Promocja Strażnika Światła

Tematy dotyczące działalności fan klubu Turbo "Dorosłe Dzieci".

Promocja Strażnika Światła

Postprzez Żubr » Cz lip 30, 2009 9:31 pm

Pomysły mają już trochę czasu, na pewno ułożyły się w Waszych głowach i macie rozwinięte zdanie na ich temat.

Co zapamiętałem:
-Plakaty lub Ulotki promujące płytę wywieszane lub zostawiane w sklepach muzycznych, rock pubach i gdzie się da jeszcze...
-Numer GG
-Trailer (zwiastun) promujący nową płytę - youtube, lastfm itd.
-Nasza promocja zespołu we własnym zakresie - fora internetowe
Tyle pomysłów kojarzę. Liczę, że Żubr coś sobie przypomni i napisze.

Teraz wypowiem się o każdej wymienionej rzeczy.
Plakaty czy ulotki? Ze względów finansowych, transportowych, jestem za ulotkami. Plakatów nie wywiesimy wszedzie (wieszanie na słupach odpada - na to trzeba mieć zezwolenia). A nie możemy zrobić jakiejś wtopy, tak zeby zespol nie mial zadnych problemow. Ulotki - sklepy muzyczne, rock puby, kluby - zajmują mniej miejsca, są poręczniejsze.
Numer GG? Oczywiście swietny pomysł.
Trailer - to chyba najlepszy pomysł ze wszystkich tu zawartych. W podkładzie dźwiękowym umieści się fragmenty utworów TURBO - ważne, aby wyodrębnić najlepsze i połączyć to w miarę logicznie. Obraz - oczywiście logo, okładka, zdjecia, napisy, wizualizacje związane z okładkami - co się tylko da.

Nasza promocja na forach. Proponuję cos takiego: każdy w tym temacie doda informacje, gdzie założył temat o TURBO. Ale pod warunkiem, że nie będziemy się w żaden sposób narzucać. Nie można robić akcji w rodzaju napisania jednego posta i zmycia się z forum. Najlepiej pisac na takich forach, gdzie się ma już jakiś staż (i postowy i czasowy). Założyłem temat o TURBO na: ForWhom overkill.pl, forum fan clubu KAT & RK "Czarne Zastępy",forum fanów zespołu Megadeth, piszę na Barmy Army w stosownym temacie. Plus rockmetal.pl, darkplanet.pl, heavymusic.pl
Co najlepiej napisać w nowo założonym temacie o TURBO (lub w istniejącym, jeżeli takowy jest) ?
Piszemy informację o tytule płyty, można dać link do okładki, link do strony oficjalnej zespołu i link do naszego forum. TUTAJ uwaga!!! Jeżeli regulamin danego forum zabrania reklamowania innych for, to najpierw musicie spytać administratora forum (lub moderatora) czy można umieścić link do forum. To bardzo ważne.
Najlepiej w poście przytoczyć rok powstania zespołu, rok reaktywacji (1995), napisac o Awatarze i Tożsamości - no i podkreślić że TURBO wydaje pierwszą płytę od pięciu lat. Dobrze by bylo poinformować o reedycjach albumów TURBO - te które już są na rynku, oraz te, które mają się dopiero ukazać, wspomniec o Antologii.

Promocja w internecie jest całkowicie darmowa. Dobrze by było poświęcić trochę czasu i rzetelnie wykonać zadania (bez warcholstwa). Może to przynieść efekty :)
Wymiana bannerów (temat LINKI w Offtopic) jest sprawą promowania naszego forum. Postaram się tym zająć osobiście.
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Re: Promocja zespołu TURBO oraz nowej płyty

Postprzez Nogard » Cz lip 30, 2009 9:53 pm

No, wszystko super, tylko byłbym jednak przeciwko plakatom. Tylko z tego względu, że jest strasznie mało miejsc, w których można by je powiesić tak, żeby nie narobić Zespołowi gnoju (ulice...) i nie narzucać się za bardzo ludziom, których to nie obchodzi (akademiki, uczelnie...). Ulotki są mniej "inwazyjne" i jak mówiłem, można zostawić po dosłownie kilka na uczelni w miejscu gdzie można (zwykle takie są...), w bibliotece na stole z ulotkami, w sklepie muzycznym...
Jeśli mają być ulotki lub plakaty, to zdecydowanie proponuję same ulotki.
Proponowałbym w ogóle spytać w tej kwestii Zespół o zdanie.

Na forum Arii mamy temat o Turbo, na CETI zakładać chyba nie warto, a na innych mnie nie ma.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » Cz lip 30, 2009 10:07 pm

Pisałem maila do Bogusza Rutkiewicza. Właściwie to pytałem o pozwolenie na Fan Klub, ale wymieniłem wszystkie te rzeczy. Dostałem dwie odpowiedzi:

Dziękuję za maila, ciesze sie że wystepujesz(wystepujecie)z takimi
pomysłami i inicjatywą!! maila przekażę chłopakom i myslę że nikt nie
będzie przeciwny.Ja jak najbardziej wyrażam zgodę i jak będę mógł to
pomogę jak zreszta pewnie cały zespół.

Za parę godzin drugą:

Macie nasze pełne poparcie :-) Rozmawiałem z Wojtkiem.

