12.12.2009 - Warszawa - "Jagórfest V"

Informacje oraz relacje z archiwalnych koncertów grupy.

Re: 12.12.2009 - Warszawa - "Jagórfest V"

Postprzez Yourmaster » N gru 13, 2009 3:07 pm

Wczorajszy koncert już na samym początku chciałbym podsumować jako spełnienie marzeń. Jednak żeby nie tworzyć chaosu, zacznę od samego początku.

Do empiku na nowym świecie szczęśliwie dojechałem na 16.00. Miałem chwilę na zapoznanie się z tutejszym repertuarem książkowo-płytowym, po której udałem się na samą górę salonu, gdzie (obym się nie mylił) rozweselony zespół przygotowywał się do rozpoczęcia spotkania z fanami i podpisywania płyt. Gdy Panowie zajęli honorowe stanowiska, zapatrzeni fani(których na oko było z 25 - 30 osób) ustawili się do kolejki. Na początku, Krzyżyk spytał czy jest ktoś z forum. Grzechem byłoby nie odpowiedzenie na to pytanie. Poza mną, odpowiedział także Pan Różowy (pzdr). Sam proces podpisywania mijał w bardzo miłej atmosferze, wszyscy byli na luzie. Gdy Krzyżyk dostał w swoje ręce książeczkę od Last Warriora do podpisania( którą za pare tygodni otrzyma Paweł, znany bardziej jako Zagor19 :D), zabrał się do podpisywania jako Tomasz G i przekazał ją Dominikowi, by ten podpisał się jako Andrzej Ł. :D. Następnie podpisali się panowie Voyth, Tomek i Bogusz ( już jako oni sami :D). Boguszowi możnaby nadać przydomek Bogusz "Pamięć idealna" Rutkiewicz, ponieważ pamiętał jakiegoś zwykłego, 14-sto letniego warszawiaka, któremu cztery miesiące wcześniej podpisywał boxa po koncercie w Amfiteatrze na Bemowie. Podziękowałem za podpisy i niestety musiałem z powodów różnych szybko wracać do domu.
Zupa, kotlety mielone, chwila relaksu, pol godzinki cwiczenia arpeggio na gitarze, telefon do kolegi no i jedziemy :D. Z tego miejsca chciałbym jeszcze raz podziękować Panom(w kolejności alfabetycznej :mrgreen:): Wojtkowi Hoffmanowi i Romualdowi Jakubowskiemu, którzy podczas wizyty Pana Wojtka w RDC, wspólnie ustalili, że słuchacze radia zostaną obdarowani wejściówkami na koncert. Weszliśmy w środku występu grupy Strefa Mocnych Wiatrów...ehh nie moje klimaty, granie szant z powerchordami i mocniej podkręconym distortion, jednak wielu ludziom się podobało. Po dłuższej chwili przygotowań technicznych, Horrorscope weszli na scenę. Bardzo dobre, techniczne granie, jednak zbyt monotonne, wszystko brzmiało jak jeden utwór... ale dobry utwór :D. Cały Jagórfest miał niestety gorszą stronę, otóż widok 12-sto letnich panów świata, 150 wzrostu z piwem w jednej ręce, z petem w drugiej, drących się na całe gardło teksty w stylu "Grajcie kurwa jebane chuje", był raczej nieciekawy i irytujący...
Turbo weszło na scenę, jednak najpierw by bardzo konsekwentnie i solidnie przygotować swój koncert. Gdy zaczęły wybrzmiewać pierwsze dźwięki Prologu, wszyscy fani zgromadzili się bliżej sceny. Na początek oczywiście dwa kawałki z nowej płyty, oba wypadły świetnie. Następnie niespodziankowy powrót do przeszłości z wczesnych płyt, w postaci Już nie z Tobą, Ktoś zamienił i Mówili kiedyś, które wypadły lepiej niż oryginalne nagrania. Potem tytułowy z nowej płyty... to jest dopiero kawałek, mógłby spokojnie być numerem 10 na Kawalerii, te riffy :metal: cud miód i orzeszki. Ale żeby nie było za słodko - Noc już Woła i Jaki był ten dzień, nie były dobrze odebrane przez publikę :? . Ludzie byli zaniepokojeni brakiem Kawalerii, jednak z pomocą przyszły(co prawda nie Kawaleryjskie) genialnie wykonane, Przegadane Dni (z growlami Tomka :rockon: ). Wariacki Taniec, Paranoja oraz Człowiek i Bóg też świetnie, ale widziałem u niektórych łzy w oczach z powodu coraz bliższego końca koncertu, w którym jak narazie nie został zagrany ani jeden Kawaleryjski kawałek. Zespół zszedł ze sceny na dwie minuty, by powrócić i zagrać coś, czego nie spodziewał się nikt. Nadszedł wielki Galeon poganiany przez śmierć w postaci Żołnierza Fortuny i od razu fanów zrobiło się jakby dwa razy więcej, wszyscy śpiewali i machali łbami. Gdy rozpoczęła się rarytasowa Dłoń potwora, już wtedy zdałem sobie sprawę, że chyba zagrają całą Kawalerię. To były piękne chwile.
W tym przekonaniu utrzymało mnie kolejne, genialne wykonanie Sztucznego Oddychania. Kometa Halleya, czyli lekkie zwolnienie tempa, w idealnym wydaniu. Potem przyszedł czas na chyba trzy największe "hity z całej płyty". Na obie Kawalerie i Wybacz Wszystkim Wrogom czekali wszyscy, a zespół nie zawiódł. Ostatni Grzeszników Płacz, ten kawałek aż promieniuje złem i nienawiścią, było br00talnie :rockon:. Na przedostatni ogień poszły nie grane długo, świetne Bramy Galaktyk. Po zespole wogóle nie było widać zmęczenia. Fani dostali najlepszy prezent, jaki zespół mógł ofiarować. Panowie podziękowali i zeszli ze sceny, jednak długie skandowanie fanów, namówiło Tomka i Wojtka do zagrania akustycznej wersji Epilogu. Tym pięknym akcentem, koncert zakończył się. Wróciłem do domu bez prawego ucha i szyi :D.

