Koncerty Turbo w Lublinie [archiwum]

Informacje oraz relacje z archiwalnych koncertów grupy.

Koncerty Turbo w Lublinie [archiwum]

Postprzez Zagor » N cze 14, 2009 10:13 pm

Zakładam temat, w którym zamieszczę informacje o koncertach TURBO jakie odbyły się w LUBLINIE. Mam mały zakres wiedzy, także umieszczam daty koncertów, które odbyły się od roku 2001 do dnia dzisiejszego. O odtworzenie dat sprzed roku 2001 bardzo proszę starszych użytkowników, oraz zespół. Takie informacje są bardzo przydatne. Nie mam dat od roku 1980 do 2000, czyli 20 lat koncertowania.

21.02.2001 – ŚRODA – godzina 19.00 Club Graffiti - TURBO
BILET: http://www.turbo-pl.cba.pl/ZAG19/lublin.jpg

PLAKAT:http://www.turbo-pl.cba.pl/ZAG19/yoga.jpg

29.10.2001 – PONIEDZIAŁEK – godzina 19.00 – Club Graffiti - TURBO, Casus Belli, Dominium - Trasa "Awatar"

BILET: http://www.turbo-pl.cba.pl/ZAG19/awatar.jpg

PLAKAT:http://www.turbo-pl.cba.pl/ZAG19/awatar_tour.jpg

06.03.2002 - ŚRODA - Centrum Kultury - TURBO, Rafał Krasa, Hyperion

(Pierwotna data - 27.02.2002 - przeniesiono z powodu choroby jednego z muzyków)

21.05.2002 - JUWENALIA

21.11.2003 – PIĄTEK – Centrum Kultury - "SentiMetal TOUR"- Turbo, Orbita Wiru

Udało mi się ustalić, że koncert pierwotnie miał się odbyć 23 listopada. Nastąpiło przesunięcie daty koncertu o dwa dni wstecz.

14.12.2007 - PIĄTEK – Gmach TV Lublin – Koncert telewizyjny na rzecz fundacji Fuga Mundi - TURBO, Izabela Trojanowska(koncert wyłącznie dla zaproszonych)

Zapraszam wszystkich forumowiczów do odtwarzania koncertów ze swoich miast.

Ostatni otwarty koncert odbył się w moje dwunaste urodziny, to było prawie 6 lat temu!

LUBLIN czeka!

Aby zobaczyć bilet lub plakat, należy skopiowac link do przeglądarki.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Metalophil » N cze 14, 2009 11:20 pm

Witam!

Forum przeglądam od dłuższego czasu, jednak ten temat - jako że jestem z omawianego miasta - zmoblizował mnie do zalogowania i wypowiedzenia się.

Otóż:

Mniej-więcej w 2002 roku Turbo zagrał na lubelskich Juwenaliach (a zatem musiało to być jakoś w maju). I mniej-więcej jestem w stanie odtworzyć z pamięci setlistę (nie pamiętam kolejności, więc wymienię tylko co zagrali):

Armia, Upiór w Operze, Żołnierz Fortuny, Kometa Halleya, Kawaleria szatana I & II, Wybacz Wszystkim Wrogom, Ostatni Grzeszników Płacz, Ostatni Wojownik, Ach nie bądź taki śmiały, Dorosłe dzieci, Jaki Był Ten Dzień.

Na wspomnianym przez Ciebie koncercie w CK zagrali to samo plus: Embrion (to na bank, bo specjalnie zwróciłem wtedy uwagę że to rzadko grają) i chyba Lęk (tu nie na bank, ale tak na 80 proc.). Dysponuję plakatem z tego koncertu, więc w wolnej chwili postaram się zrobić może jakąś jego fotę; bilety na ten koncert były wydane przez Centrum Kultury (standardowy uniwersalny bilet CK z ręcznie dopisaną nazwą zespołu). Potem wiem że był jeszcze jeden koncert w CK (2004?), na którym niestety nie byłem (nie mogłem), ale kumple mi opowiadali że ponoć zespół został zrobiony na kasę przez jakiegoś pośrednika w organizacji koncertu i podobno w ogóle mieli nie grać, ale że ludzi trochę przyszło to jednak wyszli na scenę i zagrali krótki, bo ok. 45-minutowy set. To tyle na teraz - pozdrawiam!!!
Metalophil
Syn Burzy

Postprzez Zagor » N cze 14, 2009 11:32 pm

Mam gdzieś w domu plakat Turbo z koncertu z trasy po Awatarze i ten z Centrum Kultury z 2003 roku. Postaram się go odnaleźć i zrobić fotkę.

Dzięki za zalogowanie i podanie setów!

Twoje informacje są bardzo cenne :)

Pozdro.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Metalophil » N cze 14, 2009 11:44 pm

I już widzę że w to co napisałem wkradł się błąd. Odnalazłem plakat z CK - koncert, z którego podałem setlist (ten z Embrionem) miał miejsce 6.03. 2002 - pierwotnie miał być 27.02, jednak został przełożony z powodu choroby jednego z muzyków (z niego mam plakat). Ten z kolei, o którymi pisalem że był krótki to właśnie ten z którego Ty masz plakat i który to odbył się w listopadzie 2003.

