Wywiad - komentarze fanów (2011)

Wywiady, bootlegi, recenzje i artykuły wszelakie oraz inne materiały podobnej maści.

Re: Wywiad - komentarze fanów (2011)

Postprzez krusejder » Pn cze 20, 2011 2:58 pm

coś mamy zastój z wywiadami z muzykami TURBO :/
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Harnas » Cz cze 23, 2011 1:08 am

Chwilowo tracę jakoś nadzieje na to że Wojtek odpowie na pytania a szkoda szkoda.... :cry:
Harnas
Syn Burzy

Postprzez Zagor » Śr cze 29, 2011 5:57 pm

Krzyżyk - wielkie dzięki za odpowiedzi. :)
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Paulo » Cz cze 30, 2011 7:23 am

Tomku, miło że pamiętałeś o nas.
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez krusejder » Cz cze 30, 2011 8:49 am

Tomku, dzięki za wszystko :) Powodzenia !

Do zobaczenia na Twoich koncertach lub w dowolnym innym miejscu świata ;)
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Żubr » Pn lip 04, 2011 1:25 pm

o fajnie ;) dzięki Ci za wywiad.
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez kupao » Cz lip 07, 2011 3:32 pm

krusejder napisał(a):Tomku, dzięki za wszystko :) Powodzenia !

Do zobaczenia na Twoich koncertach lub w dowolnym innym miejscu świata ;)

Ta wiadomość brzmi trochę tak, jakbyś żegnał odchodzącego z zespołu Tomka..
kupao
Embrion

Postprzez OzzMaster » Cz lip 07, 2011 6:21 pm

No bo tak jest :)
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez Harnas » Cz lip 21, 2011 12:32 am

Jak dla mnie wywiad z Panem Wojtkiem jest chyba najbardziej oczekiwany dla wszystkich z forum..... Jak zobaczę kiedyś że są na niego odpowiedzi buźka mi się uśmiechnie :D tylko aby ta odpowiedz zaistniała przed wydaniem nowej płyty
Harnas
Syn Burzy

Postprzez krusejder » Wt wrz 27, 2011 4:05 pm

No i są odpowiedzi !! Właśnie skończywszy czytać :) Buźka się uśmiecha, choć nie miała tego dziś czynić, bo niestety odpuszcza dzisiejszy koncert ku pamięci p. Sobczaka.

A szczególnie dziękuję za odpowiedź na pytanie o szanse zagrania całego STRAŻNIKA. Byłoby naprawdę świetnie :)))
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez nat54ret » Wt wrz 27, 2011 6:50 pm

Wywiad jest to smutny i dołujący. No naprawdę nie da się ukryć, że Pan Wojciech ma żale do wszystkich i wszystkiego o to, że ludzie nie wielbią zespołu na ulicy i nie przychodzą sami proponując milionowe kontrakty. Jest też ciągle to wspominanie (straciliśmy szansę, inaczej by się potoczyło, mogliśmy być, ZROBIŁEM BŁĄD). Cała historia Turbo to błędy i niespełnione nadzieje.
Niby Pan pisze, że nie można żyć przeszłością i robić nowe rzeczy. Ale na przestrzeni kilku lat, w 99% Pana wywiadów które tak sobie czytam/oglądam/słucham, jest jakiś smutek, żal i ciągłe narzekanie. Że stracone nadziej, że dzisiejsze czasy beznadziejne, że ogólnie wszystko totalnie do dupy.
Nawet fani którzy nagrywają swój ukochany zespół na pamiątkę podczas koncertu, to złodzieje. Przecież niektórzy są pierwszy raz, czekają kilka miesięcy, więc chcą mieć pamiątkę na całe życie z tej chwili. Zabronić im? A jednocześnie przecież wszyscy tu żałują, że nie ma nagrań (KIEPSKIEJ JAKOŚCI) starych Turbo z lat 80,90..

Z takim podejściem nie można normalnie funkcjonować. Negatywne emocje. Trzeba myśleć pozytywnie. Działać, robić coś w tym kierunku, a nie narzekać. Żeby zmieniła się sytuacja Turbo, nie wystarczy tylko (aż) nagrać super płytę. To już będzie trzecia z kolei (po Tożsamości, Strażniku..) i co ? Nic się nie zmienia. Trzeba zmienić mentalność, zrobić coś samemu. NIC SAMO NIE PRZYJDZIE. Przecież ot tak ktoś nie sypnie kasą z nudów. Przez tyle lat w tym świecie muzycznym nie wyrobił sobie Pan/zespół kontaktów? Z mediami, z organizatorami, z wytwórniami, z innymi muzykami itd itp ? Jak ktoś siedzi w branży to jakieś kontakty przecież ma. Pan się żali że nie puszczają w radiu. A my mam to załatwić ? Ktoś Panu to załatwi po przeczytaniu Pana żalu w wywiadzie ?