Podsumowując: Nie widziałem jeszcze zespołu tak bardzo cieszącego się z gry. Cała Kawaleria była spełnieniem marzeń. Jeszcze raz dziękuję zespołowi za genialne widowisko, no i za podpisy :D

PS: Obawiam się, że teraz na każdym koncercie fani będą wymagali całej Kawalerii :D
Yourmaster
Anioł Zła

Postprzez Artur93 » N gru 13, 2009 3:13 pm

ja byłem bardzo zaskoczony, że rozpoznałem (a na pewno więcej jeszcze ich było) chyba z 15 osób ze swojego starego gimnazjum. W ogóle to spodziewałem tylko jednej znanej mi osoby. A teraz siedzę w technikum lotniczym z dwoma kolegami o podobnych upodobaniach muzycznych, które nigdy w życiu nie słyszały takiej nazwy jak TURBO czy KAT...
Artur93
Syn Burzy

Postprzez cHaSz » N gru 13, 2009 3:16 pm

Jak czytalem Twoja relacje to az dreszczow dostawalem... A jak bylo z frekwencja ?
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Yourmaster » N gru 13, 2009 3:20 pm

A no właśnie, zapomniałem powiedzieć o frekwencji. Było ze 150 osób czyli tak z pół sali. Nie wiedzieć czemu w zeszłym roku w tym samym klubie, na Kacie była pełna sala :wtf:.
Yourmaster
Anioł Zła

Postprzez Zagor » N gru 13, 2009 8:54 pm

Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez robert-jot » Pn gru 14, 2009 9:47 pm

Sobotni koncert "Turbo" był niesamowity .
Po prostu szaleńcze ponad 90 minutowe show.
Od samego początku króciutkie
Intro (Prolog) i wszyscy zaczęliśmy się na nowo naradzać dzięki "Na Progu Życia".
Następnie lekcja sumienia "Szept sumienia"
Dalej Turbo zabrało nas w do swoich korzeni czyli do płytek "Smak Ciszy" i "Dorosłe Dzieci".
Później znów trochę przeplatanki nowej płyty ze ''Smakiem Ciszy'' i przed bisami dwa numery z "Tożsamości" : "Paranoja" i "Człowiek i Bóg".
I Przyszedł czas na bisy Które okazały się całą "Szatańską Kawalerią".
A na koniec jako II bis "Epilog".
Więc kto nie był,niech żałuje.

Pozdro.

Dla "Turbo"

I do zobaczenia znów na Rock Metal Fest
robert-jot
Embrion

Postprzez Bogini Galaktyk » Wt gru 15, 2009 12:10 am

Argh!! W dupę się można ugryźć z żalu i rozpaczy, że mnie tam nie było.... :cry: Set genialny i te podpisy... pozazdrościć. Świetna recenzja! W tą sobotę już nie będzie pewnie tak długiego koncertu. Gdyby Monstrum przyjechało, to bym się nie rozmyśliła. :zagor:
Bogini Galaktyk
Syn Burzy

Postprzez Pan Różowy » Wt gru 15, 2009 12:45 am

Koncert moim zdaniem świetny. A z zespołów któe były przed Turbo wyróżniali się panowie ze Strefy Mocnych Wiatrów. Bardzo fajnie grali. Mieli ładne melodie, solówki i świetne brzmienie.
"There's two ways you can go on this job: My way or the highway."
Pan Różowy
Embrion

Postprzez Piotom7 » Wt gru 15, 2009 1:08 pm

świetny, genialny :rockon: itp. koncert. Więcej napiszę w czwartek. Wstawie też moje fotki :metal:

Yourmaster napisał(a): Grzechem byłoby nie odpowiedzenie na to pytanie. Poza mną, odpowiedział także Pan Różowy (pzdr).

Ja też byłem w empiku :)

Oto kilka zdjęć. Trochę słaba jakość bo mam stary kiepski, aparat.
http://picasaweb.google.pl/piotom7/TURBO#

A co do koncertu to tylko żałuje że dorosłych dzieci nie zagrali :cry: , ale można Im wybaczyć po takiej setliście :D
Piotom7
Syn Burzy

Postprzez Tomasz Struszczyk » Wt gru 29, 2009 12:40 am

Tomasz Struszczyk
Wokalista Turbo
Wokalista Turbo

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum koncertowe