Scorpions

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Re: Scorpions

Postprzez chmielu » Wt sty 26, 2010 4:38 pm

Dobry zespół, ostatnie dwie płyty bardzo dobre, ale mieli kilka wpadek. Bardzo lubię posłuchać klasyków ale bez wątpienia Humanity jest od poczatku do końca dobrą płytą, produkcja, brzmienie, sekcja, kompozycje wszystko gada. Poza tym lubię wszystkie do Love AtFirsSting później kilka kawałków z Crazy World (jednego nie trawię ale pewnie wiadomo jakiego), cała Pure Instinct (no może poza jedną balladą, no dwiema), cała Unbreakable i jak już wspomniałem Humanity. A koniec kariery?To początek przemyślanego marketingu na przyszłość, zacznie się od The best, live, dvd koncertowe itd. Ale mają w dorobku naprawdę fajne rzeczy. :D
chmielu
Syn Burzy

Postprzez Nogard » Wt sty 26, 2010 4:47 pm

Akurat "Pure Instinct" to obok "Eye II Eye" jedna z dwóch płyt, które zupełnie mi nie podeszły.

A DVD, koncerty i best ofy wydają co roku i bez ogłaszania końca kariery:

Acoustica DVD, 2001
Moment of Glory Live DVD, 2001
The Millennium Collection: The Best of Scorpions Best of/Compilation, 2001
Classic Bites Best of/Compilation, 2002
Gold Best of/Compilation, 2002
Bad For Good: The Very Best of Scorpions Best of/Compilation, 2002
A Savage Crazy World DVD, 2002
Unbreakable World Tour 2004: One Night in Vienna DVD, 2005
The Platinum Collection Best of/Compilation, 2005
Scorpions Gold Best of/Compilation, 2006
Live at Wacken Open Air 2006: A Night to Remember DVD, 2007
The Best of Scorpions (Green Series) Best of/Compilation, 2008
Taken B-Side Best of/Compilation, 2009
Amazonia - Live in the Jungle DVD, 2009

Czyli od 2001 wydali 6 DVD i 8 best ofów (praktycznie 9, bo był jeszcze do tego boks będący praktycznie bestem)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » Pn maja 10, 2010 9:52 am

Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Wiwern » Pn maja 10, 2010 5:59 pm

właściwie, to mam duże braki w znajomości dyskografii Scorpionsów. Znam w całości:
- "Blackout" i "Love At The First Sting", które są po prostu mistrzowskie, jedne z lepszych hardrockowych płyt, jakie znam, stawiam je nawet na równi z dokonaniami Dio z lat 80ych.
- "Savage Amusement", która jest już bez rewelacji, ale nadal w odpowiednim stylu utrzymana.
- "Crazy World", która jeszcze ujdzie, ale nie porywa, chociaż jeden z utworów z tej płyty (wiadomo, który) jest po prostu piękny i w pełni zasłużył sobie na swoją kultowość.
- "Face The Heat", która już mi tą swoją "ciężarno-nowoczesną" stylistyką w ogóle nie leży, chociaż zgodnie z tradycją balladka na koniec jest mistrzowska.
- "Humanity Hour 1", z której w sumie już niewiele pamiętam.
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Andre » Pn maja 10, 2010 6:12 pm

Ja to Scorpions tylko jeden utwór znam, wiadomo jaki, ale jak tak zachwalacie, to może warto spróbować więcej, tylko środki masowego rażenia trochę zniechęciły mnie do tego zespołu jak i do wielu innych np. do Nirvany, puszczając w kółko jeden lansowany "szlagier".