Pisze Pan, że popełnia błędy. To rzecz ludzka. Uczyć się można całe życie. Mogę ze swojej strony dać radę - jeżeli Pan ma dość przeszłości, starych nagrań własnego zespołu dość fanów nagrywających filmiki na youtube, radia, ludzi, w ogóle wszystkiego - proponuję zakończyć działalność muzyczną (zespoły, płyty). Może Pan zająć się dawaniem lekcji gry na gitarze i zapewne będzie Pan zarabiał więcej niż teraz, albo zacząć robić coś zupełnie innego.

Na pytanie fanów o trasę 1988 (liczących na jakieś informacje, smaczki itd.), pisze o Pan że "Państwo ma głęboko w dupie sztukę (..) Liczą się cycki i dupy". :|

Nie jestem od udzielania rad, ale sam Pan pisze że ciągle popełnia błędy, więc może jednak Pan posłucha głosu innych. Jak nic się nie zmieni, wyjdzie kolejna płyta Turbo (jak Strażnik) i tyle. I będzie jak jest. Proponuję Panu, wszystkim - porzucenie przeszłości całkowicie, nie rozmyślanie o tym że można było zrobić wielkie kariery 20 lat temu, porzucenie negatywnych emocji o ludziach, radiach, rzeczywistości. Proponuję zacząć MYŚLEĆ POZYTYWNIE i DZIAŁAĆ w kierunku by coś się zmieniło, a nie czekać aż samo z nieba spadnie.
Pozdrawiam
nat54ret

Postprzez krusejder » Wt wrz 27, 2011 8:02 pm

Zupełnie się nie zgadzam z Twoją opinją. Wywiad jest po prostu szczery i zawiera myśli autora a nie dyplomatołkowe frazesy. Może na jednym odcinku (zgadnijcie którym he he he) jest nieco dyplomacji, ale i za to szacunek.

Rzeczywiście, prawda o Turbo jest nie do końca wesoła. Zarówno skład "klasyczny", który Voyth wspomina jak i obecny, to muzycy światowej klasy. O ile ma świadomość, że porażka z lat 80-tych to splot zmian stylistycznych i ówczesnego managera, to ma prawo do frustracji, jeśli idzie o dzień dzisiejszy. Wierz mi, mam ją codziennie, jak patrzę na co idą pieniądze przeznaczone na kulturę.

Zespołowi brakuje dobrego i uczciwego impresarja. Popadasz w "złote rady" gdy mówisz: "trzeba myśleć pozytywnie, zrobić coś samemu". Bardzo przepraszam, piszesz do faceta, który ma 55 lat, który w swojej działce jest jednym z
najlepszych na świecie. Nie oczekuj, że równocześnie będzie też Henrykiem Fordem, Lee Iacoccą i Billem Gatesem.

I mnie ubodło nazywanie ludzi, którzy ściągają muzykę z netu "złodziejami". Nie tędy droga. Bez ściągania z netu "Strażnika" nie dowiedziałbym się o jego istnieniu, bo ostatnia płyta o jako takiej promocji to był "Avatar". Zresztą, po pierwsze prawa autorskie są sztuczne, a po drugie ... najwięcej muzyki kupują legalnie ci, którzy
ściągają ją nielegalnie. Jako dygresję dodam, że "piraci" "kradną" zyski potencjalne, podczas gdy prawdziwymi złodziejami są tzw. organizacje zarządzające prawami autorskiemi. A w mediach cisza na ten temat.

> Nawet fani którzy nagrywają swój ukochany zespół na pamiątkę podczas koncertu, to złodzieje.

Pan Wojtek tego nie mówi! Pisze: "Teraz wszyscy po kryjomu nagrywają koncerty i wystawiają nielegalnie na FACEBOOKU, albo na YOTUBE. I możesz sobie nagwizdać. Z jednej strony to świetna reklama, z drugiej strony to dostarczanie ludziom zazwyczaj materiałów kiepskiej jakości i zatrzymywanie ich w domach. Naród jest rozleniwiony i rozwydrzony darmowymi imprezami. I nikogo to nie interesuje, ze potem nikt nie chce chodzić i płacić za bilety na polskich artystów jak można wejść w INTERNET nie wychodząc z domu i obejrzeć koncert lub jego fragment, a za zaoszczędzone pieniądze kupić browary i pogadać z kumplami słuchając muzy kiepskiej jakości."

Ma tu sporo racji. Ale manager powinien wskazać mu, jak wyzyskać pozytywne strony sytuacji, które jak widzimy są.

