23.08.2009 - Nysa - Metalowa Twierdza # Relacja + FOTO

Informacje oraz relacje z archiwalnych koncertów grupy.

Re: 23.08.2009 - Nysa - Metalowa Twierdza

Postprzez OzzMaster » Pn sie 24, 2009 9:49 pm

Wszystko ładnie, pięknie, tylko dlaczego wirara taka przymulona :?: :lol:
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez cHaSz » Wt sie 25, 2009 4:08 pm

Metalowa Twierdza 2009

Będąc chyba jako jedyny z forum, którzy byli wtedy w Nysie, napisze kilka słów o tegorocznej edycji festiwalu (na którym przyjemność miałem być dopiero po raz pierwszy, choć zapewne nie ostatni) jak i o występie naszego kochanego zespołu.

Festiwal

Podjąłem decyzje zrobić sobie mini wczasy w Nysie łącząc je z wizyta na festiwalu. Wszystko poszło sprawnie. Połączenia do Nysy są zadowalające toteż nie było problemu z dojazdem. W Nysie bylem 3 dni przed samym festiwalem, więc mialem okazje pozwiedzac i zobaczyc jak zapowiada się sam festiwal. Pierwsza pozytywna rzeczą na jaka chciałbym zwrócić uwagę to festiwalowe drogowskazy. Pierwszego można było ujrzeć zaraz po wyjściu z dworca PKP. Bardzo pomocna inicjatywa. Metalowa Twierdza odbyła się na zatrawionym kawałku powierzchni otoczonej z 3 stron czterometrowym murem, co dawalo naprawdę niezle wrazenie. Miejsca dla fanów i infrastruktury było wystarczająco. Zarówno wioska piwna, stoiska z gastronomia, toi toiami i ogólna organizacja imprezy sprawiała pozytywne wrażenie. Trzeba zaznaczyć ze wstęp na imprezie był całkowicie wolny, nie można było jedynie wnosić swojego alkoholu. Przez wszystkie 3 dni pogoda dopisywała.

Koncerty

Koncerty odbywały się z delikatnymi poślizgami, które w końcowej fazie sięgły maksymalnie 35 minut. Nagłośnienie wszystkich kapel było zadowalające, przynajmniej na tych koncertach w których uczestniczyłem. Naprawdę wielkie brawa dla akustyków, to duży plus. W piątek zostałem tylko na Pathfinderze, ponieważ reszta kapel, w tym gwiazda piątku – Rootwater – niewiele mnie interesowała. Sobotę w ogóle pominąłem w moich planach, nie znalem ani jednej kapeli z sobotniego setu... Ze wszystkich kapel które słyszałem (oprócz Turbo), chciałbym wyróżnić następujące:

Pathfinder – bardzo pozytywne szybkie, power metalowe granie, charyzmatyczny wokalista, świetni instrumentaliści, no i oczywiście goscinnie wystepująca pani Agata, która swoim klasycznym spiewem uswietnila kilka kawalkow. Live zdecydowanie lepiej brzmią niż studyjne, bardziej... zadziornie, z wykopem.

Alastor – thrashowy, stary zespól z Kutna, ale swoja muzyka naprawdę porywają. Bardzo dobry, dynamiczny, z powerem. Wokalista z wyglądu delikatnie przypomina mi współczesnego Di' Anno :P Szybkie kawałki, rewelacyjne solówki. Grali przede wszystkim kawałki z najnowszej, wydanej w maju płyty „Spaaazm” (którą sobie z radością sprawiłem i udało się nawet zdobyć autografy z dedykacja od wszystkich członków kapeli, bardzo w porzadku ludzie), ale nie obylo się również bez starszych kawałkow jak „Nieprawdopodobne”. Trzymam kciuki za dalsza karierę. Tu linki do dwóch kawałków:
Głową w mur - http://www.youtube.com/watch?v=pZES0qtMdw4
Nieprawdopodobne - http://www.youtube.com/watch?v=9FH1Naji-fM

X-CORE – czterech Czechów naprawdę rozpierdolili scenę. I jak nie lubię hardcorowego grania, tak ich koncert mi się podobał. A grali bezpośrednio przed Turbo. Publika bawiła się przednio.

