Moje koncerty

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Moje koncerty

Postprzez Iron42 » So lis 21, 2015 4:35 pm

Zakładam temat o koncertach na których byliście i chcielibyście się podzielić swoimi wrażeniami
Zacznę pierwszy :
20.11.2015 Atlas Arena Łódź
Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators ;RavenEye

Przyjechałem na Slasha i dostałem to co chciałem ale bez wzniesień.Koncert odegrany poprawnie ,Slash bardzo statyczny mało się ruszał to już nie to co w latach 90-tych na Gunsach ale z drugiej strony mała scena (bez bajerów i telebimów) i lata nie te więc nie ma co oczekiwać.Najlepsze momenty to świetnie zagrane You Could be mine ,Starlight i Anastasia -czekałem na ten numer :) Rocket Queen z wplecioną 11-minutową solówką Slasha no i jak chyba wiecie chłodno przyjęta Doda (śpiewała Sweet Child O' Mine a Myles grał na gitarze) - https://www.youtube.com/watch?v=ZVYz1wXFexY pierwsze słowa gościa obok mnie kiedy Doda wyszła na scenę to "wyp..." :B i w takim właśnie sensie ludzie wypowiadali się o Dodzie i ogólnie był niezły szok :mryellow: ale jak dla mnie Doda bardzo przyzwoicie zaśpiewała swoją wersję przeboju Gunsów :) nie ma się co czepiać ,ale jak wiadomo w Polsce sami krytykanci. W sumie BARDZO słaba frekwencja była - nie widziałem jeszcze tak pustej Atlas Areny - dalsze trybuny świeciły pustkami (ludzie widząc puste miejsca przesiadali się bliżej) ,GC jeszcze w miarę ale płyta(stałem na płycie) była zajęta może w 1/3 - zero ścisku no może pierwsze kilka rzędów od barierek oddzielających płytę od GC (w końcu trzeci występ Slasha)
No i fajna akcja Antyradia z tymi cylindrami (kto miał bilet na GC dostawał przy wejściu na Goldena cylinder )- chętnych było oczywiście więcej niż samych kapeluszy :P ale ludzie z GC oddawali innym swoje cylindry po czym jeszcze raz wchodząc pod scenę dostawali nowe(sam zdobyłem w ten sposób dwa :wink: )
Podsumowując dobry wyjazd i już po siedmiu godzinach od zakończenia koncertu byłem w domu :mrgreen:
Iron42
Anioł Zła

Re: Moje koncerty

Postprzez Bogini Chaosu » N lis 22, 2015 6:14 pm

Foo Fighters
09.11.2015
Tauron Arena, Kraków

Tak, wiem, malo metalowo :D Ale w czasach gimnazjum, jak wiele innych gimnazjalistek, tez szalalam za Nirvaną i z sentymentu do tego okresu w zyciu razem z kumpelami wybralysmy sie do Krakowa zobaczyc Dave'a Grohla na żywo.
Warto było, nie żałuję, że pojechalam, ale nie byl to absolutnie koncert zycia (zresztą, po Black Sabbath nie wiem, co jeszcze mogloby byc dla mnie koncertem życia... :)). Dave z ekipą mieli rewelacyjna energię, czuc bylo zgranie zespolu, dobrą atmosferę miedzy grającymi. Świetne anegdoty pomiędzy utworami (chocby nawiazanie do Acid Drinkers, dla ktorych FF bylo supportem w 1996), duzo humoru, absolutnie na plus. Setlista to same największe hity, wiec nawet nie znając calej dyskografii moglam sie dobrze bawic i pospiewac. Magicznym momentem bylo na pewno to, gdy zgasly światła i kilka tysięcy ludzi podnioslo latarki telefoniczne. Nagle zrobilo sie jasno jak w dzien - pierwszy raz cos takiego widzialam *.*
Przechodząc do aspektów negatywnych: LIVE NATION TO ORGANIZACYJNA PORAZKA. Jedna szatnia na kilka tysięcy ludzi na plycie to czysty absurd XD Spedzilysmy 40 minut w kolejce... ;_; Czesc osob nawet sie tam nie zmiescila... Do tego ZEROWA kontrola przy wejściu. Można było wnieść dosłownie wszystko - w kontekscie ostatnich wydarzeń jest to skrajny brak odpowiedzialnosci... Ludzie dookola nas byli jacys niemrawi. Stalysmy gdzies na wysokości 1/3 plyty i bylo luźno - jezdzenie na koncerty od dobrych paru lat przyzwyczailo mnie do innych realiów...
Fajne przeżycie, ale jak dla mnie jednorazowe. Drugi raz na FF bym sie nie wybrala, a na pewno nie przez najbliższe 5-10 lat.
Bogini Chaosu
Syn Burzy

