" tez bardzo fajna ;)
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Iron42 » N maja 10, 2015 6:07 pm

Scorpions 9.05.2015 Atlas Arena Łódź

Bardzo fajny sobotni wyjazd no i koncert mega :)) Szczerze mówiąc nie spodziewałem się ,że Skorpiony są w stanie zapełnić w takim stopniu Atlas Arenę :GC i trybuny były prawie pełne jedynie na płycie były widoczne puchy. Ja siedziałem na sektorze P i stwierdzam ,że wszystko Ok tylko ciut za wysoko bo 31 rząd to na dole ludzie wyglądali jak mrówki ;) no i dobrze ,że telebimy były choć to już standard na takim koncercie.
Sam gig świetny ,widać było ,że „chłopakom” ;) chce się grać i nie odwalają chałtury nawet grając takie numery jak Blackout czy Wind of Change brzmiały podobnie do oryginałów co uważam na plus! Najbardziej ruchliwi na scenie to Schenker i o dziwo Kottak – niezły showman z niego.
Za to publika w sumie głośna ale patrząc z góry wydawała mi się niemrawa.
Oczywiście grali głównie klasykę co jak dla mnie (byłem pierwszy raz na Scorpions) było bardzo dobre ,z nowego albumu zagrali bodajże 3 numery i uważam ,że te kawałki świetnie się bronią w porównaniu ze starymi szczególnie ballada Eye of the Storm zrobiła na mnie duże wrażenie :)
Podsumowując koncert trwał 1:45 h i myślę ,że warto było wczoraj zawitać do Łodzi na Scorpionów.
Ps. W merchu ceny koszulek od 100 do 160 zł no i płytki CD DVD i winyle też były(chyba ze sklepu music corner zdaje się) minus za mało sprzedających a tłumy chętnych wielkie

Going Out with a Bang
Make It Real
Is There Anybody There?
The Zoo
Coast to Coast

70's medley
Top of the Bill / Steamrock Fever / Speedy's Coming / Catch Your Train
We Built This House

Acoustic medley
Always Somewhere / Eye of the Storm / Send Me an Angel

Wind of Change
Blackout

Encore:
Big City Nights
Still Loving You
Rock You Like a Hurricane
Iron42
Anioł Zła

Postprzez Seraf » N maja 10, 2015 10:11 pm

Byłem, widziałem, przeżyłem. Głównie klasyka poszła, ale brakowało mi paru utworów na setliście - zresztą to normalne zjawisko po każdym koncercie jakiegokolwiek zespołu. W każdym razie fajnie było zobaczyć kolejnego giganta :)
Seraf
Szalony Ikar

Postprzez Smolny » Pt maja 15, 2015 9:17 pm

Musiałem zrezygnować :(
Smolny
Szalony Ikar

Poprzednia strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły