08.11.2009 - Stalowa Wola - Jazz Rock

Informacje oraz relacje z archiwalnych koncertów grupy.

Re: 08.11.2009 - Stalowa Wola - Jazz Rock

Postprzez Zagor » Pn lis 09, 2009 5:30 pm

Paulo, a jak wypadają - "Armia" i nowe numery na żywo? :mrgreen:
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Paulo » Pn lis 09, 2009 5:34 pm

Czad! Obniżony strój gitar mówi sam za siebie :twisted:
Publika trochę "zdziczała" jak zagrali nowe utwory - widać było że nikt ich jeszcze nie zna...

edit - Tzn. obniżony strój gitar tylko w "Armii" ;)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Zagor » Pn lis 09, 2009 5:35 pm

Zapomniałem się jeszcze zapytać o ulotki.
Zeszło wszystko? Jaka była reakcja fanów? :)

Edit:
Hehe, ale miejmy nadzieję że w przyszłym tygodniu poleca do sklepu i poznają całą płytę :)
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Paulo » Pn lis 09, 2009 5:37 pm

Wszystko poszło. Co prawda w dzień koncertu miałem tylko ok. 80 ulotek ale zniknęły prawie wszystkie.
Krzyżyk Was chwalił chłopaki :)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Frugo » Pn lis 09, 2009 5:56 pm

Co do set listy to jeszcze zagrali Już nie z tobą i to był chyba 3 kawałek jak mnie pamięć nie myli.
W klubie byłem trochę po 18, więc też widziałem jak się rozkładają i stroją sprzęt :) . Koncert był świetny nic dodać, nic ująć. Jedynie wokal było słabo słychać tuż pod sceną, więc w nowych utworach prawie w ogóle nie zrozumiałem tekstu. Nowe utwory wypadły super :mrgreen: , czuje, że nowa płyta będzie naprawdę dobra :metal: . Forma zespołu znakomita, Tomek na wokalu po prostu miażdży :rockon: i dobrze sobie radzi w kontakcie z publiką. Reszta zespołu oczywiście też sobie radziła :D . Set lista też była niczego sobie :P
Jedynym minusem to to , że było strasznie mało ludzi i byłą trochę drętwa publika, dużo osób zawianych.... dużo osób daleko z tyłu stała. Niestety nie dopisała publika....
Ja też serdecznie dziękuję zespołowi, za przyjazd to był dla mnie chyba najlepszy koncert w życiu, świetnie się bawiłem :) .

P.S. Jakieś zdjęcia wrzucę później :mrgreen: , choć nie są za dobrej jakości...
Frugo
Szalony Ikar

Postprzez Paulo » Pn lis 09, 2009 6:00 pm

"Już nie z Tobą" pamiętałem doskonale - umieściłem w set liście :mrgreen:

Ja fotek nie umieszczę :( bo mój kumpel - fotograf nie dotarł na koncert...
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Frugo » Pn lis 09, 2009 6:06 pm

O racja sorry, nie zobaczyłem tego :D
Frugo
Szalony Ikar

Postprzez Caleb » Pn lis 09, 2009 6:50 pm

Paulo napisał(a):Specjalne podziękowania dla Bogusza :) - (Bogusz, wiesz za co... :) ).

Dostałeś skórę na czas koncertu? :twisted:

Nie wiem, w jakim to było miejscu, ale prawdopodobnie ludzie stali z tyłu właśnie po to, by lepiej słyszeć. Dźwięk się rozejdzie i jest bardziej selektywny. Pod sceną zawsze jest problem z nagłośnieniem, szczególnie wokalu.
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Paulo » Wt lis 10, 2009 4:11 pm

Kilka fotek ze Stalowej Woli:

http://www.jazzrock.pl/galeria.php?dx=56
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Żubr » Wt lis 10, 2009 5:36 pm

że nikt o tym nie trąbi !! jakie zajebiaszcze logo za bębnami jest :)
Calebie, to logo będzie towarzyszyć już na stałe czy to inwencja klubu?
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez OzzMaster » Wt lis 10, 2009 5:50 pm

Żubr napisał(a):że nikt o tym nie trąbi !! jakie zajebiaszcze logo za bębnami jest :)
Calebie, to logo będzie towarzyszyć już na stałe czy to inwencja klubu?

To samo logo było w Rykach. Wydaje mi się, że będzie towarzyszyć na najbliższych koncertach.
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Żubr » Wt lis 10, 2009 6:06 pm

lol, nie zwróciłem uwagi, ale super że mają takie zajebiste logo.
Jak przeglądałem materiały z Boxa to w latach 86 na metalmanii mieli wyrąbane w kosmos logo :) cieszę się, że motyw wrócił.
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Frugo » Wt lis 10, 2009 6:41 pm

To obiecane zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieje, że zdjęcia się podobają :mrgreen:
Frugo
Szalony Ikar

Postprzez Zagor » Wt lis 10, 2009 8:21 pm

Krótka relacja z koncertu w Stalowej Woli:

znalezione na last.fm, autor - zephyreus

8 listopad Anno Domini 2009, około godziny 19:45, Stalowa Wola, JazzRock Cafe, na scenę wchodzi zespół. Koszt niewielki, bo 25zł, a zabawa? Dowiedzcie się sami czytając krótką relację z koncertu polskiej legendy metalowej: zespołu Turbo. Dlaczego było warto przyjechać? Co mi się nie podobało? Zobaczcie sami.

