Fin zawodowo wymiatający na gitarze kawałki Turbo

Wywiady, bootlegi, recenzje i artykuły wszelakie oraz inne materiały podobnej maści.

Fin zawodowo wymiatający na gitarze kawałki Turbo

Postprzez doomino » Wt gru 22, 2009 2:47 am

Nie wiedziałem, gdzie to zamieścić, ale chyba tu to dobre miejsce :) Znalazłem na Youtube kolesia, które naprawdę zawodowo wymiata na gitarze. W jego profilu jest od groma różnych kawałków i innych rzeczy (swoją drogą zabawny i sympatyczny z niego człek), ale najciekawsze dla nas, to wałki Turbo - jest 5 (chyba że jakieś przegapiłem w tym gąszczu), podaję linki:

http://www.youtube.com/watch?v=VqzaeT6T ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=KJt3C4wr ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=rivgqYUi ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=EVB6ul8m0Xw
http://www.youtube.com/watch?v=z5gCU4kEsMQ

Jakość filmików bardzo dobra, jakość zagrania jeszcze lepsza. Mi sie tak spodobało, że sobie ściągnąłem na dysk :) Fajne jest to, że on tak sobie lekko gra, a przecież to techniczne killery! W komentach widać, że parę osób się zainteresowało, cóż to za świetna muza i gdzie można dostać :D No i warto zobaczyć jak wywija inne kawałki, a sporo ma tego. Napiszcie co o nim sądzicie.
doomino
Embrion

Re: Fin zawodowo wymiatający na gitarze kawałki Turbo

Postprzez Wiwern » Wt gru 22, 2009 2:18 pm

zaprosiłem go na forum :mrgreen:
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Wiwern » Wt gru 22, 2009 4:39 pm

i odopisał, że chętnie, tyle, że polskiego on nie bardzo, więc będziemy musieli po angielsku mu odpisywać. Napisał mi też, że uważa "Last Warriora" za najlepszy thrashowy album wszechczasów :shock: nie wiemy jeszcze, jak u niego ze znajomością innych płyt Turbo, ale się zapewne pewnie dowiemy i jak będzie trzeba, to podsuniemy to i owo, prawda? Już mu dałem linka, gdzie może "Strażnika Światła" kupić :mrgreen:
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez kokosz » Wt gru 22, 2009 6:17 pm

Już filmiki tego gościa widziałem kiedyś :mrgreen: Koleś jest zajebisty :metal: Mam nadzieje że na forum zawita :rockon:
kokosz
Szalony Ikar

Postprzez doomino » Wt gru 22, 2009 6:19 pm

Wiwern, fajny pomysł z tym zaproszeniem :) Ja myślę, że koleś powinien posłuchać Kawalerię, no i Strażnika właśnie. Ciekawe czy mu sie spodoba. W prawdzie oba albumy są po polsku, ale ja już nie raz czytałem, że obcokrajowcy wolą wersje rodzime, niż silenie sie na angielski, bo w tych pierwszych jest przede wszystkim więcej emocji. No i słowa lepiej są dobrane do muzyki. Dla mnie najlepszym przykładem jest "Seans z wampirem" - polska wersja jest nieporównywalnie lepsza od angielskiej - Kupczykowe "łaknie krrrwi" i wysoko, obłąkańczo "krrrwiiiiiiiiiiiii" miażdży :twisted: :D Szkoda, że Wojownik ma w polskiej wersji gorsze brzmienie, a w angielskiej niepotrzebny angielski :lol: Najlepiej jakby zmiksować lepsze brzmienie z polską wokalizadą, jak myślicie, jest takie coś do zrobienia? Jeśli zostały oddzielne ścieżki, to pewnie tak. Dobra, bo odbiegam od tematu - ciekawe czy kolega Fin się nam tu odezwie :)
doomino
Embrion

Postprzez Smolny » Wt gru 22, 2009 6:41 pm

Napiszcie mu o Dead End! :metal:
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Wiwern » Wt gru 22, 2009 11:01 pm

no, pisał, ze zamierza się zarejestrować. Nawet mu dałem instrukcje, jak to zrobić w formularzu rejestracji, tj. przetłumaczyłem opcje na angielski. Cały czas mamy kontakt mailowy, więc jeśli się dobrze zrozumieliśmy, to niedługo się zarejestruje. Obiecałem, że jak coś napisze po angielsku, to my mu też po angielsku będziemy odpisywać. Więc proponuję, niech Gregfield może zrobi anglojęzyczną enklawę, jakiś jeden dział chociaż - było by przejrzyście, a jesteśy przecież otwarci i mamy nadzieje na więcej takich kontaktów, hm?
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Gregfield » Wt gru 22, 2009 11:44 pm

Kochany Wiwernie,
Podsumowując, mamy jednego gościa zagranicznego oraz nadzieję. Świetnie. On ma jakąś wielką fińską rodzinę i razem z nimi ma zamiar się zarejestrować? Nie? To nie ma żadnego punktu zaczepienia żeby robić dla niego dział. Jak się zacznie tu rejestrować cała Finlandia, to zrobimy im dział. Póki co nasz nowy kolega będzie mógł się z nami porozumiewać w języku angielskim, w istniejących działach i my będziemy z nim w tym języku również rozmawiać.
Oprócz tego jest podczas rejestracji (a jak nie to w panelu użytkownika) do wyboru język brytyjski na forum (wszystko prócz postów będzie w ichniejszym języku).

Sprawa działu dla zagramanicznych gości odroczona. :*
♫ Musztaaarda i keczuuup! ♫
Obrazek
Obrazek
Gregfield
Administrator
Administrator

Postprzez Wiwern » Śr gru 23, 2009 1:10 am

po części się zgadzam z tą Twoją celną, ironiczną ripostą, ale tylko nieśmiało bym sobie pozwolił zasugerować, że być może w przyszłości będą nas zagraniczni goście odwiedzać (albo już to robili, kto wie?) i widząc wyraźną barierę językową mogą się zniechęcić do napisania czegokolwiek. Już samo istnienie takiego działu podniosło by prestiż fanklubu, a pośrednio i zespołu, który co prawda celuje swą teraźniejszą działalnością już głównie w rodzimy rynek, ale nie da się ukryć, że zostawił po sobie pewne ślady na światowej scenie, przez co może być jeszcze nie raz odkrywany (przez pojedynczych koneserów dobrego metalu) a może i nawet ODKRYTY w sensie szerszego zjawiska podboju świata z opóźnionym zapłonem. Tak więc nie prostestuję i nie kwestionuję w większym stopniu Twej decyzji o odroczeniu, ale mimo wszystko polecam wziąć to jeszcze kiedyś pod uwagę. THX
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez Nogard » Śr gru 23, 2009 2:16 am

Uwaga głównie do Wiwerna - akurat zdaje się, że naprawdę potężna ilość płyt Turbo ląduje za granicą. Jak może pamiętacie, pisałem na forum, że kupiłem reedycję "One Way" w digipacku na zagranicznym eBayu i przyszła z Wielkiej Brytanii (!). I pisząc dalej o tym jednym albumie - w tej chwili na eBayu wisi pięć sztuk samego "One Waya". Są wystawiane głównie przez Niemców. Poszukajcie dla odmiany na Allegro - nie ma ani jednej sztuki tej płyty. Myślę, że zagraniczna sprzedaż płyt to dla MMP naprawdę potężne źródło dochodu. Te dziwne reedycje zachodnich grup pt. "limit 2000 numerowanych sztuk na złotym krążku" też walają się po całym świecie, a w Marketach mało które widać. Kupiłem kiedyś na eBay niedługo po premierze numerowanego digipacka Crimson Glory wydanego przez MMP i przyszedł do mnie z USA.
"Strażnik" też wyjdzie wkrótce po angielsku... A kto przy zdrowych zmysłach kupi to w Polsce po angielsku w cenie wyższej niż 20 zł? 50 osób?

