06.12.2013 - Gniezno (akustycznie)

Informacje oraz relacje z archiwalnych koncertów grupy.

Re: 06.12.2013 - Gniezno (akustycznie)

Postprzez krusejder » Pt lis 29, 2013 4:58 pm

Zakupiłem bilety, odbiorę w dniu koncertu :)
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Marius Magnus » Wt gru 03, 2013 7:15 pm

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że na koncert gnieźnieński będziemy mieć trzy wolne miejsca na trasie Inowrocław-Gniezno-Inowrocław. Jakby ktoś był zainteresowany proszę dać głos, tj. znak. Biletów na koncert, niestety, nie załatwiamy.
Marius Magnus
Syn Burzy

Postprzez Frodli » So gru 07, 2013 12:45 am

No i secik:

1. Mały
2. Na progu życia
3. Kometa Halleya
4. Wszystko będzie o.k.
5. Kawaleria Szatana cz. II
6. Cały czas uczą nas
7. Cień wieczności
8. Przebij mur
9. Coraz mniej
10. Szalony Ikar
11. Czy mnie nie ma
12. Pozorne życie
13. Smak ciszy
14. Dorosłe dzieci
15. Już nie z Tobą
16. Wybieraj sam
17. Jaki był ten dzień
---
18. Pierwsza forsa w tym miesiącu
19. Mały

Krusejder zgarnął setlistę, w razie czego mnie sprostuje :) Niestety wypadły trzy lub cztery kawałki, m.in. Na skrzydłach nut, Przestrzeń-Światło i Lęk. Niektóre były wykreślone, innych po prostu nie zagrali. Szkoda, bo akurat te niezagrane bardzo chciałbym usłyszeć.

Koncert bardzo dobry - pełna sala, dobry set, muzycy w dobrych nastrojach (jedni ubrani bardziej elegancko, inni mniej), Bobiś wygłupiający się przez cały koncert i Bogusz dogryzający Tomkowi i Mariuszowi - wszystko było na swoim miejscu (trzeba było mu mikrofonu do chórków nie dawać) :D
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Marius Magnus » So gru 07, 2013 12:52 am

A my ujechaliśmy w godzinę 10km i postanowiliśmy wracać, bo nie było szans dotrzeć na czas - masakra. Ekipie bydgoskiej też warunki atmosferyczne nie pozwoliły dotrzeć.
Marius Magnus
Syn Burzy

Postprzez Frodli » So gru 07, 2013 1:00 am

Współczuję :( Z powodu pogody wybrałem się godzinę wcześniejszym pociągiem i szczęśliwie dojechałem do Gniezna przed śnieżycą. Za to z powrotem opóźnienie 25 minut.
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Marius Magnus » So gru 07, 2013 1:03 am

Masakra to była, jak niedawno na WSI24 jakaś kobita powiedziała, ze stoi w korku w Markowicach (czyli tuż za naszym miastem) na trasie Inowrocław-Poznań od 12 godzin.
Marius Magnus
Syn Burzy

Postprzez Nogard » So gru 07, 2013 11:15 am

Ałć. No masakra. Niestety w taką pogodę jedynie ew. pociąg, a i tak jest ryzyko, że się utknie w obcym mieście na noc...
Przyznam, że poruszając się po Poznaniu pomyślałem o tym gigu i miałem obawy, czy Turbole będą w stanie na niego dojechać.
(Swoją drogą jak pociąg miał tylko 25 min. opóźnienia to całkiem nieźle, z ostatnich Turboli z Warszawy miał jak ruszał ok. godziny i chyba kilkanaście minut zbił w drodze, a pogoda była dobra).
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez pamelus » So gru 07, 2013 12:35 pm

Wyszedłem koło 14 z pracy i do 16:30 nie udało mi się nawet wyjechać z Warszawy... Potem, nie było już nawet sensu próbować dalej. Nosz przypieprzyło w najgorszym możliwym momencie. :/ EddiePoland i MikeKilo też utknęli pod Żninem i nie dojechali.

No nic, mam nadzieję, że dziś uda się dotrzeć.
Lorem ipsum dolor sit amet...
pamelus
Szalony Ikar

Postprzez krusejder » N gru 08, 2013 12:18 pm

Na szczęście dotarłem do Gniezna wcześniej niż Xawery i doświadczyłem go jedynie wtedy, gdy poszedłem po odbiór biletów. Nie kusiłem później losu i na koncert / z powrotem poruszałem się taxówą ;) Pozdrowienia dla pana taksiarza, który nie mając wydać przy 1m kursie, dał mi go na krechę :)

Bardzo fajny dom kultury, miejsce a zwłaszcza ludzie, od dyrektora po portierów. Szczególnie Pani Sekretarka, u której były bilety zdeponowane.

