04.05.2013 - Gniewkowo

Informacje oraz relacje z archiwalnych koncertów grupy.

04.05.2013 - Gniewkowo

Postprzez OzzMaster » Śr sty 09, 2013 7:46 pm

Obrazek
OzzMaster
Moderator
Moderator

Re: 04.05.2013 - Gniewkowo

Postprzez 19kojot91 » Pt sty 18, 2013 10:39 am

Nooo ja już są w Gniewkowie warto byłoby zahaczyć o Bydgoszcz i Nakło!
19kojot91
Syn Burzy

Postprzez eddiepoland » Pn sty 21, 2013 1:09 pm

Fajnie, pewnie zawitamy ekipą z Bydgoszczy.

@Kojot - Raczej nie ma co liczyć, całkiem niedawno Turbo grało w Toruniu. Poza Estrada ssie pod względem nagłośnienia/widoczności na scenie/oświetlenia, a do Marleya jak przyjdzie 50 osób to będzie sukces. Także jak już mają znowu gdzieś grać w naszej okolicy ( pewnie dopiero po premierze nowej płyty ) to wolę żeby już grali w toruńskim Lizardzie lub odnowionej Od Nowie. ;)
I've got to rock to stay alive! \m/
eddiepoland
Szalony Ikar

Postprzez MikeKilo » Pn sty 21, 2013 11:04 pm

Ciekawe co to będzie, analogicznie jak bywa w Wlkp czasem jakaś impreza miejska? Czekamy na szczegóły-to weekend majowy, ale jak nie wyjadę daleko, to się melduję :)
Stay heavy! \m/
MikeKilo
Anioł Zła

Postprzez pamelus » Wt sty 22, 2013 2:15 am

Eddie, a może do tego Gniewkowa rowerami? Jest fajna trasa przez las, a to na tyle niedaleko, że powrót nocą nie będzie problemem. W ogóle ciekawe, jak tam będzie z frekwencją - to jakieś dni miasta?
Lorem ipsum dolor sit amet...
pamelus
Szalony Ikar

Postprzez 19kojot91 » Cz sty 24, 2013 1:20 am

eddiepoland napisał(a):Fajnie, pewnie zawitamy ekipą z Bydgoszczy.

@Kojot - Raczej nie ma co liczyć, całkiem niedawno Turbo grało w Toruniu. Poza Estrada ssie pod względem nagłośnienia/widoczności na scenie/oświetlenia, a do Marleya jak przyjdzie 50 osób to będzie sukces. Także jak już mają znowu gdzieś grać w naszej okolicy ( pewnie dopiero po premierze nowej płyty ) to wolę żeby już grali w toruńskim Lizardzie lub odnowionej Od Nowie. ;)

Co do Marleya nie masz racji, koncerty z serii Marley Metal Fest są organizowane dość regularnie i powiem Ci,że frekwencja lepsza niż na metalowych koncertach w estradzie(poza tymi "modnymi" otoczonymi kultem wśród najmłodszej metalowej młodzieży:P ).
Co do Torunia, w ostatniej chwili zrezygnowałem z powodu wyższej siły, a Gniewkowo na 90% odwiedzę
19kojot91
Syn Burzy

Postprzez MikeKilo » Pn kwi 22, 2013 9:27 pm

Co taka cisza? Koncert już niedługo :) Bydgoszcz się melduje na 99%, kto jeszcze? Wlkp? :>
Stay heavy! \m/
MikeKilo
Anioł Zła

Postprzez 19kojot91 » So kwi 27, 2013 11:55 pm

Melduję obecność!
19kojot91
Syn Burzy

Postprzez 19kojot91 » Wt maja 07, 2013 11:14 am

Koncert zaliczam do niezwykle udanych, mimo iż się porobiłem trochę za mocno to koncert pamiętam doskonale:P
Black Fury nie moja bajka nawet nie udałem się pod scenę.
Thermit, za każdym razem udowadniają,że są koncertową maszyną do zabijania, zostałem zniszczony ponownie.
Menace słuchałem ze sporej odległości nie będę oceniał.
Chainsaw przyzwyczaił już do pewnego poziomu i poniżej niego nie schodzą.
No i wisienka na tym torcie. Turbo! Mam taki niedosyt,że będę kombinował w najbliższym czasie na któryś z koncertów, choć po cichu liczę,że pojawią się gdzieś bliżej, a "słowe pełne słów" chodzą za mną nieprzerwanie od soboty. :D
19kojot91
Syn Burzy

