Wywiad - komentarze fanów (2009)

Wywiady, bootlegi, recenzje i artykuły wszelakie oraz inne materiały podobnej maści.

Postprzez Paulo » N mar 22, 2009 1:41 pm

Ja chciałbym grać dużo koncertów z różnym naszym repertuarem łącznie z DEAD END I ONE WAY

Yeah! :P Panie Wojtku! To byłoby coś pięknego :twisted:
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Żubr » N mar 22, 2009 6:16 pm

Zajefajne odpowiedzi, ale jak dla mnie lipa to temat z Non Iron ... i tak myślę że wielkie wzięcie o tak by nie nastąpiło, kokosów nikt by nie zbił, ale także nikt by nie zdziadział, a fani byliby wniebowzięci ... ja bym dam sobie włosy ( kilka) żywcem powyrywać aby mieć CD.

No cóż będę musiał mój gramofon ( SONY :twisted: ) odpalić, puszczałem sobie na nim wojownika i kawalerię, ale mam jakiś problem co do mechanizmu który przesuwa igłę od podstawki na płytę, muszę palcem podnosić do góry ramię :)

później jest ok i pod coś podłączyć aby było głośniej :)

P.S. nie rozumiem decyzji P. Grzeogrza, jest dla mnie na zasadzie ... ja nie zjem, i Ty nie poliżesz.
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Nogard » N mar 22, 2009 7:30 pm

Nie znasz szczegółów - założę się, że ludzie z MMP chcieli sami zgarnąć łatwą kasę, a zespołowi oddać ochłapy...
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Żubr » N mar 22, 2009 8:23 pm

Ty też nie znasz, a ...z góry prorokujesz...

za pewne wszyscy Panowie mają łeb na karku i jakby tak miało się wydarzyć, to by sprawie sami na starcie łeb ukręcili. Wynika że P. Heniu się wkurzył brakiem zgody...
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Zagor » N mar 22, 2009 8:27 pm

I tak MetalMind będzie miało w dupie co sadzi zespół i ze ktoś się nie zgadza.... wydadzą to, bo tak lepiej zarobią.

Czy przy reedycji "38 minutes of life" i "Oddech wymarłych światów" w 1994 roku MetalMind pytał się KATa o zgodę? Nie. Skończyło się w sądzie.

MMP nic nie obchodzi i myślę że prędzej czy później to wydadzą w nieuczciwy sposób.

Najlepszy bylby wariant zgody, ale jak się nie da...
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Nogard » N mar 22, 2009 8:32 pm

No masz rację, też nie znam specjalnie szczegółów Obrazek

No bo w zasadzie jeśli to zespół Tomczaka, a większość muzyków się zgadza i chce to wydać, to może się wydawać trochę nie fair, jeśli inni to blokują.

Z drugiej strony, dlaczego miałby się zgadzać na wydanie swojej płyty, jeśli ma za to dostać jakieś śmieszne grosze? Przez solidarność najwyżej... Ale solidarność też ma swoje granice :wink: Być może widzi szanse na wydanie tego na lepszych warunkach.

Trudno tu dyskutować i cokolwiek stwierdzać, skoro tak naprawdę nic nie wiemy. Możemy pokazywać muzykom, że chcielibyśmy tą reedycję zobaczyć, to może się dogadają jakoś w tej kwestii... Obrazek
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Żubr » N mar 22, 2009 11:21 pm

Tylko każdy kij ma 2 końce, więc jakoś granie na koncertach z orkiestrą kawałków ( Świece i Deszcz, jeszcze jeden chyba nie? ) nie przeszkadza a wydanie już tak...

Nie chcę robić jakiegoś szumu ani tanich prowokacji jak nasz były kolega Pias, ale nie podoba mi się takie zachowanie blokowania wydawnictwa skoro reszta zespołu wyraża taką gotowość. Co wydanie by zmieniło?? i jak mogła by być płyta u kogo innego wydana skoro jest obowiązujący zespół kontrakt?

Nie śmiem podejrzewać Grzegorza o jakieś głupie rzeczy ani domysły w tym naszym forumowym szambie :) ale mam nadzieje że ustąpi i reedycja płyt CD nastąpi.

Zresztą co wydanie tych płyt by zmieniło?? nie wierzę że przyniosłoby komukolwiek kokosy na starcie, ale na pewno byłaby grupa odbiorców. A tak nikt nic nie ma :wink: i gdzie tu solidarność ? i gdzie ta jej cena?
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez Zagor » Pn mar 23, 2009 12:12 am

Na pewno trochę ludzi kupiłoby reedycje. Mam u siebie płytę winylową "Inni niepotrzebni" a reszta spiracona w postaci mp3.

Mam taką zasadę - podoba mi się jakaś płyta i mam kasę = kupuję, szkoda że nie da się jej zastosowac w tym przypadku. Wierzę że to w końcu wyjdzie - czy w wariancie polubownym czy zaborczym metalmindu.
Zagor
Ostatni Wojownik

Postprzez Nogard » Pn mar 23, 2009 12:35 am

Tylko każdy kij ma 2 końce, więc jakoś granie na koncertach z orkiestrą kawałków ( Świece i Deszcz, jeszcze jeden chyba nie? ) nie przeszkadza a wydanie już tak...

