07.12.2013 - Poznań

Informacje oraz relacje z archiwalnych koncertów grupy.

Re: 07.12.2013 - Poznań

Postprzez Seraf » N gru 08, 2013 3:27 am

Ok, kojarzę kogoś takiego, ale nie zamieniliśmy ani słowa. :D
Seraf
Szalony Ikar

Postprzez krusejder » N gru 08, 2013 12:29 pm

Szkoda Wiwernie, że nie zamieniliśmy ani słowa

Koncert epicki, brak słów ;)
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Emilian » N gru 08, 2013 1:04 pm

Na koncert Turbo wybierałem się jak sójka za morze, ale w końcu mi się udało. Bobiś na żywo wymiata. :D Fajnie wyszła zamiana rolami w "Mówili kiedyś".
Emilian
Syn Burzy

Postprzez Wiwern » N gru 08, 2013 3:46 pm

Heh, po koncercie miałem wielką ochotę przedyskutować własne interpretacje tekstów z "Piątego Żywiołu" z Tomkiem, ale byłem tak wyjebany tą pozytywną energią, że zdobyłem się tylko na "Tomek, wiesz... ja nie jestem dziś taki elokwentny, jak powinienem być, ale gratuluję tekstów... eeee... z wszystkimi się identyfikuję i się bałem, że wyczerpałeś już temat na "Strażniku Światła", a teraz ująłeś to od innej strony, eee... a dałbyś radę walnąć autograf mojej koleżance? Eeehehe... sorry, jeszcze paru kolegów chce też". Rozjebał mnie osobiście Caleb godzinę później pytając "Gdzie jest Bobiś, bo go szukam! Ty, Wiwern, znowu go uchlałeś i pewnie wiesz, gdzie leży..." :D
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Frodli » N gru 08, 2013 4:58 pm

W Gnieźnie podobnież po kilku minutach rozdawania autografów Dominik i Bobiś poszli na papierosa... I wrócił tylko Dominik, a po Bobisiu słuch zaginął ;-)
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez MikeKilo » N gru 08, 2013 8:21 pm

Koncert miazga, podwójnie się cieszę, że udało się z Bydgoszczy mimo huraganu dotrzeć (ale ekwipunku na wypadek utknięcia w polu to miałem pół bagażnika :D). Jak wypadł support? Bo jako żarłok wybrałem wizytę w Farm Burgerze od tego punktu programu ;)

Piąty żywioł na żywo wypada znakomicie, a nowe koszulki bardzo fajne - dobry pomysł z wypisaniem trasy na plecach. Główny motyw graficzny będzie ładnie wyeksponowany na koszulkach doświadczonych piwoszy :D W ogóle cały koncert niesamowicie energetyczny i dynamiczny, czadowa setlista, dawno tak się nie wyszalałem i dziwię się, że mogę dziś ruszać głową oraz mówić ;)

@Wiwern - ja musiałem w tłumie głównie własnych 4 liter pilnować, ale fakt faktem, że paru miłośników pogo trochę przesadzało, a paru spitych podstarzałych typów z przypadku (na czele z amatorem skoków ze sceny i elegantem w garniturze) trochę irytowało.
Stay heavy! \m/
MikeKilo
Anioł Zła

Postprzez ederlezi » N gru 08, 2013 11:23 pm

Koncert w Poznaniu to chyba najlepszy koncert na jakim byłem do tej pory. Co prawda nigdy nie byłem na słabym koncercie Turbo, wszystkie były bardzo dobre, ale setlista na tym koncercie była dobrana w mój gust. Cały koncertowy "Piąty Żywioł" zaskoczył bardzo pozytywnie, bałem się że może coś wyleci, ale na szczęście nic nie wyleciało. Przewidywałem, że This War Machine będzie po openerze zagrany , ponieważ ten utwór CHYBA wymagał jeszcze w miarę nie zdartego gardła. Bardzo byłem ciekawy przed koncertem, czy na scenę wjedzie akustyk - no i wjechał , wielkie podziękowania za to. Ciekawy też byłem, czy podczas "Garści Piasku" Wojciech sięgnie po slide - no i sięgnął , a bałem się że zagra na skróty. Bardzo podobało mi się to, że Tomek nawiązał do forumowej dyskusji na temat tekstu "Serce na stos" i rozwiał wątpliwości kto do kogo się w tym tekście zwraca ;)