Natomiast głównie do Gregfielda - jeśli chcemy mieć na forum gości spoza Polski, Wiwern ma rację - nie przyjdą, jeśli forum będzie tylko po polsku. Oczywiście bardzo prawdopodobne, że taki dział byłby wielką klapą. Możemy też po prostu nie chcieć takiej sekcji, bo np. robiłaby nam bałagan. Wydaje mi się, że kiedyś można by przemyśleć tę propozycję. Tymczasem zobaczymy, czy człowiek w ogóle się u nas zarejestruje.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez doomino » Śr gru 23, 2009 2:19 am

No fakt, trochę hermetyczni jesteśmy - oficjana nie ma nawet wersji ang. nie mówiąc o jakiś innych językach, tutaj forum też stricte polskie. Może jednak pomyśleć, jakby zrobić, żeby bardziej otworzyć sie na świat? Myślę, tak jak Wiwern, że jest możliwe, że zaglądają tutaj osoby innojęzyczne, w końcu dobra muzyka się broni, a Internet daje szansę poznania jej w różnych egzotycznych krajach - egzotycznych z subiektywnego puntu widzenia. Może dla Fina Polska nie jest aż tak egzotyczna, ale dla Brazylijczyka, czy Algierczyka już pewnie tak. I vice-versa. A że ludzie często są leniwi, to jak zobaczą, że jest bariera, to odpuszczają. A szkoda, bo fajnie byłoby widzieć fanów Turbo z różnych zakątków globu :)
doomino
Embrion

Postprzez Nogard » Śr gru 23, 2009 2:27 am

O, celna uwaga w pierwszym zdaniu. W sumie moglibyśmy pomóc przetłumaczyć stronę Turbo na inne języki, prawda? Jeśli byliby zainteresowani. Kilka osób na tym forum zna dobrze jakieś tam języki, można by spróbować. To by było coś, gdyby można było przeczytać choćby historię i kilka podstawowych informacji np. po angielsku, francusku i niemiecku. Od razu wyglądałoby profesjonalniej.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez nat54ret » Śr gru 23, 2009 11:10 am

Ja nie rozumiem dlaczego Gregfield tak zareagował. Przeciez na youtubie są kawałki Turbo, które ogladaja i komentuja ludzie z zagranicy. W czym jest problem? Ja z mojej strony mogę potłumaczyc na angielski co sie da - historie itp. Teraz są święta-nigdzie nie wyjezdzam to mogę popróbować-mistrzem jakims nie jestem, ale sprobuje i sie oceni efekty, potem ewentualnie ktos poprawi itd.
Mysle ze to ogolnie bardzo dobry pomysł. Wkoncy jestesmy w 21 wieku, no i w EU.. otworzmy sie na Świat :D :D
nat54ret

Postprzez Zagor » Śr gru 23, 2009 4:02 pm

Póki co nasz zagraniczny gość się nawet nie zarejestrował, więc moim zdaniem nie ma o czym mówić :D Jak widzę na wielu forach sekcję "english forum" to jest tam 5, góra 10 postów, w dodatku pisanych przez Polaków. Można na próbę zrobić temat dla kogoś zza granicy (czyli tego Fina) i przemyśleć później sprawę, czy jest sens robić cały, pusty dział.

Wiwern - jeżeli kolega widzi barierę jezykową, to powiedz mu żeby wypowiadał się w istniejących działach po angielsku.

Nie bądźcie tacy w gorącej wodzie kąpani :)
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Nogard » Śr gru 23, 2009 4:05 pm

No, tak to wygląda, podpisuję się rękami i nogami.
Nogard
Moderator
Moderator

Następna strona

Powrót do Prasa i media