Fan club - internetowy, tylko internetowy ?

Tematy dotyczące działalności fan klubu Turbo "Dorosłe Dzieci".

Re: Fan club - internetowy, tylko internetowy ?

Postprzez Zagor » N sty 02, 2011 11:36 pm

Racja, teraz lepiej nic nie rozgrzebywać bo egzaminy tuż tuż.

Acidolka - w pierwszej kolejności możesz myśleć nad logiem fan klubu (pozostali forumowicze również). Projekt koszulki to w 90% to logo, więc zapraszam tutaj -> viewtopic.php?f=13&t=549
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez eddiepoland » Pn sty 03, 2011 10:00 am

Jestem jak najbardziej za rozwojem fanklubu, jakby była potrzebna pomoc przy tworzeniu strony to mogę pomóc - aplikacje internetowe nie są mi obce.
I've got to rock to stay alive! \m/
eddiepoland
Szalony Ikar

Postprzez krusejder » Wt sty 04, 2011 11:52 am

zagor19 napisał(a):
A jak od roku tu jestem, tak nie wiem, kto tym całym burdelem rządzi. Brakuje tu jakiegoś zarządu o jasno ustalonej hierarchii.

Chyba widzisz kto jest kim na forum i że ma przy nicku tabliczkę z napisem "Administrator" bądź "Moderator". No i właśnie te osoby tworzą zarząd forum i fan klubu jednocześnie. :)

Ależ to wcale nie jest oczywiste. Logując się na forum wiesz, że jest to forum fan klubu. Czy i gdzie jest ów FC - nie wiadomo. Przy rejestracji też nie potwierdzasz, że wstępujesz do czegokolwiek prócz forum.

Niewiele się wyjaśni, jesli przejrzysz dział
viewforum.php?f=13

nie ma tu bowiem żadnych tematów objaśniających sprawę. Mało tego, nie ma nawet wyjaśnienia, skąd wzięła się nazwa FC, kto ją oktrojował itp ;)

Zatem mam prośbę o uporządkowanie spraw, wskazanie rzeczy do zrobienia, terminów i szukanie ochotników spośród osób zainteresowanych do pomocy. Bo konkurs na logo to krok w dobrą stronę, ale nie oznacza on, że nie można równolegle prowadzić innych projektów.

Kolegialne zarządzanie czymkolwiek powoduje, że de facto nikt nie jest za nic odpowiedzialny. Proponuję rozważyć zmianę tego modelu ;)
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Nogard » Wt sty 04, 2011 12:49 pm

krusejder napisał(a):nie ma (...) wyjaśnienia, skąd wzięła się nazwa FC, kto ją oktrojował itp ;)

Właśnie wydaje mi się, że nazwa została demokratycznie wybrana przez wszystkich użytkowników forum (można było zgłaszać propozycje i każdy mógł zagłosować na jedną z nich w ankiecie), ale nie wiem czemu nie mogę odnaleźć tego tematu. Wszystkie informacje, które znajduję, są tutaj na poprzednich stronach - rozmawiamy o nazwie, a w pewnym momencie okazuje się, że ona już jest. Chyba był inny, specjalny temat i pewnie został usunięty podczas przenosin forum dla ułatwienia jako nieaktualny. Może ktoś inny pamięta?

Słuszna propozycja popchnięcia spraw do przodu. Myślę, że kiedy są chętni ludzie (np. do zrobienia strony), trzeba się za to zabrać, dopóki mają czas i chęci, bo potem znowu może nic z tego nie wyjść.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez pamelus » Wt sty 04, 2011 1:23 pm

Jak się już deklarujemy, to ja coś tam mogę kiedyś skrobnąć - jak oczywiście będzie dostęp do jakichś materiałów źródłowych. Pracowałem kiedyś w czasopiśmie jako pół-oficjalny redaktor.

Jeśli chodzi o stronę to chętnie też podrzucę jakieś uwagi z zakresu usability i przyjazności użytkownikowi. Tak na marginesie podstawową zasadą jest unikanie zmuszania usera do zastanawiania się nad czymkolwiek - również nad tym, do kogo się udać z daną sprawą. Również dlatego określenie kto się czym dokładnie zajmuje jest lepsze, niż "Masz 5 modów, wybierz sobie któregoś" - ryzyko, że ktoś pójdzie drogą "łee, nie wiem do kogo napisać, nie chce mi się" jest niestety większe niż Wam się może wydawać.

