Wywiad - komentarze fanów (2011)

Wywiady, bootlegi, recenzje i artykuły wszelakie oraz inne materiały podobnej maści.

Re: Wywiad - komentarze fanów (2011)

Postprzez Frodli » Śr wrz 28, 2011 12:25 pm

Żubr napisał(a):Powiem Wam że wywiad jest bardzo szczery i bardzo prawdziwy, Wojtek powiedział bez ogródek jak jest. Nie wielu muzyków metalowych by się na to zdecydowało, woleli by mówić że jest wspaniale itp...

Z mojej strony bardzo dziękuję P. Wojtku za ten wywiad i szczere słowa, uchylenie rąbka tajemnicy naszego ulubionego zespołu !! Dzięki serdeczne ;) Pozdrawiam
To samo chciałem napisać, pozostaje podpisać się rękami i nogami :-)

Dziękuję bardzo za wywiad, warto było czekać :-)
Podnieś twarz, zaufaj Światłu
Frodli
Upiór w Operze

Postprzez Zagor » Śr wrz 28, 2011 11:00 pm

nat54ret: Pytań do Wojtka było ponad 60, a widzisz ile dopuściliśmy do ostatecznego wywiadu. I w ogóle pytań o setlisty miało nie być, ale ostatecznie się pojawiły (a wiele podobnych poleciało do kosza). Zrozum, że minęło ileś lat od tamtych koncertów i pamięć niestety zawodzi. Ja osobiście od początku wątpiłem że w tym wywiadzie padnie jakakolwiek setlista z wielu powodów. Niestety spójrz prawdzie w oczy, że Turbo nie ma jakiejś niesamowitej bazy archiwaliów i opisanego każdego z koncertów z przed ponad 20 lat jak chociażby Metallica.

I trochę nie rozumiem Twojej roszczeniowej postawy w stosunku do muzyka, który dostał najwięcej pytań i odpowiedział na nie szczerze i wyczerpująco może poza tym jednym mniej ważnym. Były różne komplikacje, które zostały wyjaśnione w poście przed odpowiedziami, wydaje mi się że powinieneś zrozumieć. Ale dobra... nie ma odpowiedzi - źle, są odpowiedzi - jeszcze gorzej.

Krusejder: nie dalej jak trzy tygodnie temu pisałem z Tobą na temat spraw fan klubowych, wyjaśniłem nieco i byłem pewien że się rozumiemy. Ale chyba się myliłem.

nat54ret napisał(a):A tak w ogóle, a propo zespołu i tego że nic się nie zmienia. Jak ma się zmieniać, jeżeli nawet tu na forum nic się nie zmienia. W połowie maja pytałem czy mogę jakoś pomóc, udzielać się. Usłyszałem że fajnie że chcę pomóc, ale nie potrzeba. Coś, gdzieś, jakoś, już się robi cały czas. Minęło 5 miesięcy! i o niczym nie słyszałem, nic nie widziałem. 6 września Krusejder też chciał dać multimedia, złożyć się na stronę (ogólnie włożyć swój wkład) i też został zgaszony: "Temat w trakcie realizacji i stale posuwa się do przodu. Tyle mogę powiedzieć na chwilę obecną." Usłyszałem 5 miesięcy temu to samo.

Kto Ci napisał, że nie potrzeba? Naginasz fakty. Przyjęliśmy do wiadomości, że jest osoba, która może zrobić taką i taką rzecz i bardzo za to dziękujemy. Po prostu jakiś większy projekt i możliwości można odłożyć na okres wydawania nowej płyty. Wtedy jest najlepszy czas na robienie reklam i tego typu podobnych rzeczy z wiadomych powodów.

A Krusejder szanowny Kolego nie został zgaszony. Jest dokładnie o wszystkim poinformowany. A taka konkretna odpowiedź pojawiła się na forum, bo jest po prostu zgoda z prawdą.

