Wywiad - komentarze fanów (2009)

Wywiady, bootlegi, recenzje i artykuły wszelakie oraz inne materiały podobnej maści.

Re:

Postprzez Tomasz Struszczyk » Pn sie 17, 2009 3:22 pm

Nogard napisał(a):Płyty ARK to dla mnie arcydzieła, a pozostałe, których "dotykał" Jorn, już "tylko" bardzo dobre

Moim osobistym zdaniem do arcydzieł z udziałem Jorna zalicza się jeszcze Beyond Twilight "The Devil's Hall of Fame".
Tomasz Struszczyk
Wokalista Turbo
Wokalista Turbo

Re: Re:

Postprzez Nogard » Pn sie 24, 2009 2:48 am

Tomasz Struszczyk napisał(a):Moim osobistym zdaniem do arcydzieł z udziałem Jorna zalicza się jeszcze Beyond Twilight "The Devil's Hall of Fame".

Parka przyjaciół usilnie starała się mnie do tego przekonać :-) Nie udało im się, ale kiedy będę miał okazję, dam jeszcze szansę Beyond Twilight z Jornem. Cały czas mam w pamięci jak trudno było mi przekonać się do ARK. Po pierwszych przesłuchaniach zastanawiałem się, o co w tym wszystkim chodzi, ale jak po kolejnych kilku chwyciło, tak są to do dziś dwa z moich ulubionych albumów wszech czasów, zwłaszcza "Burn the Sun". Może z BT będzie jeszcze podobnie.
Ostatnio kumpel zdobył mi płytę projektu John Macaluso & Union Radio, czyli perkusisty ARK z gośćmi. Zupełnie nieznany krążek, na którym podobno usłyszeć można kilka patentów, które miały znaleźć się na trzecim ARK. I momentami rzeczywiście mocno słychać tam ARK. Warto się zainteresować.
Nogard
Moderator
Moderator

Re: Wywiad - dyskusja po udzieleniu odpowiedzi

Postprzez doomino » Śr gru 23, 2009 9:29 pm

Własnie przeczytałem wszystkie wywiady, bardzo ciekawe, naprawdę fajnie sie czytało i parę spraw sie wyjaśniło. Aha, najbardziej śmiesznie odpowiadał Bogusz, uśmiałem się z paru fragmentów, np.: "Ale rola Wojtka jest dalej kluczowa i jak jego ,,kontrola jakości" nie przepuści to trzeba z płaczem spuścic do kibla nasze wspaniale wypocone pomysły.", :lol: :lol: :lol:
No i dla mnie chyba najciekawsze było wyjaśnienie dotyczące absencji zespołu przed Megadeth w 2001. Byłem tam i naprawdę byłem chooooolernie zawiedziony, bo nigdy nie widziałem chłopaków na żywo, a taki suport, to jak nie suport, to po prostu równorzędna kapela, naprawdę nie przypominam sobie lepszego rozgrzewacza (wiem, bardzo nieładne określenie i nieadekwatne w tym przypadku), po prostu wielka, wielka szkoda! A dzień był taki ładny, słoneczny, to było chyba na wiosnę. Z drugiej strony wielkim zaskoczeniem była sesja fotograficzna chłopaków z Megadeth, tuż przy Stodole. Staliśmy w kolejce po bilety, sporo ludzi, a ja do kumpla mówię: "Ej, zobacz, zupełnie jak Mustaine i spółka tam stoją. Ale chyba nie... niemozliwe... nie no, oni sobie tam zdjęcia robią!" Wyszliśmy z kolejki i poszliśmy popatrzeć. Potem coraz więcej osób się pojawiało wokół. Fajnie jest zobaczyć tak znany zespół z tak bliska, ale teraz wiedząc, że to oni zablokowali granie Turbo, to niech się Mustaine pierdoli! Koleś jest super frontmenem i muzykiem, ale ciągle ma jakieś jazdy, obrażanie się itd. Zablokowania Turbo rudemu nie zapomnę :evil:
doomino
Embrion

Postprzez Zagor » Śr gru 23, 2009 10:39 pm

Behemotha też blokował przy trasie ze Slayerem. Mustaine mimo że świetny muzyk, to po prostu burak jakich mało :) Trzeba się do tego faktu przyzwyczaić, że nigdy nie dorośnie.

Koniec offtopa.

Btw, niedawno przewinęła się przez forum propozycja robienia kolejnej tury wywiadów z muzykami. Nie rozumiem dlaczego sprawa się zatrzymała? Przygotowujcie powoli pytania i ew. wysyłajcie Żubrowi.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Smolny » Śr gru 23, 2009 11:30 pm

zagor19 napisał(a):Behemotha też blokował przy trasie ze Slayerem.

W tym wypadku ma racje... :mrgreen: Gdyby grał Vader przemyślałbym Bemowo, ale tak to pojadę do Mimonia by obejrzeć przy okazji Heaven&Hell :D Chyba, że mowa jest o innej trasie niż czerwcowej...

zagor19 napisał(a):Btw, niedawno przewinęła się przez forum propozycja robienia kolejnej tury wywiadów z muzykami. Nie rozumiem dlaczego sprawa się zatrzymała? Przygotowujcie powoli pytania i ew. wysyłajcie Żubrowi.

