27.09.2008 - Turek # FOTO + WIDEO

Informacje oraz relacje z archiwalnych koncertów grupy.

27.09.2008 - Turek # FOTO + WIDEO

Postprzez Bogusz R. » Wt wrz 23, 2008 3:31 pm

Witam!

Zapraszam na koncert Turbo 27 września w Turku na 3 Przeglądzie Kapel Rockowych w MDK ul.Kościuszki 13. Bilety 15 zł, poczatek imprezy godz 16 a występ Turbo przewidziany na godz 21

pozdrawiam

Bogusz
Bogusz R.

Postprzez Nogard » Wt wrz 23, 2008 11:10 pm

Dziękuję za zaproszenie i skrzętnie skorzystam :twisted:
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Nogard » N wrz 28, 2008 1:54 pm

Już po koncercie w Turku :) Z przygodami dotarłem do domu i powiedzmy, że troszkę się wyspałem.

Nie ma jak koncertowe przygody - tydzień temu na dwie godziny zatrzymał nas na Słowacji nocą w polu człowiek, który wskoczył pod nasz pociąg, potem po koncercie sunęliśmy na piechotę prawie 20 km nocą węgierską szosą, tym razem "zaledwie" autobus, który miał przyjechać wg internetowego rozkładu, nie przyjechał - podobno jeździ tylko w wakacje :evil:"0" /> Ale wszystko dobre, co się dobrze kończy - następny szczęśliwie półtorej godziny później przyjechał :lol:

Anyway, wieczorkiem będzie relacja ze zdjęciami. Koncert zarąbisty. Niesamowity set. Nagrałem trzy numery, których obecność najbardziej mnie zaskoczyła, na wypadek, gdyby Panowie z nich zrezygnowali :wink:

Przede wszystkim:

- Upiór w operze

A dalej:

- Żołnierz fortuny

- Kometa Halleya

Plus fragmenty kilku innych.

Możecie wybrać, co wrzucić na youtube 'a :wink: :wink: :wink:

Oczywiście jeśli Panom z Turbo nie przeszkadzałaby obecność tego w Internecie. W razie czego prosiłbym o oprotestowanie i nie wrzucę :wink:

Warto było jechać. :)

edit:

Na razie set :)

Wyskoczył z tego niestety "Ostatni wojownik". Poza tym chyba było wszystko...

Obrazek
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Nogard » N wrz 28, 2008 10:11 pm

Ktoś tu w ogóle jeszcze zagląda? :)

Koncert rewelacja, długo będę wspominać.

Tomek na wokalu jest fantastyczny - kto był na koncercie z nim, ten wie.

Ludzie, którzy piszą, że Turbo z nim traci w porównaniu z Turbo z Kupczykiem, nie mają raczej pojęcia o czym mówią; pewnie nawet nie chce im się ruszyć tyłka na koncert... Być może coś tam wyjdzie, kiedy przyjdzie do nagrywania płyty, bo głos Kupczyka to głos Kupczyka, ale na koncertach Turbo wręcz zyskało. Tomek daje z siebie 100% i widać, że zależy mu na graniu w Turbo i cieszy się z bycia na scenie... Brakuje może tylko trochę więcej uśmiechu. Choć to nie to, co Dominik - on zawsze taaki smutny na koncertach...

Nie wiem, jak inni na koncercie odebrali "Upiora w operze", ale ja byłem zachwycony - Panowie zrobili mi taaaką frajdę tym utworem - brawo za samą odwagę żeby zagrać ten numer i drugi raz brawo za wykonanie. Możnaby kiedyś coś więcej z "Awatara" wpleść w set :wink:

Po raz pierwszy od trzech koncertów Turbo było mi dane zostać wreszcie do samego końca Obrazek Choć mało brakowało - tuż po ostatnich dźwiękach "Małego" rzuciliśmy się pędem na "autobus widmo" :evil:"0" />

Obiecane fotki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Kicu » N wrz 28, 2008 11:21 pm

Ja zaglądam :wink: Fajne fotki :)
Kicu
Anioł Zła

Postprzez Cresp0 » N wrz 28, 2008 11:32 pm

Widze, ze panowie gitarzysci sie na Les Paule przezucili hehe. :)