Postprzez eddiepoland » Cz maja 09, 2013 9:01 pm

Mam wreszcie trochę więcej czasu więc mogę skrabnąć relacje. Z Kamienia Krajeńskiego gdzie spędzaliśmy majówkę z bydgoska ekipa dojechaliśmy do Gniewkowa na końcówkę koncertu Menace. Zespół jakoś specjalnego wrażenia na mnie nie zrobił.
Miejscem koncertu był wybetonowany placyk w parku ze starą dość spora zadaszoną scena. Oświetlenie ( dwie stojace lampy halogenowe i parę stojacych kolorowych błyskotek ) i nagłośnienie ( zbieranina różnej wielkości kolumn ) wrażenie robiło raczej marne ale w mojej opinii dało całkiem radę. (przynajmniej pod sceną) Sporo ludzi siedziało na ławkach i popijało piwo, dopiero późneij pod scena zrobiło się gęściej.
Po strasznie długiej przerwie technicznej na scenę wyszedł Chainsaw z rodzimego miasta, chłopaki sa w świetnej formie, stare utwory w nowych aranżach jak i nowe brzmia świetnie (Kill Yourself to świetny opener!), co zreszta można obejrzeć na niedawno ich wydanym DVD, które zreszta kupiłem po koncercie za 25zł - szczerze polecam, fajnie jakby Turbo nagrało coś podobnego!!!
Po Chainsaw kolejna dość długa przerwa techniczną i ze sporą obsuwą na scenę wyszła gwiazda wieczoru.Tradycyjnie na otwarcie duet Intro+Na progu życia, potem parę starszych kawałków ( Już nie z Tobą, Słowa Pełne Słów ), dokładnie już nie pamiętam. Odegrane zostały prawie całe Dorosłe Dzieci. Gdzieś w połowie "Mówili kiedyś" Bobiś zamienił się z Struszczykiem rolami, tj. Tomek wcielił się w perkusistę, a Bobiś w szalonego wokalistę. :D (https://plus.google.com/photos/11070162 ... 9357546418) Po finale wieczoru w postaci kultowego tytułowego utworu odegrane zostały jeszcze Kawaleria Szatana cz. II, Noc Już Woła i na koniec Jaki był ten dzień. Nie było na koniec "Małego" ani bisów, prawdopodobnie ze względu na obsuwę, późną porę i to że ludzie zaczęli się rozpraszać...
Ogólnie obydwa koncerty bardzo udane, trochę pozostał niedosyt po Turbo ze względu na dość krótki set ale będzie można nadrobić w najbliższą sobotę w Kwidzyniu. ;)

Przybliżone setlisty, możliwe że coś pominąłem w secie Turbo:
Chainsaw:
1. Kill yourself
2. Welcome to hell
3. Masters of shattered dreams
4. Breaking the Law
5. Otchłań
6. Significance (nowy)
7. Strenghth of purpose (nowy)
8. The carving (nowy)
9. Canton eyes
10. Supernatures queen
11. Obsession

Turbo:
1. Na progu życia
2. Już nie z tobą
3. Kometa Halleya
4. Słowa pełne słów
5. Wybieraj Sam
6. Szalony ikar
7. Przegadane dni
8. Ktoś zamienił
9. W sobie
10. Pozorne życie
11. Mówili kiedyś
12. Dorosłe dzieci
13. Noc już woła
14. Kawaleria szatana cz. II
15. Jaki był ten dzień

Na bonus dorzucam swoje nagranie W sobie:
http://www.youtube.com/watch?v=5-7x-YEqh8k ;)

Fajne fotki jednego z fotografów:
https://plus.google.com/110701626860623272291/photos
eddiepoland
Szalony Ikar

Postprzez MikeKilo » So maja 11, 2013 3:07 pm

Mogę się podpisać w pełni pod tym, co Eddie napisał - spoko impreza była i dobra zabawa. Z uwagi na dojazd z majówki wcześniejsze zespoły pominęliśmy (dotarliśmy w trakcie Menace i nas nie urzekło), scena z wyposażeniem wizualnie nie powalały, ale dały radę, a do obsuw się przyzwyczaić można - w Polsce to chyba zaskakującą rzadkością jest dokładne trzymanie się rozpiski :D

Na minus mały jedynie uroki darmowej imprezy, czyli dość przypadkowa publiczność, w tym trochę młodzieży, która po różnych używkach straciła kontakt z otaczającą rzeczywistością. Niby takich garstka była, ale jednak to w połączeniu z biernością ochrony trochę psuło zabawę-kolega był świadkiem, jak ktoś wlazł do namiotu dla zespołów i użerać z nim się musiały się z nim panie prowadzące merch Chainsaw, paru innym się wydawało, że pogo=tratowanie i popychanie spokojnie stojących osób itp. Do tego pod koniec występu gwiazdy wieczoru część ludzi zaczęła się rozchodzić już :|
Chyba dlatego Turbo zagrało nieco krócej, niż w Warszawie na Jagórfest, ale i tak razem z Chainsaw pozamiatali i było warto przyjechać :)
Stay heavy! \m/
MikeKilo
Anioł Zła

Postprzez Marius Magnus » N maja 12, 2013 9:43 am

http://youtu.be/em7CEAQiUaM -pozdrawiamy użytkownikow MikeKilo i Eddiepoland, z którymi co chwila "mijamy się" na koncertach.
Marius Magnus
Syn Burzy

Postprzez eddiepoland » N maja 12, 2013 2:13 pm

Dzięki marius magnus za pozdrowienia i nazwajem. ;) Stay heavy! \m/

A propo mojej relacji:
eddiepoland napisał(a):Chainsaw:
(...)
8. The carving (nowy)

Nie mogę edytować ale sprostuję, że oczywiście The carving to nie jest nowy utwór, pochodzi z Evilution. :epicfail:
eddiepoland
Szalony Ikar

Powrót do Archiwum koncertowe