"Dorosłe Dzieci" • Zobacz wątek - Wywiad - komentarze fanów (2009)

Wywiad - komentarze fanów (2009)

Wywiady, bootlegi, recenzje i artykuły wszelakie oraz inne materiały podobnej maści.

Postprzez Nogard » Cz mar 19, 2009 6:42 pm

Ode mnie też, super :)

Może Pan tu zajrzy, to odniosę się od razu do kilku kwestii:

- dema - wystarczy wpisać w google w ten sposób:

Turbo "born evil" demo

Tu link:

Kod: Zaznacz cały
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=turbo+%22born+evil%22+demo&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq=" target="_blank">http://www.google.pl/search?hl=pl&q=turbo+%22born+evil%22+demo&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq=

i widać, że już nawet na kilku polskich stronach te dema-widma pojawiają się w dyskografiach Turbo, np. tutaj:

Kod: Zaznacz cały
http://www.darkplanet.pl/Turbo-914.html

Pewnie było jak wspomniałem w tym właśnie temacie we wcześniejszym poście - ktoś nagrał kilka utworów i ktoś inny dostawszy to stwierdził, że to demo...

Czeski Citron to rzeczywiście fajna kapelka. Ten "Vladia" to myślę Ladisław "Lada" Krizek - śpiewał w Citron mniej więcej w tamtych latach. Potem założył swój zespół Kreyson i o ile Citron po prostu lubię i szanuję, to Kreyson uwielbiam... W ogóle przemiły facet z genialnym głosem... :)
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » Cz mar 19, 2009 6:45 pm

Co do zdania o "polskiej lansowanej muzyce" zgadzam się z Panem Wojtkiem, podpisuję się rękami i nogami pod tym :)

Super odpowiedzi, dziękujemy i czekamy na więcej :)

(A Citron przesłucham)
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Paulo » Cz mar 19, 2009 6:48 pm

Muszę w końcu zapoznać się z tymi zespołami o których mówi Nogard.

A wracając do wywiadu to bardzo spodobało mi się nazwanie przez Pana Wojtka składu z czasów Litzy "szatańskim"... :P :twisted:
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Nogard » Cz mar 19, 2009 6:49 pm

Citron jest po prostu OK. Uderzaj w Kreyson:

http://www.youtube.com/watch?v=_YSCTa5CZG8

http://www.youtube.com/watch?v=gEOifvdWGiI

(tak gwoli ścisłości jeszcze - muzyka to chrześcijański power metal)

A tu Citron nagrany w 2001 po latach przerwy znowu z Ladisławem:

http://www.youtube.com/watch?v=aB1FJ9wOcGA

edit: no, Citron jest trochę więcej niż OK :wink: Ale w samych Czechach mają u mnie szanse dopiero na piąte miejsce, więc jak dla mnie bez jakichś rewelacji :wink:
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » Cz mar 19, 2009 6:51 pm

O! Dzięki :)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Nogard » Cz mar 19, 2009 6:53 pm

Luzik. Daj znać, jak Ci się widzą :wink:
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » So mar 21, 2009 6:08 pm

o, i nastepna tura odpowiedzi :)

Dziękuję i czekam na pozostałe:)

P.S -> bardzo zdrowe podejście do tworzenia muzyki.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Nogard » So mar 21, 2009 7:11 pm

Fajnie, że Wojtek też uwielbia Piotrka Gabriela :) :)

Podejście do bootlegów natomiast trochę psuje mi koncepcję... :wink:
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » So mar 21, 2009 7:16 pm

hehe, ale można polemizować -> w końcu nie koniecznie bootleg musi być chujowej jakości :)

Ja osobiście jestem przywiązany do bootlegów, jak KAT gra koncert to godzinami grzebię w necie za filmami, setlistą itd. I są one dla mnie ogromnie ważne :)
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Nogard » So mar 21, 2009 7:25 pm

Przede wszystkim, bootlegów słuchają głównie prawdziwi fani kapel, którzy cieszą się jak dzieci z takich nagrań ulubionego zespołu i nieważne, że jakość bywa taka, że o kant dupy potłuc i że do tego muzyk miał zły dzień - i tak jest wielka radocha, że można tego posłuchać i i tak jest ogromna i niezmienna radocha, kiedy wychodzi kolejne DVD :wink:

Dla mnie bootlegi to przede wszystkim materiały, których nie ma szans usłyszeć na oficjalnych koncertówkach. Nie wiem na przykład, czy Pan Wojtek ma w planach wydanie solowej koncertówki - szczerze wątpię, nawet byłem na koncercie, na którym takowa była podobno nagrywana kilka lat temu... :wink:

Są też pojedyncze nagrania, których może już nie być szansy usłyszeć. Osobiście boję się, że taki "Upiór w operze" może niepostrzeżenie wylecieć na zawsze z setu Turbo, a przecież nie ma koncertówki, na której by był. Nie uwiecznić tego? Zbrodnia! A trochę jest takich utworków w przypadku Turbo czy CETI.
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » So mar 21, 2009 7:30 pm

Oczywiście :) Ostatnio zrobiłem sobie maratonik oglądając bootlegi kata z youtube 'a, różnych dvd, i innych materiałów. W bootlegu jak to w bootlegu, jak gówno słychać do dobrze widać, jak gówno widać to dobrze słychać :P

Upiór w operze jest w wersji live na dvd history (z 2001 roku, z Torunia?)
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Nogard » So mar 21, 2009 7:34 pm

Rzeczywiście :) :)

Chyba jeszcze nawet nie dotarłem do tego fragmentu tego DVD :lol:
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » So mar 21, 2009 11:13 pm

Druga strona z odpowiedziami p.Wojtka mnie ROZPIE....ROZWALIŁA

Jest zaskoczony takimi odpowiedziami!!! oczywiście w sensie pozytywnym...

Skoro pomysł z setlistą od A do Z jest realny, to pomyślimy. W końcu to forum się rozwija, rozpędza i bierze jeńców takich jak Ja. :D

Tak więc wszystkie odpowiedzi napawają mnie dużym optymizmem, zobaczcie jaki świat dziś jest piękny:

21 marca, Tomasz Sikora trzeci, Justyna Kowalczyk pierwsza, nasi skoczkowie DRUŻYNOWO drudzy!!!!, odpowiedzi na wiele pytań. Świetnie. Dobrze jest tak dostać kopa pozytywnej energii :)
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez nat54ret » N mar 22, 2009 1:13 am

dobra bo mnie bardzo zaciekawiła i ucieszyła wypowiedz Voytha o setliscie A-Z. Chce grac utwory z moich ukochanych płyt:D co ja bym dał żeby posluchac one way czy dead end... tylko jedna kwestia - kto by wtedy spiewał? (jeżeli czyta to Pan Wojciech to czy jest szansa np na taki goscinny wystep z Litzą? tzn np pod koniec wystepu wpadłby Litza (by grał i spiewał) i goscinnie z nim zespol by wykonał ze dwa kawałki z Dead End? To od dawna moje marzenie żeby uslyszeć na żywo material z Dead End, traktowałem to jako ', ale jak Voyth napisał że chce grac to nadzieja powróciła...... :D:D
nat54ret

Postprzez Godło666 » N mar 22, 2009 2:16 am

Następnym razem trzeba się spytać Pana Wojtka czy może ma jakieś archiwalne nagrania i czy mógłby udostępnić na forum :)
Godło666
Embrion

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prasa i media