Promocja 30-lecia zespołu

Tematy dotyczące działalności fan klubu Turbo "Dorosłe Dzieci".

Promocja 30-lecia zespołu

Postprzez eddiepoland » Pn sie 09, 2010 2:27 pm

Do pierwszego koncertu z okazji 30-lecia zespołu został nieco ponad miesiąc, a promocja trochę kuleje... Myślę, że jako fanclub moglibyśmy zrobić trochę szumu w sieci (facebook, nk, lastfm, fora tematyczne ito. ) o tym wydarzeniu.

Tylko trzeba to zrobić tak, żeby to "miało ręce i nogi", a nie zostało odebrane jako spam.

Przy okazji - planujecie kolejną akcje typu ulotki przed poznańskimi obchodami 30-lecia? Sam chętnie bym pomógł w takim przedsięwzięciu.
Ostatnio edytowano Pn sie 09, 2010 10:29 pm przez eddiepoland, łącznie edytowano 1 raz
I've got to rock to stay alive! \m/
eddiepoland
Szalony Ikar

Re: Nagłośnienie 30-lecia zespołu

Postprzez Zagor » Pn sie 09, 2010 8:27 pm

Jeśli robić coś z ulotkami, to nie tylko na poznański koncert, ale tez warszawski - to raz (czyli trzeba będzie zrobić drugi etap akcji późną jesienią).
Nie znamy praktycznie żadnych szczegółów dotyczących poznańskiego koncertu - to dwa (a musimy wiedzieć gdzie koncert się odbędzie, ile będą kosztowały bilety, kto zagra).
Zorganizowanie akcji ulotkowej będzie miało sens tylko w Warszawie i Poznaniu, a co za tym idzie - na miejscowych spocznie obowiązek rozdania tego "papierowego spamu". Poznań myślę że bez problemu by się udało obrobić, ale z Warszawą mogłyby być problemy, bo nie ma tyle fanklubowiczów, co z Poznania (z drugiej strony - dla chcącego nic trudnego?).

Co do szumu medialnego:
Moim zdaniem nie należy skupiać wszystkiego na spamowaniu na nk, laście, facebooku i na forach. Pierwsza i najważniejsza sprawa, to portale tematyczne i ogólnomuzyczne. Reszta może tylko towarzyszyć różnym newsom.
O ile mi wiadomo, to organizator koncertów Turbo wysyła w shoutach wydarzeń na laście informacje o warszawskim koncercie.

Należy wziąć pod uwagę jeszcze jeden mały szczegół - jeżeli Poznań i Warszawa nie będą porządnie oplakatowane (ilościowo i na odpowiedni czas przed koncertem), to nasze starania nie dadzą zespołowi pełnej sali.

No i jeszcze dochodzą kwestie finansowe (tak, pamiętam jak było przy ulotkach strażnikowych, oby w przyszłości było podobnie!) - bez tego ani rusz. Jakaś zrzutka będzie potrzebna (o ile będziemy coś takiego robić).

Na dzień dzisiejszy, ja to widzę w ten sposób, niech reszta się wypowie.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez pamelus » Pn sie 09, 2010 10:00 pm

Nie wiem, czy jakakolwiek akcja w sieci przebije efektem to, co jest w stanie zrobić jeden duży bilboard w centrum miasta. Wielki napis: Turbo 30 lat, Poznań 19.12.2010, Blue Note. Wszystko zrobić tak, żeby w oczywisty sposób kojarzyło się z heavy-metalem i pewnie wiele osób by przyszło z samej ciekawości, choćby nigdy o Turbo nie słyszały. Nie wiem, ile taki bilboard może kosztować - robimy zrzutę? :mrgreen:

Edit: zmieńcie temat, bo w pierwszej chwili myślałem, że będzie o akustyce Blue Note. ;) Promocja to odpowiedniejsze słowo.
Ostatnio edytowano Pn sie 09, 2010 10:02 pm przez pamelus, łącznie edytowano 1 raz
Lorem ipsum dolor sit amet...
pamelus
Szalony Ikar

