Hunter

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Najlepsza płyta to:

Requiem
12
32%
Medeis
4
11%
T.E.L.I
6
16%
HellWood
7
18%
Wszystkie śmierdzą
9
24%

Liczba głosów : 38

Re: Hunter

Postprzez kabanos » Cz paź 27, 2011 3:24 pm

Będzie ktoś za tydzień w Blue Note? Ja się wczoraj w bilecik zaopatrzyłem ;)
kabanos
Szalony Ikar

Postprzez Caleb » Cz paź 27, 2011 6:35 pm

Dzisiaj kupiłem. Dawno Łowcy nie słyszałem, a i jego płyty ostatnio leżą odłogiem :)
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Executioner » Wt gru 27, 2011 6:52 pm

No, niby coś wyszło na 25-lecie, ale z 3 obiecanych demówek są jakieś może ze 4 kawałki... Coś nie halo, nie :?:

Nie wiem czy opłaca się to kupować dla powiedzmy 5 numerów, nie bardzo...
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Zagor » Wt gru 27, 2011 7:18 pm

Zarówno 2DVD jak i 3CD wyszło w bardzo niskich cenach i są powypychane materiałami do granic możliwości, więc moim zdaniem jak najbardziej warto kupić.

Ze starego okresu masz suitę "Requiem" (z 1990 roku) na którą składa się: Branded (po polsku), Post Scriptum, Requiem, War, Amen i Czas nienawiści. Trwa 15 minut. Na demo na jednej stronie kasety była suita, a na drugiej jakieś nagrania koncertowe.
Pozostałe 2 utwory z pierwszej płyty w wersjach demo były nagrywane później, zaraz przed wydaniem płyty, więc brzmią dużo lepiej.
Czyli podsumowując jest 8 kawałków z "Requiem" w wersjach demo.
No i jeszcze 2 demówki z "Medeis" plus "Marsz turecki" nagrany w 1983 roku, ale jeszcze nie jako Hunter, po prostu gra tam Brooz na bębnach i Drak na gitarze.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Executioner » Wt gru 27, 2011 9:17 pm

Zagor napisał(a):Czyli podsumowując jest 8 kawałków z "Requiem" w wersjach demo.

Przekonałeś mnie w takim razie. Pojutrze się rozglądnę, bo jutro wyjazd mam.
"...Blaster - strzał - prosto w nos,
Laser - cios - w drugi łeb..."
Executioner
Upiór w Operze

Postprzez Zagor » Śr lis 07, 2012 7:28 pm

No i jest nowa płyta. W wakacje zapowiadali dość niespodziewanie jak dla mnie rychłe wydanie nowej płyty, bo nic się nie działo w tym temacie od dłuższego czasu. Bębny były nagrywane w stodole, zresztą cała płyta została nagrana poza studiem. Resztę instrumentów nagrywali w jakiejś piwnicy MDK w Szczytnie. No cóż, ten pomysł jak najbardziej super. Bębny brzmią bardzo fajnie, dodatkowo mikrofon umieszczony 30 metrów od stodoły zbierał odgłosy natury, więc wyszło bardzo pozytywnie.
No ale niestety to moim zdaniem najsłabsza płyta Huntera. Trwa ledwo 38 minut.

Intro - wiadomo, nic specjalnego, takie o
Rzeźnia nr 6 - struktura podobna do otwieracza z HellWooda, ale brakuje czegoś. Właściwie to cały krażek brzmi jakby była jedna gitara. Nie ma tej ściany dźwięku. Z jednej strony ciekawie to brzmi, ale z drugiej brak pierdolnięcia.
Dwie siekiery - dobry numer, szybki, pewnie fajnie brzmi na koncertach
Trumian show - no tutaj byłem zaskoczony od samego początku wokalem, brzmi rewelacyjnie, ten kawałek chyba ma to czego brakowało dwóm poprzednikom, oczywiście momentami....
Sztandar - wszystko ok
Samael - nietypowy numer jak na ten zespół, ale dość schematyczny
Inni - nieporozumienie
Kostian - jeden z najlepszych momentów na płycie
PSI - nieporozumienie
RnR - taki o weselszy kawałek, ale i tak nie dorównuje starszym nagraniom
O wolności - zdecydowanie najlepszy utwór na tej płycie. Mimo że jest najlżejszy, to jako jedyny ma chyba jakiś tekst o czymś (a nie o dupie :P) i w ogóle spodobał mi się od samego początku.

Niestety to jest płyta która ma niby dobre kawałki, ale strasznie wiele im brakuje by porównywac je nawet z tymi z Hellwooda. To by był dobry materiał na demo, żeby potem je wzbogacać o kolejne riffy, solówki, ale na ostateczne wersje to jest to moim zdaniem za słabe. Teksty jak zawsze o dupie
Wydali tę płytę samodzielnie, właściwie to z tego powodu miałem ją zakupić (wydawało mi się że przygotowali coś, po czym nie będą spodziewali się komercyjnej klapy), ale nie raczej tego nie zrobię. Dla jednego świetnego utworu nie warto. Pierwsze bicie już wyprzedali, wiadomo fani kupili. Ale myślę że jak zrobią dodruk to nie będa już musieli tego robić ponownie.

