Wywiad - komentarze fanów (2009)

Wywiady, bootlegi, recenzje i artykuły wszelakie oraz inne materiały podobnej maści.

Postprzez Lechu » Pn kwi 13, 2009 5:22 pm

Trochę mnie tu nie było z przyczyn niezależnych , no i widzę ze odpowiedzi na wywiad się pojawiły, cholernie fajnie się was panowie czytało :) A Jorn Lande czy w Ark czy innych projektach czy tez solowo, to kawał wyśmienitej muzyki, dołączam się do wielbicieli hehe tegoż wokalisty.
Lechu
Embrion

Postprzez Nogard » Pn kwi 13, 2009 11:45 pm

Płyty ARK to dla mnie arcydzieła, a pozostałe, których "dotykał" Jorn, już "tylko" bardzo dobre :wink: W każdym razie, fajnie spotykać w Internecie fanów tej muzyki - na co dzień widuję ich mało...
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Żubr » Cz maja 28, 2009 6:34 pm

hey :)

No miło że nasza społeczność aż o Bawarię się rozrosła :)

Masz może jakieś fotki albo filmiki z koncertu? :)

Pozdrawiam :)
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Zagor » Pt cze 12, 2009 1:37 am

Dziękuję p. Grzegorzowi za odpowiedzi! :)

Super się czytało, cieszę się że udało się dopiąć sprawy do końca i w bardzo krótkim czasie. Wiele pytań mnie ciekawilo i uzyskałem na nie wyczerpujące odpowiedzi. Co do koncertu CETI w Lublinie, cóż czekam :) Do zobaczenia w Lublinie!
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Nogard » Pt cze 12, 2009 1:47 am

Ja również bardzo dziękuję - za chęci, szczerość i wyczerpujące odpowiedzi. Dowiedziałem się masy ciekawych rzeczy... Obrazek

Dla mnie również raczej Megadeth powinno zagrać jako support Turbo niż odwrotnie. Najwidoczniej stwierdzili, że Turbo jest za dobre i że nie będą sobie robić obciachu :lol:
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Zagor » Pt cze 12, 2009 1:52 am

Rudy w tamtym czasie był cieniutki.... :P
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Żubr » Pt cze 12, 2009 2:09 am

Dzięki wielkie Panie Grzegorzu za odpowiedzi :)

Wcale nie takie szokujące, ale za to obfite w szczegóły, które rozwieją wszelkie wątpliwości :)

Co do wydania Awatara, Tożsamości oraz Boxa to kompletnie się nie zgodzę :) ja te pozycje bardzo cenię.

Może wynika to z mojego pierdolca że za tą kapelą na drugą stronę Polski pojadę? :)

Awatar dla mnie jest bardzo przyjemnym i szorstkim albumem, natomiast gdyby nie było Tożsamości to nie byłoby Otwartych,Trola oraz Człowiek i Bóg :) czy warto byłoby stracić te kawałki? :)

Dzięki wielkie raz jeszcze :) :twisted:
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Grzegorz Kupczyk » Pt cze 12, 2009 2:27 am

"Tozsamosc" powinna powstac zamiast AWATARA, moze pozniej AWATAR-nie wiem...
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Postprzez Nogard » Pt cze 12, 2009 2:51 am

Aa, wielkie brawa za włączenie do repertuaru starszych numerów CETI - żałuję teraz, że nie udało mi się wygrzebać do Żar...

A Citron ostatnio znowu intensywniej grywa, choć na wokalu już bez Ladislava Krizka, który również oddał się swojej własnej kapeli. Na lato Citron ma w planach kilkanaście koncertów; spróbuję się na któryś wygrzebać... Obrazek

Ja się cieszę, że z "Awatarem" wyszło jak wyszło. Ale dla Turbo może i gorzej...
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Grzegorz Kupczyk » Pt cze 12, 2009 2:47 pm

Kochani, przepraszam ze zawracam głowe ale jako ze udzieliłem wywiadu to przejrzałem takze sobie to forum i musze zając stanowisko w pewnej sprawie. Otóż, sprawa nie wyrażenia mojej zgody na wydanie płyt NON IRON poruszona w wywiadzie z Wojtkiem. Jest tam powiedziane ze ja nie bedąc w układzie z MMP moglem tak postapic-przypomne ze jeszcze bedąc w ukladzie z MMP potrafilem zj....c MMP we wszystkich możliwych mediach czego niestety nie potrafili zrobic inni. Nie jestem tchórzem i fakt "bycia w układzie" niczego nie zmienia. Tak czy owak nie pozwole soba pomiatac i oszukiwac.

