WYWIAD - Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak (2009)

Wywiady, bootlegi, recenzje i artykuły wszelakie oraz inne materiały podobnej maści.

WYWIAD - Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak (2009)

Postprzez Żubr » So mar 07, 2009 6:44 pm

1. Lubi Pan jeździć na koncerty innych zespołów? Czyj koncert wywarł na Panu w ostatnim czasie wrażenie? (autor Nogard)

2. Czy poświęca Pan na słuchanie muzyki dużo czasu? Woli Pan nowości czy starocie? Czy jakieś płyty rzuciły Pana ostatnio na kolana lub poważnie rozczarowały? (autor Nogard)

3. Bootlegi (mam tu na myśli nieautoryzowane nagrania koncertowe) to temat rzeka - są zespoły, które je potępiają, jak i takie, które zachęcają fanów do nagrywania i wymiany takich materiałów. Oba te podejścia mają swoje dobre i złe strony... Zastanawia mnie podejście Turbo do tej kwestii. Czy mieliby Panowie coś przeciwko, gdyby ludzie z forum nagrali fragmenty koncertów i wymienili się tymi materiałami między sobą? Wrzucali na youtube?...

4. W jakiś specjalny sposób dba Pan o formę, bieganie, piłka itp., aby trzymać bębniarską formę? (autor Żubr)

5. Jak wygląda tworzenie nowej płyty - robicie wszystko razem "od zera" czy jedna osoba przynosi szkic nowego utworu i razem go "szlifujecie"?(autor Zagor19)

7. Czego obecnie słucha Pan? Jaki polski zespół metalowy (ale i nie tylko) uważa Pan obecnie wielkie odkrycie? (autor Zagor19)

9. Czy planują Państwo odświeżyć nieco swoją stronę (np. dodać dział "koncerty", oraz zmienić jej wygląd specjalnie na potrzeby promocji nowej płyty)? (autor Zagor19)

10. Jak wyglądały Pańskie początki w grze na perkusji? Ile ćwiczył Pan, jakie były pierwsze bębny? (autor Zagor19)

11. Kiedy po raz pierwszy usłyszał Pan zespół Turbo i jaka była Pańska droga do przyjęcia do zespołu?

12. Kim na co dzień jest Tomek „Krzyżyk”, w jakim mieście mieszka oraz bardzo dużym utrudnieniem są dojazdy?

13. Kiedyś słyszałem, ze Dave Lombardo ze Slayera zastał uznanym najszybszym metalowym perkusistą, z uwagi że jestem laikiem powiedz proszę ile uderzeń nogami i rękoma jest Pan w stanie wykonać w jakimś interwale muzycznym w sekundach (autor Żubr)
Żubr
Żołnierz Fortuny

Postprzez krzyżyk » So mar 07, 2009 8:31 pm

1. Lubisz jeździć na koncerty innych zespołów? Czyj koncert wywarł na Tobie w ostatnim czasie wrażenie? (autor Nogard)

Ostatni „czyjś” koncert, na który się z premedytacją wybrałem (bo wiadomo, że zdarza nam się bywać na koncertach innych zespołów, ze względu na to, że gramy na jednej scenie :) ) to zeszłoroczny koncert Iron Maiden na warszawskim Torwarze Warszawie. Jak to już zwykłem mawiać- to mi wystarczy… nie potrzebuję innych wzorców do naśladowani a i innej energii…

No i muszę się przyznać bez bicia, że na koncerty chodzę raczej rzadko.

2. Czy poświęcasz na słuchanie muzyki dużo czasu? Wolisz nowości czy starocie? Czy jakieś płyty rzuciły Cię ostatnio na kolana lub poważnie rozczarowały? (autor Nogard)

Hm, na pewno zajmuje dużą część mojego czasu, ale raczej staram się słuchać muzyki ŚWIADOMIE, tzn. nie lubię jak coś po prostu „leci”. Muzykę szanuję i staram się ją poznawać z uwagą. Co do pytania dotyczącego tego czego słucham, to raczej są to właśnie starocie. Nie lubię nowości, albo inaczej- potrzebuję dużo czasu, żeby się do czegoś nowego przekonać.

3. Bootlegi (mam tu na myśli nieautoryzowane nagrania koncertowe) to temat rzeka - są zespoły, które je potępiają, jak i takie, które zachęcają fanów do nagrywania i wymiany takich materiałów. Oba te podejścia mają swoje dobre i złe strony... Zastanawia mnie podejście Turbo do tej kwestii. Czy miałbyś coś przeciwko, gdyby ludzie z forum nagrali fragmenty koncertów i wymienili się tymi materiałami między sobą? Wrzucali na youtube?..