Koncert bardzo rodzinny - myślę, że z 1/3 uczestników to byli krewni i znajomi Bogusza i innych TurboKrólików ;)

Set - hmmm Wziąłem ja set przypisany do Strusia, który miał się nijak do oficjalnego, który miał Voyth. Strusiowy set byłby lepszy, ale nie ma na co narzekać. Zwłaszcza, gdy się to potraktuje jako aperitiv przed głównym daniem zaserwowanym w sobotę w Niebieskiej Nucie.

W sobotę rano zwiedziłem co nieco Gniezno (katedrę, rynek, najbliższe okolice) i mam nadzieję, że niebawem tam wrócę. Tę stolicę naszej Ojczyzny znam zdecydowanie najsłabiej, za co mi serdecznie wstyd.

Coś się wrzuci z nagrań do sieci ;) Dam znać w owej sprawie :)
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Wiwern » N gru 08, 2013 4:11 pm

Krusejda... no nie dane nam było pogadać wczoraj, ale za sam styl pisania i ciekawe poglądy masz u mnie flaszkę w zawieszeniu ;) A na Turbo akustycznie byłem raz i nic nie pamiętam, bo chlałem z Bobisiem i Dominikiem przed koncertem :D Jak więc będzie kiedyś sztuka akustycznie, to się przejdę. Mogli by zagrać "Może tylko płynie czas"...
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez krusejder » N gru 08, 2013 6:24 pm

https://www.youtube.com/watch?v=Tp3mmnbS71U Cień wieczności

https://www.youtube.com/watch?v=4d5i5RWvNJc Cały czas

p.s. Wiwern - nie poznałem Cię przez fryzurę :( Smutek :(((
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez MikeKilo » N gru 08, 2013 8:13 pm

Bydgoską kawalerię szatana w piątek pokonał huragan Ksawery i zaspy śnieżne. W woj. kujawsko-pomorskim korki razem miały 170 km długości, wiele innych dróg zablokowały wywrócone tiry, ludzie po kilkanaście godzin byli w polu w samochodach uwięzieni, dzieci z autobusów ewakuowała do szkół i remiz straż oraz policja itd. Odcinek DK5 Gniezno-Szubin był zablokowany w obie strony, na jakiejś stacji pod Inowrocławiem chyba zgromadziło się.... 300 osób. To taki skrót tytułem wstępu.

Z Eddiem się bez walki nie poddaliśmy, ruszyliśmy wyekwipowani na wypadek utknięcia w terenie (śpiwory, termosy, jedzenie, latarki itd.), dość mozolnie dotarliśmy do Żnina (który był cały zastawiony tirami) i tam się dalej już nie dało, ale najgorszy był powrót - trasą na Łabiszyn pół drogi w sznurku samochodów 5-10 km/h w takiej zawiei, że widoczność spadała do metrów, a chwilami drogi się trzymałem głównie w oparciu o gpsa, a nie to, co widziałem przez szybę :D Cała wycieczka, marne 65 km, zajęła 3 godziny. Piszę o tym dlatego, że wszystkim zmotoryzowanym, jak takie paskudztwo pogodowe znów się przytrafi, serdecznie odradzam pchanie się w takie warunki w trasę - ani to bezpiecznie, ani rozsądne, nigdy więcej.

Pozostaje mi podziwiać nagrania Krusejdera i cieszyć się, że rzutem na taśmę, ale udało się nam zaliczyć sobotni Poznań.
Stay heavy! \m/
MikeKilo
Anioł Zła

Postprzez Zagor » Pn gru 09, 2013 3:02 pm

O, nowy baner. :)

nagrania jak zwykle klasa. Fajnie brzmi "Cień" akustycznie.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Bogusz Rutkiewicz » Wt gru 10, 2013 12:29 am

http://www.informacjelokalne.pl/index.p ... &Itemid=20

suwenirek z Gniezna dla Was diabełki :-)
Bogusz Rutkiewicz
Basista Turbo
Basista Turbo

Postprzez Frodli » Wt gru 10, 2013 12:55 am

Dzięki wielkie, nawet załapałem się na zdjęcie publiczności :D

Obrazek

W koszulce Luxtorpedy, drapię się po uchu :) Widać też kawałek twarzy Krusejdera i całą małżonki :)
Frodli
Upiór w Operze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum koncertowe