Chciałem, żeby to była niespodzianka, ale trudno. Strona fan klubu jest zrobiona a od jakiegoś czasu wypełniamy ją treścią. Nienawidzę podawać jakichkolwiek terminów kiedy będzie działała, bo zawsze jest tak że są poślizgi. Może pojawi się w listopadzie, może w grudniu, może nawet na początku roku albo później. Ma coś sobą reprezentować, bo po co wypuszczać w sieć kopię turbo.art.pl?
Wszyscy pracujemy, uczymy się, mamy różne sytuacje życiowe, popatrzcie na siebie i zrozumcie, że czasem jest tak że choćbyście chcieli nie wiadomo co zrobić, to nie da rady, bo nie można. Czy zawsze jest tak, że jak coś zaplanujecie, to wychodzi idealnie, co do minuty? Nie sądzę.
Na stronę poświęcamy swój wolny czas, którego zbyt wiele nie mamy, ale stajemy na głowie, żebyście mogli niedługo już wpisywać w przeglądarkę nowy, fajny adres, poczytać sobie newsy, jakieś ciekawostki...
Po co mamy zakładać na forum topic i pisać co miesiąc, że premiera strony przełożona na dalszą przyszłość, bo coś tam nie wyszło i z czymś tam się nie udało zdążyć? Będzie to samo co z płytą Kata, która wychodziła 6 lat... Więcej gadania niż robienia.

A Panu Wojtkowi dziękuję za odpowiedzi, świetnie się je czytało. Warto było czekać.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez nat54ret » Cz wrz 29, 2011 12:36 am

Nie chcę żeby wszyscy łącznie z zespołem mnie nienawidzili.. po prostu piszę co myślę. Szczerze.
Powiedział to Grzegorz Kupczyk - że bycie muzykiem to praca. My kupujemy płyty, kupujemy bilety, a zespół, Grzegorz Kupczyk, Wojciech Hoffmann zarabiają dzięki temu. Więc skoro to ich praca, czemu nie wymagać niejako od nich zaangażowania ? Pisałem, że od kogo, jak nie od niego możemy się czegokolwiek dowiedzieć ? Wiem że nie ma takich archiwaliów Turbo. Ale na jakiekolwiek pytanie można odpowiedzieć z biegu, bez zastanowienia, albo się dłużej zastanowić, pomyśleć, przypomnieć, czy przygotować do tego. To nie zarzut, wiem że Pan Wojciech ma ważniejsze sprawy na głowie, ale na pewno jakby się dłużej zastanowił, poszperał, podumał, to by sobie coś przypomniał. Dobry kontakt z fanami poprzez udzielanie satysfakcjonujących odpowiedzi, to część tej ciężkiej pracy muzyka. Skoro praca jak praca, no to niektórzy pracują na budowie 10-12 godzin dziennie, inni ratują życie przeprowadzając operacje w szpitalu, a od muzyka wymagałbym troszeczkę zaangażowanie, czy choćby pamiętanie tytułów utworów płyty własnego zespołu, czy od czasu do czasu opowiedzenie jakiejś anegdoty, smaczków ze starych tras z lat 80.. Czy oczekuję za dużo ?

Oj nie nie.. nie mówię że jak nie ma odp to źle, a jak są, to jeszcze gorzej. Naprawdę cieszę się że Pan Wojciech w ogóle odpisał. Że odpowiedział na pytania. Bardzo dziękuję i bardzo się cieszę. Ale temat ' KOMENTARZE FANÓW' po to jest by komentować. Więc komentuję. Czyż nie po to to jest zrobione? Więc wyrażam swój komentarz.

Co do fan klubu. Trochę nie podoba mi się, że jest to swoista tajemnica. Nie rozumiem tego. To wspólna sprawa, zespołu, fanów, forumowiczów.. dlaczego to sekret? Nigdy nikt nie napisał jakiego typu pomoc mogłaby być potrzebna. Nie napisał co się w ogóle robi. Nikt by nie gonił o terminy, tylko każdy by się cieszył że coś wie. Nie można nawet od czasu do czasu pokazać częściowych efektów? A tak to słyszę że w zamknięciu kilku wybrańców działa, coś wie.. o to chodzi - że chcecie czuć się wyjątkowi, najlepsi, najważniejsi, nie wiem ? :) No bo nie rozumiem.

Dostałem jasno do zrozumienia że żadna pomoc nie jest potrzebna 5 miesięcy temu. Brzmiało to mniej więcej tak, że 'no spoko, fajnie, jak coś to się odezwiemy, ale my tu robimy, wszystko idzie do przodu i tyle'. Nie odezwał się nikt, a wiedzę na temat tego co jest robione, mam zerową.
Szkoda. Jak pisałem, wiem że nikt po mnie nie będzie tu płakał, ale w sytuacji w jakiej jest zespół, forum itd powinno nam i Wam wszystkim zależeć na jak największej liczbie osób, szczególnie takich którzy wyrażają chęć pomocy i działania.
Ale nie będę się na siłę prosił. A kiedyś zajmę się czymś innym i nawet jak wtedy coś wyskoczy i będzie potrzebna pomoc - mnie już może nie być.
nat54ret

Postprzez pamelus » Cz wrz 29, 2011 12:56 pm

Co do strony to chyba poprę nata, bo mamy w tej chwili czeski film, nikt nic nie wie. Ja na przykład dopiero w tym momencie dowiedziałem się, że są jakieś plany. A skoro ma być to strona dla nas, fanów, to powinna już gdzieś testowo wisieć i każdy powinien mieć możliwość zgłaszania uwag, choćby tutaj na forum: czy to do wyglądu, czy do sposobu działania, czy do planowanej zawartości merytorycznej.

W tej chwili wygląda to trochę tak, jakbyście za te powiedzmy pół roku chcieli powiedzieć, "oto strona, zrobiliśmy ją poświęcając swój cenny czas, nie podoba się to spierdalać". Nie tędy droga.
Lorem ipsum dolor sit amet...
pamelus
Szalony Ikar

Postprzez Zagor » Cz wrz 29, 2011 1:55 pm

No to macie jakieś dziwne i mylne wyobrażenie o tych wszystkich sprawach.

Jak strona będzie skończona w wymaganym stopniu, to dopiero wtedy każdy forumowicz będzie mógł ją uzupełnić nadsyłając nam różne materiały, proponując uwagi... oczywiście tylko co do jej zawartości, bo sama budowa strony nie będzie zmieniana.
Na razie trzeba doprowadzić ją do stanu, by już oficjalnie wisiała w internecie i funkcjonowała, żeby pojawiały się newsy itd. ale nie tak, żeby w większości działów zamiast jakichkolwiek informacji, wyskakiwał komunikat "Dział w budowie".

W tej chwili tego całego materiału na stronę jest tyle, że na początku nie wiadomo było od czego zacząć.
Przez przeszło 2 lata odkąd mamy forum w nowym miejscu nie było konkretnych rozmów o stronie, nikt nie podawał terminów, bo nic nie było wiadomo. Wstrzymajcie się jeszcze chwilę, bo do czasu uruchomienia strony nie zostało nie wiadomo ile czasu. Jednocześnie nie podam tu żadnego terminu, jeżeli w ogóle jakiś się pojawi, to poznacie go z odpowiednim wyprzedzeniem i będzie raczej pewny.

Na tym proponuję skończyć tę dyskusję w tym topicu bo zeszliśmy trochę z głównego tematu, jakim jest wywiad. Zapraszam do działu "sprawy organizacyjne".
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Wojciech.Hoffmann » So paź 01, 2011 12:58 pm

Witam serdecznie wszystkich.
Przeczytałem z uwagą komentarze do mojego wywiadu. Dziękuję za pozytywne jak i negatywne. Krótko chciałem parę rzeczy wyjaśnić. Być może mój wywiad jest dołujący...? Ja po prostu odpisałem na zadane pytania w taki, a nie inny sposób. I mogę tylko powiedzieć, że nie jestem ani sfrustrowany, ani nieszczęśliwy. Wprost przeciwnie. Jestem człowiekiem bardzo szczęśliwym ponieważ potrafiłem przez te wszystkie lata zachować dystans do mojego ukochanego zawodu. I jak ktoś tutaj napisał nie muszę być managerem i biznesmenem. Ja umiem grać na gitarze i prowadzić zespół w warstwie artystycznej. Jeśli popełniam błędy to po prostu się do tego przyznaję. I nie będę obudowywał w piękne słowa tego czego tak nie czuję. W moim środowisku to nagminne...Ja tego nie umiem. Chcę natomiast zachować twarz. Jeśli chodzi o zespół TURBO to nie bardzo wiem dlaczego ktoś uważa, że jest w zespole i z zespołem źle? To są jakieś chore wiadomości. Sytuacja w zespole jest znakomita. Być może są tacy, którzy by chcieli, żeby było inaczej!!! Normalnie pracujemy, przygotowujemy nową płytę, chociaż w opóźnieniu z wiadomych przyczyn. Koncertów gramy mniej bo po prostu nasz poprzedni agent na początku roku zrobił nas w ch...ja, a nie da się nagle pozałatwiać setki koncertów. To długotrwały cykl. Ale kondycje psychiczną zespół ma znakomitą. I bardzo mnie boli, że kolega UPIÓR zarzuca mi brak zaangażowania...Nic bardziej bzdurnego. Rzeczywiście nie pamiętam wszystkich szczegółów i nie muszę, a to nie jest przecież brak szacunku dla fanów. Na całym świecie to fani właśnie znają ich więcej niż zespoły. Myślę, że kolega nie zna zupełnie specyfiki i mechanizmów tego zawodu, albo zna i czepia się szczegółów. A może się spotkamy i pogadamy w cztery oczy? Oczywiście ja nie mam pretensji do człowieka, bo każdy ma prawo do krytyki, a ja się tej nie boję. Gdyby tak było i gdybym nie daj Boże jeszcze słuchał rad innych, to byłoby najgorsze rozwiązanie. Kiedyś słuchałem i dlatego pewne rzeczy są takie, a nie inne. Teraz nie mam zamiaru słuchać nikogo tylko robić to co uważam za prawidłowe i to zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Ja muszę być"ja" i nie będzie inaczej bez względu na to kto co mówi. A zespół TURBO jest w szczytowej formie i w trakcie tworzenia znakomitego nowego materiału, a ja jestem szczęśliwy..I na tym koniec....
Wojciech.Hoffmann
Gitarzysta Turbo
Gitarzysta Turbo

Postprzez Grzegorz Kupczyk » So paź 01, 2011 1:33 pm

Witajcie!
Moi drodzy baza koncertow, setlisty, anegdoty i jeszcze mnoooooostwo materialow ISTNIEJA:D
Tyle ze u mnie a nikt sie do mnie nie zwraca:))
Mam na tasmie magnetofonowej nawet pierwszy wywiad ze mna, udzielony do PR I 1982 roku:D
Mam WSZYSTKIE wycinki z gazet, prasowke , mam nawet pierwotne projekty okladki do KS.
Nie zgadzam sie z paroma spostrzezeniami forumowiczow, ale to nie moja sprawa...
I jeszcze jedno, owszem na calym swiecie fani znaja jakies wyjatkowe szczegoly dot zespolu, ale musimy pamietac ze tu obecni sa duzo mlodsi od naszych dzieci. Skad wiec maja znac takie smaczki???

Pozdrawiam!
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Postprzez lochinvar » So paź 01, 2011 11:38 pm

Prawda co napisał Grzegorz Kupczyk. Mialem kiedys sporo info o niepublikowanych utworach Turbo, własnie od Grzegorza Kupczyka, ale gdzieś mi to info "wcięło" :(
ostatni staną się pierwszymi
lochinvar
Anioł Zła

Postprzez Wojciech.Hoffmann » N paź 02, 2011 12:32 pm

lochinvar napisał(a):Prawda co napisał Grzegorz Kupczyk. Mialem kiedys sporo info o niepublikowanych utworach Turbo, własnie od Grzegorza Kupczyka, ale gdzieś mi to info "wcięło" :(
Wojciech.Hoffmann
Gitarzysta Turbo
Gitarzysta Turbo

Postprzez Wojciech.Hoffmann » N paź 02, 2011 12:35 pm

Wojciech.Hoffmann napisał(a):
lochinvar napisał(a):Prawda co napisał Grzegorz Kupczyk. Mialem kiedys sporo info o niepublikowanych utworach Turbo, własnie od Grzegorza Kupczyka, ale gdzieś mi to info "wcięło" :(

Hejka.
Nie tak do końca. Znam wielu bardzo młodych fanów i nie tylko TURBO, ale np. CZERWONYCH GITAR, CZERWONO CZARNYCH, którzy mają nieprzebrane informacje, których zespoły nie mają. Dowodem tego jest np. Piotr Przybylski(ale nie nasz były basista) organizator koncertu poświęconego Andrzejowi Sobczakowi, który ma całe archiwa dotyczące wielu polskich wykonawców i to tych z lat 60tych 70tych... Oczywiście zespół powinien dbać o swoją historiografię. I zarówno Bogusz jak i ja posiadamy w zbiorach przeróżne wywiady prasowe nagrania archiwalne z koncertów. A ja osobiście posiadam chyba całą historię koncertów TURBO. Zachowałem kalendarze od chwili powstania TURBO od pierwszego koncertu aż do roku 1990. I myślę, że pozostałe lata wspólnie byśmy odtworzyli. Myślę, że takie nowinki udostępnimy na stronie czy na FORUM. Ale nie to było przecież tematem mojego wywiadu...Pytanie było o setlisty, których rzeczywiście nie mam i o konkretną trasę. A nagrania z prób przed nagraniem DOROSŁYCH DZIECI postaram się jak najszybciej znaleźć i wrzucić w kompa, ale teraz najważniejsza jest nowa płyta TURBO. Z tego co pamiętam to mam też moje wypociny z gitarką i głosem ze stycznia 1982 kiedy to w Poznaniu na Osiedlu Kosmonautów w bloku nr 15 mieszkaniu nr 54 na IV piętrze ( i to pamiętam jakimś dziwnym trafem ) tworzyłem pierwowzór całej płyty DOROSŁE DZIECI, ale nie wiem czy chciałbym to pokazać. Tak więc to co pamiętam i mam, mogę udostępnić i mam nadzieję, że wszyscy będą wreszcie usatysfakcjonowani. Z szacunkiem pozdrawiam serdecznie...
Voyth
Wojciech.Hoffmann
Gitarzysta Turbo
Gitarzysta Turbo

Postprzez lochinvar » N paź 02, 2011 12:48 pm

Fani byli, sa i beda ciekawi. Taka ich rola, szczegolnie jak w różnych źródłach pojawiaja sie różne informacje na temat tych samych wydarzeń. Pomijam kwestie oczywistych pomyłek (patrz Encyklopedia Polskiego Rocka gdzie Piotra Przybylskiego nazwano Piotrem Przybyszewskim).
Cóż w tym dziwnego.
Co do wywiadu, wszystko jest ok. Było by miło jakby lider Turbo, o ile znajdzie czas odpowiedział na pytania uzupelniajace.
Nowa płyta jest bardzo ważna, ale trzeba zawsze pamietać, ze nie wolno odcinac sie od historii, bo przez jej prymat można uniknąc błedow na przyszłosc.
lochinvar
Anioł Zła

Postprzez Grzegorz Kupczyk » N paź 02, 2011 1:12 pm

Dawaj Wojciu - DAWAJ!:)) Sam chetnie sobie przypopmne:)) Ah....to byly czasy!:))
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Postprzez lochinvar » N paź 02, 2011 1:35 pm

O, jak miło sie robi :)
lochinvar
Anioł Zła

Postprzez nat54ret » Pn maja 21, 2012 8:48 pm

Wojciech.Hoffmann (02.10.2011) napisał(a): A nagrania z prób przed nagraniem DOROSŁYCH DZIECI postaram się jak najszybciej znaleźć i wrzucić w kompa, ale teraz najważniejsza jest nowa płyta TURBO. Z tego co pamiętam to mam też moje wypociny z gitarką i głosem ze stycznia 1982 (..) Tak więc to co pamiętam i mam, mogę udostępnić i mam nadzieję, że wszyscy będą wreszcie usatysfakcjonowani

czekamy...
nat54ret

Poprzednia strona

Powrót do Prasa i media