Queensryche

Bo nie samym Turbo człowiek żyje. :)

Queensryche

Postprzez cHaSz » Śr sie 15, 2012 8:34 am

Witam wszystkich. Chciałbym zapytać was o zdanie odnośnie Queensryche. Według mnie jest to wart uwagi zespół grający heavy/prog metal. Powstała w Seattle (w którym powstał też zespół, który szczerze ubóstwiam - Nevermore) w latach 80' i zasłynęli albumem Operation: Mindcrime, który według mnie jest kwintesencją tego jak powinien brzmieć klasyczny heavy metal.

Operation: Mindcrime to płyta genialna. Wszystkie kompozycje zapadają w pamięć. Świetne kompozycje, sola, chórki no i genialny wokal pana Geoffa Tate'a. Myślę, że każdy powinien zapoznać się z tą płytą.

Zespół nagrał bardzo dużo płyt, o ile te z początku ich twórczości do pierwszej połowy lat 90' stoją na dobrym poziomie, to te późniejsze są strasznie słabe. Jest do dla mnie troszkę kapela jednego albumu. Ale za to jakiego. Cód, miód i orzeszki.

Polecam również dvd Operation: LiveCrime na której zagrany jest cały album Mindcrime na wzór rockopery. Wspaniale się to ogląda.
cHaSz
Szalony Ikar

Re: Queensryche

Postprzez Seraf » Śr sie 15, 2012 11:04 pm

Moja przygoda z Queensryche zaczęła się jakoś 1,5 roku temu od "Eyes Of A Stranger". Panowie świetnie wygladający, jak na heavy metalowców przystało, muzyka wpadająca w ucho, wokal też niczego sobie. Wokalista, Geoff Tate w ogóle jest rozpoznawany w środowisku metalowym i spokojnie mógłbym uznać go za jednego z lepszych, jakich słyszałem.

Operation Mindcrime - bo to od tej płyty zacząłem przesłuchiwać - jest albumem koncepcyjnym. Bardzo mi się spodobał i jest to zdecydowanie najlepsza plyta w ich dorobku. Za każdym razem, kiedy przesłuchiwałem, czekałem na ostatni utwór, wspomniany wyżej :D Kontynuacja Operation Mindcrime II, niestety w ogóle do mnie nie przemawia.
A na koniec powiem tylko tyle: szkoda, że po płycie Empire, czyli po 1990 roku nie mogą wydać nic równie dobrego, tak jakby całkowicie się wypalili. Ostatnie płyty American Soldier (który miał się okazać świetnym albumem) i Dedicated to Chaos, to dla mnie kompletna porażka, ten drugi nie ma nic wspólnego z heavy/prog metalem, jest to jakiś śmieszny rock. Szkoda.
Seraf
Szalony Ikar

Postprzez Nogard » Cz sie 16, 2012 10:18 am

Miałem wszystkie płyty do drugiego Mindcrime włącznie (z pominięciem Tribe), ale większość zdecydowałem się opchnąć, zostawiając sobie tylko "Empire" i "Operation Mindcrime". Na pozostałych fajne utwory przeplatali gniotami, a od kilkunastu lat puszczają chyba już same gnioty.
Strasznie kręci mnie "Another Rainy Night", ale i kilka innych numerów powoduje ciary, "Empire", "Eyes of a Stranger" albo "I don't Believe in Love" np.
Trza znać, ale tak czy inaczej z tego nurtu dużo wyżej cenię Crimson Glory i Fates Warning.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez krusejder » Pn sie 27, 2012 2:01 pm

Bardzo lubię wczesne Queensryche po Empire i kilka numerów z Promised Land. Późniejsze dzieła są mniej lub bardziej niestrawne. Czekam z wielką nadzieją na powrót zespołu z nowym wokalem.

Ulubione numery:
Another Rainy Night - podobnie jak Nogard cenię go wyżej niż Jet City Woman i resztę Empire
Real World - przepiękna ballada
Revolution Calling - strasznie lewacka płyta z tego Mindcrime, ale muza znakomita
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Zagor » N wrz 02, 2012 2:28 pm

Przesłuchałem "Operation: Mindcrime" dwa razy i w ogóle mi się nie spodobało. Spróbuję może inną płytę, którą polecacie?
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez krusejder » N wrz 02, 2012 8:16 pm

proponowałbym Warning, chyba najlepszą spośród wczesnych płyt QR
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez cHaSz » Pn wrz 03, 2012 6:57 pm

Chyba nie nagrali lepszej płyty.
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Nogard » Pn gru 16, 2013 5:41 pm

Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez krusejder » Pn gru 16, 2013 10:27 pm

Todd to znakomita zmiana w Queensryche, człowiek megapozytywny pod każdym względem. Parę razy wymieniłem z nim słówko na FB, więc akcja z telefonem nie jest czymś na pokaz.

Koncertowo zespół ten wzmocnił się i liczę, że jak okrzepnie, to dopiero pokaże, na co go stać. Do występu w Budapeszcie w październiku mam tylko jedno zastrzeżenie: tylko 90 kilka minut. Ale i Turbo z Tomkiem nie od razu zaczęło grać po 2,5 godziny.

Byle nie ucierpiało za bardzo Crimson Glory, na nagrania którego też bardzo czekam. Nogard chyba również :)
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Nogard » Pn gru 16, 2013 11:49 pm

Ano czekam i żałuję, że nie doczekam się żadnych nowych nagrań CG z La Torre, bo facet jest świetny i pasował do nich jak ulał, chyba lepiej niż do Queensryche, a niestety z CG się rozstali już. Trudno ciągnąć równolegle dwie kapele tego kalibru, a do tego z CG jest ten problem, że oni granie traktują raczej hobbystycznie niż poważnie, a Todd chce nagrywać i śpiewać na koncertach i się nimi zmęczył. Z nimi od dawna jest ten problem - mieli nagrywać z Midnightem w ostatnich latach i g wyszło, potem to samo z La Torre, nie umieją się wziąć do kupy.
La Torre robi wrażenie bardzo fajnego kolesia, a nie wiedziałem, że Tate to taki pacan ;)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Frodli » Wt gru 17, 2013 12:04 am

Bucostwo Tate'a chyba jest powszechnie znane nie od dziś ;)

W temacie: Operation: Mindcrime 11/10. Kultu pierwszych płyt pomimo usilnych prób nie czaję. Pozostałych nie słucham, bo podobno nie warto.
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Seraf » So wrz 05, 2015 2:40 pm

Seraf
Szalony Ikar

Powrót do Muzyka, inne zespoły