Przede wszystkim poza obecnymi muzykami Turbo, należałoby zaprosić Tomka Goehsa, Litze, Lemmy Demolatora i innych jeżeli oczywiście uda się zdobyć kontakt bo z Sorsem, Tomczakiem lub Łysowem może być kłopot...
Smolny
Szalony Ikar

Postprzez Nogard » Śr gru 23, 2009 11:42 pm

Ja wiem czy kłopot? Nie wydaje mi się, żeby mogli mieć coś przeciwko odpowiedzi na kilka pytań. A namiary na Tomczaka (tel.) i Łysowa (tel.+mail) macie tutaj:
http://izotop.to.pl/
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » Cz gru 24, 2009 12:16 pm

Może wreszcie Dominik się zbierze? ;)
Paulo
Administrator
Administrator

Re: WYWIAD - Dominik Jokiel

Postprzez nat54ret » N lut 27, 2011 7:19 pm

Hmm nie wiem czy mogę o tym tak oficjalnie, głośno mówić - ale zastanawia mnie, kim jest ten Dominik Jokiel. Jako jedyny dwa lata temu nie odpowiedział nam na pytania. Nie był nigdy na forum, w ogóle widuję go tylko na zdjęciach, na koncertach, ale nie wiem tak naprawdę o nim nic. Kompletnie. Jaki ma wpływ na zespół, co robi, co myśli itd. Zawsze gdzieś na uboczu, w sumie to nie wiem po co on tam w ogóle jest w tym zespole. I to nie moja złośliwość czy nie wiem co.. tylko mam takie odczucie, że niby jest, ale tak jakby go nie było.
nat54ret

Postprzez Caleb » N lut 27, 2011 7:33 pm

:lol: To pojechałeś! :lol:
Dominik Jokiel jest w zespole od 10 lat, gra na gitarze Epiphone Les Paul lub Gibson Explorer, na koncertach najczęściej pełni rolę gitarzysty rytmicznego. Wcześniej grał w zespole Aion.
Ma brata i bardzo miłe koleżanki :) Pali ćmiki i pije piwo :) Ma poczucie humoru, o czym możesz się przekonać oglądając m. in. zdjęcia KubyWaltera z naszego forum ;)
VOYTH, Bogusz, Dominik, Krzyżyk, Tomek, Bobiś! Dzięki za wszystko!
Caleb
V.I.P
V.I.P

Postprzez Zagor » N lut 27, 2011 7:36 pm

nat54ret - Dominik był na forum, nawet jest tu gdzieś jeszcze jego stare konto. Jeżeli dobrze pamiętam, to opisywał swoje instrumentarium w jakimś starym temacie. Trzeba poszukać.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez nat54ret » N lut 27, 2011 8:58 pm

Caleb - chyba każdy wie ile lat jest i co robi. Chodzi mi o to, że (i temu nikt nie zaprzeczy) że jest najmniej medialny i najmniej się udziela z Turbo. Przynajmniej to moje odczucie - nie ma z nim wywiadów, sam nic nie napisze tu na forum.
Jesteśmy fanami Turbo, Dominik jest od 10 lat, a wiadomo o nim tylko (przynajmniej ja, bo Caleb to co innego) tyle że kiedyś miał projekt którego już nie ma, że gra na gitarze rytmicznej Epiphone lub Gibson i lubi piwo.. :|
Może coś mnie ominęło, ale nie słyszałem i nie widziałem żadnego wywiadu z nim, nie widziałem ani nie czytałem na forum, ani nie wiem nic a nic o jego wkładzie w Turbo - np czy wymyślił jakiś riff, solówkę itd., a nie ukrywam że interesowało by mnie to.
Ok, Caleb czy ktoś inny ma kontakt, ale np inni jak ja z tzw polski B, nie mam takiej możliwości. I w końcu jesteśmy fan klubem zespołu, w którym on jest 10 lat, więc wypadałoby coś wiedzieć o człowieku. Czyż nie :?: :)
nat54ret

Postprzez Wiwern » N lut 27, 2011 9:13 pm

...jest to też człowiek dzięki któremu się dowiedziałem, że e-papieros, to nic dobrego (dał mi spróbować przed koncertem) :D To jest ważne, bo sam zamierzałem kupić i wiem, że nie warto. W ogóle, to za kulisami jest nawet dość rozmowny. Na koncercie zawsze podejdzie, nawet sam zagada. Chyba z dwa razy go widziałem w Starym Browarze na zakupach (Poznaniacy wiedzą, gdzie to jest). Więc to jednak jest żywy człowiek, a nie fikcyjna postać wymyślona przez Voytha ze skromności, żeby się nie wydało, że sam gra na dwóch gitarach na raz ;) Sprawia po prostu wrażenie człowieka, który ma dosyć bujne życie poza zespołem i dlatego może nie ma za bardzo czasu na wywiady, pisanie postów na forum...
"jesteś ludzkim strzępem - to błąd!
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez OzzMaster » N lut 27, 2011 9:19 pm

Właśnie dostałem wiadomość od Dominika, że odpowie na nasze pytania. Proponuję uaktualnić więc tą listę pytań
OzzMaster
Moderator
Moderator

Postprzez nat54ret » N lut 27, 2011 9:39 pm

Podpisuję się pod wszystkimi pytaniami, które już są.
Dodałbym tylko coś w stylu:
5'. Jaki jest Pana wpływ na utwory Turbo - czy można wymienić np poszczególne utwory, w których stworzył Pan riff/solo ? Przynosi Pan swoje pomysły Voythowi ?
nat54ret

Postprzez Żubr » N lut 27, 2011 10:49 pm

Dominik ma 2 oblicza ;)

Kamienna twarz na scenie oraz wesoły chłopak przed i po ;)
Obrazek
Żubr
Żołnierz Fortuny

Poprzednia strona

Powrót do Prasa i media