Nowa akcja promocyjna: misja Piąty Żywioł

Tematy dotyczące działalności fan klubu Turbo "Dorosłe Dzieci".

Nowa akcja promocyjna: misja Piąty Żywioł

Postprzez Nogard » Pt paź 18, 2013 11:32 am

Hej,

przy okazji poprzedniej płyty przeprowadziliśmy akcję roznoszenia ulotek promujących album. Wyszło bardzo dobrze i chyba fajnie byłoby coś takiego powtórzyć. Fajnie byłoby jednak wyjść z inwencją i zrobić coś nowego.

Wymyśliliśmy, że tym razem można by zakupić przypinki oraz naklejki z logiem, jakoś wtopioną okładką, jeśli się uda (zapewne Greg przygotowałby projekt). Zakup 200 sztuk przypinek oraz 600 naklejek to koszt rzędu ok. 270 zł (wszystko znalezione na Allegro). Potem przeprowadzilibyśmy desant tego na ok. 5 koncertach Turboli. Dzieciaki podniosą przypinki i będą robić kapeli reklamę za darmochę na mieście :)

Zatem całkowity koszt takiej akcji (z późniejszą rozsyłką do kilku miast) to trochę ponad 300 zł. Gdyby udało się zebrać trochę mniej, można zejść na liczbie przypinek i będzie ok (poprzednio zebraliśmy 247 zł, zostało z tego 7 zł, które mam odłożone na lokacie, zatem urosło do 7 zł 89 gr :mrgreen:).

Dwa szybkie pytanka do Forumowiczów w związku z tym. Trzeba działać szybko, zatem prosimy o szybki odzew :)

1) Wstępna deklaracja - POMOŻECIE ?
2) Czy ktoś chciałby zająć się zakupem i rozsyłką? Jeśli nikt się nie zgłosi, zajmę się tym podobnie jak ostatnio ja, jednak z czasem teraz u mnie kiepsko, a poczty w okolicy domu mam otwarte w godzinach pracy, więc mniej optymistycznie niż poprzednio, ale jak trzeba dam radę.

Dzięki!!
Nogard
Moderator
Moderator

Re: Nowa akcja promocyjna: misja Piąty Żywioł

Postprzez Zagor » Pt paź 18, 2013 11:51 am

Ja się chętnie dołożę. Z tym że można wtedy zrobić więcej naklejek - chciałbym dostać minimum 150 - 200 na potrzeby rozniesienia tego w Lublinie.Naturalnie mogę rzucić na to więcej kasy. Nie ma na razie chyba planu żeby grać koncert Turbo w Lublinie, ale 8 grudnia gra TSA. Mógłbym wtedy dać trochę naklejek ludziom którzy przyjdą na koncert. Spodziewam się ze będzie ich dużo bo TSA nie grało tu 2 lata. 24 listopada ma być tez Proletaryat.
W sumie teraz przyszło mi do głowy że powrót do ulotek też mógłby być dobrym rozwiązaniem. Znam trochę tutaj ludzi, jest trochę lokali, więc mógłbym zostawić ulotki żeby sobie leżały. Jeśli będzie spory odzew i będą chętni, to można zaryzykować i wziąć oprócz naklejek i przypinek trochę ulotek.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Paulo » Pt paź 18, 2013 11:57 am

Tak też zaplanowaliśmy. Wszystko zależy od liczby chętnych.

Kochani Turbole! Liczymy na Was!
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Nogard » Pt paź 18, 2013 12:01 pm

Dzięki Zagor :) Jasne. Wtedy pewnie trochę ulotek kosztem np. części przypinek. Wszystko do przedyskutowania, no i zależy, ile osób byłoby w stanie pomóc i ile siana uda się zebrać. (Desant przypinek i naklejek na koncertach jest też prostszy i tańszy do przeprowadzenia niż ulotki: mniej rozsyłek, a dla osób roznoszących to nie ma konieczności biegania po wielu miejscach, można zostawić je np. w sklepiku, jeśli będzie, czy choćby przy barze, szatni).
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » Pt paź 18, 2013 12:08 pm