Która z ich płyt jest taka najmniej hitowa, tzn. na poziomie, ale nie za słodko żeby było :?:
Andre
Szalony Ikar

Postprzez Wiwern » Pn maja 10, 2010 6:41 pm

no może Cię zaskoczę, ale nie wiem, który utwór możesz znać, bo jest kilka bardzo często granych:
dość często leci gdzieś "When Smoke Is Going Down", jeszcze częściej "Still Loving You" i "Wind Of Change", a kilka lat temu aż do znudzenia wszystkie rozgłośnie puszczały "White Dove".
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Andre » Pn maja 10, 2010 6:56 pm

Ale wszystkie ich płyty są pełne takich melodyjnych hitów :?: Chodziło mi o utwór "The Final Countdown" oczywiście :wink: Nagrali jakiś bardziej melancholijny album :?:
Andre
Szalony Ikar

Postprzez Smolny » Pn maja 10, 2010 7:04 pm

Andre napisał(a):Chodziło mi o utwór "The Final Countdown" oczywiście ;)

Mylisz niemieckich Scorpionsów z szwedzkim glam rockowym Europe - zespołem jednego poniekąd dwóch(skądinąd dobrych) hitów...
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Andre » Pn maja 10, 2010 7:28 pm

Smolny napisał(a):Mylisz niemieckich Scorpionsów z szwedzkim glam rockowym Europe

Posprawdzałem teledyski na tubie - Rock You Like A Hurricane, może być, reszta trochę za słodka :)
Andre
Szalony Ikar

Postprzez Wiwern » Pn maja 10, 2010 10:26 pm

"Rock You Like A Hurricane", to świetny utwór, ale IMO najgorszy na płycie, z jakiej pochodzi (po prostu inne są jeszcze lepsze.
obczaj np to:

http://www.youtube.com/watch?v=nrIBlUX0H7Y ( filmiku utwór zaczyna się od początku drugiej minuty, czyli od 1:01)

http://www.youtube.com/watch?v=ffKBt5YAFh4 - a tu masz też niezłego strzała z płyty "Blackout"
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Nogard » Pn maja 10, 2010 11:16 pm

Ja, podobnie jak Mąciwoda, najbardziej lubię jednak pierwsze płyty. To było fajne, nieco progresywne hard rockowe granie. Już nie pamiętam, czy o nich dyskutowaliśmy, a nie mam w tej chwili siły cofać się do starych postów :mrgreen:
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Wiwern » Wt maja 11, 2010 1:24 am

ja jeszcze nigdy nie słuchałem tych najstarszych płyt, bo do relatywnie niedawnych czasów znałem Scorpionsów tylko z przeróżnych "thebestofów" i wydawało mi się, że to coś w rodzaju Bon Jovi - mają na każdej płycie 1-2 hiciory, reszta to takie średniorockowe wypełniacze. Zawsze kochałem "Still Loving You", i "Wind Od Change" - to były jedne z lepszych utworów, jakie znałem, ale przeczuwałem, że Scorpionsi, to taka kapela kilku udanych utworów i nic poza tym. Jakieś 4-5 lat temu kumpel mi polecił przesłuchać całe "Love At The First Sting", bo sam był świeżo oczarowany tą płytą (BTW to był gość, którego ja sam niewiele wcześniej nawróciłem na szeroko pojęty rock/metal za pomocą "Master Of Puppets") i wtedy się przekonałem, jak bardzo się myliłem.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Nogard » Wt maja 11, 2010 7:33 pm

Posłuchaj "In Trance". Ta płyta mnie kręci. Co prawda wieki nie słuchałem, ale bardzo, bardzo ją lubiłem i zapamiętałem ją jako mało przebojową, ale chwytającą za serducho. Chyba wyszła ostatnio jakaś reedycja, może w końcu sobie kupię, bo stare wydania kosztują fortunę.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Frugo » Wt maja 11, 2010 7:35 pm

W sumie Scorpionsów zbytnio nie znam jeszcze, choć mam zamiar poznać :) . Ogładałem ich jeden koncert ale jakoś specjalnego wrażenia na mnie nie zrobili.
Frugo
Szalony Ikar

Postprzez Andre » Wt maja 11, 2010 7:40 pm

Nogard napisał(a):mało przebojową, ale chwytającą za serducho.

O takie coś właśnie pytałem, ale pomyliłem ich z Europe :) , sprawdzę ten album.

ps. właśnie słucham "In Trance", dokładnie utworu "Evening Wind", toż to piękne jest :!: jak i cała płyta zresztą nie gorsza. Okładeczka też ładna :) Jak mogłem pomylić ich z Europe :? Dzięki Nogard :wink:
Andre
Szalony Ikar

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły