09.02.2010 - Białystok

Informacje oraz relacje z archiwalnych koncertów grupy.

09.02.2010 - Białystok

Postprzez Zagor » Śr gru 16, 2009 11:43 pm

"Strażnik Światła Tour"

9-go lutego 2010 TURBO wystąpi w Białymstoku, w klubie Gwint.
Obok TURBO zobaczymy również Chainsaw

Obrazek

http://www.klub-gwint.pl
http://www.lastfm.pl/event/1337799+STRAŻNIK+ŚWIATŁA+TOUR+2010

UWAGA!

Przeniosłem posty o Chainsaw do odpowiedniego tematu:
viewtopic.php?f=4&t=57&start=15
Zagor
Ostatni Wojownik

Re: 09.02.2010 - Białystok

Postprzez kirurocker » Śr lut 10, 2010 10:02 am

Wczorajszy koncert wyjątkowo udany mimo żałosnej frekwencji, Whitestock shame on you!!! Zespoły rozgrzewające Wicked Side - solidny trash heavy, chwytliwe riffy i melodie, szkoda że gitarzysta w kapeluszu był słabo nagłośniony, widać było że na gryfie fajne rzeczy wyprawiał, no i ni do końca motywy na dwie gitary było słychać, ale ogólnie świetnie; BlowArt - średnie tempa, dziewczyna na wokalu (co fajne teksty polskie) uzupełniana przez niski głos gitarzysty, również fajne motywy, ale nie wszystko było dobrze słychać, ogólnie obiecująco; CHAINSAW - dl nich przyszedłem, zagrali z takim samym ogniem jak we wrześniu, po prostu czad, świetna muza, urozmaicona, melodyjna, motoryczna, poza tym zespół po koncercie jak zawsze wśród fanów, chętny do rozmowy i zawsze w pogodnym nastroju:) TURBO widziałem pierwszy raz, zrobili na mnie duże wrażenie, niestety nie można było kupić większej ilości płyt, dostępna tylko ostatnia (dzisiaj nadrabiam zakupy) charyzmatyczny wokalista, radzi świetnie ze starymi rzeczami i oczywiście własnym repertuarem, Wojciech Hoffman czujnie nasłuchiwał co gdzie leci żeby dobrze brzmiało, skupiony i perfekcyjny, ogólnie zespół stworzony do większych sal i większej publiczności - UDANY WIECZÓR powodzenia na następnych koncertach\,,/
kirurocker
Embrion

Postprzez peterix » Śr lut 10, 2010 9:28 pm

A konkretnie to ile było głów na koncercie? 100-150 czy mniej? I jak było z reklamą, plakatami przed koncertem? Też taka lipa jak w Lublinie? Za to przynajmniej były konkretne zespoły rozgrzewające, a nie taka siara jak w Lublinie (kto ich wybrał na support?). I cena niższa choć grały 3 kapele (w tym Chainsaw!) + Turbo a nie jedna. Pewnie też mróz był mniejszy niż w Lublinie (-20.C w dniu koncertu) :wink:
peterix
Syn Burzy

Postprzez kirurocker » Śr lut 10, 2010 10:23 pm

Głów było około 100, z reklamą w sumie jak zawsze plakaty przy jednym sklepie i przy klubie+strona www klubu, do pełni szczęścia brakowało jeszcze tylko ciekawych dekoracji na scenie i fajnych świateł, ale to już drobiazgi - muza była perfekt, miód na metalowe uszy\,,/ a co do mrozu to było chyba -10:) No i w sumie sezon sesyjny na polibudzie i innych uniwerkach ;)
kirurocker
Embrion

Postprzez Felek » So lut 13, 2010 9:45 am

No tak, około 100, ale łącznie - na końcu koncertu Turbo zostało może 25 osób.
Z tego kilku muzyków supportów. A niby jak plakaty miały być na mieście, skoro po gigu szatniarz sprzedawał je ludziom ? Dla mnie to całkowite nieprozumienie - narzeka się na frekwencję, ale reklamy praktycznie nie ma - nawet plakatów, które kluby dostają od zespołów nie chce się im rozwiesić...
Koncert mimo wszystko bardzo udany, chociaż T. Struszczyk nie radzi sobie ze wszystkimi starymi utworami - np. "Sztuczne oddychanie" czy "Jaki był..." Ale zaspiewał lepiej niż w Warszawie 19 XII.
Felek
Embrion

Postprzez Caleb » So lut 13, 2010 2:28 pm

Felek napisał(a):A niby jak plakaty miały być na mieście, skoro po gigu szatniarz sprzedawał je ludziom ?