Podsumowując (bo się trochę namieszało):

W CK Turbo zagrało 2 razy:

06.03.2002 - Z podaną przeze mnie setlistą i supportem w postaci niejakiego "Rafała Krasy";

21.11.2003 - Z krótkim setem, jako że ktoś zrobił ich na kasę (tak ponoć twierdził Bogusz po koncercie)
Metalophil
Syn Burzy

Postprzez Zagor » N cze 14, 2009 11:52 pm

To musiały być czasy. Turbo w lutym 2001, potem w październiku 2001, potem marzec 2002 i listopad 2003. Super passa

Jeszcze raz dzięki za info, poprawię to, tylko muszę coś jeszcze sprawdzić :)

Co do koncertu w listopada 03, to powiem jak było, bo mój brat był na tym koncercie.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Metalophil » N cze 14, 2009 11:55 pm

no jeszcze wspomniane przeze mnie Juwenalia (jak mówię: to musiał być maj 2002). Nic dziwnego że potem nagabywany o datę kolejnego przyjazdu Wojtek odpowiadał (żartobliwie oczywiście;) ): "Coś za często ostatnio u Was gramy":wink:
Metalophil
Syn Burzy

Postprzez Zagor » N cze 14, 2009 11:55 pm

A czy 6 marca 02 mógł być jeszcze Hyperion jako support?

tak na rockmetal.pl pisze..
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Metalophil » Pn cze 15, 2009 12:00 am

A czy 6 marca 02 mógł być jeszcze Hyperion jako support?
tak na rockmetal.pl pisze

tak - był Hyperion i Rafał Krasa (na plakacie który mam Hyperion pominięto, ale pamiętam że były dwa supporty - może ich po prostu zaangażowali dopiero na "powtórkę" koncertu)

A ten Krasa to do dziś pamiętam że występował w zakonnym habicie i rozpoczynał jeden kawałek bodajże trzy razy;), a na widowni w trakcie jego występu siedziała babcia w moherowym berecie (respect :wink: )
Metalophil
Syn Burzy

Postprzez Zagor » Pn cze 15, 2009 12:06 am

A masz może jakieś informacje o koncercie telewizyjnym z 2007 roku? Może pamiętasz gdzie był emitowany?
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Metalophil » Pn cze 15, 2009 12:10 am

Prawdę mówiąc o tym koncercie wiem tylko tyle ile wyczytałem na tym forum; sam nie mam lubelskiej telewizji (z Cyfry łapie warszawska, a z normalnej anteny na Sławinku mi nie odbiera).
Metalophil
Syn Burzy

Postprzez Zagor » Pn cze 15, 2009 12:12 am

W takim razie napisze jutro maila do p. Bugusza i może dowiem się więcej o Juwenaliach 2002 i koncercie telewizyjnym z grudnia 2007.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Metalophil » Pn cze 15, 2009 12:18 am

W takim razie napisze jutro maila do p. Bugusza i może dowiem się więcej o Juwenaliach 2002 i koncercie telewizyjnym z grudnia 2007.

pamiętam że po tych Juwenaliach zrobiłem sobie taką składankę ze studyjnych wersji utworów które zostały zagrane. a że mam dosyć dobrą pamięć do szczegółów i dat, to tak mi teraz w głowie świta że chyba na płycie zapisałem datę koncertu i to bodajże był 21 maja. Będę musiał ją odnaleźć, bo za "okładkę" robiło zdjęcie z tego koncertu wycięte z Kuriera Lubelskiego - konkretnie Grzesiu w koszulce Manowar "Kings of Metal" :wink:
Metalophil
Syn Burzy

Postprzez Żubr » Pn cze 15, 2009 12:22 am

Super robota chłopaki !!

ja w Gdańsku byłem zaledwie na jednym koncercie to było 2001 rok. Następnie Turbo zawitało chyba w 2006 i zagrali w Sopocie (jest nagranie na DVD) następnie akustycznie w krzywym domu w Sopocie oraz Oper air rock w Wejherowie, tylko blada dupa chciała że gdzieś na mazurach byłem :( :evil:"0" />

Temat bardzo szczytny i co ja bym dał/oddał żeby móc zrobić te wspomniane archiwum koncertowe :) tak jak na czacie Tobie zagorze pisałem :) ale cierpliwy jestem i poczekam aż zakończycie prace i może uda się podziałać aby ruszyć te tabele.

Ja postaram się odkopać mój bilet, Turbo grało konkretnie w parlamencie, pamietam że było do 100 osób, ale też termin był lipny, dzień po wszystkich świetych

No i na koniec najważniejsze - Witaj serdecznie :)
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Zagor » Pn cze 15, 2009 12:35 am

Żubrze, archiwum już się klei u mnie na kompie, wyławiam wszystkie koncerty Turbo które odbyły się po reaktywacji. Mamy wszystko od 2006 roku do dziś (Nogard pozbierał). Skończyłem rok 2003, największy problem będzie z odtworzeniem roku 1996, grali kilka koncertów. Czego nie damy rady sami zrobić, to poproszę kogoś z zespołu o pomoc. O kody się nie martw, może na nowym forum będzie sie dało to łatwiej zrobić. A jak nie to zrobimy stronę internetową z takimi właśnie informacjami.

Dodałem zdjęcia plakatów z dwóch pierwszych koncertów. Nic więcej nie mam, to wszystko. Proszę o przesyłanie materiałów z koncertów z Lublina na adres mailowy:

zagor191@gmail.com
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez krzyżyk » So cze 27, 2009 12:47 am

Obrazek

Lublin 14,12,2007 r.
krzyżyk
Syn Burzy

Następna strona

Powrót do Archiwum koncertowe