Taki podział może sobie nawet działać tylko pro-forma, żeby zwykli użytkownicy mieli napisane czarno na białym z czym do kogo, a Wy wewnętrznie możecie już to sobie przekazywać i robić tak, jak do tej pory (nie wnikam już jak). ;)

Techniczni raczej nie potrzebują pomocy (wiadomo, każdy z IT jest samowystarczalny), ale w razie czego również jestem do dyspozycji w każdej kwestii, włącznie z administracją serwerem. Od pięciu lat zawodowo programuję aplikacje webowe i mam za sobą sporo mniejszych i większych (również tych ogólnorozpoznawalnych) projektów.
Lorem ipsum dolor sit amet...
pamelus
Szalony Ikar

Postprzez Zagor » Wt sty 04, 2011 8:06 pm

Z nazwą Fan Klubu nie było żadnego tematu na forum. Nie było nawet ankiety Nogardzie. :)
Po prostu kiedyś zwołałem czata w "bardzo ważnej sprawie" i zaproponowałem, żeby założyć FK. Albo inaczej - skoro przenosiliśmy forum, to żeby zostało powołane jako Fan Klub, w nowym miejscu, z trochę zmienioną strukturą (bo stare nie miało paru działów). No i zaczęliśmy obradować, wszyscy obecni się zgodzili, kto z ważnych nie mógł być, to był pytany przez pm.

I nie wiem czy na tym samym spotkaniu, czy jakoś później, zajmowaliśmy się nazwą. W sumie były tylko dwie propozycje - "Dorosłe Dzieci" i "Kawaleria szatana". Pierwsza oczywiście wygrała, ale po dyskusji, dlaczego nie wziąć "Kawalerii". Chodziło chyba o to, że jak byśmy organizowali cokolwiek w przyszłości, to przez taką nazwę moglibyśmy napotkać na problemy (wiecie, zbiorowisko satanistów i tego typu śmieszne rzeczy). No i to przekonało wszystkich i taka nazwa została.

Mam gdzieś logi z tego czata, ale nie wymagajcie ode mnie żebym ich dzisiaj szukał. Musiałbym przekopać cały dysk w poszukiwaniu pliku, a potem sam plik w poszukiwaniu tego konkretnego spotkania. :)

Ależ to wcale nie jest oczywiste. Logując się na forum wiesz, że jest to forum fan klubu. Czy i gdzie jest ów FC - nie wiadomo. Przy rejestracji też nie potwierdzasz, że wstępujesz do czegokolwiek prócz forum.

Fan Klub to osoby aktywnie uczestniczące w życiu tego forum. Jeśli masz na myśli sprawy związane z zapisami, to jeśli coś takiego robić, to wyłącznie przez stronę. I być może takowe rozwiązanie się pojawi.

Kolegialne zarządzanie czymkolwiek powoduje, że de facto nikt nie jest za nic odpowiedzialny. Proponuję rozważyć zmianę tego modelu

Kurde, to mamy na forum speca od teorii kierownictwa i zarządzania. :D
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Nogard » Wt sty 04, 2011 10:35 pm

Hm, kurczę, a wydaje mi się, że mam w pamięci taką ankietę z nazwami FC... Widocznie w takim razie chodziło o co innego. Ech, skleroza. Zupełnie nie ma potrzeby, żebyś szukał logów - na pewno było jak mówisz, a dalsze szczegóły w tej kwestii chyba nie mają znaczenia.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Gregfield » Wt sty 04, 2011 11:29 pm

Potwierdzam, na ircu było demokratyczne głosowanie za nazwą. Osobiście byłem za Kawalerią, ale Dorosłe też fajnie. Nie ma co roztrząsać. Nazwa jest w pyte.
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez 1984 » Śr sty 05, 2011 3:35 pm

Poza tym po co dorosłe dzieci maja mieć żal, że ktoś im nazwę skradł ? ;) :twisted:
Poza tym sądzę, że "Kawaleria szatana" nie byłaby zła, ale to nazwa płyty, nie piosenki. Chodzi mi o zasadę nazywania fanclubów od nazw piosenek, gdyż, chyba, tak to się czyni.
searchin', sing and destroy :twisted:
1984
Upiór w Operze

Postprzez Caleb » Śr sty 05, 2011 10:46 pm

FC "Dorosłe szatany" :lol:
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Nogard » Śr sty 05, 2011 11:33 pm

A tu już na pewno pamiętam, jak Wiwern proponował taki cztero- czy pięciowyrazowy zlepek z różnych tytułów :lol:
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Wiwern » Śr sty 05, 2011 11:50 pm

"Smak Ostatnich Dzieci Szatana" :P
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez OzzMaster » Śr sty 05, 2011 11:53 pm

Wydaje mi się, że to inaczej brzmiało :lol:
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » Śr sty 05, 2011 11:54 pm

Dobra dobra, jak chcecie wykopywać radosną twórczość Wiwerna, to zapraszam na stronę 1 tego tematu. :D

edit Nogard: ooo właśnie, tam to jest...
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez lochinvar » So lut 26, 2011 8:45 am

lepsza byłaby nazwa fan klubu Szalone Ikary :)
ostatni staną się pierwszymi
lochinvar
Anioł Zła

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy organizacyjne