Wszystko wskazywało na to, że będę musiał sam pojechać na ten koncert, co nie napawało mnie zbytnim optymizmem, którego brak z kolei zniechęcał mnie do wzięcia udziału w ów sztcue. Jednak sytuacja zmieniła się na kilka godizn przed koncertem i o godzinie 19 wsiadłem do auta i razem z kolegą pojechaliśmy zobaczyć na co jeszcze stać starych metalowych wyjadaczy. Wchodząc do lokalu na szczęście nie trzeba było się przeciskać pomiędzy uczestnikami zabawy, jak to było na Kacie, ale też nie można powiedzieć, że frekwencja niedopisała. Wśród publiczności panowała jednak zawyżona średnia wieku, co może tłumaczyć właśnie wiekowość gwiazdy wieczoru. Przypomnijmy, że Turbo powstało w styczniu 1980 roku i okres świetności kapeli przypada głównie na lata '80, kiedy to chociażby moi rodzie mięli tyle lat co ja teraz. Sami muzycy może już nie byli tacy "starzy", po za gitarzystą Wojciechem Hoffmannem, który jest w składzie od "narodzin" zespołu.

Koncert ruszył z kopa i trzeba przyznać, że trzymał tempo, energię i moc przez cały czas. Muzycy dawali z siebie wszystko, a wokalista Tomasz Struszczyk cały czas zachęcał publiczność do zabawy, także jeżeli chodzi o kontakt zespołu ze słuchaczami, to został on wykorzystany w maksymalnie możliwym stopniu: dialogi, wspólne rytmiczne klaskanie do utworów, wspólny śpiew i wiele innych. Myślę, że wyraźnie można tutaj się doczytać moich intecji mówiących dlaczego warto było przyjść na ten koncert. Szczególnie powinni pojawić się fani Turbo i miłośnicy mocnego grania, gdyż na pewno by się nie zawiedli taką sztuką. Po za wokalistą warto było zwrócić uwagę na brzmienie instrumentów. Szczególnie do gustu przypadło mi brzmienie gitary Wojtka oraz gitary basowej, na której grał Bogusz Rutkiewicz. Co do drugiej gitary: i tu jest właśnie niestety minus koncertu, przez większą połowę występu w ogólnie nie było jej słychać. Zostałem również urzeczony grą perkusisty - Tomasza Krzyżaniaka, który momentami swoimi rytmicznymi uderzeniami przypominał Ślimaka z Acid Drinkers. Turbo wykonało set trwający ponad półtorej godziny wraz z bisami. Wśród nich można było usłyszeć przeboje takie jak: Dorosłe dzieci, Szalony Ikar, Jaki był ten dzień czy Kawaleria Szatana. Oprócz tego w lokalu zabrzmiały nuty trzech przedpremierowych utworów pochodzących z nowej płyty kapeli, która zostanie wydana 16 listopada, o czym nie raz publiczność została poinformowana przez wokalistę zespołu w trakcie koncertu.

Co mogę jeszcze dodać od siebie? Po pierwsze: koncert udany, a nawet bardzo udany. Po drugie: nowe utwory zaprezentowane przez Turbo są na tyle dobre (wg mnie), że powinniśmy się bliżej przyjżeć nowej płycie jak pojawi się tylko w sklepach. Po trzecie: z tego co się dowiedziałem, zostało zmienione nagłośnienie w lokalu i muszę przyznać, że zakup naprawdę udany i jakość dźwięku jest o wiele lepsza, także ukłon w stronę właściciela lokalu.

Na koniec chciałbym powiedzieć jeden z wniosków "przedkoncertowych": dobrze, że jest taki lokal w pobliżu Tarnobrzega, w którym odbywają się tak dobre koncerty, że nie trzeba jeździć do Rzeszowa, Lublina czy Kielc, a występ Turbo jest tylko jednym z wielu przykładów udanych imprez.

Rozumiem, że na zdjęciach z Boguszem, Tomkiem i Krzyżykiem, to Ty Frugo? :mrgreen:
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Caleb » Wt lis 10, 2009 10:10 pm

Banner widziałem wcześniej na filmiku, na żywo jeszcze nie, ale nic nie mówiłem, bo byłem ciekawy, kiedy ktoś zobaczy :) Na pewno będzie jeździł na koncerty, bo takie cudo nie jest jednorazowego użytku :mrgreen:
Sądząc po zdjęciach, to klub chyba dość mały, a i jeszcze sporo miejsca zostało... Słaba promocja? Ale Krzyżykowi włosy urosły :twisted:
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum koncertowe