Co do setlisty - z koncertowych "must be" zabrakło mi bardzo "Pozornego Życia". To jest bardzo ważny utwór dla mnie, zasłuchiwałem się w niego jeszcze jako kilkuletni dzieciak. To taki wyciskacz łez w moim przypadku. Ale zamiast tego usłyszałem "Otwarte Drzwi do Miasta", które bardzo lubię oraz co najważniejsze - usłyszałem cały Piąty Żywioł.

Publiczność - nie wiem jak tylne rzędy, ale pod sceną był ogień. Wróciłem do domu obity, pokopany, przygnieciony do sceny - jednym słowem dobrze było. Osobiście wolę tak żywiołowo reagującą publiczność, niż siedzącą na krzesłach ( byłem na takim koncercie Turbo, gdzie publiczność większość czasu siedziała na krzesłach ). Parę razy polało sie na mnie czyjeś piwo, ale to właśnie urok bawiącej się publiki, moja koncertowa koszulka niejedno piwo na siebie przyjęła w ostatnim czasie. Jeśli chodzi o pogo to zawsze zastanawiało mnie, czy ludzie noszący okulary czują się bezpiecznie podczas tego typu zabawy ;)

Support - jeden kawałek zrobił na mnie wyjątkowe wrażenie. Gitarzysta prowadzący dość ciekawie momentami improwizował, nie nudziłem się podczas ich grania. Jak schodzili , to nie myślałem "no w końcu schodzą" , byłem zadowolony.

Teraz uwaga na koniec. Zazwyczaj podczas koncertu zajmuje miejsce bliżej prawej strony sceny, żeby momentami spojrzeć Wojciechowi na palce podczas niektórych solówek. Niestety prawie nie słyszałem Dominika jak improwizował, coś tam niby dochodziło, ale było to prawie niesłyszalne. Niech mi ktoś powie , ktoś kto stał po lewej stronie lub po środku, czy Dominik był dobrze nagłośniony ?
ederlezi
Syn Burzy

Postprzez Frodli » N gru 08, 2013 11:42 pm

Dominik zawsze jest źle nagłośniony. Jego solówki podczas "Na progu życia" chyba jeszcze ani razu nie słyszałem tak samo nagłośnionej, jak gitara Voytha.
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez krusejder » Pn gru 09, 2013 12:50 am

Mam taką tezę, że pierwszy numer koncertu zawsze jest po to, by reżyser dźwięku wiedział, co ma poprawić. Zwykle na nim źle słychać wokal i solówki. Być może "Myśl i walcz" to będzie idealny opener dla Turbo ;)

Co do setu - wybornego - to odniosę się do jednego aspektu. Z Tożsamości zwykle leci para "Legenda Thora" oraz "Otwarte drzwi do miasta". A przecież tam jest jeszcze Paranoja, Człowiek i Bóg ...

Nb. jak ja bym chciał, abyśmy za rok mieli w Niebieskiej Nutce koncert, gdzie poleciałaby cała Tożsamość ...

:metal:
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Seraf » Pn gru 09, 2013 3:14 am

Właśnie mi na koncercie jakoś nie pasował ten opener.. "Na progu życia" miało swój jakiś taki klimat, poprzedzony "Prologiem" (może właśnie dlatego to wszystko się ładnie komponowało). Moim zdaniem "Myśl i walcz" powinno znaleźć się gdzieś po środku koncertu.