No dobra to teraz tylko czekać na jakieś deklaracje od reszty. Myślę że teraz powinno nas być więcej niż 4 lata temu, więc powinno się udać przeprowadzić to na trochę większą skalę.
Sama promocja płyty w internecie jest o niebo lepsza niż przy "Strażniku", bo można o niej przeczytać wszędzie. Jeśli singiel poleci czasem w jakimś radio, a nam się uda zrobić promocję, to o płycie dowiedzą się wszyscy znający zespół plus może uda się zgarnąć trochę nowych fanów.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez nat54ret » Pt paź 18, 2013 2:37 pm

Nie chcę nikogo urazić, ale moim zdaniem przypinki i naklejki to kiepski pomysł.

Przypinki - kto to sobie przypnie i gdzie, do czego? Nie te czasy, nie ten wiek, nie ta moda, niektóre osoby w wieku gimnazjum może i przypną sobie, ale starsi nie. Bez sensu. I nikt nie gwarantuje że jakiś dzieciak który słucha metalu przypnie sobie dumnie przypinkę Turbo jak nie zna nawet zespołu, a tym bardziej nie jest zagorzałym fanem.

A naklejki każdy kto weźmie, może potem nakleić w niedozwolonym miejscu, na szybie w autobusie itd i kto potem będzie miał problem?

Najlepsze byłyby zwykłe ulotki jak poprzednio - zawsze można położyć na uczelniach, w sklepach muzycznych, w sklepach z akcesoriami rockowymi, w klubach, na koncertach itd.
nat54ret

Postprzez Zagor » Pt paź 18, 2013 2:48 pm

Masz rację z tymi naklejkami, dobrze że to napisałeś. Jest sporo miejsc w których naklejenie czegoś stanowi wykroczenie. Od razu przytoczę odpowiedni przepis kodeksu wykroczeń żeby nie było wątpliwości:

Kodeks wykroczeń napisał(a):Art. 63a.
§ 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie,
plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem,
podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. W razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego

Co prawda nie napisano tutaj wprost o naklejce, ale już samo "wystawienie na widok publiczny" wyczerpuje to pojęcie. Na przystankach autobusowych w Lublinie umieszczono ogłoszenie "Zakaz naklejania - art. 63a KW".
Jestem za ulotkami. Ale niech więcej osób się wypowiada. A jak ktoś ma inny pomysł, wg niego fajniejszy to niech też pisze.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Nogard » Pt paź 18, 2013 2:59 pm

Kodeks wykroczeń napisał(a):Art. 63a.
§ 1. Kto umieszcza (...)

Czytajcie ze zrozumieniem tyż pliz. Kto nakleja, ten ma problem, dlatego jeśli się na to zdecydujemy, to co najwyżej uczulimy ludzi, że naklejając w niewłaściwym miejscu mogą zrobić sobie samym bubu, a jako forum/fc nie musimy mieć wyrzutów sumienia, że komuś dajemy naklejkę, a on może to nakleić gdzieś tam, litości, w ten sposób nie sprzedajemy również zapałek i noży, si? Zresztą ulotki też nie, bo ktoś może podnieść i przykleić taśmą klejącą na przystanku.

Co do przypinek, si, rynek jest wciąż olbrzymi, a popyt spory, niektórzy nawet za to sporo płacą.
http://allegro.pl/listing/listing.php?d ... =przypinka

Temat niniejszy służy do omówienia opcji, wysondowania opinii i wybrania najodpowiedniejszej oczywiście, nic z góry nie jest narzucone, tak że opinie, te, tamte i inne mile widziane.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » Pt paź 18, 2013 3:10 pm