No, "Świece i deszcz" i "Pragnienie" z Non Iron można było na koncercie w Kaliszu usłyszeć.

Wiesz, nikt nie napisał nigdzie, że wydanie tej płyty komuś przeszkadza... Myślę, że nikomu nie przeszkadza. Jeśli masz wątpliwości, najlepiej spytaj wokalisty - na pewno Ci odpowie :)

nie podoba mi się takie zachowanie blokowania wydawnictwa skoro reszta zespołu wyraża taką gotowość.

O ile pamiętam, ktoś jeszcze z zespołu był przeciwko wydaniu płyty na warunkach proponowanych przez MMP - chyba Janusz Musielak. Wiem, że wiele to nie zmienia, ale wypada wspomnieć.

i jak mogła by być płyta u kogo innego wydana skoro jest obowiązujący zespół kontrakt?

Non Iron? Nie wydaje mi się, żeby mieli obowiązujący kontrakt...

Kilka lat temu mówiło się, że reedycje ich płyt ma wydać Oskar.

Nie śmiem podejrzewać Grzegorza o jakieś głupie rzeczy ani domysły w tym naszym forumowym szambie :) ale mam nadzieje że ustąpi i reedycja płyt CD nastąpi.

A ja mam nadzieję, że raczej MMP ustąpi i zgodzi się na warunki Grzegorza niż odwrotnie ;p
Nogard
Moderator
Moderator

Odpowiedź na pytania

Postprzez Wojtek Hoffmann » Pn mar 23, 2009 2:01 am

Witam. Chciałbym jeszcze ustosunkować się do postu NON IRON. Osobiście nie mam pretensji do Grzegorza bo jako członek tego zespołu miał prawo do takiej decyzji. Rzeczywiscie nie podobały się jemu warunki proponowane przez MMP. A ponieważ jest juz poza układem z MMP zrobił to co uważał za stosowne. No cóż może kiedyś jeszcze wszystkie strony usiądą i dogadają się co do warunków wydania materiału na CD.

Pozdrawiam serdecznie

Voyth
Wojtek Hoffmann

Postprzez Nogard » Pn mar 23, 2009 2:10 am

Jako ze padaja pytania dotyczace plyt NON IRON oswiadczam wszystkim ze warunki zaproponowane przez MMP to skandal na miare swiatowa. Jezeli trzeba bedzie to opublikujemy przyslana nam umowe z adnotacjami naszego prawnika w necie aby ostrzec inne zespoly oraz pokazac opinii publicznej praktyki stosowane przez MMP wykorzystujace checi tworcze i ciezka sytuacje na naszym muzycznym rynku.

Janusz Musielak leader zespolu NON IRON (autor 99% muzyki w NON IRON) oraz Grzegorz Kupczyk (autor prawie wszystkich tekstow w NON IRON liczac od 2 plyty) nie wyrazili zgody na wydanie tych plyt na warunkach podanych przez firme ktora ktora jest maksymalnie nie fair wobec Turbo i robi to regularnie z innymi zespolami.

Deklaracje wydane przez innych bylych czlonkow tegoz zespolu nie maja uzasadnienia gdyz zaden z nich od wielu lat nie jest juz czlonkiem zespolu a sam zespol nie oglosil zakonczenia czy nawet zawieszenia dzialalnosci.

Ostateczna decyzja co do tej sprawy nalezy do Janusza Musielaka

Wydawanie plyt dla samego faktu zadowolenia fanow wydaje sie byc nie wystarczajace.

Jezeli leader zespolu Janusz Musielak wyrazi ochote wydania tych materialow bedziemy starali sie zrobic to przez uczciwa firme ktorej na sercu lezy nie tylko wlasny ineres ale takze interes samych muzykow zarowno tych bylych jak i aktualnych.

Janusz Musielak

No ja mam wielką nadzieję, że kiedyś uda się Panom znaleźć wydawcę i te płyty wydać... Tak cudowna muzyka nie powinna być zapomniana :wink:
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » Pn mar 23, 2009 12:14 pm

... dobra puenta Nogard :) I proszę Was nie mówmy już więcej o MMP bo mnie jasny szlag trafi! Nie cierpię ich!!
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Nogard » Pn mar 23, 2009 3:13 pm

Grzegorz prosił jeszcze, żeby przekazać, że bardzo chciał reedycji tych płyt, ale po prostu się nie dało. Miała być też trasa...

Podobno możemy mimo wszystko mieć nadzieję jeszcze kiedyś na jakieś pojedyncze koncerty i na reedycje, jeśli tylko ktoś będzie chciał to wydać :wink:
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » Pn mar 23, 2009 3:28 pm

Oby znaleźli kogoś wartościowego...

Nie takiego jak MMP...
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Żubr » Pn mar 23, 2009 3:51 pm

dobra robota Nogardzie :)

Teraz wszystko jasne i bardzo się cieszę z tak wyczerpujących wiadomości, z 3 źródeł :)

ja też mam nadzieję ze temat Non Iron ruszy z kopyta jak tylko znajdą się odpowiedni ludzie, odpowiedni oczywiście od strony manago, bo muzycy są i czekają :)

wielka szkoda, ale kto wie ... jak wyjdą reedycję to będą jeszcze lepiej smakować :)
Żubr
Żołnierz Fortuny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prasa i media