Postprzez Iron42 » N lis 22, 2015 11:45 pm

Bogini Chaosu ,też byłem na tym gigu i wszystko potwierdzam ,no z tą szatnią to absolutna porażka ,jak weszliśmy to kolejka ciągnęła się niemal do sceny i jeszcze kilka razy zawracała.Kurtkę zabrałem ze sobą i nie bawiłem się w czekanie.A sam koncert świetny ,Dave jak nikt inny potrafi nawiązać taki kontakt z publiką i widać ,że nie jest to wyuczone - totalny spontan.No i jeszcze mieliśmy okazję zobaczyć FF tuż przed atakami w Paryżu - później odwołali trasę.
Super wyjazd!
Iron42
Anioł Zła

Postprzez Paulo » Cz lis 26, 2015 10:05 am

Fajny pomysł z tym tematem :)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Sardi » Cz lip 07, 2016 3:22 pm

Odkopuję, bo trzeba coś rozruszać zastój na forum :D

Black Sabbath, Tauron Arena, Kraków - 02.07.2016

Prawdopodobnie mój jedyny koncert Black Sabbath w życiu. Zobaczyłem kolesi, którzy stworzyli metal. Koncert nie był wybitny (plus przyćmił go Maiden z Anthraxem dzień później), ale na pewno bardzo dobry.
Spełniłem w każdym razie jedno z moich dziecięcych marzeń, zobaczyć Iommiego, Osbourne'a i Butlera.
Setlista również nikogo nie zaskoczyła, była niestety dość przykrótka.

Supportem byli Rival Sons, którzy zaprezentowali nam sympatycznego hard rocka w klimatach Led Zeppelin, wokalista dysponuje bardzo fajnym głosem.

Intro: The Good, the Bad and the Ugly Theme
1. Electric Man
2. Secret
3. Hollow Bones, Part 1
4. Torture
5. Fade Out
6. Open My Eyes
7. Get What's Coming
8. Keep on Swinging.

No i zaczęliśmy czekać na gwiazdę wieczoru. Oczekiwanie umilał nam album "Powerage" od AC/DC, ale nawet nie pamiętam na którym utworze z tejże płyty czekanie się skończyło, bo światła w końcu zgasły i zobaczyliśmy niedługą introdukcję filmową. Później widzimy logo Sabbath na kurtynie, ta się podnosi i widzimy 3 kolesi, którzy zmienili muzykę. Sabbaci byli wspierani przez bębniarza Ozzy'ego, Tommy'ego Clufetosa, który więcej się rusza niż gra, dlatego ludzie są pod wrażeniem jego gry, mimo że jest wiele lepszych bębniarzy od niego.
Stojąc na gc wydawało się, że Ozzy kompletnie nie fałszuje, niestety jak puściłem sobie filmiki z tego koncertu to od razu wyłączyłem. Wolę żeby moje wspomnienia z tego koncertu pozostały tak dobre jak są.

1. Black Sabbath
2. Fairies Wear Boots
3. After Forever
4. Into the Void
5. Snowblind
6. War Pigs
7. Behind the Wall of Sleep
8. N.I.B.
9. Hand of Doom
10. Rat Salad (ft. drum solo)
11. Iron Man
12. Dirty Women
13. Children of the Grave

14. Paranoid
Outro: Zeitgeist
Sardi
Anioł Zła

Postprzez Paulo » Pt lip 08, 2016 10:25 am

Podobne odczucia. Dobry koncert ale nic ponadto...
Już nigdy nie kupię biletu na płytę, ledwo przeżyłem... Może trochę za dużo było piwa przed koncertem, kondycyjnie nie wytrzymałem, ludzie mnie o mało nie zgnietli.
Też nie widziałem żadnych filmów z koncertu.... Błąd?
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Sardi » Pt lip 08, 2016 6:19 pm