Ale wiesz co, z tymi przypinkami tak średnio mi się widzi. Turbo ma swoje przypinki które sprzedaje na koncertach, a Carton zaopatruje nimi jak i koszulkami różne sklepy z takimi metalowo rockowymi rzeczami. Nawet tu w Lublinie można z powodzeniem kupić. Nie wiem czy jest sens to dublować, bo tak rozdamy przypinki i już ktoś ich na koncercie nie kupi. A może chciałby. :D Lepiej by było tę kasę która mogłaby potencjalnie pójść na przypinki, poświęcić na poligrafię - czy to ulotki, czy naklejki.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Nogard » Pt paź 18, 2013 3:27 pm

Tu się poniekąd zgodzę, przeszło mi to również przez myśl, aczkolwiek my zrobilibyśmy jeden design, który nie konkurowałby z cartonowym, możemy wcisnąć tam też logo FC czy coś.

Moim zdaniem zestawienie "za" (dziesiątki przypinek widocznych w różnych szkołach i na mieście, a zatem spora promocja, potencjalnie sprzedane płyty i bilety na koncerty) i "przeciw" (strata maksymalnie - w więcej nie wierzę - kilkudziesięciu zł na kilku przypinkach, które inaczej by się sprzedały) wypada zdecydowanie na korzyść "za".

Mnie nie przekonaliście, ale to moje zdanie. W sumie możemy dodać w tym temacie ankietę, ale może wystarczy jak każdy zainteresowany się wypowie.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Frodli » Pt paź 18, 2013 3:31 pm

Ze swojej strony - mógłbym rozdawać ulotki długowłosym w okolicach kampusu Politechniki Poznańskiej, wspomogę też kwotą 15-20 zł.
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez nat54ret » Pt paź 18, 2013 3:32 pm

Każdy kupuje takie przypinki jakie chce. Nikt nie będzie nosił jakiejś przypinki "dla zasady" że to przypinka. Na jakiś koncert, festiwal to jeszcze, ale tak na co dzień dorośli ludzie raczej do niczego sobie nie przypinają.

Zagor też ma rację, że jak się rozda za darmo przypinkę Turbo, to nikt nie kupi na koncercie tej Turbowej.

Co do naklejek, nie mam doświadczeń w tym temacie, napisałem co mi się wydaje po prostu. Dasz ludziom, niewiadomo w czyje ręce trafi. Nie złapie się nikogo na gorącym uczynku, ale w treści będzie Turbo, fanklub więc.. skoro to karalne, to do kogo się zgłoszą?

I ostatnie pytanie - czy to napewno najlepsza reklama?
Już lepiej zamiast nawet ulotek zrobić jakieś porządne wideo promocyjne na youtube, albo zrobić długopisy z logo, nazwa, tytułem itp i rozdawać ludziom za darmo - przynajmniej zostanie to na dłużej, wpadnie w szersze grono i będzie bardziej przydatne niż przypinka.
nat54ret

Postprzez Frodli » Pt paź 18, 2013 3:35 pm

@nat
Luxtorpeda na koncertach w początkach działalności rozdawała vlepki i do dzisiaj (2,5 roku od debiutu!) spotykam je u siebie na wydziale, czy to w windach, czy przyklejone na obrzeżach ławek na korytarzu. Chcieć to móc.
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Frugo » Pt paź 18, 2013 5:59 pm

Według mnie naklejki i ulotki jak najbardziej dobry pomysł. A co do przypinek też jakoś mnie nie przekonują.
A co do pomysłu z długopisem to bardzo trafiony bo i na dłużej starczy i każdy weźmie :)
Frugo
Szalony Ikar

Postprzez Nogard » Pt paź 18, 2013 8:11 pm

...i schowa do kieszeni, aczkolwiek zgodzę się, że długopis jest zdecydowanie wart rozważenia. Zwłaszcza że koszt widzę niewielki, ktoś wystawia na All 100 sztuk za 50 zł, tylko trzeba by dopytać, czy na pewno może być mały obrazek, a nie tylko napis (choć z opisu tak by wynikało). Odpada problem z robieniem "konkurencji" sklepikowi, a mamy w tym przypadku fajny gadżet.
Nogard
Moderator
Moderator

Następna strona

Powrót do Sprawy organizacyjne