Co do setu, chętnie usłyszałbym - poza wymienionymi przez Ciebie utworami z Tożsamości - z bardzo zapomnianej płyty, równie zapomniany utwór "The Raven", który zresztą Tomek, jak sam mówił, bardzo chętnie by wskrzesił. Niestety to jednak nieosiągalne.
Seraf
Szalony Ikar

Postprzez ederlezi » Pn gru 09, 2013 10:36 am

Seraf napisał(a):Co do setu, chętnie usłyszałbym - poza wymienionymi przez Ciebie utworami z Tożsamości - z bardzo zapomnianej płyty, równie zapomniany utwór "The Raven", który zresztą Tomek, jak sam mówił, bardzo chętnie by wskrzesił. Niestety to jednak nieosiągalne.

Czemu nieosiągalne ? Chodzi o niechęć zespołu do grania utworów z tej płyty, czy o coś innego ?
ederlezi
Syn Burzy

Postprzez Seraf » Pn gru 09, 2013 10:47 am

ederlezi napisał(a):Czemu nieosiągalne ? Chodzi o niechęć zespołu do grania utworów z tej płyty, czy o coś innego ?

Dokładnie tak. Wypowiedź Bogusza po koncercie w Poznaniu, gdy zapytałem o "The Raven" brzmiała mniej więcej tak: [z uśmiechem na twarzy] "Ja nie lubię tej płyty, wolę melodyjne granie, ja tej płyty nie nagrywałem i to nie jest moja muzyka".

Z kolei Dominik powiedział coś w tym stylu: [ironizując] "Nooo pewnie. W ogóle Dead End i Epidemie to moje ulubione płyty. Mógłbym je grać na każdym koncercie". :D
Seraf
Szalony Ikar

Postprzez Nogard » Pn gru 09, 2013 11:25 am

Jakby było duże zapotrzebowanie i ludzie uparcie by wiercili im dziurę w brzuchu, to w końcu by zagrali, problem, że poza kilkoma maniakami ludziom by niespecjalnie na tym zależało i większość woli usłyszeć po raz kolejny numery z pierwszych płyt :mrgreen: Ale myślę, że przy okazjach jak rocznicowe koncerty powinny się pojawiać takie numery.

Rzeczywiście jest pewne pole manewru do odświeżenia setu jak chodzi o trzy poprzednie płyty, bo zwykle pojawia się to samo, a wcale nie są to najlepsze numery. Ale osobiście wciąż najbardziej życzyłbym sobie kilku więcej staroci ;)

Koncercik baardzo elegancki, no i bardzo długi wyszedł, raczej ponad dwie i pół godziny. Jako pierwsza część cała nowa płyta, a potem "best of" już bez żadnych niespodzianek (poza wizytą Sowuli).

Support męczący - niedopasowany stylistycznie, nie trafił w mój gust - jedyny pozytywny punkt, to że był krótki ;)

Fajnie było dużo gęb znajomych zobaczyć i przydałaby się jakaś powtóreczka wkrótce. Frekwencja była bardzo dobra!
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez pamelus » Pn gru 09, 2013 2:03 pm

Mi najbardziej mózg zniszczyli tym: http://www.youtube.com/watch?v=USUt_njfw6Y :D
Lorem ipsum dolor sit amet...
pamelus
Szalony Ikar

Postprzez florciu » Pn gru 09, 2013 2:36 pm

Seraf napisał(a):
ederlezi napisał(a):Czemu nieosiągalne ? Chodzi o niechęć zespołu do grania utworów z tej płyty, czy o coś innego ?

Dokładnie tak. Wypowiedź Bogusza po koncercie w Poznaniu, gdy zapytałem o "The Raven" brzmiała mniej więcej tak: [z uśmiechem na twarzy] "Ja nie lubię tej płyty, wolę melodyjne granie, ja tej płyty nie nagrywałem i to nie jest moja muzyka".

Z kolei Dominik powiedział coś w tym stylu: [ironizując] "Nooo pewnie. W ogóle Dead End i Epidemie to moje ulubione płyty. Mógłbym je grać na każdym koncercie". :D

http://youtu.be/eE6E-e47foI

http://youtu.be/TVB0ITwg07s
florciu
Embrion

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum koncertowe