Postprzez Frodli » Pn sie 09, 2010 10:01 pm

Jestem jak najbardziej za nagłośnieniem koncertów zwłaszcza, że pewnie będę na obu :-) Jakby co to wezmę na siebie ulotki na Politechnice Poznańskiej ;-)
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Re: Promocja 30-lecia zespołu

Postprzez Wiwern » Wt sie 10, 2010 6:38 pm

ja mogę roznieść część ulotek po Poznaniu i wzmiankować o tych koncertach (ale to tak najwcześniej z miesiąc przed ich odbyciem się) na wszystkich "kapelowych" forach, na jakie wchodzę, bądź dawno nie wchodziłem. A jest ich wiele.

jeden duży bilboard w centrum miasta. Wielki napis: Turbo 30 lat, Poznań 19.12.2010, Blue Note
najlepiej, żeby był gdzieś gdzie jest duży ruch - samochody, tramwaje, autobusy i korki. Najlepszą w ogóle miejscówą taką jest chyba ta ściana budynku na skrzyżowaniu Królowej Jadwigi i Półwiejskiej - tam, gdzie teraz od ładnych paru tygodni wisi bilboard koncertu "Męska Muzyka" pod patronatem piwa Żywiec - dwa ogromne ryje - Maleńczuk i Waglewski - widzi je dziennie kilka tysięcy ludzi chyba. W tym miejscu było by fajnie ujrzeć ogromne logo Turbo, yeah!

O edycji postów nie słyszałeś? - Zagor
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Frodli » Wt sie 10, 2010 6:50 pm

widzi je dziennie kilka tysięcy ludzi chyba
Ja bym skromnie powiedział, że około 50.000 ludzi dziennie ;-) Myślę, że to raczej utopijna wizja, bo zrzucać się po kilkaset złotych żeby wynająć billboard na tydzień to bez sensu :-(
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Żubr » Śr sie 11, 2010 8:27 am

Myślę że są 3 opcje:

1) ulotki (ale nie znamy żadnego dokładnego info) więc ciężko coś wyprodukować, a później nastąpi zmiana i klops... machina ruszy, a my będzie przedstawiać nieaktualne dane. Jakby powstała ulotka, to ja bym spróbował wydrukować ją jako plakat i mógłbym powiesić w Gdańsku w jakimś metalowym przybytku, choćby dla edukacji korzystających z tamtejszych uciech.
2) zgłosić gotowość bojową do plakatowania miasta. Może organizator wyprodukuje plakaty(albo my to zrobimy), załatwi zgodę i przynajmniej w Poznaniu ruszycie na miasto. Myślę że MA-IN nie będzie samo z siebie plakatować, bo to koszty, szczególnie opłacenia rozwieszających. Można postarać się wytargować bilety za free w zamiast za skuteczne rozplakatowanie imprezy. Jak zgłosimy się za free, lub bilet to może to poskutkuje.
3) bilbord pewnie za drogi, ale kiedyś myślałem o czymś takim i w padłem na mobilną reklamę, przyczepę samochodową. Zwykłą można wynająć za 60 zł na dobę, tylko skąd wziąć płutna/materiały aby ją z zewnątrz oprawić-z hasłami Turbo itp???. Stawiacie ją na starówce w pt wieczorem, kiedy nie trzeba płacić za parkometry i reklama jak w mordę strzelił przez weekend kiedy jest największy ruch :) :)
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Wiwern » Śr sie 11, 2010 11:29 am

ta opcja bilet za plakatowanie - piszę się na to w 100% Idealna opcja - a musicie wierzyć, że jestem naprawdę rzetelny, jeśli mi na czymś zależy i w 100% się z tym identyfikuję - a takim czymś na pewno jest sławienie Turbo w jego 30lecie. Ale za free też mogę - wiadomo, w naszym wieku i z naszymi możliwościami (przynajmniej na razie) każda płyta i bilet na koncert, to jest jakiś tam wydatek nie byle jaki i zawsze promocja się przyda, ale za 30lecie Turbo jestem w stanie zapłacić tym bardziej, że z poprzednich czterech koncertów Turbo na jakich byłem:
- dwa były darmowe
- jeden był za symbolicznego piątaka
- jeszcze jeden był płatny, ale wygrałem bilet w konkursie :D
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Powrót do Sprawy organizacyjne