W trakcie sesji nagraniowej nagrali łącznie 20 numerów. 10 (+intro) wydali teraz jako "Królestwo". Reszta jest nagrana ale bez wokali i ma pojawić się w przyszłym roku pod warunkiem że teraz płyta się sprzeda w takim stopniu, by zwróciła się część poniesionych kosztów nagrania. Mam nadzieję że opinie ludzi skłonią ich do dopracowania pozostalej części materiału, no chyba że tamta jest bardziej rozwinięta a utwory nie są tak schematyczne.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Seraf » So lis 10, 2012 4:15 pm

Przesłuchałem tę płytę z ciekawości. Jeżeli miałbym oceniać to.. Albo lepiej nie ocenię. Całość jest jakaś denna, bez większego przekazu. Po prostu nudne. Jedyne momenty, które mi się podobają, to według kolejności "Rzeźnia nr 6", "Trumian show", "RnR" i "O wolności". Na koncercie 1 grudnia pewnie coś zagrają, może zabrzmi to wszystko inaczej na żywo.
Seraf
Szalony Ikar

Postprzez Zagor » N lis 11, 2012 12:53 pm

Na koncertach grają połowę nowej płyty. Niestety w secie nie ma ani jednego numeru z "Requiem". Ja odpuściłem sobie ich koncert 4.11, bo widziałem już Huntera 3 razy i szkoda mi było kasy na bilet. Podobno koncert był udany i numery zyskują na żywo, ale nie mnie to oceniać.

Płytka z czasem zyskała w moich oczach, ale uważam że może wzbudzac skrajne odczucia. Pomimo tego, że znacznie różni sie od poprzednich wydawnictw, może się podobać. Mnie się podoba połowicznie.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Seraf » N lis 11, 2012 4:53 pm

Ja na koncert prawdopodobnie pojadę z racji, że jest darmowy - Rockowe Andrzejki w Kostrzynie k. Poznania. Będzie to mój pierwszy koncert Huntera, więc przekonam się, czy warto jeździć na kolejne.
Pytałem wczoraj po znajomych, którzy są fanami Huntera odnośnie nowej płyty. Mi przypadło kilka utworów, im nie przypadł żaden :D
Seraf
Szalony Ikar

Postprzez kabanos » N lis 11, 2012 10:42 pm

Hunter na żywo zawsze (aż dwa razy :D ) mnie niszczył. Co do nowej płyty, to po kilku przesłuchaniach uważam, że są na niej zarówno świetne momenty, jak i te słabe. No ale zobaczymy na żywo 2 razy (29.11 Poznań i 1.12 Kostrzyn).
kabanos
Szalony Ikar

Postprzez jajco » Wt lis 13, 2012 12:38 am

Ja koncert w Krakowie stety/niestety odpuściłem, podobno największy frekwencyjnie w Krakowie no i do tego z Thy Disease na supporcie, miodzio by był no ale cóż...słyszałem bodaj 2 kawałki które na yt udostępnili Łowcy i jakoś mnie nie powaliły, a wręcz przeciwnie.
jajco
Syn Burzy

Postprzez angar31 » Wt lis 27, 2012 12:33 am

Królestwo dość interesujący album dla mnie, na pewno słychać że brzmi lżej niż poprzedni, i akurat u Huntera to wychodzi na plus. Finałowa ballada kompletnie mnie nie przekonuje, ale reszta daje radę, instrumentale niezbyt rozbudowane, prawie nie ma solówek (poza Jelonkiem), ale Drak mocno nadrabia wokalem, ten człowiek naprawdę ma duży ładunek emocjonalny w głosie. Co do krakowskiego koncertu - finanse odstraszyły (życie z kieszonkowego), do tego nie jestem jakimś die-hard fanem, także w końcu nie poszedłem, ale po przesłuchaniu Królestwa parę dni później trochę pożałowałem.
angar31
Syn Burzy

Postprzez Seraf » N gru 02, 2012 7:26 pm

Byłem wczoraj na koncercie w Kostrzynie - fanem nie jestem, ale zawsze to lepsze niż siedzieć w domu. Tak jak wspominał Zagor, grali połowę nowej płyty. Do tego utwory z "czerwonej" i "zielonej". Na koncercie nie był obecny Jelonek ze skrzypcami, nie wiem, dlaczego. Koncert nie był jakiś powalający, ale zobaczyłem i wiem, jak to wygląda. Raz wystarczy :D
Seraf
Szalony Ikar

Postprzez Metal_ToMo » Cz sty 17, 2013 1:27 am

Hunter to dla mnie masa mega - pozytywnych wspomnień, związanych przede wszystkim z ludźmi i koncertami.

Ale ten nowy singiel ("Psi") to po XXV latach grania i takich albumach jak wcześniejsze (zwłaszcza pierwsze cztery) jest gniotem, który nie powinien w takiej formie wyjść poza salę prób...
Metal_ToMo
Syn Burzy

Postprzez 19kojot91 » So sty 19, 2013 1:25 am

Jak dla mnie to ta płyta jest nieporozumieniem,tam zupełnie nic się nie dzieje, jest nuda od początku do samego końca do tego momentami przewijają się motywy z poprzednich płyt.
Najgorsze co Hunter wydał, ale z tego co widzę w internecie ta płyta ma cała masę zadowolonych odbiorców co mnie strasznie dziwi.
19kojot91
Syn Burzy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Muzyka, inne zespoły