:wtf: Co za skur... :zagor: :barszcz: Powinno się mieć możliwość jakieś konsekwencje wyciągać!
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Paulo » So lut 13, 2010 2:29 pm

Organizator powinien za to zdrowo beknąć!
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Caleb » So lut 13, 2010 3:09 pm

Oczywiście! Plakaty przede wszystkim powinny być rozklejone w mieście. Reszta, jeśli jest w klubie, to przez niektóre zespoły sprzedawana w oficjalnym sklepiku czy stoisku, a najczęściej rozdawana chętnym w celu uzyskania na nich autografów.
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Felek » So lut 13, 2010 9:49 pm

Pożegnaliśmy się już z zespołem, wzięliśmy autograf od perkusisty, bo tylko jego podpisu brakowało mi na nowym CD i wyszliśmy za barierki. Stało tam kilkanaście osób z plakatami - po autografy. Podchodzimy do szatni a tam plakaty wyłożone, cena 1 PLN. Zdziwiłem się, bo zwykle, tak jak piszecie można je dostać za darmo, a czasem, tak jak mi się to przytrafiło, znaleźć całe stosy, jak 22 V 2009, przed koncertem CETI z orkiestrą w Warszawie. A tu small business - kupiłem jeden, więc nic mi się nie przewidziało :) Żeby było zabawniej, to poprzednio byliśmy w Gwincie na Budgie w kwietniu 2009 - plakaty dostaliśmy za darmo, tak więc tym razem to pewnie inicjatywa własna pracownika klubu.
Felek
Embrion

Postprzez Caleb » So lut 13, 2010 10:20 pm

Na pewno. Całe szczęście, że przynajmniej cena niewygórowana. Ale człowiek przy okazji zarobił parę złotych.
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez peterix » Pn lut 15, 2010 12:15 am

Szkoda tylko, że na takich "biznesach" traci zespół. Każdy wywieszony plakat to potencjalny dodatkowy człowiek na koncercie. Ale jak dowiedzieć się "na mieście" o koncercie, gdy plakaty zamiast na słupach wiszą, sorry - leżą w ... szatni klubu.
peterix
Syn Burzy

Postprzez Powerslave » Pn lut 15, 2010 12:58 am

Co do plakatów, to nie był 'jednorazowy wybryk', bo już wcześniej się tak zdarzało, np. na koncercie Huntera.

Odnośnie samego koncertu, lecąc po kolei - Wicked Side muzycznie jak najbardziej pozytywnie, dużo solówek, ciekawe riffy, przydałoby się, żeby wokalista więcej wykrzesał ze swojego gardła. BlowArt (job) to jakaś pomyłka. Chainsaw nie do końca wpasowuje się w mój gust muzyczny, ale samym występem, tym co robią na scenie zrobili na mnie spore wrażenie.
Występ Turbo, wyśmienicie, zdarłem gardło, zaś w kwestii głosu Struszczyka, o czym niektórzy wspominają, to raczej nie mogę za wiele 'zarzucić', jedyne co, to gdy podnosił głos najwyżej jak się dało, to momentami było to bolesne dla uszu, chociaż podejrzewam, że to mogło wynikać raczej z kwestii nagłośnienia.

A tak swoją drogą, mnóstwo osób robiło zdjęcia, czy ktoś z tych osób nie raczyłby ich udostępnić szerszemu gronu?
Powerslave
Embrion

Postprzez Felek » Wt lut 16, 2010 5:31 pm

Już niebawem fotki w galerii portalu Metal Mundus: www.metalmundus.pl
Felek
Embrion

Powrót do Archiwum koncertowe