Myślę, że to nie jest kwestia pytania nas o zdanie, gdyż w dobie wszechobecnego Internetu "autoryzacja" jest NIEMOŻLIWA. Grając na scenie musisz być po prostu przygotowanym na to, że to co robisz będzie zarejestrowane i puszczone w obieg :)

4. W jakiś specjalny sposób dbasz o formę, bieganie, piłka itp., aby trzymać bębniarską formę? (autor Żubr)

Hm, właściwie wstyd to przyznać, ale jakoś nie mam na tyle dyscypliny aby się tym zająć,,, na szczęście gram też w innych zespołachh i dzięki temu kontakt z instrumentem jest dość częsty. Sportem planuję się zająć w przyszłości, żona mnie do tego mobilizuje, więc nie mówię NIE :lol:

5. Jak wygląda tworzenie nowej płyty - robicie wszystko razem "od zera" czy jedna osoba przynosi szkic nowego utworu i razem go "szlifujecie"?(autor Zagor19)

różnie :P

7. Czego obecnie słuchasz? Jaki polski zespół metalowy (ale i nie tylko) uważa Pan obecnie wielkie odkrycie? (autor Zagor19)

Ja właściwie nie słucham nowości… Często wracam do starych płyt i jakoś za każdym każda z nich razem dociera do mnie inaczej. Najcześciej powracam do Iron Maiden...

Z polskich zespołów to słucham tylko staruszków: Acid Drinkers, Illusion, Armii ( :roll: ) i KNŻ

9. Czy planujecie odświeżyć nieco swoją stronę (np. dodać dział "koncerty", oraz zmienić jej wygląd specjalnie na potrzeby promocji nowej płyty)? (autor Zagor19)

tak

10. Jak wyglądały Twoje początki w grze na perkusji? Ile ćwiczyłeś, jakie były pierwsze bębny? (autor Zagor19)

Zacząłem grać na kolanach i trwało to jakieś ja wiem,,,3 -4 lata zanim pierwszy raz usiadłem za bębnami. Odsłuchiwałem płyty (w całości) i uczyłem się ich na pamięć. Grałem jak by to powiedzieć w powietrzu (zanim kupiłem pałeczki, to przez pierwsze 2 lata używałem ołówków ). Do gry na bębnach zachęcił mnie mój starszy brat, który grał kiedyś w zespole rockowym. Miał w domu pałki, garnek poklejony taśmą i stukał tam coś… pewnego razu dostał od kuzyna z Niemiec kasetę, na którą nagrał sobie płytę „Somewhere In Time” i tak wspominam mój pierwszy kontakt z muzyką rockową. Po kilku latach,gdy już zacząłem słuchać metalu „pełną parą” zacząłem sobie pogrywać „na niby” – jak widać wyszło „naprawdę”.

Pierwsze bębny kupiłem w wieku 15 lat, był to jakiś weselny zestaw.

11. Kiedy po raz pierwszy usłyszałeś zespół Turbo i jaka była Twoja droga do przyjęcia do zespołu?

Nie pamiętam dokładnie, bo zapewne coś tam już brat puszczał w domu, ale świadomie z zespołem zetknąłem się grając w pilskim zespole ich cover Szalony Ikar, bardzo nie lubiłem tego utworu, bo był za trudny do grania :oops:

A droga?

Gdy już przeprowadziłem się na studia do Poznania, któregoś dnia dostałęm telefon od mojego znajomego Toma Horna, z którym kiedyś grałem. Powiedział, że mam się skontaktować z Wojtkiem Hoffmannem, który właśnie u niego nagrywa płytę (Awatar). Zadzwoniłem i zaprosił mnie na przesłuchanie (byli na nim obecni Wojtek i Grzegorz)…

12. Kim na co dzień jest Tomek „Krzyżyk”, w jakim mieście mieszka oraz bardzo dużym utrudnieniem są dojazdy?

Z tym dojazdem to nie za bardzo rozumiem, bo już od 8 lat mieszkam w Poznaniu. Na co dzień jestem nianią i muzykiem w jednej osobie opiekuję się synkiem i gram – tyle chyba mogę o sobie powiedzieć (oprócz Turbo gram jeszcze z Wojtkiem w jego projekcie „Drzewa” oraz od ponad 2 lat gram także w Armii i Trupiej Czaszce. Udzielam się też w zespole Stróże Poranka, w którym oprócz bębnów pogrywam na gitarze i śpiewam

13. Kiedyś słyszałem, ze Dave Lombardo ze Slayera zastał uznanym najszybszym metalowym perkusistą, z uwagi że jestem laikiem powiedz proszę ile uderzeń nogami i rękoma jesteś w stanie wykonać w jakimś interwale muzycznym w sekundach (autor Żubr)

No to jest nas dwóch,,, ja też jestem laikiem :cry: (końcówki pytania najzwyczajniej nie rozumiem …) Co do ilości uderzeń to powiem tak: TYLE ILE BOZIA DA … :P

Pozdrowienia dla wszystkich, którzy zechcieli to przeczytać

krzyżyk
krzyżyk
Syn Burzy

Powrót do Prasa i media