Swietne fotki, dzieki za relacje Nogard. 8)
Cresp0
Syn Burzy

Postprzez Nogard » Pn wrz 29, 2008 12:00 am

Fajnie :)

Takie trochę statyczne te fotki wyszły... A na koncercie było baaardzo dynamicznie :) To w zasadzie wszystko co zrobiłem ze zdjęć - nie próbowałem już więcej; nie chciałem za dużo błyskać po oczach Obrazek
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » Pn wrz 29, 2008 11:28 am

I to się nazywa porządna relacja! :P Dzięki Nogard! :)

Cresp0 napisał(a):Widze, ze panowie gitarzysci sie na Les Paule przezucili hehe. :)

Przy tej "rozpiętości" utworów różne brzmienia gitar są konieczne, ale jednak Ibanezy też grają... :wink:
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Nogard » Pn wrz 29, 2008 8:16 pm

A zatem...

Kometa Halleya - na kolana :twisted:

http://pl.youtube.com/watch?v=KAfdjniwq5k

I bonus, znowu znajoma melodia:

http://pl.youtube.com/watch?v=-h9_dQuXxzc

W sumie lokalny zespół z węgierskiego miasta Szombathely. U siebie i w okolicach bardzo popularni - grali prawie że jako gwiazda; jako przedostatni z sześciu czy siedmiu kapel. Całkiem konkretnie pozamiatali, choć lepiej wychodzą im utwory autorskie niż covery i przy dwóch przeróbkach Manowar na koniec koncertu zacząłem wysiadać.

Ostatnio po prawie 10 latach grania wydali pierwszą płytę i w sumie miałbym ochotę, ale cena - 8 Euro + wysyłka za album zaśpiewany w całości po angielsku to na teraz trochę dla mnie za dużo. Naprawdę fajna muzyka - na ich Myspace można posłuchać kilku utworów. Chłopaczek po prawej ma 19 lat, a momentami wręcz wymiatał... :mrgreen: Naprawdę miło było posłuchać i popatrzeć.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez imperator_puszczyy » Śr paź 01, 2008 12:14 pm

Witajcie !!

Mam pewne problemy z logowaniem więc piszę jako gość, ze starym nickiem z dodatkiem-y- :)

Ja też pofatygowałem się na koncert, z Gdańska :) I Muszę powiedzieć ze nie żałują ani jednego kilometra :) Starrtowałem z Kościerzyny(na domku byłem) i w obie strony z dziewczyną wyszło 603 km. I naprawdę warto było :)

Kto nie wiedział Tomka w akcji niech nie pitoli, że TURBO straciło, dla mnie wiele zyskało :)

W porównaniu z Gnieznem Tomek szalał, jaki on ma głos!! Stałem przy lewej kolumnie :) (wg publiczmości) i jak zawył to grubo charczało :)

Kto nie był nie wie co stracił. Turbo żyje i ma się fantastycznie.

O Boguszu, Wojtku, Krzyżyku nic więcej nie można dodać niż to co wiemy od lat :)

Dla mnie wielki postęp dla Tomka, nie woklany, ale ze względi na śmiałość. Pamiętam że w Gniznie był "cichy" natomiast te "ryki" w Turku były niesamowite. Nie znam innego wokalisty który by się na to porwał.

Dominik- smutny, ale odniosłem wrażenie że jest wreszcie bliżej ludzi :) no i ten Desperados na koniec hehehe :)

Tak oglądam zdjęcie i myślę Nogard że stałeś gdzoeś niedaleko odemnie. My staliśmy na wprost Dominika, ze 4m od sceny.

Zastanawiałem się co za .... :twisted: ..... co chile lampą ludziom po gałach świeci :D (bez urazy przyjacielu) i teraz wiem że robiłeś je w susznej sprawie. Super relację zrobiłeś :) Dzięki !!

Gdzie się kręcileś? w jakim rejonie parkietu?

P.S.1 Znowu mało ludzi było :( z Konina jest 44 km, z Łodzi z jakieś 90km ... i nic, ludzie zawiedli :( może ze 120 osób było.