Co do plakatów, to mam to samo zdanie co Nogard. Ulotki są lepsze.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Nogard » Cz lip 30, 2009 10:16 pm

Super! Jeśli Zespół uważa, że to fajny pomysł, to zróbmy to :-)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Gregfield » Cz lip 30, 2009 10:43 pm

Ulotek nikt nie bierze, nawet jak na ulicy rozdają. W sklepie muzycznym jeszcze by może wyszło gdyby się umówić ze sprzedawcą żeby do każdych zakupów dodawał ulotkę. Ewentualnie w ośrodkach zdrowia zostawiać te ulotki- tam są takie kolejki, że ludzie z nudów czytają... Będą czytać o Turbo w kolejce do lewatywy. :lol:
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez Nogard » Cz lip 30, 2009 10:56 pm

No tak jak mówiłem na czacie - przed koncertem Arii rozniosłem troszkę ulotek i jak sprawdzałem potem w bibliotece, z coś siedmiu, które zostawiłem, zostały dwie. Myślę, że nikt nie wyrzucił, bo wyrzuciliby wszystkie, czyli być może pięć osób się zainteresowało tylko w tym jednym miejscu...
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Gregfield » Cz lip 30, 2009 11:12 pm

No to ok, dajcie dane ulotki- wymiary, tryb kolorów (CMYK czy RGB, zależy co drukarnia będzie chciała, chyba, że sami to chcecie drukować to jeden czort), czy rozkładana czy zwykły świstek, jeśli świstek to czy jednostronny czy dwu. Dostane te dane- robie projekt graficzny. Nie ma co tego odkładać. Co do napisów to się nie przejmujcie- podadzą datę premiery, to sie dopisze. :)
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez Nogard » Cz lip 30, 2009 11:16 pm

Tryb dla nas wsio rawno. To nie można tego potem przerobić w razie potrzeby bez widocznej straty?
Dwustronnych chyba nie ma sensu... Najlepiej zwykły, jednostronny świstek.
Trzeba tylko przemyśleć dokładnie co napisać, jak rozmawialiśmy na czacie. To musi być coś chwytliwego i bez obciachu ;-)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » Pt lip 31, 2009 7:22 am

Macie nasze pełne poparcie :-) Rozmawiałem z Wojtkiem.

Nic, tylko działać... :)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Żubr » Pt lip 31, 2009 2:33 pm

dziękuję Zagor za podsumowanie :)
Zastanawiam się ciąglę i myślę.

Widziałem ostatnio ulotkę gdzie było info ulotka 1szt/1 gr :) tanio i podejżanie, ale nie miałem czasu doczytać do końca, ale wiem gdzie w/w ulotka wisi, zobaczę :)

Greg odezwę się do Ciebie w sprawie pomysłu z nr GG :), oki doki? :metal:
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Gregfield » Pt lip 31, 2009 5:26 pm

Żubr napisał(a):Greg odezwę się do Ciebie w sprawie pomysłu z nr GG :), oki doki? :metal:

Ok. Chciałem najpierw zrobić ulotkę, ale pisz w sprawie numeru- dokładnie o co z tym chodzi.

Nogard napisał(a):To nie można tego potem przerobić w razie potrzeby bez widocznej straty?

Co do trybu koloru. Jak zrobimy w CMYKu i przerobimy później do RGB, to mogąbyć wizualne straty (jednak zwykle są one niewielkie). W drugą stronę nie powinno się nic zmienić widocznego dla oczu.
Całą resztę czyli napisy, grafika itd. można zmieniać dopóki mam plik projektu :).
Także uwijajcie się z danymi do ulotki i piszcie tutaj albo na czacie.
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez nat54ret » Pt lip 31, 2009 6:18 pm

jak beda jakies konkrety co do ulotki to pisze sie na to :) podrukuje i poroznosze. i we miescie Kielce i we miescie szanownym Kraków :D
w kielcach mam bardzo dobre kontakty z gosciem ktory prowadzi jedyny taki 'metal shop' z ciuchami itp. da sie na drzwiach frontowych powiesic, a to scisle centrum miasta, no i mlodziez tam chodzi wiec mysle ze to napewno cos da :)
a co do akademikow to mozna i w windach nakleic i zostawic na stoliku- u mnie na uczelni w krakowie sa goscie co sluchaja Turbo i mieszkaja w akademach wiec wszystko da sie zrobic :metal:
nat54ret

Postprzez cHaSz » Wt sie 04, 2009 10:41 am

Poroznosze gdzie tylko bede mogl. Wrocław to glownie moje pole do popisu.
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Wiwern » Wt sie 04, 2009 10:58 am

mój rewir by się pewnie z nogardowym pokrywał... no, ale przynajmniej Poznań byłby bardzo dokładnie obdarowany :wink: :twisted:
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Nogard » Wt sie 04, 2009 10:59 am

Wiwern napisał(a):mój rewir by się pewnie z nogardowym pokrywał... no, ale przynajmniej Poznań byłby bardzo dokładnie obdarowany

Ja myślę, że można by się zgadać i razem oblecieć Poznań - w kupie raźniej, a potem jakieś piwko na Cytadeli ;)
Nogard
Moderator
Moderator

Następna strona

Powrót do Sprawy organizacyjne