Turbo

Panowie z Turbo dotarli do Nysy jakieś półtora godziny przed ich występem. Obsuwa półgodzinna, ale dało się przeboleć, poza tym publiczność musiała odsapnąć trochę po X-CORE. Az w końcu się zaczęło. Na pierwszy ogień poszła Kometa Halleya, potem repertuar zmieniał się głownie między Kawaleria Szatana, Smakiem Ciszy a Dorosłymi Dziećmi. Zagrali również, ku mej wielkiej pociesze Ostatniego Wojownika. To był bardzo doby występ. Tomek miał świetny kontakt z festiwalowa publicznością i chociaż z tego co zauważyłem, nie znała większości kawałków Turbo, to bawiła się świetnie. Wiadomo, ze publiczność na takich festiwalach jest zróżnicowana, więc taka sytuacja mnie nie dziwi. Co do samej setlisty, miałem cichę nadzieje, ze na takim festiwalu jak Metalowa Twierdza, panowie z Turbo zagrają więcej mocniejszych kawalkow, bo przyznaje się bez bicia, ze wolalbym uslyszec „Dlon Potwora” i „Sztuczne Oddychanie”, zamiast „Wybieraj Sam”, czy „Ach Nie Badz Taki Smialy”, bo oczywiscie na kawalki z Ostatniego Wojownika czy Awatara nawet nie liczylem... Wracając do publiczności, naprawdę milo było popatrzeć na starszych słuchaczy, niekiedy zwykłych „nierockowych” ludzi, którzy z uśmiechem na twarzy słuchali koncertu. Widać ze ten zespól i ta muzyka coś dla nich znaczy. Co do wykonania utworów, oczywiście, nie można było mieć żadnych zastrzeżeń. Krzyżyk spontanicznie i z uczuciem, Tomek charyzmatycznie i z powerem (Oooooooooostatni Wojownik, yeah :D ), Dominik sprawiał wrażenie jak zawsze skoncentrowanego i zamyślonego (ale oczywiście to tylko wrażenie :P), Bogusz z uśmiechem i na luzie, a Voyth jak zawsze genialnie.. Sam bawiłem się przednio, tym bardziej przy takich magicznych kawałkach jak Pozorne Życie (chyba najlepsze wykonanie tego koncertu) czy Dorosłe Dzieci i te półtora godziny (a może więcej, przecież szczęśliwi czasu nie liczą...) zleciało jak z bicza strzelił. Po koncercie jak zawsze, cieple przywitanie fanów, zdjęcia i autografy. Ciesze się ze moglem tam być i dziękuję Panom z Turbo za wszystko.

Obrazek

Setlista:

1 – Kometa Halleya
2 – Kawaleria Szatana cz. 2
3 – Mówili Kiedyś/Wybacz Wszystkim Wrogom/Toczy Się Po Linie
4 – Cały Czas Uczą Nas
5 – Otwarte Drzwi Do Miasta
6 – Legenda Thora
7 – Jaki Był Ten Dzień
8 – Wybieraj Sam
9 – Ostatni Grzeszników Płacz
10 – Pozorne Życie
11 – Ostatni Wojownik
12 – Żołnierz Fortuny
Bis:
13 – Dorosłe Dzieci
14 – Ach Nie Bądź Taki Śmiały

Porobiłem parę zdjęć i nagrałem „Jaki Był Ten Dzień”, ale z powodu gównianego sprzętu tylko jedno zdjęcie nadaje się do publikacji, a filmik możecie obejrzeć na własną odpowiedzialność.

Pozostałe zdjęcia:

Festiwal - Obrazek

Drogowskaz :P - Obrazek

Alastor - Obrazek Obrazek Obrazek

Pathfinder - Obrazek Obrazek

Pozdrawiam :metal: :metal: :metal:
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Paulo » Wt sie 25, 2009 4:30 pm

To się nazywa relacja! :P Brawo!
Dzieki!