P.S.2 Spóźniłem się na festiwal, ale chylę czoło dla zespołu "Kamień,Kaień,Kamień" z Łodzi. Są super instrumentalnie, ale wokalista jakoś mnie wkurzał swoim bycie:P Polecam każdemy ten zespół. Perkusja+gitara+bas jak dla mnie BOMBA.

Pozdrawiam
imperator_puszczyy

Postprzez Paulo » Śr paź 01, 2008 12:29 pm

imperator_puszczy napisał(a):Kto nie wiedział Tomka w akcji niech nie pitoli, że TURBO straciło

:P Młody Przyjacielu, nawet nie wiesz jak bardzo spodobało mi się to Twoje zdanie :)

Trzeba je zadedykować internetowym "znawcom-napinaczom"... :wink:

Pozdrawiam.
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Nogard » Śr paź 01, 2008 1:24 pm

Haha, ja również podpisuję się pod wszystkim, co napisałeś...

W szczególności pod tym w 200%:

Dla mnie wielki postęp dla Tomka, nie woklany, ale ze względi na śmiałość. Pamiętam że w Gniznie był "cichy" natomiast te "ryki" w Turku były niesamowite. Nie znam innego wokalisty który by się na to porwał.

Zastanawiałem się co za .... :twisted: ..... co chile lampą ludziom po gałach świeci :D (bez urazy przyjacielu) i teraz wiem że robiłeś je w susznej sprawie. Super relację zrobiłeś :) Dzięki !!

A nie wiem, czy to akurat ja byłem, bo prawie wszystkie fotki zrobiłem w trakcie drugiego numeru, żeby potem za dużo nie mrugać :mrgreen:

Właśnie tak to jest - ja zrobiłem kilka fotek, ktoś inny jeszcze kilka, ktoś inny jeszcze kilka, jakiś fotograf latał z wielkim aparatem i całą masę napstrykał... a może on nie błyskał flashem? W każdym razie widziałem, że robił dużo zdjęć publiki, więc jeśli Tobie coś błyskało, to pewnie od niego... :mrgreen: No i z tego wszystkiego, Panom na scenie pewnie przez cały koncert coś błyskało :lol:

Tak oglądam zdjęcie i myślę Nogard że stałeś gdzoeś niedaleko odemnie. My staliśmy na wprost Dominika, ze 4m od sceny. Gdzie się kręcileś? w jakim rejonie parkietu?

Musiałem być zaraz przed Tobą. Widziałem, że zaraz za mną stała parka, a byłem akurat przed samym Dominikiem w pierwszym rządku; pierwszy z lewej - jak bym stanał w środku, ludzie za mną nic by nie widzieli - dominowała publika, hmm, do 170 cm wzrostu, a ja mam ponad 190 :mrgreen:

P.S.1 Znowu mało ludzi było :( z Konina jest 44 km, z Łodzi z jakieś 90km ... i nic, ludzie zawiedli :( może ze 120 osób było.

W znakomitej większości miejscowe dzieciaki spragnione imprez, co można było chyba przewidzieć. Nie wiedziałem, że ktoś tam jeszcze przyjechał z daleka na Turbo :) Podobno byli ludzie samochodami z Konina, ale w sumie nie wiem...

Acha, poza tym za dużo się nie kręciłem po parkiecie, bo przyjechałem praktycznie akurat na Turbo; na 20:00 byłem na miejscu :)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » Śr paź 01, 2008 1:31 pm

ja mam ponad 190 :mrgreen:

Cholera, Nogard kawał chłopa z Ciebie :P :wink:
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Nogard » Śr paź 01, 2008 1:39 pm

No tak bywa :wink:

W sumie chyba jedyne minusy to jak się czasem człowiek walnie gdzieś w głowę i te koncerty - wszystko widzę, ale głupio się czuję, że ludzie za mną nic nie widzą Obrazek Jak scena jest szersza, a publika wyższa, można się oprzeć o barierkę i ok, ale w tym Turku scena i ludzie byli maluuutcy i niscy... Obrazek
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » Śr paź 01, 2008 1:45 pm

Ja co prawda nie narzekam na swoje "dumne" 180 cm ale zawsze chciałem być wyższy... :wink:
Paulo
Administrator
Administrator

Następna strona

Powrót do Archiwum koncertowe