> Na pytanie fanów o trasę 1988 (liczących na jakieś informacje, smaczki itd.), pisze o Pan że "Państwo ma głęboko w dupie sztukę (..) Liczą się cycki i dupy".

Nat54ret pracujesz w "Gazecie Wyborczej" ? Bo ta manipulacja wygląda jak z Czerskiej ://///
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez nat54ret » Wt wrz 27, 2011 9:22 pm

Jaka manipulacja ? Pytanie było o trasę z '88. Od kogo jak nie od Pana Wojtka mamy się dowiadywać czegokolwiek ?? Ok, nie pamięta.. szkoda. Ale na to pytanie odpowiedział atakiem na dzisiejszą rzeczywistość. Nie chcę oceniać wypowiedzi, no ale po to pytamy np o trasę z 88 żeby się dowiedzieć czegoś o niej, a jaka rzeczywistość jest każdy wie i ma swoje zdanie na ten temat.

Ogólnie szkoda że niewiele jest materiałów z tamtych czasów - nie ma setlist, nie ma nagrań, nie ma wiedzy, nic nie ma. Szkoda.

A złote rady - skoro mówi ciągle że popełnia błędy - jak zresztą każdy człowiek - no to daję rady. Nie dawałbym komuś kto nie popełnia błędów.
Nieważne jakie ktoś ma stanowisko, zasługi, majątek itd. Mądrość człowieka poznaje się po tym że umie słuchać racji innych, przemyśleć sprawę i ewentualnie zmienić swoją decyzję. A nie się obrażać czy odpowiadać atakiem. Nikt nie jest najmądrzejszy na świecie i gdyby (teraz tak ogólnie) więcej ludzi się nawzajem tak prawdziwie słuchało, to na świecie byłoby lepiej.

edit:
A tak w ogóle, a propo zespołu i tego że nic się nie zmienia. Jak ma się zmieniać, jeżeli nawet tu na forum nic się nie zmienia. W połowie maja pytałem czy mogę jakoś pomóc, udzielać się. Usłyszałem że fajnie że chcę pomóc, ale nie potrzeba. Coś, gdzieś, jakoś, już się robi cały czas. Minęło 5 miesięcy! i o niczym nie słyszałem, nic nie widziałem. 6 września Krusejder też chciał dać multimedia, złożyć się na stronę (ogólnie włożyć swój wkład) i też został zgaszony: "Temat w trakcie realizacji i stale posuwa się do przodu. Tyle mogę powiedzieć na chwilę obecną." Usłyszałem 5 miesięcy temu to samo.
Nikt nie zwrócił się do mnie o cokolwiek. Nie skorzystał z mojej pomocy. Uważam że od Krusejdera trzeba było wziąć multimedia, bo może mieć coś co nikt inny nie ma. Tak samo korzystać z pomocy nas tutaj, póki jesteśmy chętni. Wiem że po mnie nikt nie będzie płakał, ale moje jakieś tam umiejętności, kasa czy zasięg (kielce, kraków), zapał i chęci, może jednak by się do czegoś przydały. Ale nie to nie. Prosić się nie będę. Róbcie to sami, w tajemnicy i odrzucajcie chęć pomocy.
nat54ret

Postprzez krusejder » Wt wrz 27, 2011 11:03 pm

Manipulacja polega na tem, że w prawie każdem pytaniu odpowiedź Voytha jest znacznie szersza niż pytanie. Jakby on miał pijarowca, to przyciąłby wszelkie dygresje i dostałbyś 1/3 wywiadu. Byłoby lepiej ?

Natomiast co do drugiej kwestji, przyznaję rację. Znam zaangażowanie chłopaków z FC, czyli naszych modów i adminów, ufam im, ale doskonale widzę, że można by zrobić więcej. I to rzeczy bardziej twórczych niz złożyć się na ulotki i poroznosić je, przy całym szacunku dla tamtej akcji. Też się nie będę prosił, mam i tak za wiele rzeczy na głowie w rozmaitych stowarzyszeniach, fundacjach i redakcjach, gdzie nie wszystko działa jak powinno i muszę łatać rozmaite przecieki i dziury. A przecież jeszcze muszę mieć wolny czas dla Osoby, która jest dla mnie najważniejsza.
krusejder
Żołnierz Fortuny

Postprzez Żubr » Śr wrz 28, 2011 8:28 am

Powiem Wam że wywiad jest bardzo szczery i bardzo prawdziwy, Wojtek powiedział bez ogródek jak jest. Nie wielu muzyków metalowych by się na to zdecydowało, woleli by mówić że jest wspaniale itp...

Z mojej strony bardzo dziękuję P. Wojtku za ten wywiad i szczere słowa, uchylenie rąbka tajemnicy naszego ulubionego zespołu !! Dzięki serdeczne ;) Pozdrawiam
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prasa i media