Opeth

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Opeth

Postprzez ederlezi » Pn lis 11, 2013 10:14 pm

Co sądzicie o Opeth ? Ja nie znam całej twórczości zespołu, znam zaledwie jedną płytę, ale jestem od niej tak uzależniony, ze póki co nie chcę sięgać po inne. Mowa o albumie "Deliverance". Może ktoś się wypowiedzieć, jeśli chodzi o twórczość tej kapeli ?

Album "Deliverance" zachęcił mnie do dalszego przesłuchania po pierwszym razie, wchodził mi w sumie dość długo, ale jak już wszedł to wyjść nie może :)
ederlezi
Syn Burzy

Re: Opeth

Postprzez Andre » Pn lis 11, 2013 11:08 pm

To coś podobnego do tego co gra KATATONIA?
Andre
Szalony Ikar

Postprzez Smolny » Pn lis 11, 2013 11:24 pm

Katatonia?

Marne podobieństwo, Opeth jest chyba jednak bardziej mainstreamowy, a oba zespoł łączą jedynie death-doomowe korzenie i to, że pochodzą ze Sztokholmu...

Tak czy inaczej do mnie Opeth nie trafił - utwory mają za długie i jakieś to takie monotonne, może kiedy indziej spróbuję się przekonać
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Nogard » Pn lis 11, 2013 11:39 pm

Poniekąd chyba podobne granie, i jedni i drudzy smęcą coś o śmierci i smutku i raczej się to dłuży i męczy, ale słyszałem wybiórczo jakieś losowe krążki, może źle trafiłem. Ale ja tam wolę po prostu inne granie. Jak ktoś lubi smęcenie na dobrym poziomie, to Opeth jest raczej pozycją obowiązkową.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Frodli » Pn lis 11, 2013 11:41 pm

Do mnie niestety również nie trafia. Ponoć najbardziej sztandarowym ich krążkiem jest "Blackwater Park", który nawet mam na półce, bo MM przecenił na 19.99 i się skusiłem, ale pomimo kilku podejść nadal nie czuję pociągu do takiej muzyki.
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Andre » Wt lis 12, 2013 12:04 am

Z waszych opisów wniosksuję, że to taka krzyżówka Katatonii z Porcupine Tree.
Andre
Szalony Ikar

Postprzez ederlezi » Wt lis 12, 2013 12:09 am

Pierwszym utworem w życiu który usłyszałem był ten:

http://www.youtube.com/watch?v=X-wxGpbxlWw

Kolega w pracy podełał link. Moja pierwsza reakcja..."Dziku, co ty mi tu za #$%@#% podsyłasz". Pierwsze sekundy mocno mnie zirytowały, ale jak przetrwałem minutę i czterdzieści jeden sekund to zacząłem wsłuchiwać się w to co leci. I tak się zaczęło....i tak trwa do dziś....

Aha, koledzy z forum byli uprzejmi wspomnieć, że Opeth w tekstach smęcą o śmierci itd...ja na szczęście nie rozumiem nic a nic z tego co śpiewają, przynajmniej w tym utworze, który podlinkowałem ;)
ederlezi
Syn Burzy

Powrót do Muzyka, inne zespoły