Rozumiem jednak Wojtka, ktory chce ze swietym spokojem zakonczyc ten okrutny okres współpracy z MMP.

Druga sprawa ktorej kompletnie nie rozumiem.

Sprawa NON IRON, to poprostu smieszne. Czytam tu ze Heniu Tomczak po moim zablokowaniu wydania plyt (Janusz tez zablokowal) powiedzial ze po jego trupie :-D:-D:-D

Zastanawiam sie co ma do tego Heniu?????

To tak, jakby zwracano sie o zgode na wydanie starych nagran TURBO do Henia a nie do Wojtka (Heniu jest zalozycielem TURBO i gral w tym zespole do 81 roku,byl leaderem grupy). Nie sadze aby zgode na wydanie tych starych rzeczy TURBO wyrazil (podpisal) np Sowula, Aniola czy Krystek...

Komiczne poprostu. Heniu odszedl z NON IRON zostawiajac Janusza na lodzie.

Juz od dawna Heniu nie jest czlonkiem tego zespolu i jako osoba z nas najstarsza z najwiekszym stazem powinien zachowac wiecej godnosci. Nic za wszelka cene. Jest ciagle wydawca gotowy zrealizowac ten projekt - OSKAR. Kierownikiem lub jak kto woli leadrerem jest JANUSZ MUSIELAK i to on przede wszystkim decyduje o tych sprawach.

Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam!
Grzegorz Kupczyk
Wokalista CETI
Wokalista CETI

Postprzez Frugo » Pt cze 12, 2009 3:11 pm

Co do koncertu CETI w Lublinie, cóż czekam Smile Do zobaczenia w Lublinie!

Ja też czekam :wink: i mam nadzieje, że dużo częściej będziecie tu zaglądać. Jeszcze tylko zespół Turbo trzeba namówić żeby tu przyjechał :lol:
Frugo
Szalony Ikar

Postprzez Żubr » Pt cze 12, 2009 9:07 pm

Grzegorz Kupczyk napisał(a):Zastanawiam się co ma do tego Heniu?????

Przeglądnąłem wiele materiałów gdzie pojawia się nazwa "Non Iron" i wyraźnie jest napisane ze założyciele jest Pan Heniu. Uczestniczył w nagraniach tego, że zespołu. Myślę że warto byłoby poznać zdanie "drugiej strony".

To tak, jakby zwracano sie o zgode na wydanie starych nagran TURBO do Henia

To nie trafiony argument, bo Turbo powstało niespełna 30 lat temu, a Pan Heniu uczestniczył w życiu kapeli 1 rok z trzydziestu. Pewna i to nie subtelna różnica występuje.

A drążąc temat, czy kapele się rejestruje w sądzie/innej instytucji, aby właśnie uniknąć sytuacji konfliktu, między założycielem a muzykiem, który jest od początku?

np

Zespół założył A, zaprosił do współpracy kolegę B i doszli inni. Po latach inni zastali zastąpieni innymi :) aż w pewnym momencie B chce usunąć A, bo coś tam. Czy A jako założyciel ma możliwość zabezpieczenia przed taką możliwością w sposób prawy, do nazwy,loga, zysków itp?
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Paulo » So cze 13, 2009 12:43 am

Świetny wywiad! Dziękuję Panie Grzegorzu !!

Grzegorz Kupczyk napisał(a):Kochani, przepraszam ze zawracam głowe...

Prosimy o "zawracanie" głowy jak najczęściej :P
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Żubr » So cze 13, 2009 12:48 am

Świetny wywiad! Dziękuję Panie Grzegorzu !!

Grzegorz Kupczyk napisał(a):Kochani, przepraszam ze zawracam głowe...

Prosimy o "zawracanie" głowy jak najczęściej :P

no dokładnie :) takie "zawracanie" to my, tygryski i jeden diabeł tasmański, lubimy najbardziej :twisted:
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Lechu » N cze 14, 2009 2:15 pm

No to Panowie szykujemy się na grudzień ostatnio ciężko o dobry koncert na Lubelszczyźnie.
Lechu
Embrion

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prasa i media