Teledyski Turbo

Wywiady, bootlegi, recenzje i artykuły wszelakie oraz inne materiały podobnej maści.

Postprzez Grand » Śr paź 22, 2008 9:53 pm

Nie wszysttkie teledyski trafily. Grzegorz wspominal ze nie ma klipu "Juz nie z Toba" (tam podobno role kobieca grala jego zona) oraz ten sam kawalek z poznanskiej Areny z 1985 roku na zywo.

Pamiętam teledysk "Już nie z Tobą" i żałuję, że nie ma go na płycie Turbo bo to był dobry teledysk. Jak na tamte czasy...

Pamiętam jeszcze trochę ten clip z tamtych czasów - chłopaki z Turbo odstrojeni na metalowo zasuwają Syrenką.
Grand
Embrion

Postprzez Gość » Śr lis 26, 2008 7:56 pm

Pamietam mniej wiecej teledysk do ,,Juz nie z Toba" . W roli glownej byla Syrena:) tj poscig autem marki Syrena za jakas zachodznia bryka ,ktora odjechala atrakcyjna kobitka:)
Gość

Postprzez Pias » Cz lis 27, 2008 12:40 am

Ta atrakcyjna kobitka byla zona Grzeska:) Mowili o tym podczas wywiadu, zdaje sie po TOZSAMOSCI.
Pias

Postprzez pawelenator » N gru 14, 2008 1:53 am

"Kręci się nasz film" widziałem swego czasu w "Telewizyjnej liście przebojów", a było to w okolicach 1983 roku.
pawelenator
Embrion

Postprzez Paulo » Pt gru 19, 2008 10:48 pm

Taaak... Tylko w tamtych czasach można było zobaczyć Turbo w naszej szanownej tvp...
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Nogard » So gru 20, 2008 2:05 am

No, o ile wydaje mi się, że np. klip Human widziałem w TVP, to Turbo chyba nigdy. OK, klip do "Smaku ciszy" widziałem kilka razy w MTV Classic, ale to było raptem z pięć lat temu. Czasy, kiedy zaczynałem interesować się muzyką, to około 1992-1993 i wtedy nic sensownego w TVP (już?) nie było, a innych telewizji za bardzo nie było widać...
Nogard
Moderator
Moderator

Postprzez Paulo » So gru 20, 2008 1:31 pm

Stare czasy, choć tak do dupy, miały jednak swoje dobre strony :D

W latach 80-tych można było czasem Turbo zobaczyć w naszej tv.
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Wiwern » So gru 20, 2008 9:42 pm

...też mam takie wrażenie, że w kwestii kreowanie mody, to TERAZ mamy czasy większego totalitaryzmu i to takiego totalitaryzmu ukrytego pod postacią tzw. komercji :wink:
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez pawelenator » Pn gru 22, 2008 10:48 pm

Nie tak do końca czasem, gdyż było kilka regularnych programów muzycznych lub posiadających bloki muzyczne:

- Telewizyjna lista przebojów - w tygodniu prezentacje teledysków, a w soboty notowanie. Właśnie dzięki tej audycji widziałem teledyski Turbo, Lady Pank, Kombi, Lombard, RSC i wielu innych. Teledyski ww zespołów można odnaleźć na YT czy też w sieciach p2p, ale nie wszystkie i to już są powtórki z MTV lub TV Polonia, a czasem kopie czegoś, co raz na ruski rok wyemitowała TVP.

- Przeboje dwójki - alternatywna audycja na drugim programie (TLP leciało w jedynce). W tygodniu po 19-tej leciały teledyski, zaś chyba raz na miesiąc albo w każdą sobotę lub niedzielę był finał audycji (nie pamiętam już dokładnie kiedy).

- "Sobótka" - program młodzieżowy emitowany w soboty od 8 albo 9 rano. Początkowo częstym gościem programu był Maciej Januszko z zespołu Mech (nazywany czasem Polskim Ozzbornem). Tam m.in. wyemitowano premierowe nagrania zespołu Bank z nowym wokalistą (nagrane tuż przed rozpadem zespołu) i żałuję, że skasowałem kasetę audio z tym fragmentem (może i dobrze, bo nagrałem to przez mikrofon). Potem program ten zmienił nazwę na "Drops" i wtedy częstym gościem był zespół Papa Dance, a potem jeszcze raz zmienili nazwę i tam prezentowano to, co było na topie w drugiej połowie lat 80-tych. Po zmianie ustroju w ten blok programowy wskoczył katolicki program "Ziarno". W drugiej połowie lat 80-tych po tym programie był program prezentujący polskie teledyski, ale po zmianie ustroju zdjęto go z anteny

- "5-10-15" - tego programu przedstawiać chyba nie trzeba. W ostatniej jego części swego czasu było trochę o muzyce.

Po zmianie ustroju często emitowano w TVP różne koncerty, filmy muzyczne (np. "The Wall" lub historię zespołu Genesis), ale potem tego typu bloki programowe pozdejmowano z anteny i jest jak jest.

Pozdrawiam
pawelenator
Embrion

Postprzez Paulo » Śr gru 24, 2008 2:12 pm

O, kolega widzę wiekowy, tak jak ja :wink: Skoro pamiętasz takie programy... :)
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Wiwern » Śr kwi 15, 2009 5:55 pm

widzieliście ten nowy klip do "Szalonego Ikara", który jest na najnowszej reedycji "Dorosłych Dzieci"? Ja widziałem Obrazek
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez cHaSz » Śr kwi 15, 2009 6:03 pm

Ja tez. Szczena mi opadla, z poczatku myslalem ze to nieporozumienie..
cHaSz
Szalony Ikar

Postprzez Paulo » Śr kwi 15, 2009 6:06 pm

Gdzie to można zobaczyć? Zapodajcie linka...
Paulo
Administrator
Administrator

Postprzez Wiwern » Śr kwi 15, 2009 6:09 pm

miałem to samo :wink:

ale w sumie trzeba przyznać, że udany żarcik, chociaż IMO to powinno być hidden, a nie napisane w trackliście "15. Szalony Ikar (videoclip)", co wygląda tak poważnie i konkretnie, a więc w efekcie może spowodować później rozczarowanie.
Wiwern
Kawalerzysta Szatana

Postprzez OzzMaster » Śr kwi 15, 2009 11:49 pm

Czyli jak to wygląda, bo zamierzam kupić tą reedycję, a starą wystawićna Allegro. Warto w ogóle ?
OzzMaster
Moderator
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prasa i media