Na gc było podobnie, byłem w jednym z pierwszych rzędów, na Fairies Wear Boots nawet leżałem, ściągneli mi buta z nogi (na szczęście znalazłem go po koncercie w całkiem niezłym stanie) i się cofnąłem, widok miałem całkiem niezły.
Sardi
Anioł Zła

Postprzez Iron42 » So lip 09, 2016 10:35 pm

A dla mnie ten koncert Boski ! Może dlatego ,że pierwszy raz widziałem BS (i pewnie ostatni :( )no i Ozzy ,Tony i Gezzer dawali radę ,aż sam się dziwiłem ;) (po tym co słyszałem ,że Ozzy to taki zdechlak i w ogóle ;) )
Iron42
Anioł Zła

Postprzez 1984 » N lip 10, 2016 4:30 pm

Niestety koncert Maiden, a. d. 2016, jak dla mnie stojącego nieco dalej od GC, był, w przeciwieństwie do koncertu Queen + A. L., chujowo nagłośniony :(
Anthrax też mi się źle słuchało :(
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez Seraf » N lip 10, 2016 10:07 pm

Ja stałem na GC, na Anthraxie po prawej stronie, mniej więcej w połowie długości i było OK. Na Maidenach dopchałem się pod scenę i też było dobrze.

Btw koncert jak dla mnie bardzo udany. Nowe utwory świetnie się zgrywały ze starymi hitami. Oczywiście zabrakło kilku pozycji, ale i tak było świetnie :)
Seraf
Szalony Ikar

Postprzez 1984 » Pn lip 11, 2016 3:50 pm

To znaczy, że jestem chyba nieco bardziej wymagający jeśli chodzi o koncerty na wrocławskim stadionie, zwłaszcza w przypadku koncertów IM.
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez eddiepoland » Śr lip 13, 2016 3:40 pm

Na barierce przy Janicku było też słabo, dźwięk przesterowany, nieselektywny. Solówki Adriana i Dave gdzieś znikały, tak samo Bruce momentami. Pamelus był w połowie GC i też narzekał na dźwięk.
I've got to rock to stay alive! \m/
eddiepoland
Szalony Ikar

Postprzez Sardi » Śr lip 13, 2016 7:37 pm

Bruce znikał momentami bo po prostu zanikał mu głos ;)
Sardi
Anioł Zła

Postprzez Iron42 » Wt cze 20, 2017 9:03 am

17.06.2017 Tauron Arena Kraków
Impact Festival : Red Sun Rising ; Royal Republic ; System Of A Down

Byłem na SOAD(płyta) no i zawiodło mnie to całe przedstawienie.Po pierwsze nagłośnienie było tak badziewne ,że lepiej było słychać drugi wokal Malakiana niż pierwszy wokal Serja...Wcale go nie było słychać(instrumenty w porządku) albo jakby ze studni śpiewał...To już lepiej się supporty nagłośniły gdzie nie było takiego problemu (swoją drogą Red Sun Rising i Royal Republic zagrały poprawnie - jak ktoś lubi Eske Rock to w sam raz zespoły dla niego ;)
Druga sprawa to zerowy kontakt z publiką,po prostu odegrali co mieli zagrać i tyle..I nie zmieni faktu ,że zagrali około 30 kawałków,przekrojowo ze wszystkich płyt ,w sumie to na całej trasie odgrywają to samo (jak Ironi :P ) i mieszczą się w 95 minutach.
Spełniłem swoje marzenie żeby ich zobaczyć i ok ,raz mi wystarczy ;)
Ps.W merchu widziałem koszulki po 110 i bodajże 130 zł ,po za tym na terenie Taurona sprzedawali Radlera i piwo (3,5%) ,hot dogi i zapiekanki - kolejek nie było za to do toi toi spore.

http://www.setlist.fm/setlist/system-of ... 49dae.html
Iron42
Anioł Zła

Powrót do Muzyka, inne zespoły